WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRZEŻY
 

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
33-390 Łącko

tel.(018)4446068

sp.zabrzez@poczta.onet.pl

gg:3940245

Tu jesteśmy

Kliknij na mapkę

KSIĘGA GOŚCI

FORUM


FOTOGALERIA


E-KARTKA

złóż życzenia

nabliższym, znajomym...


 

 

 
webmaster
Profesjonalne bezpłatne statystyki www
 

INFORMACJA DLA RODZICÓW KLASY PIERWSZEJ

Wychowawczyni uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Zabrzeży prosi o przybycie na zebranie z dyrektorem i wychowawcą klasy, które odbędzie się 31 sierpnia (poniedziałek) 2020r. o godz. 9:00 w sali klasy pierwszej (wejście od strony oddziału przedszkolnego).
W czasie wizyty proszę o przestrzeganie ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa podczas epidemii.
                                                                              Wychowawca klasy: Anna Nowak

INFORMACJA DLA RODZICÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Spotkanie rodziców oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Zabrzeży odbędzie się 31 sierpnia (poniedziałek) 2020r. o godz. 10.00 w sali oddziału przedszkolnego.
W czasie wizyty proszę przestrzegać ogólnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

                                                           Wychowawca klasy: Barbara Jaroszewska

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Zabrzeży.

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, absolwentów, wszystkich zainteresowanych i mieszkańców Zabrzeży, iż dnia 25 czerwca 2020r. została jednogłośnie przyjęta uchwała Rady Gminy dotycząca nadania naszej Szkole imienia Błogosławionej Siostry Celestyny Faron. Oznacza to, że od 1 września 2020r. nasza Szkoła będzie nosiła taką właśnie nazwę. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną przewidziane uroczystości na październik bieżącego roku zostały chwilowo zawieszone. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja szybko się ustabilizuje i będziemy mogli wszyscy razem wspólnie obchodzić uroczystości związane z jakże ważnym dla nas wszystkich wydarzeniem.
Uchwała»

Pożegnanie VIII klasy

W związku z tak nietypowym zakończeniem roku szkolnego, klasa VIII, nie mogąc pożegnać wszystkich na sali gimnastycznej, przygotowała pożegnalną prezentację. Zachęcamy do obejrzenia wspomnień wspólnych chwil spędzonych w naszej szkole przez kolejnych uczniów klasy ósmej. Wszyscy życzymy im powodzenia i sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji a także mamy nadzieję, że nie zapomną o nas.
Prezentacja»                                                              Pobierz»
Absolwenci »

„Matematyka bez granic”

Finał konkursu „Matematyka bez granic” odbył się 5 marca 2020 r. W konkursie wzięły udział klasa piata oraz szósta. Polscy uczniowie uczestniczyli w tych zawodach po raz dwudziesty ósmy. Patronat nad Międzynarodowym Konkursem w Polsce objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego promocję i organizację w Polsce powierzono Zielonogórskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Do konkursu w Polsce przystąpiło 158 szkół podstawowych, w tym 525 klas piątych i szóstych, w województwie małopolskim 20 szkół, w tym 73 klasy piąte i szóste. Mamy przyjemność ogłosić, że klasa szósta zajęła w województwie małopolskim 7 miejsce, a w kraju 22 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nauczycielem przygotowującym uczniów klasy 5 i 6 była Pani Ewelina Cieśla"

Apel Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Jako dyrektor centrum krwiodawstwa widzę, jak szybko kończy się krew w naszych magazynach właśnie w trakcie wakacji. Na koniec roku szkolnego mam więc dla Was pierwszą wakacyjną misję, którą tylko Wy możecie dobrze wykonać: poproście swoich rodziców, by oddali krew. Każda kropla może uratować czyjeś życie.

Łukasz Guliński
Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
 Apel »                                      

Informacja dla uczniów kl.VIII w sprawie rekrutacji

Przed Wami ważne zadanie -wybór szkoły ponadpodstawowej. Zapoznajcie się z poniższym pismem dotyczącym rekrutacji.
Pismo»

Informacja dla rodziców Oddziału Przedszkolnego

Szanowni Państwo
Uprzejmie proszę nie dokonywać zakupów podręczników do klasy „0” na rok szkolny 2020/2021
Podręczniki zostały zamówione w wydawnictwie.
Barbara Jaroszewska

Harmonogram zwrotu podręczników

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2019/2020, prosimy wszystkich uczniów o zwrot wypożyczonych podręczników.
W celu zwiększenia bezpieczeństwa, prosimy o przestrzeganie ustalonych terminów i zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19, zadbanie o środki ochrony osobistej podczas zwrotu podręczników
Harmonogram »

Zapraszamy do udziału w Pojekcie Szkoły na "6" w Gminie Łącko..

Informujemy, iż od dnia 1 do 30 czerwca 2020r. będzie prowadzona rekrutacja do projektu „Szkoły na “6” w Gminie Łącko. Projekt realizowany jest przez Gminę Łącko oraz wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Łącko. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Więcej informacji» 

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS 1 -3

Zajęcia opiekuńczo - dydaktyczne na terenie Szkoły Podstawowej w Zabrzeży będą odbywały się od dnia 25 maja 2020r., w budynku szkoły w Zabrzeży.
Zajęcia te prowadzone będą z zachowaniem wszelkich wytycznych GIS, MZ, MEN.
Wyznaczeni nauczyciele zapewnią uczniom opiekę dydaktyczną i wychowawczą.
W czasie zajęć, w porozumieniu z wychowawcą danej klasy i innymi nauczycielami uczącymi w danej klasie, a prowadzącymi nadal zdalne nauczanie, realizowane będą treści programowe.
Załącznik »

Postępowanie na wypadek podejrzenia zakażenia koronowirusem.

Poniżej zamieszczamy procedurą postępowania w sytuacji gdy pracownik szkoły, zauważy u dziecka, pracownika lub innej osoby przebywającej na terenie placówki objawy wskazujące na możliwość zakażenia koronawirusem.
Procedura postępowania»
Pomiar temperatury»                                       

Dzień Dziecka

 
 

Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
W załączeniu znajdują się terminy postępowania rekrutacyjnego oraz komunikat MEN w tej sprawie.
Załącznik »                                                         Więcej informacji»

Komunikat MEN - wznowienie pracy szkół i placówek oświatowych

Od 18 maja br. Ministerstwo Edukacji Narodowej wznawia stopniowo pracę szkół i placówek oświatowych. W związku z tym, min. Dariusz Piontkowski przekazali regulacje prawne w tym zakresie, oraz szczegółowe wytyczne sanitarne, które pomogą w bezpieczny sposób zorganizować pracę.
Komunikat»

Zdalne nauczanie

Poniżej umieszczamy link do materiałów z poszczególnych przedmiotów, które należy wykonać w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.
Życzymy miłej i owocnej pracy.
TU POBIERZESZ MATERIAŁY  OD NAUCZYCIELI
      DO ZDALNEGO NAUCZANIA »»»

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego. W związku z tym prosimy uczniów klasy ósmej, o zapoznanie sie z dołączonymi dokumentami.
Załącznik 1 »    Załącznik 2 »      Załącznik 3 »

Rozpoczynamy pracę na platformie Google Classroom.

                           Uwaga uczniowie i rodzice
Nasza szkoła rozpoczyna pracę na platformie Google Classroom. Narzędzie to będą służyć do porozumiewania się miedzy nauczycielami
a uczniami naszej szkoły. W związku z tym, zapraszamy wszystkich  uczniów do pracy z tym narzędziem.
Instrukcja dla uczniów»

Plan lekcji

Plan lekcji na okres nauki zdalnej»»»»»

  Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Zarządzenie Nr 12/2019/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zabrzeży z dnia 06.05.2020 r.
w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w oddziale przedszkolnym
w Szkole Podstawowej w Zabrzeży w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19

Zarządzenie »

Święto Konstytucji 3 Maja

 

Monografia Szkoły Podstawowej  w Zabrzeży

W związku z przygotowaniami monografii Szkoły Podstawowej w Zabrzeży, prosimy o zgłaszanie „znanych absolwentów” naszej placówki, których sylwetki warto by zamieścić w wyżej wymienionej pracy. Redaktorzy bardzo proszą o kontakt z naszą szkołą i przedstawienie dokonań, życiorysów, niecodziennych zajęć szczególnie tych, którzy przebywają poza środowiskiem naszej miejscowości, a o których warto by napisać.
Wszystkie wskazówki i sugestie w tym temacie będą mile widziane.
Twórcy monografii zastrzegają sobie prawo do wyboru tych osób i zgodnego z przyjętą konwencją przedstawienia sylwetek absolwentów.
Informacje i materiały proszę nadsyłać na adres szkoły:
sp.zabrzez@lacko.pl

Życzenia świąteczne

 

Akcja szycia maseczek w Szkole Podstawowej w Zabrzeży.

Pandemia koronawirusa to wielka próba dla całego społeczeństwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ten szalejący wirus jest bardzo niebezpieczny. Zapotrzebowanie na sprzęt medyczny i podstawowe środki ochrony zdrowia na taką skalę są niewystarczające.
Nasza szkoła chociaż świeci pustkami, nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie to atmosfera jest bardzo gorąca. Są wśród nas tacy, którzy wspólnymi siłami starają się wspomagać innych. Jest tutaj mowa o dyrekcji, pracownikach obsługi naszej szkoły, którzy chcą pomagać i podjęli się ogromnego wyzwania dołączając do facebookowej grupy „Szyjemy maseczki- okolice Łącka”. Jest to grupa skupiająca wiele chętnych osób z naszego terenu, która charytatywnie wspomaga szpitale i inne instytucje czuwające nad naszym zdrowiem i bezpieczeństwem szyjąc właśnie maseczki. Jest to wielce szlachetna i pomocna akcja, dlatego wielki szacunek dla tych co do niej dołączyli.
Życzymy dużo zdrowia i pozdrawiamy wszystkich.
Zdjęcia»

Portale i materiały do wykorzystania

Dodatkowe materiały  do zdalnego nauczania znajdują sie na portalach edukacyjnych, dlatego  leży wejść na stronę www.gov.pl/zdalnelekcje gdzie znajdziecie tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Jednocześnie do waszej dyspozycji  jest również platforma e-podreczniki.pl oraz pasma edukacyjne dla uczniów i nauczycieli»

Obowiązkiem ósmoklasistów jest codzienne rozwiązywanie testów powtórkowych z
j. polskiego, matematyki i j. angielskiego zamieszczanych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w zakładce "egzamin ósmoklasistów".

Obowiązkiem uczniów klas IV-VI jest rozwiązywanie testów na platformie Eduelo - zleconych przez nauczycieli.
 

Odezwa Dyrektora Szkoły

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych do 25 marca br. Zobowiązałem nauczycieli do wykorzystania dostępnych narzędzi komunikacji elektronicznej, w celu koordynowania nauki na odległość. Uczniów zachęcam do czytania lektur, powtarzania treści programowych, wykonywania ćwiczeń i zadań proponowanych przez nauczycieli. Na platformie e-podręczniki umieszczone są również ciekawe materiały edukacyjne, z których można korzystać.
Z poważaniem
Grzegorz Baran
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrzeży
https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

       KOMUNIKAT!

Od 12-25.03.2020r zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole .
W dniach 12-13.03.2020r (tj. czwartek, piątek)  szkoła będzie czynna w godzinach pracy, aby zapewnić opiekę dzieciom, które w tym dniu będą musiały przyjść do  szkoły.
Od 16.03.2020 (tj. poniedziałek) do 25.03.2020 (tj. środa) szkoła będzie zamknięta.

Więcej informacji» 

KORONAWIRUS

W związku z pojawiającymi sie przypadkami koronawirusa w Polsce, uczniów, nauczycieli i rodziców zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Polecamy Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrzeży z mLegitymacją szkolną.

Uczniowie naszej szkoły jako pierwsi w Gminie Łącko będą mogli korzystać z mLegitymacji szkolnej w swoich telefonach, dzięki przystąpieniu naszej szkoły do projektu i podpisaniu porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji. Okazując mLegitymację potwierdzają, że są uczniami naszej szkoły, mogą korzystać z ulgowych przejazdów kolejowych, autobusowych i jest ona podstawą do otrzymania innych przysługujących im zniżek. Dane mLegitymacji można okazać tak, jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji, ma ona taką samą moc prawną.
Posiadacze iPhonów lub starszych smartfonów nie mogą z niej skorzystać.
Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji Weryfikator, a upoważniona osoba potwierdzi dane użytkownika. Ten e- dokument jest częścią aplikacji mObywatel, jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które nie tylko ułatwia życie uczniom, ale podoba się też rodzicom. Rozwiązuje w pełni problem zapominania zabierania ze sobą legitymacji.
Kto może otrzymać mLegitymację?
Jeżeli uczeń odebrał już ze szkoły tradycyjny dokument, może ubiegać się o jego mobilną wersję z tym samym okresem ważności. W przypadku zgubienia telefonu lub problemów z działaniem cyfrowego dokumentu szkoła może ją unieważnić.
Obecnie mLegitymacja może trafić do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, bez względu na to, czy jest to placówka publiczna czy prywatna. System ma jednak poważne ograniczenie. Obecnie działa jedynie na telefonach z systemem Android (minimum wersja 6.0).
Załączniki»

PIERWSZA WIZYTA KLASY I W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie klasy I naszej szkoły, którzy 26 lutego 2020 r. po raz pierwszy wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Celem spotkania, które przeprowadziła nasza pani bibliotekarka było:
- zapoznanie uczniów z regulaminem biblioteki
- zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania książek
- wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece
- zachęcanie uczniów do systematycznego wypożyczania i czytania książek.
Na zakończenie wizyty pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika i mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
Po spotkaniu uczniowie klasy I nabrali przeświadczenia, że biblioteka to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.
Zdjęcia»

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W środę 11 marca 2020r.w remizie OSP w Łącku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem eliminacji był Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Łącku dh Jan Mrówka. W turnieju udział wzięło 42 uczestników z 8 szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs przeprowadzony został w formie testu, uczniowie mieli do rozwiązania pytania z zakresu wiedzy pożarniczej, pierwszej pomocy i historii pożarnictwa. Bardzo dobrze spisali sie uczniowie naszej szkoły. W kategorii kl. IV-VI Hubert Duda zajął III m-ce , zaś Anna Leszko - miejsce IV.
Gratulujemy!

Wycieczka do Wadowic oraz Oświęcimia

W dniu 03 marca 2020r. klasy VII i VIII wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Wadowic oraz Oświęcimia. W Wadowicach uczniowie zwiedzali rodzinny dom Jana Pawła II, w którym obecnie mieści się muzeum. Następnie udali się do Oświęcimia gdzie w wielkim skupieniu zwiedzali muzea zagłady w Auschwitz i Brzezince. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem ogromu niewyobrażalnej tragedii i okrucieństwa, które miały tam miejsce w czasie II wojny światowej. Zmarła tam także Bł. Celestyna Faron, której imię będzie wkrótce nosić nasza szkoła.
Zdjęcia»

Ryby akwariowe i inne zwierzęta w naszej szkole.

