WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRZEŻY
 

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
33-390 Łącko

tel.(018)4446068

sp.zabrzez@poczta.onet.pl

gg:3940245

Tu jesteśmy

Kliknij na mapkę

KSIĘGA GOŚCI

FORUM


FOTOGALERIA


E-KARTKA

złóż życzenia

nabliższym, znajomym...


 
webmaster
Profesjonalne bezpłatne statystyki www

WYCIECZKA DO BAJKOLANDU

15 marca 2008r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Nowego Sącza. W kinie Sokół dzieci obejrzały film pt. "Asterix na Olimpiadzie", a potem dwie godziny spędziły w Bajkolandzie, gdzie korzystały z różnych urządzeń i automatów do gier zręcznościowych. Po szaleństwach zadowolone i trochę zmęczone wróciły do domów myśląc o następnych wyjazdach.
Zdjęcia»

UDANY START  NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW

W dniach 16 i 23 lutego 2008 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łącku, został rozegrany Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Uczniowie  naszej szkoły dzięki ambitnej postawie, zajęli odpowiednio: III  m-ce chłopcy, V m-ce dziewczynki.

Zdjęcia»

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2008

Karnawał jest okazją do organizowania zabaw i balów w szkole. Do przystrojonej sal przybywały dziewczynki zamienione w księżniczki, wróżki, damy dworu oraz chłopcy przebrani za rycerzy, Zorro i Batmanów. Dzięki pomysłowości wychowawczyń i dzieci, wszyscy mogli przenieść się w świat baśni. Podobnie jak ich młodsi koledzy, starsze klasy naszej szkoły bawiły się znakomicie. Zabawie towarzyszyło wiele ciekawych i wesołych konkursów, których uczestnicy byli nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale również upominkami

Zdjęcia»

KOLEJNY SUKCES PATRYKA FRĄCZKA

W dniu 17.01.2008r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu, odbył się etap Rejonowy Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. W zmaganiach wzięło udział 62 najlepszych uczniów z Powiatu Nowosądeckiego. Nasz Patryk Frączek znalazł się w czołówce uzyskując 39 na 40 pkt, zajmując bardzo wysokie III miejsce. Gratulujemy i zyczymy mu sukcesów na Konkursie Wojewódzkim.
Wyniki»

Dzień Babci i Dziadka w szkole

Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole wielkie wydarzenie. Uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami, przygotowali z tej okazji występy artystyczne; tańce, inscenizacje, wiersze i piosenki dedykowane zaproszonym gościom - babciom i dziadkom. Na zakończenie występów "Seniorzy" otrzymali laurki lub drobne upominki wykonane przez dzieci. Następnie przy udekorowanych stołach babcie i dziadkowie zostali poczęstowani kawą i słodkimi wypiekami. Były to bardzo przyjemne chwile. Do zobaczenia za rok.
zdjęcia»

Konkursu "Mój pierwszy film"

Jeśli lubisz filmować wszystko w każdym miejscu i o każdej porze, powinieneś spróbować swoich sił w szkolnym konkursie

„MÓJ PIERWSZY FILM".

 Tematy są wszędzie. Na przykład w szkole, w domy, na boisku. Masz ciekawy pomysł, poczucie humoru, powinieneś spróbować..

Najlepsze filmy będą opublikowane na stronie szkoły

Regulamin i informacje u nauczyciela informatyki.

Misyjne kolędowanie

"Z afrykańską kolędą do was przychodzimy, a że Bóg się rodzi  - w języku lingala głosimy. Wędrujemy z radością od domu do domu, by jej nie brakło również z Was nikomu."

