SUKCESY

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Międzyszkolny Konkurs "Szopka Betlejemska"

12 grudnia 2017r. w sali GOK w Łącku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Duży sukces odniosła nasza uczennica z klasy trzeciej -Emilia Baran, której szopka wykonana oryginalną techniką zyskała uznanie komisji i zajęła II miejsce. Wielkie gratulacje

SUKCESY

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 

Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Baśnie i Legendy o św. Kindze”

Dobry występ zaliczyli uczniowie naszej szkoły, którzy w dniach 15 – 16 maja 2017r. wzięli udział w XXII Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Baśnie i Legendy o św. Kindze”, zorganizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. W tegorocznym konkursie podczas dwóch dni wzięło udział 12 grup teatralnych z powiatu nowosądeckiego. Grupa młodych "aktorów" z naszej szkoły pod kierunkiem pani Bożeny Miętkiewicz, zajęła wysokie III miejsce.

Gminny Konkurs Palm i Pisanek

Jak co roku, tak i tym razem, w 2017 - uczniowie naszej szkoły mocnym akcentem zaznaczyli swój udział  w "Konkursie na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną" organizowanym przez GOK w Łącku.
Uczennica klasy IV - Zuzia Sopata zajęła III miejsce w kategorii palm wielkanocnych, a uczennice kl. II Emilka Baran i Sara Ćwikła II miejsce w kategorii pisanka.
Wszystkim GRATULUJEMY!!!

Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych

Sukcesem zakończył sie udział uczniów naszej szkoły w W dniu Gminnym Konkursie Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który odbył się 15 marca 2017r.w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku. Wzięło w nich udział 32. uczestników w czterech grupach wiekowych. Ich zadaniem było wygłoszenie wiersza, bądź gadki czy też powiastki ludowej, której autorami byli lub też są twórcy związani z łącką ziemią. Obok twórczości nieżyjących już Stanisława Klimka, czy też Stanisława Wąchały pojawiła się poezja współczesnych autorów - Bronka z Obidzy Kozieńskiego, Franciszka Opyda oraz własne autorskie próby. W kategorii klas I-III, uczniowie naszej szkoły: Ania Leszko zajęła I miejsce, zaś Hubert Duda miejsce II.
 

Gminny Konkurs - „Piękne czytanie polskich legend”

 
Dnia 23 lutego 2017 roku w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Zagorzynie odbył się Gminny Konkurs - „Piękne czytanie polskich legend” dla klas I - III szkół podstawowych z terenu Gminy Łącko.
Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas I-III gminy Łącko. Uczeń naszej szkoły Hubert Duda z klasy III, zaprezentował się znakomicie i mimo dużej rywalizacji zajął wysokie III miejsce.

Konkurs Młodych Wokalistów

20 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku, już po raz osiemnasty, odbył się Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów. Stanowił on jednocześnie eliminacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów organizowanego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego - Marka Pławiaka W konkursie łąckim, wystartowało ponad 50 uczestników, w czterech kategoriach wiekowych. Tradycyjnie juz, bardzo dobrze spisały się wokalistki z naszej szkoły zajmując czołowe miejsca;
w kat. I - do lat 9 - II miejsce zajęła Anita Bawełkiewicz zaś wyróżnienie Julia Ferenc i Karolina Jawor, wszystkie z klasy drugiej,
w kat. II – od 10 do 13 lat -II m-ce wywalczyła Anna Gromala z kl. IV
 

Międzyszkolny Konkurs "Szopka Betlejemska"

7 grudnia- w sali GOK w Łącku-odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Duży sukces odniosła nasza uczennica z klasy drugiej -Emilia Baran, której szopka wykonana z różnego rodzaju makaronu, okazała sie najpiękniejsza i zajęła I miejsce. Wielkie gratulacje
 
Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...".