Uczniowie naszej szkoły, chociaż mają w swoich domach zwierzęta , którymi się opiekują a są to zazwyczaj koty i psy, to ostatnio wykazują zainteresowania akwarystyką. Początkowo akwarium znajdowało się tylko w jednej klasie i nie było dostępne szerszej publiczności. Widząc jak dobry wpływ mają ryby na zachowanie dzieci wygospodarowane zostało miejsce w holu naszej szkoły, w którym umieszczono duże akwarium. Obok znajdują się zdjęcia ryb wraz z ich opisem. Dzieci i młodzież mają świetną okazję, by obserwować funkcjonowanie świata roślin i zwierząt, co pozytywnie wpływa na ich skupienie, koncentrację i rozwój emocjonalny.
Więcej» 
  Zdjęcia»

WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO JAMP MANI

 28 lutego 2020 roku uczniowie klas II, III wraz z wychowawczyniami p. Anną Nowak oraz p. Danutą Kurzeją wybrali się do Parku Trampolin JAMP MANIA w Nowym Sączu.
Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej, dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń.
Po profesjonalnej rozgrzewce, pod okiem trenera, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji ; m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.
Pobyt w JAMP MANI sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań sportem.
 

"Zostań autorem hymnu naszej szkoły ‘’

W związku ze zbliżającą się dużymi krokami uroczystością nadania imienia Szkole Podstawowej w Zabrzeży, Komitet Organizacyjny obchodów tej uroczystości ogłasza konkurs na słowa hymnu oraz podkład muzyczny dla naszej placówki. Znajomość słów hymnu szkolnego będzie obowiązkiem każdego ucznia. Podczas wykonywania hymnu szkoły uczniowie zachowują się podobnie jak w czasie wykonywania hymnu państwowego.
Regulamin»

AKROBATYKA NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

We wtorek 25 lutego w ramach lekcji wf-u w klasie 7 i 8 odbyły się zajęcia akrobatyczne. Poprowadził je wykwalifikowany trener Pan Mariusz Dulak, który najpierw zapoznał wszystkich uczniów z tą dyscypliną i powiedział że trenowanie akrobatyki nie jest wcale trudne tylko wymaga pewnego zaangażowania i odpowiedniego podejścia. Następnie pod czujnym okiem trenera dzieci wykonywały ćwiczenia o zróżnicowanym poziomie trudności. Były ćwiczenia wzmacniające wiele grup mięśniowych, poprawiające zwinność, skoczność, ćwiczenia kształtujące równowagę i na samym końcu ćwiczenia rozciągające. Dodatkowych wrażeń dostarczył akrobatyczny pokaz. Wszystkie dzieci były zaciekawione, zachwycone występem i bardzo zadowolone.
Zdjęcia»

Międzynarodowy Konkurs „Matematyka bez granic”

Dnia 17 lutego odbył się etap wstępny Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic”. W konkursie wzięły udział klasa piąta oraz klasa szósta. Zadania z etapu wstępnego były treningiem do rozwiązywania zadań finałowych. Uczniowie, dzieląc się na odpowiednie podzespoły próbowali rozwiązać zadania w ciągu 50 minut. Do rozwiązania jest, w zależności od kategorii wiekowej uczniów (Junior 8 lub 9), (Senior 10 lub 13 zadań), z czego pierwsze zadanie podane jest w językach obcych (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim). Należy przetłumaczyć treść zadania i zapisać rozwiązanie w jednym z podanych języków obcych. Celem konkursu jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi , matematyką i językami obcymi. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia on umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje on również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej. Finał odbędzie się w dniu 5 marca 2020r. Wszystkim życzymy powodzenia.

Konkurs wiedzy o życiu i działalności bł. Celestyny Faron

W ramach realizacji zadania ,,Poznajemy patrona szkoły” dnia.24.01.2020r. został przeprowadzony konkurs wiedzy o życiu i działalności bł. Celestyny Faron. Uczniowie kl.
IV-VIII samodzielnie pozyskali wiedzę na temat życia i działalności przyszłego patrona szkoły.
I etap konkursu przeprowadzony został w formie pisemnej ,wzięło w nim udział 13 uczniów naszej szkoły. Komisja oceniająca prace konkursowe wyłoniła 8 osób z największą liczbą punktów.
(Karolina Jawor 27p., Anna Leszko22,5p.,Zuzanna Sopata22,5p., Hubert Jawor 21p.,Maciej Mikołajczyk21p.,Sara Ćwikła 21p.,Angelika Kulig 18p.,Franciszek Mikołajczyk 16,5p.)
Natomiast 31.01.2020r. odbył się II etap konkursu w formie ustnej .Uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami dotyczącymi życia i działalności bł. Celestyny. Losowali po cztery pytania i odpowiadali na forum szkoły .Do ich zadań należało również rozpoznanie wypowiedzi świadków po przeczytanym fragmencie .
Poprawność odpowiedzi sprawdzała komisja w składzie:
-s. Barbara Gawełda,
- ks. proboszcz Tomasz Sowa,
-katechetka Bożena Miętkiewicz,
która pogratulowała imponującej wiedzy wszystkim uczestnikom konkursu.
Wyniki w/w konkursu:
I miejsce- Karolina Jawor (kl. IV)
II miejsce-Hubert Jawor (kl. VI)
III miejsce-Maciej Mikołajczyk (kl. VII)
Zwycięzcom konkursu zostały wręczone nagrody i dyplomy.
Laureatom gratulujemy a wszystkim uczestnikom i publiczności dziękujemy.
Zdjęcia»

LEKCJA WF Z PANIĄ KATARZYNĄ DULAK

WYJĄTKOWA LEKCJA WF Z PANIĄ KATARZYNĄ DULAK, lekkoatletką, trenerką, byłą zawodniczką osiągającą wysokie wyniki sportowe w biegach na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata oraz innych prestiżowych zawodach lekkoatletycznych.
W dniu 11 lutego w naszej szkole odbyła się lekcja wychowania fizycznego z lekkoatletyki, którą przeprowadziła Pani Katarzyna Dulak, obecnie trenerka tej dyscypliny. Celem zajęć było podzielenie się wiedzą i zdobytym wieloletnim doświadczeniem oraz zachęcenie do ruchu poprzez zastosowanie elementów lekkoatletyki. Pani Kasia przygotowała dla uczniów wiele atrakcji, była rozgrzewka, uczniowie spróbowali swoich sił na poszczególnych stacjach, a na samym końcu miała miejsce sportowa rywalizacja, która sprawiła wszystkim mnóstwo frajdy i zadowolenia.
Zdjęcia»

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

„Ogród miłości wyrasta w sercu Babci i Dziadka”
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo szczęśliwym i beztroskim.
Mają zawsze czas, są cierpliwi i zawsze lepiej rozumieją i bezgranicznie kochają. Wnuczęta są dla nich największą radością życia.
Dlatego też w podzięce za ich wielkie serce, tradycyjnie w styczniu odbywają się uroczyste spotkania z okazji ich święta. To bardzo ważne chwile nie tylko dla Dziadków, ale i dla wnucząt, które mają okazję publicznie wyrazić swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Taka uroczystość w naszej Szkole miała miejsce 21 stycznia 2020 r., kiedy to Babcie i Dziadkowie tłumnie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by podziwiać umiejętności swoich wnuków. Zebranych gości gorąco powitał Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Baran, po czym nastąpiła część artystyczna. Mali artyści z kl. 0- III z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a przy tym świetnie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne. Wielką niespodzianką dla przybyłych Dziadków był wspólny taniec z ich wnukami. Na zakończenie uroczystości wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, życząc im zdrowia i 100 lat życia. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek, spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Takie spotkania pełne uśmiechu, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku do osób starszych.
My również życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo uśmiechu na każdy dzień, dużo zdrowia i pociechy z wnucząt
Zdjęcia»

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 24 stycznia 2020r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Samorząd Uczniowski. Na początku, poza konkursem, miał miejsce występ grupy "Zuchów" prowadzony przez panią Magdalenę Śliwińską, którzy zaśpiewali piękne pastorałki. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, gdyż uczestniczyło w nim 34 uczniów, którzy wykonywali kolędy i pastorałki solo, w duetach, w grupach, śpiewając z podkładem muzycznym lub grając utwory na różnych instrumentach. Pojawił się nawet utwór anglojęzyczny w wykonaniu uczennicy kl. VI Anny Leszko. Uczniowie zostali ocenieni przez Jury, w skład którego weszli członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele naszej szkoły, pani Anna Nowak, pani Jolanta Jóźwik, pani Małgorzata Bawełkiewicz oraz Wiktoria Lipień i Szymon Klag.
W kategorii klas od "0" do III przyznano następujące miejsca:
Miejsce I-Karolina Rabiańska kl. II
Miejsce II-Patrycja Konopka kl. III
Miejsce III-Dawid Sopata kl. I
W kategorii uczniów klas IV-VI przyznano:
Miejsce I - Julia Ferenc kl. VI
Miejsce II -Anna Leszko kl. VI
Miejsce III-Klaudia Pierzchała kl. VI
Zdjęcia»

KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET BOGOSŁAWIONEJ CELESTYNY FARON”

 W związku ze zbliżającą się uroczystością nadania Szkole Podstawowej w Zabrzeży imienia Błogosławionej Celestyny Faron, zorganizowano szkolny konkurs plastyczny pt. „Portret Błogosławionej Celestyny.”
Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania postacią błogosławionej oraz rozwijanie inwencji twórczej. Zadaniem uczniów było samodzielne wykonanie portretu w dowolnej technice: pastele, farby plakatowe, ołówek. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII.
Do konkursu zakwalifikowało się 18 prac. Podczas oceny uwagę zwracano na: pomysłowość, ilość włożonej pracy, ogólne wrażenie artystyczne.
24 stycznia Komisja w składzie: Barbara Gawełda-siostra zakonna, Tomasz Sowa- ksiądz proboszcz, p. Grzegorz Baran –dyrektor SP w Zabrzeży, p. Małgorzata Czech- rodzic, p. Agnieszka Gromala - rodzic oraz nauczyciele i pracownicy SP w Zabrzeży wyłonili laureatów:
I miejsce-Emilia Kucia kl.V
II miejsce-Hubert Jawor kl. VI
III miejsce- Martyna Słabaszewska kl. VII
Wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Sopata kl. VII oraz Szymon Wąchała kl. VI
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy.
Zdjęcia»

Zabawa karnawałowa klas O-III

Po ciężkiej pracy w pierwszym okresie nauki uczniowie klas O-III SP w Zabrzeży niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 17 stycznia 2020 roku. Tego dnia towarzyszyło dzieciom wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana balonami, serpentynami, łańcuchami zachęcała uczniów do szampańskiej zabawy. Do tańca przygrywał dzieciom pan z firmy Agnes II z Nowego Sącza. W szkole zaroiło się od piratów, Spidermanów, kowboi, księżniczek, rycerzy, Minionków, biedronek itd. Wszyscy bawili się znakomicie i humor dopisywał dzieciom, wychowawczyniom, rodzicom. Po zabawie uczniowie częstowali się przepysznymi smakołykami przygotowanymi przez mamusie. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale z utęsknieniem czekają na zabawę w przyszłym roku.
Zdjęcia»

Dostaliśmy list i dyplom z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.
W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.
Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!
 

Pomagamy Róży

W listopadzie 2019r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną zbierania plastikowych nakrętek dla chorej dziewczynki o imieniu Róża. Każda klasa przyłączyła się do tej szlachetnej akcji w wyniku której nazbieraliśmy kilka worków nakrętek. Nakrętki zostały przekazane bezpośrednio mamie chorego dziecka, która była bardzo wdzięczna wszystkim uczniom naszej szkoły. Pragniemy bardzo podziękować za udział w tej akcji i tym samym pomoc chorej koleżance

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10 stycznia 2020r. członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zorganizowali wśród uczniów i nauczycieli zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze w kwocie 226 zł zostały przekazane 13 stycznia 2020r. do Sztabu WOŚP mieszczącego się w Łącku. Wszystkim bardzo dziękujemy za przyłączenie się do tej szlachetnej, ogólnopolskiej akcji

Razem na świeta

W grudniu nasza szkoła przystąpiła do promowanej przez MEN akcji "Razem na święta" zbierając produkty spożywcze dla osób potrzebujących, jak również karmę dla bezpańskich psów przebywających w gminnym schronisku. Samorząd uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim za przyniesione dary.
Zdjęcia»

Odblaskowa szkola

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła” organizowanym m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Jak co roku celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, które dają im możliwość większego bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.
Ponadto celem tej akcji jest także zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku noszenia przez dzieci do 15 lat elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Kolejny udział w konkursie daje możliwość wykazania, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.
Sprawozdanie»

Życzenia bożonarodzeniowe

 

 

"Szkolne jasełka‘’

Świąteczny nastrój zapanował w naszej szkole. W ciągu całego dnia odbywały się klasowe wigilie. Uczniowie wraz z wychowawcami łamali się opłatkiem i zasiadali do poczęstunku. O godzinie 12.00 cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zgromadziła się na sali gimnastycznej. Wszyscy obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez klasę II, III, VI i  VII pod opieką pani Aleksandry Wojtas. Nastrój podkreśliły jasełka i piękny anielski taniec. Wszystko przeplatały śpiewy przygotowane pod okiem pani Anny Nowak. Nie zabrakło serdecznych życzeń. Występ zakończył się piosenką - „Dzień jeden w roku”, podczas której aniołki roznosiły drobne upominki.
Zdjęcia»

Gminny Konkurs Plastyczny- "Kartka Bożonarodzeniowa"

17 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się dziewiąta edycja gminnego konkursu klas I-III „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Organizatorem konkursu była pani Danuta Kurzeja oraz pani Aleksandra Wojtas. Zadaniem uczestników było samodzielne, na miejscu zaprojektowanie, a następnie namalowanie kredką ołówkową, kartki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie wszystkich szkół Gminy Łącko zaszczycili nas swoją obecnością. Mali twórcy sięgali głównie do klasycznych symboli, jak Stajenka Betlejemska z Maryją, Dzieciątkiem i Józefem.. Dzieci stworzyły cudowne obrazy –„ Kartki Bożonarodzeniowe”. Wszystkie prace zasłużyły na wysokie oceny, których dokonały pani Jadwiga Jastrzębska( prezes TMZŁ), pani Małgorzata Gromala( kierownik galerii w nowosądeckim Pałacu Młodzieży) oraz pan Grzegorz Baran( dyrektor SP w Zabrzeży).
Pierwsze miejsce zdobyła :Oliwia Klag - SP w Zagorzynie, drugie miejsce Karolina Pomietło - SP w Łącku, trzecie miejsce Krystian Błaszczyk –SP w Szczereżu,, reszta prac została wyróżniona.
Zdjęcia»

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ SZOPKA BETLEJEMSKA”

09.12.2019r. w naszej szkole zakończyła się kolejna edycja konkursu plastycznego „Szopka betlejemska”.
Uczestnicy rywalizacji mieli za zadanie zaprojektować i wykonać przestrzenną pracę ukazującą historię narodzin Jezusa. To właśnie inwencję twórczą, walory estetyczne i zgodność z regulaminem konkursu oceniała komisja konkursowa.
Najpierw odbyły się eliminacje szkolne. Do konkursu zgłoszono 9 szopek, jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce –Zuzanna Baziak , Filip Baran
II miejsce- Martyna Klag, Wioletta Kucia
III miejsce- Ilona Janczura, Katarzyna Ligas
Wyróżnienie: Gabrysia Wojtas, Karolina Rabiańska, Marcin Janczura
W eliminacjach gminnych szopka Zuzi zajęła II miejsce, a Filipowa uzyskała wyróżnienie.
Zdjęcia»

Koszykówka "górą"

Bardzo dobry występ zaliczyli nasi młodzi koszykarze w Gminnym Turnieju Igrzysk Dzieci (klasy V i VI) którego  organizatorem była nasza szkoła i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku. Zawody rozgrywane były 7 i 14 grudnia 2019r. W rywalizacji chłopców zajęliśmy II miejsce, zaś dziewczynki uplasowały się na miejscu III. Za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie Turnieju odpowiedzialnymi byli p. Aleksandra Wojtas i p. Jacek Gałysa. Rywalizacja przebiegała w miłej sportowej atmosferze, a najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.
Zdjęcia»

Sukcesy uczniow w konkursach przedmiotowych

W pierwszej połowie grudnia 2019r., odbyły się w naszej szkole, rejonowe etapy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Uczestnicy etapów rejonowych, zostali wyłonieni w trakcie etapów szkolnych i zakwalifikowani przez komisje rejonowe działające w Nowym Sączu. Eliminacje szkolne nie należały do łatwych, a mimo to spora grupa uczniów zakwalifikowała się do etapów rejonowych. Uczniowie ci zasłużyli na serdeczne gratulacje.
W etapie rejonowym udział wzięli:
Anna Gromala- kl. VII; w Małopolskim Konkursie Polonistycznym- przyg. przez p. Jadwigę Florian
Tomasz Pierzga- kl.VIII; w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego- przyg. przez p. Małgorzatę Bawełkiewicz
Alicja Zając- kl.VIII; w Małopolskim Konkursie Matematycznym- przyg. przez p. Krystynę Gałysa
Anna Leszko-kl.VI i Zuzanna Sopata-kl.VII; w Małopolskim Konkursie Geograficznym- przyg. przez p. Jolantę Dziedzina.
Gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do etapów wojewódzkich, jak również sukcesów na tym szczeblu.