 

Z tymi słowami uczniowie-kolędnicy z naszej szkoły  w Święto Trzech Króli odwiedzali wszystkie rodziny włączając się w dzieło pomocy dla misji w krajach afrykańskich.
    zdjęcia»

Zimowe atrakcje

Wydawało się iż po świętach uczniowie naszej szkoły z bólem serca będą wracać do szkoły, a tu już od pierwszych dni, czekały na nich miłe niespodzianki. Pierwszą było uruchomienie lodowiska. Jak co roku to zasługa naszego konserwatora - Stanisława Leszko który dba o jego odpowiedni stan. Ponieważ  szkoła wyposażona jest w łyżwy, wszystkie dzieci mogą nabyć umiejętność jeżdżenia. Drugą niespodzianką był kulig zorganizowany dla uczniów wszystkich klas, przez pana Krzysztofa Gałysę. Zatem "uhu ha,uhu ha, zima nie jest taka zła".

zdjęcia»

Strona przyjazna dzieciom

Nasza szkolna witryna otrzymała w dniu 31 grudnia 2007 r. "Certyfikat", jako "Strona przyjazna dziecku". Oznacza to, że nasza strona jest bezpieczna dla dzieci, zawiera treści wychowawcze i właściwie kształtuje ich osobowość.

Hej kolęda kolęda, hej kolędy już czas ...

Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery
wypełnionej melodią staropolskich kolęd,
a także wystrzałowego Sylwestra i spełnienia marzeń w Nowym Roku, wszystkim Nauczycielom i Uczniom, życzy autor strony.

zdjęcia»                                                           

Sukces naszych tenisistów

Dnia 15 grudnia w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zagorzynie odbył się Drużynowy Gminny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział  reprezentacje szkół Gminy Łącko. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.

więcej»

Patryk Frączek - szkolnym omnibusem

Uczniowie nasze szkoły brali udział w szkolnym  etapie  Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego, Humanistycznego i Biblijnego Bezapelacyjnie najlepszym okazał się uczeń klasy VI - Patryk Fraczek który zakwalifikował się do etapu rejonowego  zarówno  w  Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym, jak i Biblijnym, Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów. Tak trzymać.

zdjęcie»

Święta tuż, tuż

Już za kilkanaście dni rozpoczną się najpiękniejsze święta - Boże Narodzenie. Niemalże na każdym kroku dostrzec można przedświąteczne przygotowania. W naszej szkole, już w ubiegłym tygodniu pojawiły się świąteczne dekoracje. (...)

zdjęcia»

Szkolne Mikołajki

A jednak w naszej szkole są grzeczne dzieci! Najlepiej świadczy o tym fakt, że 6 grudnia odwiedził naszą szkołę święty Mikołaj w  towarzystwie uroczych aniołków.
Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów z klas 0 - III. Zanim jednak rozdał dzieciom prezenty pytał o ich zachowanie w szkole, sprawdzał czy chłopcom - wiercipiętom nie wyrosły czasem małe różki na głowie, wysłuchał przygotowanych wierszyków i piosenek. Było mnóstwo zabawy i radości.
Czy Mikołaj odwiedzi nas w przyszłym roku?

Zabawa andrzejkowa

Wieczorem 29 listopada, w przeddzień dnia św. Andrzeja organizowane są "Andrzejki"czyli wieczór wróżb i zabaw. Według dawnych wierzeń noc ta miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. "Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja" - mówi stare polskie przysłowie. Tego wieczoru szczególnie często wróżono czy i kiedy dziewczęta wyjdą za mąż i spotkają miłość swego życia. W naszej szkole również nie zapomniano o tej ciekawej tradycji. Młodsi uczniowie już rano świetnie się bawili i przepowiadali przyszłość.
Uczniowie klas IV- VI spotkali się popołudniu na szkolnej dyskotece. Oczywiście nie zabrakło też wróżb i przepowiedni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spełnią się wszystkie dobre wróżby.

zdjęcia »

Zwycięstwo w Międzygminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej

Reprezentacja chłopców naszej szkoły odniosła wielki sukces zwyciężając w Międzygminnym Turnieju Piłki Halowej, który odbył się 6 listopada 2007r.w Barcicach.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW

więcej»

Ślubowanie  klasy I

W dniu 17.10. 2007r. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Po pomyślnym zdaniu "egzaminu" i radosnych występach, uczniowie kl.I złożyli ślubowanie na flagę Polski. Ponieważ pani Dyrektor nie mogła uczestniczyć w uroczystości, pasowania na Uczniów dokonała wychowawczyni - pani mgr Anna Nowak. Na ramieniu każdego ucznia spoczął "miecz" w postaci potężnego ołówka. Od tej pory każdy pierwszak stał się prawdziwym uczniem naszej szkoły. Tę niezwykle podniosłą imprezę zakończyła wspaniała  zabawa i obfity poczęstunek przygotowany przez rodziców.