8 listopada w sali GOK-u w Łącku odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". Wzięło w nim udział 50 uczestników ze szkół, z terenu gminy Łącko. Dużym sukcesem zakończył się występ naszej uczennicy Justyny Kucia, z klasy VI. W kategorii klas IV-VI, zajęła I miejsce  pokonując 20 uczestników.
Nagrody i dyplomy dla najlepszych wręczali: Jan Dziedzina -Wójt Gminy Łącko i Józef Strączek -dyrektor GOK w Łącku.  Laureaci z poszczególnych grup wiekowych, dostąpili niemałego  zaszczytu, prezentując swoje utwory podczas Gminnego Wieczoru Patriotycznego, który odbył się w remizie OSP w Łącku, w przeddzień 11 listopada.

SUKCESY

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

Sukcesy plastyków

 

Z dużymi sukcesami zakończyli swój udział uczniowie  naszej szkoły w konkursach plastycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury  w Łącku.
W konkursie "Nasz Święty Jan Paweł II" - I miejsce zajął uczeń klasy I Arkadiusz Hamiga, w kategorii pisanka tradycyjna - II m-ce zajął Krystian Tworek kl. IV oraz Kamil Tworek kl. VI. W kategorii pisanka współczesna - II miejce zajął Sebastian Rabiański- kl. I. We współzawodnictwie na najładniejszą palmę wielkanocną II m-ce zajął Łukasz Bulanda z kl. I a Julia Cedzidło zdobyła wyróżnienie.

Sukces dziewczynek w w Gminnym Konkursie Młodych Wokalistów

 

 

W dniu 12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury  w Łącku odbył się Gminny Konkurs Młodych Wokalistów, w którym udział wzięło 66 młodych uzdolnionych uczniów w trzech kategoriach wiekowych.  Jury w składzie: Władysław Michalik, Marek Lipień i Mariusz Gorczowski miało niezwykle trudne zadanie z wyborem najlepszych. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznało miejsca i wyróżnienia. W kategorii kl. I-III uczennica naszej szkoły Anna Gromala zajęła I miejsce, zaś Justyna Kucia i Patrycja Pogwizd zostały wyróżnione. W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział Sekretarz Gminy Łącko Stanisław Piksa i Dyrektor ZEAPO Tadeusz Bugański, którzy w imieniu Wójta przekazali gratulacje dla wszystkich uczestników konkursów oraz ich opiekunów, z życzeniami dalszych artystycznych sukcesów

 

Radek finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego

 

 

Uczniowie nasze szkoły brali udział w szkolnym  etapie  Małopolskiego Konkursu Matematycznego, Przyrodniczego, Humanistycznego i Biblijnego. Największy sukces odniósł uczeń klasy VI - Radek Żyła  który w Konkursie Matematycznym zakwalifikował się do etapu rejonowego a następnie został finalistą etapu wojewódzkiego. Życzymy mu, aby został laureatem.

 

SUKCESY

W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

 

Uczeń klasy V Kamil Tworek został zwycięzca Gminnego Konkursu Pisanek Wielkanocnych. Komisja konkursowa  po obejrzeniu 75 pisanek wykonanych przez dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Łącko, postanowiła przyznać I miejsce i nagrodę Kamilowi w kategorii pisanek wykonanych metodą tradycyjną, wyróżnienie otrzymała także  uczennica klasy VI - Ola Kurzeja.

 

 

W dniu 5 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Młodych Wokalistów. Wzięło w nim udział 27 uczestników w trzech grupach wiekowych. Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów. Patrycja Pogwizd w kategorii uczniów do lat 10 zajęła II miejsce, zaś Julia Pogwizd dostała wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!

 

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku podsumowano IX Gminny Konkursu „Szopka Betlejemska”. W konkursie wzięło udział siedem szkół podstawowych z: Kiczni, Maszkowic, Obidzy, Zarzecza, Zabrzeży, Czarnego Potoku i Kadczy. Jury postanowiło pierwszym miejscem uhonorować niezwykle barwną szopkę Kacpra Łatki ze Szkoły Podstawowej w Obidzy. Drugie miejsce wywalczył uczeń klasy V naszej szkoły - Kamil Tworek. Gratulujemy mu zdolności artystycznych i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach plastycznych.

 

 
Copyright by Jacek Gałysa