Dzień Świętego Mikołaja w szkole

Jak co roku, tak i w tym 6 grudnia do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj. Spotkały się z nim dzieci klas O - V. Dzieci z zerówki i klasy pierwszej pod opieką p. B. Jaroszewskiej i p. J Jóźwik przygotowały część artystyczną na powitanie dostojnego gościa. Pierwszaki odegrały scenkę pt „ Kłopoty Św. Mikołaja”, a przedszkolaki z radością śpiewały mu piosenki i recytowały wiersze.
Święty Mikołaj zachwycony występem obdarował wszystkich uczniów prezentami. Nie zapomniał również o naszych nauczycielach i pozostałych pracownikach szkoły.
Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z Mikołajem.
Nauczyciele, rodzice i uczniowie podziwiali też piękną scenografię.
Uczniowie Klas VI – VIII ten uroczysty dzień spędzili z wychowawcami zwiedzając Dom na Dołkach w Starym Sączu. Bawili się też w parku trampolin w Nowym Sączu.
Dyrektor szkoły p. Grzegorz Baran podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego dnia.
Zdjęcia»

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2019 r. nasza szkoła włączyła się w gminne obchody Święta Niepodległości. W trakcie głównych uroczystości w Łącku delegacja uczniów złożyła symboliczną wiązankę pod pomnikiem na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie, podczas uroczystego Wieczoru Patriotycznego w Remizie OSP w Łącku, uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy – p. Jadwigi Florian, zaprezentowali inscenizację zatytułowaną „Dwa głosy w sprawie Rzeczypospolitej”. Przedstawili w niej sytuację polityczną naszego kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Charakter tamtej epoki przepięknie oddawały dekoracje i kostiumy typowe dla ukazanego okresu historycznego. Swój program artystyczny szóstoklasiści uświetnili patriotycznymi pieśniami, które wprowadziły słuchaczy w podniosły nastrój, a dopełnieniem spektaklu stał się polonez w wykonaniu uczniów klasy II- wychowanków p. Danuty Kurzei.
To ważne święto uczciliśmy również w naszej szkole. 12 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta akademia, podczas której szóstoklasiści kolejny raz zaprezentowali przygotowaną inscenizację. Kiedy wybrzmiały patriotyczne pieśni, głos zabrał dyrektor szkoły- p. Grzegorz Baran podkreślając wagę świętowanego wydarzenia. To nasz hołd składany tym, których niezłomności zawdzięczamy wolną Ojczyznę.
Zdjęcia»

Udział w projekcie „ Ein Blick auf Österreich”

Przed kilkunastoma dniami dokonano podsumowania projektu „ Ein Blick auf Österreich”. Projekt ten był realizowany w języku niemieckim w minionym roku szkolnym z obecną 8 klasą.
Wysoki poziom osiągania założonych celów oraz wynik końcowy ewaluacji przyczyniły się do uwieńczenia tego projektu, a mianowicie otrzymania Krajowej Odznaki Jakości. Współpraca naszych uczniów ze szkołami z Polski i Hiszpanii wzbudziła zainteresowanie poznania kultury innego kraju oraz możliwości nauki języka niemieckiego w innej formie. W grupach międzynarodowych uczniowie tworzyli i opracowywali materiały prezentacyjne przy zastosowaniu narzędzi IT.
Dzięki realizacji projektu uczestnicy poznali wybrane miasta w Austrii, ich zabytki, historię
i wybitne osobistości tego kraju. Pracując też indywidualnie i w małych grupach, mogli wspierać się wzajemnie, dzielić wiedzą, ciekawymi pomysłami oraz uczyć się kreatywności, co będzie niezbędne w ich przyszłym życiu zawodowym i społecznym.
Młodzieży klasy 8 gratuluję oczywiście sukcesu i myślę, że kontakt z rówieśnikami z innego kraju, umiejętność współpracy zespołowej przyczyni się do ich większej świadomości samokształcenia i rozwijania własnej osobowości, natomiast uczniów obecnej klasy 7, którzy też realizują swój projekt w ramach programu eTwinning, bardziej zmotywuje i zachęci do nauki języka niemieckiego.
Zdjęcia»

"Pieśń o złotym ptaku"

Dnia 26 listopada 2019 uczniowie klas 0 - III w szkole oglądali teatrzyk kukiełkowy „Baśń o złotym ptaku” Braci Grimm wystawioną przez Teatr ART CINEMA z Nowego Sącza.
Dzieci obejrzały historię o starym, dobrym królu, który dbał o swoich poddanych. Dobrobyt królestwu zapewniała czarodziejska jabłoń. Trzech jego synów to postacie, które ukazują cechy ludzi współcześnie żyjących. Kolorowe kukiełki, ekspresyjna muzyka i treść spektaklu wywołały wśród dzieci żywe reakcje.
„Baśń o złotym ptaku” zarówno uczy, jak i bawi młodego widza. Dzięki spotkaniu z bajką dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o znaczenie przyjaźni w życiu każdego człowieka. Ta pouczająca opowieść przypomniała, że w życiu nie jest najważniejsze dobro materialne, lecz to, co mamy w sercu.
Zdjęcia»

Szachowy sukce Szymona Wąchały

19 listopada 2019 r. w hali sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach. Do turnieju zgłosili się zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Wąchała z  klasy VI i Filip Baran z klasy III. Szymon Wąchała zajął w swojej kategorii wiekowej III miejsce. Konkurencja była bardzo duża tym bardziej cieszy sukces ucznia Naszej Szkoły.
Zdjęcia»

Dobry występ tenisistów stołowych

Dnia 16.11.2019r. w Szkole Podstawowej w Zagorzynie, odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Arkadiusz Hamiga, Kacper Gromala i Sebastian Rabiański zdobyli bardzo wysokie, drugie miejsce i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych.
GRATULACJE!!!
Zdjęcia»

Podziękowania za włączenie sie do akcji "Szkoła pamięta"

W związku z włączeniem się  naszej szkoły do akcji " Szkoła pamięta" otrzymaliśmy podziękowania i dyplom od rzecznika prasowego MEN. Oto treść:

Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Dyplom»

Przedszkolaki w akcji "Szkoła pamięta"

Listopad to miesiąc w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.
Dzieci oddziału przedszkolnego wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Akcję poprzedziły zajęcia z historii, które miały na celu uwrażliwienie przedszkolaków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.
W ramach akcji przedszkolaki wybrały się na pobliski cmentarz aby odwiedzić groby bliskich, jak i tych którzy zapisali się w naszej lokalnej historii.
Dzieci wspólnie z paniami zapaliły przyniesione znicze ponieważ pamięć o zmarłych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Zdjęcia»

"Legiony" - wycieczka klasy VII i VIII na film

Z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości 13 października 2019r. uczniowie z klasy siódmej i ósmej pod opieka nauczyciela historii pana Jacka Gałysy i pani Krystyny Gałysa, wybrali się na wycieczkę do kina "Sokół" w Nowym Sączu, na projekcję filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Ta produkcja historyczna ukazuje powołanie legionów mających wywalczyć, tak upragnioną dla Polaków wolność. Uczniowie mieli okazję zobaczyć trud i heroiczną walkę żołnierzy. Film opowiada o tradycjach, wartościach i ideałach, jakimi kierowali się walczący legioniści. Na wszystkich uczestnikach wycieczki film wywarł duże wrażenie. Fragmentami najczęściej komentowanymi przez uczniów były sceny batalistyczne.

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Już po raz piąty Gminny Ośrodek Kultury w Łącku 6 listopada 2019 roku zorganizował Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. I jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział. Do konkursu przystąpiło z naszej placówki 13 uczniów. Byli to: Emilia Gromala, Wiktoria Kucia, Kinga Piszczek, Karolina Rabiańska z klasy II, Zuzanna Baziak, Piotr Czech, Julia Konopka, Gabriela Pierzchała z klasy III, Emilia Kucia, Zuzanna Gromala z klasy IV oraz Julia Ferenc, Anna Leszko i Klaudia Pierzchała z klasy VI. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się bardzo ładnie.
I miejsce w swojej kategorii wiekowej (klasy I - III) zdobyła Zuzanna Baziak, a wyróżnienie (klasy IV - VI) otrzymała Julia Ferenc, co - uwzględniając dużą liczbę uczestników i bardzo wysoki poziom prezentowany przez nich - należy uznać za znaczący sukces naszej szkoły.
Zuzia Baziak, jako najlepsza wokalistka w swojej kategorii wiekowej, zaprezentowała swoje możliwości wokalne na głównej akademii z okazji 11 Listopada, która odbyła się w remizie OSP w Łącku.
Zdjęcia»

"Wesołe dynie"

W październiku bieżącego roku, nauczycielka plastyki Pani Danuta Kurzeja ogłosiła w naszej szkole konkurs pt. „Wesołe dynie”.
Uczniowie na lekcjach plastyki wyczarowywali z dyni fantastyczne, oryginalne, figurki, buźki i lampiony.
Wszystkie prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym, gdzie zorganizowano wystawę. Wybór tej najpiękniejszej odbył się drogą głosowania.
Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Arkadiusz Hamiga kl.VII i Agnieszka Hamiga kl.VI, drugie miesce zdobyła dynia Aliny Urody z kl.VI, a trzecia lokata przypadła Martynie Słabaszewskiej z kl. VII.
Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Zdjęcia»

Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubuję być dobrym Polakiem
dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starał jak być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką sprawiać radość
rodzicom i nauczycielom.

ŚLUBUJĘ!

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to piękna tradycja, która wzbudza zawsze wiele emocji i wzruszeń zarówno wśród dzieci, nauczycieli a przede wszystkim rodziców.
Ceremoniał Szkoły Podstawowej w Zabrzeży uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia kolorowym ołówkiem.
To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej Szkole 29 października 2019 r. W tym dniu 16 uczniów klasy pierwszej zdawało swój pierwszy szkolny egzamin.
Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Szkoły p. Grzegorza Barana, który serdecznie powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.
Zanim nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły p. Grzegorz Baran. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od uczniów klasy drugiej. Dodatkową niespodzianką były przygotowane przez rodziców „ rożki obfitości ‘’. Miłym zakończeniem naszego spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie i poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Drodzy pierwszoklasiści!
Z okazji uroczystego przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrzeży życzymy Wam, aby pobyt w Szkole był Waszą najpiękniejszą przygodą pełną samych najlepszych ocen i wzorowego zachowania. Życzymy, aby Szkoła była dla Was nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także „ drugim domem ‘’, w którym zawsze będziecie czuli się bezpiecznie, spotkacie się z życzliwością i zrozumieniem rówieśników i dorosłych oraz nawiążecie nowe przyjaźnie.
Rodzicom zaś życzymy satysfakcji, wielu pozytywnych emocji i wzruszeń podczas pobytu ich pociech w murach naszej Szkoły.
Zdjęcia»

Przedszkolaki w akcji Odblaskowa szkoła

W październiku przedszkolaki wraz z uczniami szkoły brały udział w akcji Odblaskowa Szkoła.
Celem akcji było propagowanie bezpiecznego poruszania się po drodze , uświadomienie dzieciom konieczności noszenia elementów odblaskowych
Realizując zadania konkursowe dzieci miały zorganizowane zabawy ruchowe, oglądały programy edukacyjne, wykonywały prace plastyczne, odbywały spacery po najbliższej okolicy.
W plenerze oglądały różne miejsca przeznaczone do poruszania się pieszych na wsi (droga
z chodnikiem, droga bez chodnika, przejście przez drogę –w oznakowanym miejscu i w miejscach bez oznakowania). Wykonywały także ćwiczenia praktyczne (rozpoznawanie znaków, przechodzenie przez drogę.
Zdjęcia»

Wycieczka rowerowa

W dniu 22.10.2019 r. w ramach zajęć Szkolnego Klubu Sportowego, odbyła się rowerowa wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem - panem Jackiem Gałysą.
Trasa wycieczki przebiegała ścieżką rowerową Velo Dunajec z Zabrzeży przez miejscowości Zarzecze, Czerniec, Maszkowice do Jazowska - łącznie około 20 km. Podczas przejazdu oglądaliśmy wspaniałe widoki oraz podziwialiśmy przyrodę Beskidu Sadeckiego. Aktywna forma spędzania wolnego czasu w połączeniu z bezpieczeństwem i słoneczną pogodą, spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki.
Zapraszamy nauczycieli, uczniów i ich rodziców do udziału w wycieczkach rowerowych.
Zdjęcia»

Warsztaty ekologiczne

Dnia 19 października 2019 roku w pięknej scenerii Hotelu Heron w Gródku nad Dunajcem odbyło się podsumowanie projektu Eko Młodzi badacze na Sądecczyźnie. Uczniowie klasy VI biorący udział w projekcie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych oraz wspinali się na ściance wspinaczkowej GOPR. Ratownicy podczas tym zmagań służyli im radą i pomocą. Choć nie udało nam się zdobyć nagrody w konkursach na Wypasioną rzekę oraz fotograficznym Moja czysta rzeka to i tak była to wspaniała sobota.
Opiekunek projektu była p. Elżbieta Klag.
Zdjęcia»

Udział w akcji: "Szkoła pamięta"

Nasza szkoła przystąpiła do akcji: "Szkoła pamięta". Organizatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Nasza szkoła przystąpiła do akcji: "Szkoła pamięta", podczas której uczniowie naszej szkoły będą:
- porządkować i odwiedzać groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;
- odwiedzać lokalne miejsca pamięci i zgłębiać ich historię;
- zapalać znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
- brać udział w wycieczce patriotycznej.

