PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA

M -legitymacja szkolna

Uczniowie naszej szkoły jako pierwsi w Gminie Łącko będą mogli korzystać z mLegitymacji szkolnej w swoich telefonach, dzięki przystąpieniu naszej szkoły do projektu i podpisaniu porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji. Okazując mLegitymację potwierdzają, że są uczniami naszej szkoły, mogą korzystać z ulgowych przejazdów kolejowych, autobusowych i jest ona podstawą do otrzymania innych przysługujących im zniżek. Dane mLegitymacji można okazać tak, jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji, ma ona taką samą moc prawną.
Posiadacze iPhonów lub starszych smartfonów nie mogą z niej skorzystać.
Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji Weryfikator, a upoważniona osoba potwierdzi dane użytkownika. Ten e- dokument jest częścią aplikacji mObywatel, jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które nie tylko ułatwia życie uczniom, ale podoba się też rodzicom. Rozwiązuje w pełni problem zapominania zabierania ze sobą legitymacji.
Kto może otrzymać mLegitymację?
Jeżeli uczeń odebrał już ze szkoły tradycyjny dokument, może ubiegać się o jego mobilną wersję z tym samym okresem ważności. W przypadku zgubienia telefonu lub problemów z działaniem cyfrowego dokumentu szkoła może ją unieważnić.
Obecnie mLegitymacja może trafić do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, bez względu na to, czy jest to placówka publiczna czy prywatna. System ma jednak poważne ograniczenie. Obecnie działa jedynie na telefonach z systemem Android (minimum wersja 6.0).
Załączniki»

 


Bezpłatny kreator zdjęć do Mlegitymacji

W związku z zawarciem przez nasza szkołę porozumienia o współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie wydawania mLegitymacji, udostępniamy Państwu oraz Państwa Uczniom bezpłatne narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.
“Kreator zdjęć do mLegitymacji”, dostępny jest na stronie www: passport-photo.online/pl
   Z usługi mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły.
W celu wykonania zdjęcia wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartfonem) na dowolnym tle. Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji.
Kreator zdjęć do mLegitymacji stanowi ogromne uproszczenie i ułatwienie dla uczniów oraz ich rodziców. Podajemy odnośnik do kreatora
Kreator zdjęć do mLegitymacji (www)
Kreator zdjęć do mLegitymacji (aplikacja mobilna Android)
Poniżej załączamy tekst który zawiera instrukcję, dzięki której uczniowie i ich rodzice mogą w łatwy sposób skorzystać z tej bezpłatne usługi.

Instrukcja»

Tabliczka mnożenia - prezentacja


Krzyżówki z informatyki


Bezpieczeństwo ruchu drogowego


Testy turnieju pożarniczego


     Program doradztwa zawodowego

"Wolne Lektury" - pod taką nazwą kryje się biblioteka internetowa z lekturami szkolnymi, które można całkowicie legalnie i za darmo przeglądać on-line, a także m.in. ściągnąć na twardy dysk komputera.


 Regulamin Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Łącko>>

 

 
Copyright by Jacek Gałysa