zdjęcia »

Dzień Nauczyciela

Akademia z okazji Dnia Edukacji odbyła się 12.10.2007r. Uczestniczyli w niej nauczyciele, panie emerytki oraz uczniowie wszystkich klas. Uczniowie klasy VI, przygotowali interesującą inscenizację. Gdy szósta klasa skończyła swój występ, uczennice klasy IV zaprezentowały układ taneczny. Następnie, nauczyciele zostali obdarzeni upominkami wykonanymi przez Samorząd Uczniowski. W tym uroczystym dniu pani Dyrektor nagrodziła zasłużonych nauczycieli Nagrodą Dyrektora. Wyróżnienie to otrzymali w tym roku pani mgr Jadwiga Florian, pani mgr Magdalena Śliwińska oraz mgr Jacek Gałysa.

zdjęcia »

Spotkanie z emerytowanymi nauczycielkami

Tradycją naszej szkoły jest zapraszanie byłych nauczycieli na uroczysty poranek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Panie chętnie spotykają się z pracownikami szkoły i dziećmi. W tym roku  w ramach rewanżu zaprosiły Grono Pedagogiczne na pstrąga do Szczawy. Była okazja do wymiany doświadczeń i wspomnień.

zdjęcia »

Wycieczka do Pilzna

W dniu 2.X. klasy I-III odwiedziły Pilzno, gdzie zwiedzały Muzeum lalek, uczestniczyły w warsztatach wykonując piękne kukiełki i ozdoby ceramiczne. Po posiłku w Gospodzie u Wiedźmy zwiedziły miniaturowy skansen wsi polskiej i ogród zielarski. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni ogromem wrażeń.

zdjęcia »

Wycieczka w Pieniny

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w wycieczce pieszej w pasmo Pienin - na Trzy Korony. Piękna jesienna pogoda, wspaniałe widoki, adrenalina na szczycie i na koniec pyszna pizza w Krościenku, długo pozostaną w pamięci uczestników.

zdjęcia »

Wybory do Samorządu Szkolnego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się w czwartek 27.09.2007 r. Do władz samorządu startowało 13 kandydatów spośród których wybrano pięciu członków Zarządu. Już na dwa tygodnie przed wyborami rozpoczęła się akcja agitacyjna (plakaty, obietnice, programy wyborcze).

Przed rozpoczęciem wyborów kandydaci musieli się przedstawić i zachęcić wyborców do głosowania na nich. Widać było po ich minach tremę i zakłopotanie, lecz wszystko  dobrze poszło.

Do głosowania uprawnione były klasy od II do VI. Po zakończeniu głosowania komisja skrutacyjna w składzie: Patryk Frączek, Monika Kulig i Ewelina Nowogórska przeliczyła głosy.

 Wyniki głosowania były następujące:

1 miejsce-Paweł Rusnarczyk 53 głosy 

2 miejsce-Jacek Kurzeja i Patryk Citak po 42 głosy

3 miejsce-Kamila Baziak 39 głosów

4 miejsce-Ewelina Gałysa 35 głosów

 

Paweł Rusnarczyk został przewodniczącym, Jacek Kurzeja zastępcą, Patryk Citak sekretarzem, Kamila Baziak skarbnikiem, a Iwona Gałysa członkiem samorządu.

Mamy nadzieję że  wybraliśmy odpowiednie osoby. Życzymy im aktywnej działalności.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

 Uroczystym apelem rozpoczął się nowy rok szkolny 2007/2008. Dyrektor  szkoły, pani Krystyna Gałysa powitała zebranych uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, rodziców i nauczycieli, życząc powodzenia oraz wytrwałości w nauce i pracy.  Po apelu odbyły się spotkania z wychowawcami. Na twarzach uczniów królował uśmiech, więc chyba wszyscy wypoczęli podczas wakacjach i są gotowi do pilnej nauki.

-1-2-3-4-5

 

 
Copyright by Jacek Gałysa