Lekcja zoologii

Dnia 21.10.2019 roku w naszej szkole odbyła się „Lekcja zoologii”. Udział w spotkaniu wzięły klasy 0-III oraz VI-VIII. Uczniowie mogli zobaczyć wiele ciekawych okazów zamieszkujących naszą planetę.
Lekcja rozpoczęła się od pokazu owadów, czyli straszyków nowogwinejskich oraz karaczanów madagaskarskich. Następnie obejrzeć z bliska można było m.in. pająki zamieszkujące Amerykę Południową i Amerykę Północną. Należał do nich ptasznik olbrzymi- drugi na świecie pod względem wielkości oraz maratus speciosus- najpiękniejszy pająk świata. Uczniowie mogli także zobaczyć na żywo skorpiona leśnego. Po pajęczakach nadszedł czas na płazy. Wśród nich znalazł się aksolotl, który występuje jedynie w Meksyku, a także piękne traszki pirenejskie. Kolejno przyjrzeć można było się gadom takim jak wąż, gekon tygrysi, gekon złocisty, jaszczurka beznoga oraz rybka piaskowa.
Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a odważni zdecydowali się na dotknięcie niektórych okazów.
Zdjęcia»

Dzień  Edukacji Narodowej w szkole

11 października br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem p. A. Nowak i p. D. Kurzei przygotowali barwny program artystyczny- wierszem, śpiewem oraz tańcem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Pan dyrektor Grzegorz Baran złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz emerytom pracującym w naszej szkole. Ten dzień był też doskonałą okazją do przyznania Nagród Dyrektora Szkoły. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie wychowankom świata wartości ,nagrody otrzymali: p. Anna Nowak, p. Jadwiga Florian, p. Barbara Jaroszewska, p. Jolanta Jóźwik, p. Jacek Gałysa oraz p.Stanisław Leszko.
Na koniec uczniowie wręczyli pedagogom laurki z życzeniami.
Zdjęcia»

Wycieczki klasy III do Nowego Sącza i Falkowej

 8 października 2019 roku klasa III udała się na wycieczkę autokarową do Nowego Sącza. Uczniowie w kinie "Sokół" obejrzeli animowany film oparty na faktach, opowiadający o wyprawie dookoła świata pt. "Wyprawa Magellana".
Następnie udali się do Falkowej, aby zwiedzić Sądecki Park Etnograficzny. Zobaczyli dawne wiejskie zabudowania; chałupy i budynki gospodarcze wyposażone w meble, sprzęty, naczynia, części ubioru. Zwiedzili także dwór szlachecki i kościół ewangelicki. Widzieli napędzany siłą wody tartak i obserwowali wprowadzony w ruch folusz oraz młyn napędzany siłą wiatru.
Zmęczeni, ale zadowoleni i w dobrych nastrojach wrócili do domu.
Zdjęcia»

Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Halowej

Dobry występ zanotowali piłkarze halowi z naszej szkoły na Gminnych Igrzyskach w Halowej Piłce Nożnej Dzieci i Młodzieży, rozgrywanych na hali widowiskowo-sportowej w Łącku
5 i 12.10.2019roku. W Turnieju wzięli udział uczniowie szkół naszej gminy (8 reprezentacji). Ostatecznie po zaciętej walce nasi chłopcy w obu turniejach zajęli IV miejsce.

XX Zlot Krajoznawczo-Turystyczny

 W dniu 16 września 2019r. uczniowie klas VI-VII pod opieką pani Aleksandry Wojtas wzięli udział w Zlocie Krajoznawczo-Turystycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kadczy. Powitanie szkół miało miejsce przy Kaplicy w Szczereżu, wspólnie odmówiony został różaniec. Następnie na pobliskim placu każda ze szkół odśpiewała przygotowane piosenki turystyczne. Dzieci miały również pyszny poczęstunek. Pobyt zakończył się wspólnym występem, śpiewem i dobrą zabawą w miłej atmosferze.
Zdjęcia»

NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

Osiem nowel na ósme czytanie zostało wybranych na tegoroczne Narodowe Czytanie .Patronat honorowy nad tą edycją sprawowała para prezydencka. Inauguracja tej akcji miała miejsce 6 września 2019r. w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
W naszej szkole wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie z nowelami polskimi 2 października.To wspólne czytanie miało miejsce na podwórku szkolnym, a lektorami zostali uczniowie klas IV-VIII. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali noweli „Dym” Marii Konopnickiej i fragmentu „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej.
Na koniec spotkania uczniowie zostali zapoznani z historią akcji Narodowego Czytania. Chętni mogli upamiętnić sobie tegoroczną edycję okolicznościową pieczątką wbijaną na okładce lektury.
Akcję Narodowego Czytania w naszej szkole przygotowały panie Ewa Ptaszek i Jadwiga Florian.
Zdjęcia»

Prelekcja pt. „Zasady prawidłowej segregacji odpadów”

Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku od 01.09.2019r. do 10.10.2019r. realizuje w szkołach podstawowych oraz w przedszkolach samorządowych na teranie gminy Łącko projekt pt. „ Edukacja ekologiczna w zakresie gospodarki odpadami wśród dzieci z terenu Gminy Łącko”.
W ramach owego projektu 26 września 2019 roku, zorganizowano w naszej szkole prelekcję na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów.
Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom klas 0-VIII ważnego tematu, jakim jest selektywna zbiórka odpadów oraz ponowne ich wykorzystanie. Najmłodszym uświadomiono zagrożenia jakie niesie za sobą zaśmiecanie środowiska, w którym żyją. Szczególnie zwrócono uwagę na dbałość o własne otoczenie i sposoby segregowania odpadów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej prelekcji, chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz brali udział w quizie i konkursie.
Zdjęcia»

Wycieczka do Łącka

W dniu 4 września 2019r dzieci oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej odbyły wycieczkę do Łącka. W Sali zabaw „Nibylandia” zostały zorganizowane warsztaty kulinarne, podczas których tworzyły smaczne, kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowe.
Poznały też smak musu z jarmużem i musu owocowego. Od pani prowadzącej warsztaty dowiedziały się o korzyściach płynących z jedzenia owoców i warzyw.
Pobyt zakończyła wesoła zabawa w Sali zabaw.
Zdjęcia z pobytu w Nibylandii są wspaniałą pamiątką z wycieczki.
Zdjęcia»

Wycieczka do Łańcuta

W dniu 24 września uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli
w wycieczce do Łańcuta.
Po drodze zatrzymali się w posiadającym bogatą historię mieście Biecz, gdzie zwiedzili muzeum a także wysłuchali opowieści kata w Baszcie Katowskiej. Następnie wyruszyli do Łańcuta, gdzie zwiedzali piękny zamek Lubomirskich i Potockich. Uczniowie uważnie słuchali słów przewodników opowiadających o tej jednej
z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce
i podziwiali bogate wnętrza pomieszczeń pałacowych.
Zdjęcia»

WARSZTATY EKOLOGICZNE

W dniu 13 września 2019r. dziewięcioro uczniów klasy VI pod opieką pani Elżbiety Klag wzięło udział w warsztatach ekologicznych w ramach projektu Eko-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie.
Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców Sądecczyzny, a także zwiększenie aktywizacji społeczeństwa na rzecz ochrony wód
i racjonalne gospodarowanie jej zasobami.
Na zajęciach uczniowie przy pomocy walizki ekobadacza określali między innymi stężenia: azotanów, azotynów, fosforanów, amoniaku oraz jonów żelaza w rzece Kamienica. Młodzi badacze wzięli również udział w dwóch konkursach ekologicznych organizowanych w ramach projektu: fotograficznym oraz na Wypasioną rzekę.

Zdjęcia»

Wakacyjne prace remontowe w naszej szkole.

Jak co roku, podczas, gdy uczniowie wypoczywali w najlepsze, nasza szkoła nie świeciła pustkami. Dzięki przychylności organu prowadzącego: Rady Gminy Łącko, Pana Wójta Jana Dziedziny oraz staraniom w pozyskiwaniu funduszy można było rozpocząć wakacyjne remonty i wykonać szereg prac mających na celu polepszenie warunków nauczania i podniesienie atrakcyjności bazy lokalowej.
Prace remontowe wykonane w okresie minionych wakacji prezentują się następująco:
- położenie nawierzchni na placu zabaw i wykonanie zadaszenia nad piaskownicą
- nowa bezpieczniejsza antyurazowa nawierzchnia na boisku szkolnym
-wydzielenie boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego wraz
z założeniem nowych bramek, słupków i koszy do gry w piłkę
- założenie dekoracyjnych naklejek edukacyjnych na górnym korytarzu
- adaptacja pomieszczenia na jadalnię i odświeżenie ścian
- adaptacja pomieszczenia dla nowej szatni wraz z nowymi szafkami na odzież i obuwie
- wykonanie podwieszanego sufitu z dodatkowym oświetleniem w bibliotece zasłaniającego widoczne wcześniej rury centralnego ogrzewania.
- dodatkowa dekoracja szkolnej biblioteki upiększająca jej wnętrze
- dekoracja szkolnego korytarza przy sali gimnastycznej-pomalowanie postaci sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportowe
- przyłączenie światłowodu
-pozyskanie i zamontowanie trzech nowych 75 calowych ekranów dotykowych.
Tak więc w okresie wakacji sporo się u nas działo. Wykonane prace spowodowały, że nasza szkoła stała się nowocześniejsza i bardziej przyjazna dla uczniów, ale to nie koniec prac, są już nowe pomysły i plany mające na celu wzbogacenie i upiększenie naszej szkoły.

Zdjęcia»

Witaj szkoło - 2019/2020

 

Zakończenie roku szkolnego  i pożegnanie absolwentów

19 czerwca 2019 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość –  zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie absolwentów klasy ósmej. Wyjątkowa, bo przez dwa lata takiej nie było, a jeszcze bardziej wyjątkowa ze względu na fakt, że jest to pierwsza ósma klasa po kilkunastoletniej przerwie. Po uroczystej Mszy Św., którą w intencji kończących rok szkolny, odprawili ks. Proboszcz Tomasz Sowa oraz Prałat ks. Józef Kasiński, przeszliśmy do budynku szkoły, na uroczystą akademię pożegnalną.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrali siódmoklasiści, którzy w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali uczniów  klasy ósmej. Życzenia wielu sukcesów i samych dobrych decyzji przekazali wierszem i piosenką. Dalszą część akademii zdominowali ósmoklasiści, którzy „śpiewająco” streścili swój ośmioletni czas spędzony w szkole. Na pożegnanie przygotowali też prezentację w której nie zabrakło zdjęć z różnych etapów nauki w szkole i przeróżnych, ciekawych, zabawnych sytuacji. Pokazali, że chociaż nie byli „kujonami”, ale nadawali ton życiu szkolnemu. W czasie występów ósmoklasistów niejedna łza popłynęła po policzku i uczniów, nauczycieli i rodziców, ale nikt nie wstydził się swojego wzruszenia przecież to koniec pewnego etapu, kilkuletniej współpracy, codziennych zmagań, czasem przekomarzania, ale częściej radości. Jest co wspominać i będzie o czym pamiętać.
Następnie głos zabrał pan Dyrektor Grzegorz Baran, który pożegnał ósmoklasistów.
Po tej jakże wzruszającej części spotkania, nastąpił czas wręczania nagród i świadectw z wyróżnieniem, czas gratulacji i podziękowań dla wszystkich najlepszych uczniów naszej szkoły. Do Złotej Księgi zostali w tym roku szkolnym wpisani: Zuzanna Sopata - za najwyższą średnią ocen w szkole, Julia Ferenc - za sukcesy wokalne i Arkadiusz Hamiga za osiągnięcia  sportowe.  Kończąc uroczystość, rozeszliśmy się do klas na ostatnie spotkania i lekcje z wychowawcami. Szczególnie wzruszony był wychowawca klasy VIII pan Jacek Gałysa, któremu  uczniowie dedykowali grawer ze słowami:
          Dziękujemy za lata wspólnie spędzone,
          za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość.
          Dziękujemy za dobre słowa, które dodały nam skrzydeł
          i pozwoliły uwierzyć we własne siły.
          Dziękujemy za codzienny przykład
          jak być mądrym i dobrym człowiekiem.


Drodzy ósmoklasiści,  choć dotarliście do mety ważnego etapu  życia, musicie pamiętać, że „do mety przybywa się tylko  po to, aby wyruszyć w dalszą drogę”. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym. Życzymy Wam  szczęścia, wytrwałości , radości  oraz sukcesów i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów. POWODZENIA!

Zdjęcia»

Podręczniki na nowy rok szkolny 2019/2020

Podręczniki obowiązujące w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2019/2020:
- „Plac Zabaw” Box. Sześciolatek – Anna Idzikowska – Guzy, Ewa Janus
- „Plac Zabaw” Box .Pięciolatek - Anna Idzikowska – Guzy, Ewa Janus
- „Plac Zabaw”. Kropki, kreski i litery- Ćwiczenia. Grafomotoryczne 5-6 latki - Ewa Janus
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
Podręczniki do Oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020 zostały zamówione w wydawnictwie. Będą sprzedawane we wrześniu (na początku roku szkolnego).
Proszę nie dokonywać zakupów we własnym zakresie.

PODRĘCZNIKI DO KLAS I - VIII BĘDĄ FINANSOWANE PRZEZ MEN.
Uczniowie otrzymają je w szkole, z nowym rokiem szkolnym.

 

Konkurs i projekt z języka niemieckiego

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mogli po raz pierwszy wziąć udział w Małopolskim Konkursie z języka niemieckiego, którego etap szkolny odbył się w listopadzie 2018r. Były to nowe doświadczenia, gdyż dla uczniów klas 8 są to pierwsze lata nauki drugiego języka obcego.
W kolejnym konkursie ogólnopolskim Weltsprachen Kinder w sesji zimowej wzięli także udział uczniowie z klasy 7, którzy dopiero co rozpoczęli naukę języka niemieckiego. Wyróżnieniem dla uczestników były dyplomy a także broszurki z gramatyką języka niemieckiego do wykorzystania także w następnych etapach edukacyjnych.
Oprócz tych konkursów uczniowie z obydwu klas brali udział w projekcie e-Twinning.
Projekt dla klasy 7 „ Ein Blick auf Österreich” był realizowany w trakcie całego roku szkolnego. Dotyczył on jednego z krajów niemieckojęzycznych - Austrii. Uczniowie posługując się językiem niemieckim, współpracowali z kilkoma szkołami, m.in. z Polski oraz z Hiszpanii.
Założeniem tego projektu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów językiem niemieckim, poznawanie innego kraju i kultury oraz stosowanie różnych metod nauczania języka obcego. Dla naszej szkoły w Zabrzeży był to pierwszy tego typu projekt. Uczniowie z kl. 7 pod kierunkiem nauczyciela j. niemieckiego rozpoczęli współpracę z innymi rówieśnikami z Polski i zagranicy. W grupach międzynarodowych tworzyli i wspólnie opracowali materiały prezentacyjne, rozszerzając przy tym zakres słownictwa przy zastosowaniu narzędzi IT. Na początku projektu uczniowie przedstawiali siebie, pisali na temat swojego hobby i zainteresowań. Następnie przygotowywali materiały na temat wybranych miast Austrii. Mogli też przy pomocy aplikacji learningApps utworzyć różne rodzaje gier i udostępnić je pozostałym uczestnikom projektu. Uczniowie przedstawiali różne sławne osobistości, m.in. z dziedziny sportu, muzyki. Wyszukiwali przepisy na typowe potrawy austriackie, a zainteresowani mogli też je potem wypróbować w domu.
Projekt dla klasy 8 „Postkarten für Ostern” realizowany był od marca do maja br. Uczniowie współpracowali z kilkoma szkołami, m.in. z Polski oraz ze Szwecji. Zadaniem uczniów było przedstawienie sie na platformie Twin Space, wybranie spośród uczestników projektu osób, z którymi mieli korespondować po niemiecku i przygotować dla nich kartkę świąteczną z życzeniami i krótkimi informacjami o sobie. Kartki imiennie podpisane, zostały następnie wysłane do szkół partnerskich w kraju i za granicą.
Na zakończenie pracy w projekcie uczestnicy obydwu naszych klas wypełniali w języku niemieckim ankietę ewaluacyjną.
Prace uczniów, a także krótkie filmiki z klas 7 i 8 znajdują się na stronie internetowej projektu eTwinning.
Dzięki realizacji projektu nasi uczniowie gromadzili różne informacje, a pracując indywidualnie i w małych grupach, mogli wspierać się, dzielić wiedzą i pomysłami. Istotne było też uświadomienie uczniom korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz rozwijania własnych zainteresowań, kreatywności i współpracy w grupie, a także pracy z innymi zespołami, co przekłada się na ich przyszłe życie zawodowe i społeczne. Uczniowie powinni zrozumieć, jak ważne jest komunikowanie się, wzrost świadomości samokształcenia, kontakt z rówieśnikami z innych szkół, także z innego kraju, bycie otwartym wobec innych oraz doskonalenie umiejętności w wykorzystaniu narzędzi TIK.
 

Warsztaty-„ Bezpieczne wakacje nad wodą”

28 maja 2019 roku w naszej szkole gościli przedstawiciele agencji szkolno- przedszkolnej „Lupus” z Grybowa. Prowadzili oni zajęcia warsztatowe z uczniami klas 0-VIII na temat bezpiecznych wakacji nad wodą. Zajęcia te prowadzone były a bardzo atrakcyjnej formie, uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli.

Zielona szkoła w Jantarze

W dniu 08.06.2019 roku w późnych godzinach nocnych wrócili uczestnicy „zielonej szkoły” w Jantarze, nad morzem .W sześciodniowym wyjeździe wzięli udział uczniowie klas IV – VII.
Program wycieczki był bardzo bogaty i wszystkie jego elementy udało się zrealizować, nawet z naddatkiem.
Uczniowie zobaczyli miejscowości leżące nad Zatoką Gdańska, takie jak Stegna, Sztutowo, Krynica Morska, Kąty Rybackie i ogromne przygotowania do przekopu Mierzei Wiślanej. Ze szczytu latarni morskiej oglądali panoramę Krynicy Morskiej i zatoki. Wzięli udział pogadance u bursztynnika, podczas której mogli oglądać zatopione w bursztynie owady. Odpowiadali na pytania prelegenta, zdobywając kawałki bursztynu . Poznali współczesne metody pozyskiwania bursztynu.
Lekcją historii było zwiedzanie najdłuższego funkcjonującego na terenie Polski obozu koncentracyjnego Stuthoff. W zachowanych od czasów wojny barakach zobaczyli prycze, na których spali stłoczeni więźniowie, łaźnie, szpitalik. Dotarli także do komory gazowej i do krematorium . Zapoznali się z historią ludzi, którzy zginęli w tym obozie, a potem trafili do grona błogosławionych.
Cały dzień zajęło wycieczkowiczom zwiedzanie starówki Elbląga, a następnie Fromborka, miasta, w którym powstało dzieło „O obrotach sfer niebieskich” . W katedrze fromborskiej byli przy grobie Mikołaja Kopernika, autora tego dzieła i wielkiego polskiego astronoma, a pan przewodnik podczas zwiedzania wystawy zapoznawał z wielorakimi talentami kanonika, rodem z Torunia. Chwile wypoczynku dostarczył seans w planetarium, podczas którego można było wzbogacić swą wiedzę o ciałach niebieskich.
Uczniowie wzięli tez udział w rejsie statkiem po Zalewie Wiślanym, podczas którego spadły na nich jedyne krople deszczu podczas całego wyjazdu. O tym, jak silny może być wiatr nad morzem, przekonała się jedna z uczennic. Podmuch wiatru porwał jej czapkę wprost do morza i trzeba ja było pożegnać.
Od momentu przyjazdu aż do końca pobytu panowała piękna, słoneczna pogoda, toteż codziennie można było korzystać z uroków pobytu nad morzem W kąpieli morskiej uczestniczyli prawie wszyscy uczestnicy wyjazdu. Prócz tego było budowanie fortec, studni , zakopywanie się w piasku, gry w piłkę plażową, no i oczywiście szukanie bursztynu. Wieczorem zapaleńcy oglądali zachody słońca nad morzem wraz z panią Olą Wojtas i biegali po plaży. Inni z panem Łukaszem – pilotem wycieczki, doskonalili swoje umiejętności gry w piłkę nożną. Była też wieczorna dyskoteka i grill z kiełbaskami na świeżym powietrzu.
Podczas pierwszopiątkowej mszy świętej, w której wszyscy wzięli udział, ksiądz proboszcz pogratulował rodzicom i nauczycielom wspaniałych dzieci. Życzył wytrwania w wierze i udzielił błogosławieństwa na pobyt i drogę powrotną.
Słowa pochwały dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zabrzeży padały jeszcze kilka razy z ust przewodników, oprowadzających grupę po wyżej wspomnianych miejscach polskiego wybrzeża.
W drodze powrotnej uczniowie przez dwie godziny zwiedzali największy na świecie zamek- Malbork. Piękno wyremontowanych obiektów zachwyciło wszystkich, a szczególnie ośmiometrowa figura Matki Bożej. Dzięki nieszablonowemu opisywaniu tego miejsca i rycerzy Zakonu Najświętszej Marii Panny, można było zyskać nowe spojrzenie na znaczenie tego miejsca dla historii Polski. Wystawa uzbrojenia rycerzy w różnych wiekach zainteresowała nie tylko chłopców.
Podczas jazdy autokarem ćwiczyliśmy szantę „Hej, me Bałtyckie morze” i wesoło śpiewaliśmy inne piosenki. Może dlatego podróż minęła bardzo szybko.
Opiekunami uczniów w czasie wyjazdu były panie: zastępująca wychowawczynię klasy IV Magdalena Śliwińska, Małgorzata Bawełkiewicz, Aleksandra Wojtas i Jadwiga Florian – wychowawcy klas V – VII.
Zdjęcia»

Wycieczka na Słowację

W dniach 04.06-06.06.2019r. uczniowie klasy VIII pod opieką państwa Krystyny i Jacka Gałysów, uczestniczyli w wycieczce na Słowację. Dzięki wspaniałej pogodzie i doskonałej organizacji, bogaty program został w pełni zrealizowany. W drodze na Słowację uczniowie zwiedzili stolicę polskich Tatr - Zakopane. Następnie, po przekroczeniu granicy, zachwycali się panoramą Orawskiego Zamku;  widok z najwyższej kondygnacji tego obiektu "zapierał dech w piersiach". Jadąc dalej, w kierunku Liptowskiego Mikulasza, podziwiali piękno tatrzańskiego krajobrazu po stronie słowackiej. W drugim dniu wyprawy, szczególnie zauroczeni byli niesamowitą scenerią w Demianowskiej Jaskini Swobody, zaś w godzinach popołudniowych, relaksowali się na basenach w Tatralandii. Trzeci dzień upłynął na zwiedzaniu podtatrzańskich kurortów takich jak: Smokowiec, Tatrzańska Łomnica. Długie integracyjne wieczory spędzali niezwykle towarzysko, radośnie z piosenką przy ognisku, na kempingu w Borowej Sihot. Wszyscy potwierdzają - BYŁO SUPER!!!

Zdjęcia»

Zbiórka książek dla Polonii na Ukrainie

W marcu i kwietniu br. w Szkole Podstawowej w Zabrzeży została zainicjowana akcja „Podaruj książce drugie życie”. Jej celem była zbiórka literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która zasili biblioteki polskie na Ukrainie. Pomysłodawcą i propagatorem akcji było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dla Ziemi Sądeckiej w Stadłach. Literatura, którą udało się zgromadzić umożliwi pielęgnowanie i poznawanie ojczystego języka naszym rodakom poza granicami kraju. Stanie się również towarzyszem niezapomnianych przygód czytelniczych, dostarczy wielu wzruszeń, pozwoli by na twarzy czytelnika zagościł uśmiech. Ponadto Szkoła przekazała również partię podręczników do nauki języka polskiego, matematyki, przyrody i muzyki, które znajdą swoje miejsce w zbiorach polonijnych szkół. Podręczniki te, niezgodne z obowiązująca w naszej placówce podstawa programową, będą bogatym źródłem wiadomości dla uczniów chętnych zdobywać wiedzę w ojczystym języku.
Do akcji włączyli się także uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Czarnym Potoku oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku. Inicjatywę wsparła także Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku. Koordynatorem akcji była p. Aneta Gaborek.
Zdjęcia»

Piknik rodzinny

W sobotę 1 czerwca 2019 roku punktualnie o godzinie dziewiątej rozpoczął się w naszej szkole Rodzinny Piknik. Dyrektor szkoły Pan Grzegorz Baran w imieniu swoim, nauczycieli, Rady Rodziców złożył wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka, a Rodzicom życzenia z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Następnie Wójt Gminy Łącko Pan Jan Dziedzina oraz Sołtys wsi Zabrzeż Pan Stanisław Gałysa przywitali zebranych i winszowali zabrzeskim uczniom samych radosnych, sukcesów w nauce z okazji ich święta. Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w której zaproszeni rodzice wysłuchali montażu słowno- muzycznego. Uczniowie dziękowali też swoim rodzicom za miłość i poświęcenie w ich wychowaniu. Do wypowiedzianych słów dzieci dołączyły własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło chwil spędzonych na wspólnej zabawie. Największą atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, kącik zabaw dla maluchów, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych.
Uczestnicy pikniku mieli okazję podziwiać pokaz tresury psa. Opiekun owczarka niemieckiego zaprezentował umiejętności swojego czworonoga, oraz przypomniał o zasadach bezpiecznego zachowania się w stosunku do psów. Podczas zajęć omawiana była postawa na tzw. „żółwia”, która w pewnym stopniu może przyczynić się do zaniechania ataku ze strony psa i zmniejszyć ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała.
Na pikniku był też czas na słodki poczęstunek w rodzinnym gronie oraz wspólne grillowanie.
To był niezapomniany dzień, w którym uczniowie spędzili w gronie najbliższych cudowne chwile pełne zabawy i śmiechu. Dzień, w którym rodzice oderwali się od swoich obowiązków, by miło spędzić czas ze swoimi pociechami.
Wszystkim sponsorom za wspaniałe prezenty i słodkości dziękujemy.
1. Wójt Gminy Łącko
2. Gminny Ośrodek Kultury w Łącku
3. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zabrzeży
4. Sołtys wsi Zabrzeż
5. Firma Koral
6. Firma Konspol
7. Firma Sokołów
8. Spółdzielnia Ogrodniczo Pszczelarska w Nowym Sączu
9. Tłocznia Maurer
10. Sklep u Bogusi
Zdjęcia»

Program edukacji stomatologicznej

W kwietniu dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B
Celem programu było pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcania odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.
Zadania programowe były różnorodne i ciekawe, realizowane przy pomocy filmów edukacyjnych, arkuszy z ćwiczeniami i gier pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej.
Dzieci przeprowadzały też ciekawe doświadczenia np.
powstawanie próchnicy- na przykładzie jabłka,
eksperyment z jajkiem-dzięki któremu mogły zobaczyć na własne oczy to, jak zęby mogą stać się miękkie i słabe po poddaniu ich działaniu kwasów (takich jak te obecne w produktach spożywczych) oraz jak przeciwpróchnicowa pasta do zębów może pomóc je chronić.
Na koniec każda klasa wykonała pracę plastyczną w której odzwierciedlono zdobytą wiedzę,
Po takiej edukacji- każde dziecko otrzymało certyfikat zdrowego uśmiechu.

Zdjęcia»

Wykonaliśmy makiety grodów

Badania archeologiczne prowadzone w latach 60-tych na Babiej Górze potwierdziły iż osadnictwo na terenie dzisiejszej Zabrzeży miało miejsce już w czasach przedhistorycznych. Stwierdzono wtedy, że na górze tej znajdowało się grodzisko, otoczone wałem o konstrukcji kamienno-drewnianej. Znaleziono także fragmenty ceramiki, pochodzącej z końcowej fazy kultury łużyckiej. Dlatego  uczniowie naszej szkoły co roku na lekcjach historii pod opieka pana Jacka Gałysy odwiedzają to miejsce oraz wykonują różnymi technikami makiety grodów. Być może tak wyglądało zabrzeskie grodzisko ponad 2000 lat temu.

Zdjęcia»

Wyniki głosowania na Patrona Szkoły Podstawowej w Zabrzeży

W dniach 19 i 20 maja 2019 r miało miejsce głosowanie na Patrona naszej szkoły.
Zgłoszeni kandydaci to:
1. Błogosławiona siostra Celestyna Faron
2. Maria Kownacka
3. Józef Piłsudski
W wyniku przeprowadzonego głosowania największą liczbę głosów otrzymała:
 Błogosławiona siostra Celestyna Faron - 154 głosy
 Maria Kownacka - 40 głosów
 Józef Piłsudski - 10 głosów
 Protokoły »

Sukces Arkadiusza Hamigi w Czwórboju Lekkoatletycznym

20.05.2019r. na stadionie lekkoatletycznym w Nawojowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. W kategorii chłopców wystartowało aż 15 szkół podstawowych (90 zawodników). Naszą szkołę reprezentowali: Arkadiusz Hamiga, Maciej Mikołajczyk, Kacper Gromala, Szymon Wąchała, Hubert Duda, Tomasz Leszko. Uczniowie walczyli o medale jako drużyna i o miejsca indywidualne. W klasyfikacji zespołowej nasi chłopcy zajęli 7 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej w 4 konkurencjach uczeń z naszej szkoły Arkadiusz Hamiga zajął bardzo wysokie, 3 miejsce. Podczas zakończenia imprezy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami.

Zdjęcia»

Mistrzynie ortografii w naszej szkole

Mistrzowie ortografii z całej gminy Łącko spotkali się 16 maja 2019 roku na XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym w Kadczy. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : uczniów klas IV – VI i Uczniów klas VII – VII . Z naszej szkoły w ich gronie znalazły się dwie dziewczyny : Anna Gromala z klasy VI i Alicja Zając z klasy VII.
Eliminacje konkursowe w Kadczy składają się z części pisemnej , w której to uczestnicy uzupełniają tekst z lukami i krzyżówkę oraz z części wykonywanej na komputerze . Konkurs ten nie należy do najłatwiejszych , dlatego z ogromną radością przyjęliśmy informację o II miejscu Ani Gromala i VI Alicji Zając. Uczennice dowiodły , że na tytuły mistrzów ortografii w pełni zasłużyły.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Więcej»

Spotkanie Zespołu Koordynującego do spraw wyboru patrona szkoły

Dnia 13 maja 2019 roku miało miejsce spotkanie Zespołu Koordynującego do spraw wyboru Patrona Naszej Szkoły. Na spotkaniu dokonano wyboru Zarządu Komitetu Koordynującego w składzie:
Przewodniczący - Piotr Gromala
Zastępca Przewodniczącego- Magdalena Śliwińska
Skarbnik - Agnieszka Cempa
Sekretarz - Jolanta Jóźwik
Członkowie Grupy: Grzegorz Baran, Anna Baran, Małgorzata Czech, Henryk Giba, Barbara Jaroszewska, Bożena Miętkiewicz, Jolanta Sopata, Magdalena Śliwińska, Jolanta Dziedzina
Barbara Mikołajczyk, Kinga Żaczyk, Ewa Ptaszek, Zuzanna Sopata, Anna Leszko.
W dalszej części spotkania Przewodniczący Zespołu Koordynującego komisyjnie dokonał otwarcia kopert z propozycjami i przedstawił kandydatów na Patrona Szkoły.
Do dnia 10 maja do sekretariatu szkoły wpłynęło 5 kopert z propozycjami na kandydata na Patrona Szkoły.
1. Bł. Siostra Celestyna Faron
2. Maria Kownacka
3. Józef Piłsudski
Wszystkie propozycje które wpłynęły spełniały wymogi regulaminu na wybór Patrona Szkoły to jest było uzasadnienie i podpisane przez wnioskodawcę.
Po zapoznaniu się z listą kandydatów opracowano karty do głosowania. Głosowanie odbędzie się 19 maja 2019 roku w budynku OSP w Zabrzeży dla mieszkańców Wsi Zabrzeż i rodziców uczniów naszej szkoły. Głosować można po każdej Mszy Świętej niedzielnej. Natomiast 20 maja 2019 roku odbędzie się głosowanie dla nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.
Wybory przeprowadzi Komisja Wyborcza powołana przez Dyrektora Szkoły w składzie:
1. Przedstawiciel Rady Rodziców
2. Przedstawiciel Rady Pedagogicznej
3. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego
Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 22 maja 2019 roku, a informacje o wynikach wyborów zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły.
Zachęcamy wszystkich do udziału w glosowaniu.
                      To Ważny Dzień nie tylko dla Społeczności Naszej Szkoły,
                 ale także dla całej Wspólnoty miejscowości Zabrzeż -  Naszej
                                                 MAŁEJ OJCZYZNY.

 Pozostałe informacje w zakładce PATRON SZKOŁY»

Sukces Julii Ferenc

Dużym sukcesem zakończył się występ Julii Ferenc , uczennicy V klasy naszej szkoły , w XXIV Starosądeckim Konkursie Młodych Wokalistów. Odbył się on 6 kwietnia 2019 roku w Starym Sączu i w jego finale wystartowało aż 71 osób. Julia wyśpiewała III miejsce w swej kategorii wiekowej piosenką pt. „Obietnica” Roksany Węgiel.
Eliminacje do tych zmagań , mających na celu popularyzację zainteresowań muzycznych i promowanie talentów wokalnych , miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku 14 marca. Julka zdobyła wówczas I miejsce i zaproszenie do Starego Sącza . W konkursie tym inne dziewczynki z naszej szkoły zajęły również wysokie pozycje : Emilia Gromala - II miejsce , Emilia Kucia - III , a Justyna Kucia z klasy VIII –III miejsce.
Wszystkim piosenkarkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej»

Piknik rodzinny

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Zabrzeży, mają zaszczyt zaprosić na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 01.06.2019r.(sobota) na boisku szkolnym.Program imprezy:
9.00 - Otwarcie Pikniku – powitanie uczestników imprezy
9.05 - 9.30 Montaż słowno- muzyczny dla rodziców przygotowany przez klasy O- III
9.30 – 10.00 Występ laureatów gminnych konkursów wokalnych
10.00 – 10.30 Przerwa na posiłek
10.30 – 11.15 Pokaz tresury psów
11.15 – 12.15 Wspólne grillowanie, kawa, ciasto, lody
12.15 – konkursy sportowe klas starszych, gry i zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne
Atrakcje:
- dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci
- malowanie twarzy

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej.

Dnia 7 maja 2019r w Szkole Podstawowej w Obidzy odbył się po raz czwarty Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Przedstawicielka naszej szkoły, uczennica klasy II Zuzanna Baziak zajęła w nim II miejsce! Serdecznie gratulujemy jej tego sukcesu.
Zdjęcia»

Akademia z okazji 3 Maja

Dnia 06 maja 2019r. w naszej szkole, jak co roku, miał miejsce uroczysty montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VII oraz uczennic z klasy VIII pod kierunkiem pani Małgorzaty Bawełkiewicz. Podczas występu uczniowie przypomnieli kilka faktów, które miały wpływ na ustanowienie w Polsce Konstytucji III Maja.
Zdjęcia»

Spektakl '' O Maciusiu Strażaku ''

Teatr poprzez słowo, ruch, muzykę, jak również elementy plastyczne oddziałuje na dziecko w szczególny sposób. Dlatego już w wieku przedszkolnym warto wprowadzać dzieci w ten wspaniały świat. Świat magii i czarów. Dnia 25 04 2019 r. w naszej szkole w ramach działań profilaktycznych miał miejsce spektakl Teatru Lalek ART CINEMA pt.'' O Maciusiu Strażaku'' dla uczniów kl O- IV. Spektakl ten to edukacyjna bajka ucząca dzieci prawidłowych zachowań i postaw w obliczu zagrożeń, które mogą towarzyszyć im każdego dnia. W pięknej wierszowanej formie aktorzy przestrzegali, aby dzieci nie igrały z zapałkami, bo „ zapałki w rękach dzieci łatwo pożar mogą wzniecić......, że woda zawsze może być groźna i wchodzić do niej nie można, kiedy nie ma dorosłych,.....”
Uczniowie oglądali przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem, a wesołe piosenki i ciekawe rekwizyty wywołały niezapomniane wrażenie.
Zdjęcia»

Spotkanie z pracownikiem firmy EMPOL

Odpady od dawna są obecne w otoczeniu człowieka. Wciąż wzrastająca ich liczba negatywnie wpływa na środowisko naturalne, stąd ważne jest abyśmy potrafili nimi właściwie gospodarować.
Dlatego w naszej szkole 26 kwietnia 2019 roku została przeprowadzona przez pracownika firmy Empol z Tylmanowej ,pogadanka informacyjno- edukacyjna dotycząca prawidłowego segregowania odpadów.
Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom klas 0-IV ważnego tematu, jakim jest selektywna zbiórka odpadów oraz ponowne ich wykorzystanie. Najmłodszym uświadomiono zagrożenia jakie niesie za sobą zaśmiecanie środowiska, w którym żyją. Szczególnie zwrócono uwagę o dbałość o własne otoczenie i sposoby segregowania odpadów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej prelekcji, chętnie odpowiadali na zadawane pytania brali udział w quizie i konkursie.

Wycieczka przedmiotowa do Krakowa

Dnia 25 kwietni 2019 roku klasy VII i VIII wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce przedmiotowej do Krakowa. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Ogród Doświadczeń im Stanisława Lema, w którym młodzież uczestniczyła w licznych eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Następnie uczniowie wzięli udział w Pokazach Kriogenicznych przygotowanych przez pracowników Wydziału Chemii CMUJ. Spotkanie składało się z krótkiego wykładu na temat historii skraplania gazów i zastosowania kriogeniki oraz szeregu doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach.
Organizatorem wycieczki była p. Elżbieta Klag.

Zdjęcia»

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

W dniu 12 kwietnia 2019 roku, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji świąt Wielkanocnych, którą pod kierownictwem wychowawczyni pani Anny Nowak, przygotowała klasa II. W akademii wzięły także udział uczennice klasy VIII, wykonując dwie pieśni.
Młodzi aktorzy przedstawili krótką humorystyczną scenkę o pisankach, a potem zapoznali widownię z symboliką potraw, które zanosimy w koszyczkach do kościoła. Słowne wypowiedzi uczniów urozmaicone były piosenkami wykonanymi z wielkim zaangażowaniem. Głośnym i bardzo atrakcyjnym momentem przedstawienia było polewanie widzów wodą z sikawek.
Wszystkim obecnym w sali gimnastycznej widzom, sądząc po brawach, którymi nagrodzeni zostali aktorzy, występ klasy drugiej, wspomaganej przez ósmoklasistki, bardzo się podobał.
Nieoficjalną częścią akademii była degustacja zgromadzonych w koszyczku produktów. Największe uznanie zdobyła szynka z chlebem i babka, zaś na szarym końcu znalazł się chrzan.
Wychowawczyni klasy była dumna z występu swoich podopiecznych.

Zdjęcia»

UCZENNICA KL.III NASZEJ SZKOŁY GMINNYM WICEMISTRZEM ORTOGRAFII

Dnia 9 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Szczereżu odbył się kolejny XVII Gminny Konkurs Ortograficzny „I Ty Możesz Zostać Mistrzem Ortografii”, który skierowany był do uczniów kl III szkoły podstawowej.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów ze szkół terenu Gminy Łącko, a jego celem było m.in. promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenia poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowania kulturą języka polskiego.
Uczestnicy mieli okazję sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.
Organizatorem konkursu byli nauczyciele poloniści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Szczereżu.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała powołana komisja, która po szczegółowym sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniła zwycięzców wśród, których II miejsce zdobyła Amelia Janc uczennica klasy III naszej szkoły zdobywając tytuł wicemistrza Gminnego Konkursu Ortograficznego.
Gratulujemy Jej i bardzo cieszymy się z tak wielkiego sukcesu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zdjęcia»

Powitanie wiosny 2019 r.

Dawniej wierzono, że spalenie i utopienie marzanny-symbolu zimy- przyspieszy nadejście wiosny. Słomianą kukłę owijano białym płótnem, zdobiono wstążkami i koralami. Tak wystrojoną Marzannę wynoszono poza granice wsi , podpalano i wrzucano do wody.
Ten zwyczaj przetrwał do dziś i jest kultywowany w naszej szkole. Najpierw uczniowie klas 0-VIII wykonali barwne i ekologiczne kukły. Następnie pierwszego dnia wiosny komisja konkursowa dokonała wyboru tych najoryginalniejszych i najpiękniejszych. Zwycięzcami okazali się przedszkolaki i trzecioklasiści. Potem kolorowy orszak udał się nad rzekę Dunajec , aby uroczyście dokonać podpalenia i wrzucenia w nurt rzeki symbolu znudzonej zimy. Wiosenną piosenką i uśmiechami na twarzy dzieci zabrzeskiej szkoły przywitały najpiękniejszą z pór roku – wiosnę.
Zdjęcia»

Wycieczka do Nibylandii

W dniu 27 marca 2019r dzieci oddziału przedszkolnego pod opieka pani Barbary Jaroszewskiej, odbyły wycieczkę do Łącka. W Sali zabaw „Nibylandia” miały zorganizowane warsztaty plastyczne na których malowały jadalnymi farbami „Wiosenny obrazek”. Dowiedziały się jak powstają farby jadalne. Z panią prowadzącą warsztaty rozmawiały
o barwnikach spożywczych i kolorach. „Wiosenny obrazek” wykonywały na tafli andruta. Dzieci bawiły się świetnie, reagowały spontanicznie i zdobyły nowe doświadczenia. Na koniec wszyscy z ochotą skonsumowali swoje dzieło sztuki.
Pobyt wypełniony był też wesołą zabawą w Sali zabaw.
Zdjęcia z pobytu w Nibylandii są wspaniałą pamiątką z wycieczki.

Zdjęcia»

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Jazowsku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Cztery drużyny ze szkół podstawowych rywalizowały w trzech konkurencjach. Pierwszym zadaniem turnieju był test z wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ostatnim, trzecim etapem była jazda rowerem po wcale nie najłatwiejszym torze przeszkód. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy. Nasi uczniowie w składzie: Klaudia Pierzchała, Anna Leszko, Adam Bandyk, Kacper Kucia zajęli wysokie, drugie miejsce, trzecią pozycję zajęła Szkoła Podstawowa z Łącka.

Zdjęcia»

Zapisy do świetlicy szkolnej, oddziału przedszkolnego i I klasy

W dniach 14.03.2019r. do 30.03.2019r. będą przyjmowane wnioski w sprawie zapisów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020. Po tym terminie mogą być przyjęci uczniowie do końca sierpnia w wyjątkowych, nieprzewidzianych sytuacjach, pod warunkiem, że liczba już zapisanych nie przekracza 25 uczniów. Taką sytuację należy udokumentować. Natomiast w terminie od 15 lutego do 13 marca 2019r. należy pobrać i zwrócić wypełniony „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola”
Więcej informacji w zakładce "Rodzic"»

Podziękowania od Księcia Harrego i jego żony Meghan

W marcu otrzymaliśmy podziękowania od Księcia Harrego i jego żony Meghan w odpowiedzi na list od uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas V-VIII w ramach poszerzania swojej wiedzy z języka angielskiego przygotowali wraz z nauczycielem języka angielskiego, panią Małgorzatą Bawełkiewicz, list gratulacyjny dla książęcej pary
w związku ze spodziewanym przyjściem na świat królewskiego potomka. Poniżej dołączamy wysłany list oraz otrzymaną kartkę
z podziękowaniami.

     List»     Podziękowanie»

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

14marca 2019 roku, w czwartek, miały miejsce w naszej szkole obchody Dnia Języka Ojczystego. Okolicznościowy apel przygotowały panie Ewa Ptaszek i Jadwiga Florian, nauczycielki języka polskiego. W apelu uczestniczyli uczniowie całej szkoły.
Na początku spotkania Zuzia Sopata, uczennica klasy VI, przedstawiła wiersz pt. „Język Polaków”. Kolejni uczniowie zaprezentowali łamańce językowe, demonstrując zawiłości polskiej wymowy w zabawnych wierszykach Ludwika Jerzego Kerna i Małgorzaty Strzałkowskiej.
Następnie wszyscy oddali się zabawie z kalamburami. Za poprawne odczytanie żartu rysunkowo- językowego, wyświetlonego na ekranie, można było otrzymać słodycze.
W dalszej części apelu uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na Mistrzów Poprawnej Polszczyzny. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością ortografii, gramatyki i poprawnym zastosowaniem w zdaniach związków frazeologicznych. Wystartowało pięć zespołów trzyosobowych. Zwyciężyli szóstoklasiści w składzie: Ania Gromala, Zuzia Sopata, Martyna Słabaszewska. Podczas trwania konkursu pozostali uczestnicy spotkania również głowili się, rozwiązując zagadki – rymowanki.
Apel ten podkreślił wagę kultury języka i poprawności wymowy w codziennym życiu i w życiu naszej szkoły.

Zdjęcia»    Link»

Gminny Konkurs Młodych Wokalistów

14 marca 2019 roku w Łącku po raz dwudziesty odbył się Gminny Konkurs Młodych Wokalistów połączony z rejonowymi eliminacjami do XXIV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów.
Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez utalentowane muzycznie dziewczynki z prawie wszystkich klas. Zdobycie miejsca na podium było bardzo trudne. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, a liczba uczestników była w tym roku rekordowa – 73 uczniów. Pomimo dużej konkurencji uczennice z naszej szkoły wywalczyły wysokie lokaty:
kategoria (do 8 lat)- II miejsce Emilia Gromala kl. I,  III miejsce Patrycja Konopka kl. II
kategoria (9-11 lat) - I miejsce Julia Ferenc kl. V,    III miejsce Emilia Kucia kl. IV
kategoria (12-14 lat) - III miejsce Justyna Kucia kl. VIII
Julia Ferenc zajmując I miejsce zakwalifikowała się do XXIV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów i będzie reprezentować naszą szkołę. Życzymy jej, aby także w tym konkursie zajęła wysoką lokatę.
Wszystkim laureatom gratulujemy.

Zdjęcia»

XXIX Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Szumi las”

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 8 lutego 2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie XXIX Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego „Szumi las”. Adresatami konkursu były dzieci w następujących kategoriach wiekowych: I – dzieci od 4 do 6 lat; II – dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat; III- dzieci od 7 do 9 lat; IV- dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat.
Konkurs zorganizowała Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Krzyżu Wielkopolskim przy współudziale Wydawnictwa KOMLOGO.
Udział w nim wzięła nasza uczennica, uczęszczająca na zajęcia logopedycznew szkole. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie i nadesłanie pracy plastycznej tematyką lasu. Konkurs miał na celu wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, stymulowanie wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, węch, dotyk)
z głoskami szeregu syczącego ( S, Z, C, DZ) oraz szeregu szumiącego ( SZ, RZ, CZ, DŻ).
Gratulujemy laureatom konkursu oraz dziękujemy naszej Emilce Baran z klasy IV za przyniesione materiały oraz udział w tym konkursie. Uczennica włożyła dużo wysiłku i serca w swoje dzieło. Doceniamy pracę i dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Również dziękujemy Pani Sylwii Majewskiej za przygotowanie Emilki do konkursu.

Klasa II i III na lodowisku w Chełmcu

Korzystając jeszcze z zimowej temperatury w dniu 25 II 2019r. uczniowie kl. II i III naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anną Nowak i p. Jolantą Jóźwik udali się na lodowisko do Chełmca. Zabawa była rewelacyjna, mogliśmy oglądać wzloty i upadki nowicjuszy i tych, którzy już odważnie poruszają się po lodowej tafli. Wszyscy świetnie się bawili, taka forma spędzania czasu jest zachętą do tego, aby zejść z kanapy, zostawić laptopy, tablety, komórki i zadbać o swoje zdrowie, spędzając wolny czas w ruchu. Trochę zmęczeni, ale radośni i weseli udaliśmy się do Kina Helios na film pt." Mia i biały lew". Jest to historia małej 10 letniej dziewczynki Mii, której życie przewraca się do góry nogami po rodzinnej przeprowadzce z Londynu na farmę lwów do Afryki. Zostawia ona daleko swoich przyjaciół, szkołę, ale dzięki małemu lwiątku, które nie opuszcza jej na krok odnajduje się w nowej rzeczywistości. Kiedy życie dorosłego już lwa zostaje zagrożone, Mia nie cofa się przed niczym, by go uratować. Film ten ukazuje magię pięknej przyjaźni między lwem Charlim a małą dziewczynką. Pokazuje także to, że w młodych ludziach drzemie ogromny potencjał, aby ten świat zmieniać a równocześnie uświadamia jak ważna jest ochrona dzikich zwierząt żyjących na wolności. Po obejrzeniu seansu pełni wzruszeń i emocji wróciliśmy do domu.
Zdjęcia»

Byliśmy na basenie w Limanowej

W 21 lutego uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Jacka Gałysy, p. Aleksandry Wojtas i p. Ewy Ptaszek wyjechali na basen do Limanowej. Pobyt na basenie rozpoczęli ratownicy, którzy zapoznali nas z regulaminem korzystania z pływalni. Dzieci mogły przez 2 godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji tj. ze zjeżdżalni czy jacuzzi. Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia, jak i również zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego.

Zdjęcia»

Wyjazd na lodowisko i do kina

 7 lutego 2019 roku klasy IV-VIII spędziły na wycieczce do Nowego Sącza. Wyjechały tam pod opieką swych wychowawców.
Pierwszym punktem wyprawy była zabawa na lodowisku w Chełmcu. Dzieci mogły wykazać się znakomitymi umiejętnościami jazdy na łyżwach, bądź podszkolić się w tej dziedzinie .
Klasy młodsze czekając na seans w kinie, przejechały do znanej jadłodajni na posiłek, by uzupełnić straty energetyczne. Po tej przerwie o godzinie 11.30 w kinie „Sokół” rozpoczęli oglądanie filmu pt. „Chłopiec z burzy”. Wzruszająca historia przyjaźni chłopca z pelikanem wiele osób doprowadziła do łez, a na pewno wszystkim się podobała. Klasy starsze obejrzały zaś komedię filmową pt. "Kogel Mogel".
Wyjazd ten był znakomitą integracją klas, a filmy lekcją wrażliwości na otaczający świat.

Zdjęcia»

Zabawa karnawałowa i wycieczka klas młodszych

Po ciężkiej pracy w pierwszym okresie nauki uczniowie klas O-III SP w Zabrzeży niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 30 stycznia 2019 roku. Tego dnia towarzyszyło dzieciom wiele emocji i wrażeń. Sala lekcyjna klasy pierwszej wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana balonami, serpentynami, łańcuchami zachęcała uczniów do szampańskiej zabawy. Do tańca przygrywał dzieciom pan z firmy Agnes II z Nowego Sącza. W szkole zaroiło się od piratów, Spidermanów, kowboi, księżniczek, rycerzy, Minionków, biedronek itd. Wszyscy bawili się znakomicie i humor dopisywał dzieciom, wychowawczyniom, rodzicom. Po zabawie uczniowie częstowali się przepysznymi smakołykami przygotowanymi przez mamusie. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale z utęsknieniem czekają na zabawę w przyszłym roku.
Natomiast 13 lutego 2019 roku uczniowie klas O-I uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Nowego Sącza. Dzieci oglądały film pt. „Asterix i Obelilix i tajemnica magicznego wywaru” , a potem dwie godziny spędziły w sali zabaw „ Mały Robinson „. Tutaj korzystały z basenu kulkowego, ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni, gier zręcznościowych. Wycieczka była udana , a dzieci bardzo zadowolone.

Zdjęcia»

Dzień Babci i Dziadka w szkole

      " KTO POSIADA DZIADKÓW, POSIADA PRAWDZIWY SKARB"
Dzień Babci i Dziadka to święto obchodzone 21 i 22 stycznia, to ważne święto, które łączy pokolenia. Tradycja mówi, że dziadek i babcia w tej kolejności właśnie, to są korzenie rodzinne. To najczulsze osoby kochające swoje wnuki. Bycie razem jest niezwykle potrzebne i wnukom i dziadkom. W te dni okazujemy im wyjątkową i szczególną wdzięczność za trud włożony w wychowanie, za poświęcony czas, troskę, opiekę, zabawę, przekazaną wiedzę a przede wszystkim za ich obecność. Taki wyraz wdzięczności miał miejsce w naszej szkole we wtorek 5 II 2019 roku, kiedy to odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgromadzonych gości powitał Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Baran, po czym nastąpiła część artystyczna. Uczniowie kl. O-3 oraz młodzież kl. VIII zaprezentowały atrakcyjny program, a w nim swoje umiejętności recytatorskie, rytmiczno - wokalne oraz aktorskie. Były serdeczne życzenia, piosenki. Na zakończenie naszej uroczystości miał miejsce słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze w muzycznej oprawie Szkolnego Zespołu Góralskiego.
Dzieci poprzez artystyczne środki przekazu miały okazję wyrazić swoje uczucia i emocje. Szkoda, że następny Dzień Babci i Dziadka dopiero za rok.

Zdjęcia»

WYSTĘP KOLĘDNIKÓW Z KLASY V W KOŚCIELE

U progu ferii szkolnych , 13.01.2019 roku , klasa piąta przedstawiła swoje jasełka w kościele parafialnym w Zabrzeży. Ich występ odbył się po mszy świętej o godzinie 10.30 i zgromadził dosyć liczną grupę parafian . Przyjechał także na niego pan dyrektor Grzegorz Baran z małżonką.
Miejsce występu wpłynęło mobilizująco na małych artystów , tak że wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli sceny zwiastowania, drogi do Betlejem , pastuszków przy ognisku patrzących na „ dziwy na niebie” i w końcu Heroda w swym pałacu przyjmującego Trzech Króli. Była też szopka z małym Jezuskiem i przybywający do Niego z darami i śpiewem ludzie. Pięknemu śpiewowi aniołków – dziewczynek z klasy V , sprzyjała znakomita akustyka kościoła. Uczniowie popisali się piękną deklamacją i świetną grą aktorską , której nie zakłócił nawet stres przed wystąpieniem przed znaczną i obcą widownią .
Po przedstawieniu ksiądz proboszcz Tomasz Sowa podziękował piątoklasistom za jasełka i wszystkich występujących obdarował słodyczami . Od widowni kolędnicy otrzymali zaś gromkie brawa.
Dopełnieniem uroku przedstawienia były piękne stroje kolędników , za które szczególne słowa podziękowania należą się Mamusiom i Babciom .

Zdjęcia»

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe, to czas odpoczynku i zabawy. Aby były udane, muszą być przede wszystkim bezpieczne. Zachęcamy do zabawy na świeżym powietrzu, jednocześnie przestrzegamy przed grożącymi niebezpieczeństwami. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Proponujemy także zerknąć na poniższy link tym,  którzy  w inny (ciekawy) sposób pragną spędzić ten wolny czas.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych ferii i szczęśliwego powrotu do szkoły za dwa tygodnie.

Ferie w GOK-u»

OD DUNAJCA I OD KAMIENICY MY ZABRZEZCY MALI KOLĘDNICY…….

Taką skoczną piosenką zakończyła klasa V swój występ kolędniczy podczas ogólnoszkolnego przedświątecznego spotkania.
W ciągu całego dnia w szkole odbywały się klasowe wigilie, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami łamali się opłatkiem,  potem zasiadali do poczęstunku. Słychać było śpiew kolęd ,wesołe rozmowy i można było odczuć, że święta są tuż, tuż…
O godzinie 11.50 cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Wszyscy obejrzeli jasełka przygotowane przez klasę V pod opieka pani Jadwigi Florian. W sceny z życia Maryji i Jezusa zostały wplecione wesołe obrazki pastuszków przy ognisku i żony Heroda. Wszystko przeplatały śpiewy kolęd, do których dołączała widownia. Występ zakończyły życzenia wygłoszone przez aniołka – Julkę Ferenc, a następnie skocznie zaśpiewana pastorałka.
Na koniec przedświątecznego spotkania głos zabrał Pan Dyrektor Grzegorz Baran. W swym wystąpieniu życzył wszystkim spokojnych i miłych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym.

Zdjęcia»

Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy

W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po zbiórce przeprowadzonej wśród uczniów i nauczycieli otrzymano kwotę 420 zł! Pieniądze zostały przekazane do sztabu WOŚP w Łącku. Bardzo dziękujemy wszystkim za to finansowe wsparcie tak szeroko rozpowszechnionej i znanej akcji charytatywnej

Zdjęcie»

GMINNY KONKURS -”NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

18 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się VIII edycja gminnego konkursu klas I-III „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Organizatorem konkursu była pani Danuta Kurzeja oraz pani Aleksandra Wojtas. Zadaniem uczestników było samodzielne, na miejscu zaprojektowanie, a następnie wykonanie metodą wydzieranki, kartki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie wszystkich szkół Gminy Łącko zaszczycili nas swoją obecnością. Mali twórcy sięgali głównie do klasycznych symboli, jak Stajenka Betlejemska z Maryją, Dzieciątkiem i Józefem.. Dzieci stworzyły cudowne obrazy –„ Kartki Bożonarodzeniowe”. Wszystkie prace zasłużyły na wysokie oceny, których dokonały pani Jadwiga Jastrzębska( prezes TMZŁ) oraz pani Małgorzata Gromala( kierownik galerii w nowosądeckim Pałacu Młodzieży).
Pierwsze miejsce zdobyła :Martyna Baziak - SP w Maszkowicach, drugie miejsce Barbara Mrówka - SP w Kiczni, trzecie miejsce Emilia Majerska –SP w Kadczy, czwarte miejsce Klaudia Mazurkiewicz- SP w Szczereżu, reszta prac została wyróżniona.

Zdjęcia»

Akcja zbierania zakrętek

W tym roku uczniowie naszej szkoły zbierali plastikowe nakrętki dla chorej dziewczynki z Ochotnicy. Po podsumowaniu akcji Samorząd Uczniowski przekazał cztery, pełne worki zakrętek mamie potrzebującej dziewczynki. Akcja na pewno będzie nadal kontynuowana w kolejnych latach, gdyż uczniowie naszej szkoły chętnie pomagają potrzebującym.

Zdjęcie»

POŚWIĘCENIE  DĘBU PAMIĘCI I OBELISKU

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży w ciągu całego 2018 roku podejmowała szereg działań w związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100 – lecia niepodległości naszego państwa.
Złożyły się na nie wycieczki do miejsc związanych z walkami
o niepodległość między innymi, pod Dąb Wolności na Plantach
w Nowym Sączu. Zorganizowaliśmy Szkolny Patriotyczny Piknik Rodzinny, a także Parafialne Święto Niepodległości wraz z biegami przełajowymi pod hasłem „ Nie tracąc wiary w Niepodległą”. Była też Akcja Krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości”. Szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji bicia Rekordu dla Niepodległej, śpiewając wraz z wieloma szkołami w Polsce 09.11.2018r. o godzinie 11:11 cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczeń naszej Szkoły Podstawowej w Zabrzeży zdobył pierwsze miejsce w konkursie plastycznym
„Patriotyzm oczami dziecka”, a uczennice w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych
w Łącku wyśpiewały drugie i trzecie miejsce.
Podsumowaniem wszystkich działań było posadzenie „Dębu Pamięci” i posadowienie obelisku upamiętniających 100- lecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie.
Dąb - dar Nadleśnictwa Stary Sącz – został posadzony przy kościele parafialnym
w Zabrzeży.
21 grudnia 2018roku odbyło się uroczyste poświęcenie dębu i pamiątkowego obelisku. Dokonał tego ksiądz proboszcz Tomasz Sowa w obecności uczniów, nauczycieli i pana dyrektora Szkoły Podstawowej w Zabrzeży Grzegorza Barana.
Po wspólnej modlitwie ksiądz proboszcz poświęcił kamienny obelisk i posadzony spory, prawie dwumetrowy dąb. Następnie w specjalnie wydrążonym otworze umieszczono stalową tubę – „kapsułę czasu”. Zakryto ją wcześniej przygotowanym denkiem, a docelowo będzie ją przykrywać tablica upamiętniająca tę uroczystość. W kapsule czasu znalazły miejsce różne pamiątki naszych czasów m.in. zdjęcia, list do przyszłych pokoleń, kartki z kroniki szkolnej.
Na koniec tej krótkiej, lecz bardzo wzruszającej uroczystości odśpiewano hymn państwowy.
Wydarzeniu towarzyszyła patriotyczna oprawa. Powiewała flaga państwowa , a obelisk opasany był szarfą w biało- czerwonych barwach.
Społeczność Szkoły Podstawowej w Zabrzeży po raz kolejny dowiodła , że sprawy Ojczyzny są jej naprawdę ważne i bliskie.

Zdjęcia»

Razem na Święta

W związku z listem Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, w którym zaprasza szkoły do udziału w akcji "Razem na Święta", Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Małgorzatą Bawełkiewicz chętnie przyłączył się do niesienia pomocy potrzebującym.
Jeszcze przed Mikołajkami zorganizowano na terenie szkoły zbiórkę zabawek i książek dla dzieci z nowosądeckich domów dziecka.
Kolejną akcją charytatywną była sprzedaż świątecznych kartek dobroczynnych dla Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Wszystkie otrzymane kartki zostały sprzedane w ciągu trzech dni a uzyskana w ten sposób kwota 72 złotych została wpłacona na konto Stowarzyszenia. Natomiast aby wspomóc osoby mieszkające w naszej miejscowości, a które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, Samorząd Uczniowski zorganizował akcję zbierania artykułów spożywczych, które zostaną przekazane lokalnym przedstawicielom Caritas, a oni jeszcze przed Świętami przekażą dary potrzebującym.

Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko

5 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Maszkowicach odbył się po raz piąty Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko „Gmina Łącko – poznajmy ją bliżej” dla uczniów klas IV – VIII.
W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół Gminy Łącko. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o gminie, w której mieszkamy, ukazanie elementów i cech środowiska lokalnego, poznanie historii i miejsc związanych z historią gminy, poznanie tradycji poszczególnych sołectw, poznanie sylwetek ciekawych ludzi związanych z życiem gminy oraz umiejętność określenia położenia gminy na tle kraju, województwa
i powiatu. Z naszej szkoły udział wzięły Wiktoria Myjak-Zasadni oraz Zuzanna Sopata. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Należy dodać, że poziom był bardzo wyrównany i zwycięzców dzieliła niewielka różnica punktów od pozostałych uczestników.
Naszym uczennicom gratulujemy ogromnej wiedzy o Gminie Łącko i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej»

Święty Mikołaj w naszej szkole – 6 grudnia 2018r

Wizyta Świętego Mikołaja w szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Uroczyste spotkanie z Świętym Mikołajem rozpoczęło się występem Teatrzyku „Misjo”, który przedstawił sztukę pt „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie przygotowała i reżyserowała pani Bożena Miętkiewicz. Nauczyciele, rodzice i uczniowie szkoły podziwiali bogatą scenografię, grę aktorską, piękne stroje koleżanek i kolegów z Koła Misyjnego.
Święty Mikołaj zawitał do naszej szkoły o godzinie 10.30. Przedszkolaki przywitały dostojnego gościa wesołymi piosenkami i wierszami. Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby dobrze się sprawowały, słuchały rodziców i nauczycieli. Wszyscy uczniowie klas od 0 do VIII dostali mikołajowe prezenty.
Na zakończenie dyrektor szkoły Pan Grzegorz Baran podziękował wszystkim występującym uczniom oraz Pani Bożenie Miętkiewicz i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania.
Zdjęcia z Mikołajem, są wspaniałą pamiątką z tej wizyty.

Zdjęcia»

Konkurs poezji dla najmłodszych

Uczniowie młodszych klas chętnie uczestniczą w gminnych konkursach organizowanych dla nich. I tym razem przedstawiciele z klasy II i III naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Moja Ojczyzna w poezji” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zagorzynie, który odbył się 16 listopada 2018 r. Do konkursu przystąpili uczniowie:Piotr Czech (klasa II) i Amelia Janc (klasa III), która zajęła wysokie 2. miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia»

Sukces tenisistów stołowych 

Dnia 24.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Zagorzynie odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Ramach Gminnych Igrzysk Dzieci. Uczniowie naszej szkoły  zdobyli bardzo wysokie, drugie miejsce i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. W rywalizacji na etapie powiatu również spisali sie znakomicie zajmując miejsce IV. Drużyna wystąpiła w składzie: Arkadiusz Hamiga, Sebastian Rabiański, Kacper Gromala.

Zdjęcia»

IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

8 listopada 2018 r. w GOK-u w Łącku, odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...".
Jak co roku, także i tym razem, nasza szkoła była bardzo licznie reprezentowana. W tej rywalizacji swój udział dużym sukcesem zakończyły dwie dziewczynki:
- Zuzanna Gromala z klasy IV, która zajęła 2. miejsce oraz Julia Ferenc z klasy V, która zdobyła 3. miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a szczególnie cieszymy się z sukcesu Zuzi i Julki.

Zdjęcia»

Teatrzyk kukiełkowy w szkole

Urozmaiceniem szkolnego życia był występ teatrzyku kukiełkowego z Nowego Sącza, który miał miejsce 31 października 2018 roku.
Teatrzyk wystąpił z przedstawieniem pt. „Jaś, Małgosia i ekologia”. Bajka znana wielu pokoleniom, jednak w tej wersji zawierała dodatkowe elementy dotyczące poprawnego, ekologicznego zachowania w lesie.
Występ oglądali uczniowie klas 0 - III, którzy dobrze się bawili podczas tego spektaklu
i wynieśli z niego wzór właściwego postępowania.
Zdjęcie»

Podziękowania

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne wraz z całą społecznością Szkoły Podstawowej w Zabrzeży składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wzięli udział 18.11.2018 r. w Akcji Krwiodawstwa pod hasłem: "100 litrów krwi na 100- lecie Niepodległości".
Akcję honorowego oddania krwi przeprowadziła Stacja Krwiodawstwa z Nowego Sącza. Zgłosiło się wielu ludzi dobrego serca, lecz oddać krew mogło tylko 20 osób. Każda z nich oddała po 450 ml krwi. Dzięki temu uzyskaliśmy 9 litrów cennego daru.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w tej szlachetnej akcji.

Zdjęcia»

Sprawozdanie z akcji "Odblaskowa Szkoła"

We wrześniu i październiku 2018 roku Szkoła Podstawowa w Zabrzeży brała udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Celem konkursu jest wyposażenie jak największej liczby uczniów w elementy odblaskowe, zachęcanie do noszenia odblasków, a co za tym idzie – propagowanie bezpiecznego poruszania się po drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego. Organizatorem
i koordynatorem konkursu był pan Jacek Gałysa.
Szczegółowy opis działań podjętych w ramach tego programu zawarty jest w sprawozdaniu.

Sprawozdanie»

Konkurs plastyczny

W dniu 13 listopada w Przedszkolu „Smerfiki” w Czerńcu odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego „Patriotyzm oczami dziecka – z okazji 100- lecia niepodległości”
Celem konkursu było promowanie idei patriotyzmu wśród dzieci, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku do własnego państwa. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki.
Jury dokonując oceny prac kierowało się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, sposób przedstawienia tematu, samodzielność i estetyka wykonania.
Z naszej szkoły w konkursie udział wziął Dawid Sopata z klasy „0”.
Jego rysunek pt „Ja też jestem patriotą” zdobył pierwsze miejsce! Za swoją pracę odebrał gratulacje i otrzymał wspaniałe nagrody .
Dziękujemy Dawidowi i życzymy wielu sukcesów!

Zdjęcia»

100. rocznica niepodległości

Z okazji 100. rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii, która odbyła sie 13 listopada 2018r. Jak podkreślił pan dyrektor Grzegorz Baran, dla Polaków 11 listopada 1918 roku to był szczególny dzień, dzień w którym narodziła się wolna Polska. Aby uczcić tą okrągłą rocznicę, uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. W dalszej części akademii, uczniowie klasy ósmej, pod opieką p. Jacka Gałysy przedstawili ciekawy montaż słowno-muzyczny związany z okresem międzywojennym. Były też pieśni patriotyczne w wykonaniu solistek oraz wiersze okolicznościowe. Przedstawienie wywarło na nas duże wrażenie i skłoniło do refleksji na temat trudnych dziejów naszej Ojczyzny.
Zdjęcia»

Śpiewanie hymnu pańtwowego

Dnia 09 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego dołączając tym samym do kampanii „Kiedy my żyjemy”, która ma na celu rozpowszechnianie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego. Jednocześnie odpowiadając na apel Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, która zachęcała do włączenia się w bicie Rekordu dla Niepodległej poprzez śpiewanie hymnu państwowego przez wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe w Polsce w ostatni dzień roboczy przed Świętem 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Zdjęcia»

Kartki do powstańców warszawskich

Fundacja Sensoria jest od kilku lat inicjatorem akcji wysyłania kartek do ludzi, którzy walczyli podczas powstania warszawskiego.
W tym roku do kampanii Bohater ON, z inicjatywy pani Jadwigi Florian, przyłączyła się nasza szkoła.
Po wysłuchaniu prelekcji na temat wydarzeń w Warszawie z 1944 roku przystąpiliśmy do pisania kartek. Dla wielu uczniów było to ogromnie wzruszające wydarzenie. Kilkoro z nas pisało kartki do kogoś po raz pierwszy w życiu.
Treść kartek dowiodła, że jesteśmy wrażliwymi dziećmi, które umieją docenić poświęcenie wojenne poprzednich pokoleń.

Zdjęcia»

Plac zabaw

W październiku 2018r. dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas młodszych naszej szkoły po raz pierwszy mogli skorzystać z nowo powstałego pięknego placu zabaw.
Dzieci mają do dyspozycji huśtawki: " Bocianie gniazdo", ''Ważkę", zjeżdżalnię z domkiem i dużą piaskownicę. Plac zabaw został sfinansowany z Urzędu Gminy Łącko, wartość inwestycji to około
21 512,09 zł. Prace ziemne pod montaż urządzeń zabawowych wykonali pracownicy Zakładu Komunalnego w Łącku. Rodzice, nauczyciele i dzieci dziękują Panu Wójtowi, Radzie Gminy i wszystkim którzy przyczynili się do powstania tego tak bardzo potrzebnego w naszej szkole obiektu.
Życzymy wszystkim użytkownikom bezpiecznej i wesołej zabawy.

Zdjęcia»

Ślubowanie klasy pierwszej 2018/2019

Dnia 24 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności pana dyrektora , księdza proboszcza, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na flagę naszej ojczyzny oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły p. Grzegorz Baran. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrzeży.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też prezencików od drugoklasistów. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Kochane Pierwszaki ! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce . Powodzenia!

Zdjęcia»

Wycieczka do Nowego Sącza

W dniu 18 października 2018r dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły udały się na wycieczkę do Nowego Sącza i obejrzały sztukę teatralną pt „Kto pocieszy pechowego nosorożca”. Sztuka była wystawiana przez aktorów krakowskiego Teatru Groteska. Bajka uczyła odpowiedzialności za własne marzenia, które nie zawsze należy realizować za wszelką cenę. Dzieci podziwiały grę aktorską, pomysłową choreografię, słuchały wesołych, rytmicznych piosenek.
Pogoda dopisała dlatego wszyscy chętnie odbyli jeszcze krótki spacer po mieście.
Więcej»

Dzień Papieski w szkole

XVIII Dzień Papieski obchodziliśmy w niedzielę, 14 października 2018 roku. Uroczystość na cześć świętego Jana Pawła II zorganizowano i w naszej szkole. W tym Dniu Papieskim nasze rozważania i działania chcieliśmy zogniskować wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła -60 tej rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły ,40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły. W akademii czynny udział wzięli uczniowie klas VIIII i IV przygotowani przez ks. proboszcza Tomasza Sowę .Uroczystość rozpoczęto wniesieniem przez uczniów relikwii św. Jana Pawła II w towarzystwie flag papieskich na specjalnie przygotowany podium . Było to wielkie przeżycie dla społeczności uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły czuliśmy się zaszczyceni, gdyż po raz pierwszy cieszyliśmy się obecnością św. Jana Pawła II w murach naszej szkoły. Następnie ks. proboszcz Tomasz Sowa przedstawił program spotkania i przybliżył hasło tegorocznego Dnia Papieskiego- ,,Promieniowanie Ojcostwa”. Bardzo interesująco nakreślił życie młodego Karola Wojtyły ,który był w sposób mądry wychowany przez Ojca .Ojciec dał młodemu Karolowi wzór ufności Bogu, jak również podarował mu modlitwę do Ducha Świętego ,,.Mam nadzieję, że to spotkanie pomoże nam wszystkim w dobrym rozumieniu roli ojca ziemskiego, wzbudzi refleksję nad okazywaniem szacunku i wdzięczności wobec tych od których dobrocią mądrością i wiarą doświadczamy Miłości Ojca Niebieskiego”. W pięknie przygotowanej inscenizacji uczniowie przypomnieli nauczanie Ojca świętego który w homilii wygłoszonej w Kielcach 3 czerwca 1991 roku poświęconej IV Przykazaniu Bożemu powiedział o tym jak ważna jest rodzina i jak ważne jest by ludzie pamiętali o czci rodziców ojca i matki . Przedstawiając scenkę ewangeliczną -historię syna marnotrawnego mogliśmy przypomnieć sobie prawdę, że Bóg jako miłosierny Ojciec zawsze na nas czeka. Nie zabrakło też pieśni religijnych w które włączyła się cała społeczność uczniowska (Nie boję się gdy ciemno jest, Pustą samotną drogą, Czy wy wiecie że jesteście świątynią –przez zaangażowanie ks. proboszcza, który podpowiadał jaki lubił papież sport dzieci mogły bliżej poznać pasje św. Jana Pawła II Zaśpiewano także ulubioną przez J.P.II Barkę. Na zakończenie uroczystości uczniowie odmówili modlitwę- Litanię do św. Jana Pawła II, oraz ucałowali relikwie. Dekoracja sali oraz galowy wystrój uczniów podkreśliły wyjątkowość tego dnia.
Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor Grzegorz Baran , który podziękował zaangażowanym w przygotowanie uroczystości uczniom i ks. proboszczowi Tomaszowi Sowie.

Zdjęcia»

Rajd z Chrystusem w III Tysiąclecie.

Dnia 12 października 2018r. piętnastu członków koła misyjnego wraz z katechetką p. Bożeną Miętkiewicz wzięli udział w XIX zlocie turystyczno-krajoznawczym "Młodzież z Chrystusem w III Tysiącleciu ". Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kadczy. Miejscem tegorocznego spotkania było Łącko. Uczniowie naszej szkoły busem dotarli do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Łącku. Po przybyciu na miejsce i krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej . W tym roku dziękowaliśmy Bogu i Matce Najświętszej za 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości .Następnie w pochodzie ruszyliśmy pod pomnik Józefa Piłsudskiego, przed którym odśpiewaliśmy uroczyście Mazurek Dąbrowskiego .Delegacja młodzieży złożyła kwiaty po czym minutą ciszy uczciliśmy pamięć bohaterów, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Z kolei udaliśmy się do amfiteatru na Górę Jeżową , gdzie miała miejsce prezentacja grup, wspólna zabawa m.in. śpiewanie piosenek turystycznych .Zaprezentowaliśmy się piosenką ,,Góry do góry dziecięca wiara,, choreografie opracował jeden z członków koła misyjnego-uczeń kl. VI Kacper Gromala. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

Więcej»

" Sto lat" dla nauczycieli

Święto Edukacji Narodowej, które przypada 14 października, jest zawsze okazją do podziękowań, gratulacji, ale także do pewnej refleksji nad pracą nauczyciela. Uroczystość ta upamiętnia rocznicę powstania pierwszego polskiego ministerstwa oświaty, czyli Komisji Edukacji Narodowej.
Zgodnie z tradycją, w naszej szkole również uczciliśmy to święto. Dnia 15 października 2018 r. odbyła się akademia, na którą przybyli: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.
Uczniowie klas VI i IV pod kierunkiem p. Aleksandry Wojtas i p. Ewy Ptaszek
w symboliczny sposób podziękowali pedagogom za codzienną, mozolną pracę, poświęcenie
i serce. Podkreśli wartość każdego podarowanego im dnia, życząc wspaniałych uczniów, pogody ducha i pomyślności w życiu osobistym. Następnie przedstawili krótką żartobliwą scenkę, która miała za zadanie wywołać uśmiech na twarzach zebranego Grona Pedagogicznego. Zabrzmiało gromkie „Sto lat”, a nauczyciele otrzymali symboliczne upominki i kwiaty.
Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Grzegorz Baran, który składając życzenia, dziękował za wkład pracy w wychowanie i kształcenie młodzieży. Wręczył również Nagrody Dyrektora wyróżniającym się pracownikom szkoły. Nagrodę otrzymali nauczyciele:
p. Danuta Kurzeja, p. Barbara Jaroszewska, p. Jolanta Jóźwik i p. Bożena Miętkiewicz oraz pracownik obsługi: p. Stanisław Leszko. Na koniec życzenia w imieniu wszystkich uczniów
i rodziców naszej szkoły -na ręce Pana Dyrektora - złożył Przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Gromala.

Zdjęcia»
 

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W 1773 r. , właśnie 14 października, utworzono w Polsce Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze w Europie ministerstwo zajmujące się szkolnictwem. Król Stanisław August
i jego doradcy chcieli, aby dzieci i młodzież były wychowywane na mądrych Polaków, którzy będą dobrze służyć swojej Ojczyźnie. Powszechnie Dzień Komisji Edukacji Narodowej nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Z tej okazji 11 października 2018 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej w Łącku na zaproszenie Wójta Gminy Łącko Pana Jana Dziedziny oraz Dyrektora Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Pani Lucyny Citak odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników oświaty. Na tę uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, administracji oraz radni naszej gminy. Była to szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność, uznanie za codzienny trud kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży. Wójt Gminy Pan Jan Dziedzina podziękował wszystkim pracownikom także tym, którzy odeszli na emeryturę, pogratulował osiągnięć w pracy dydaktyczno- wychowawczej. Przyznał i wręczył list gratulacyjny dla wyróżnionych nauczycieli m.in. z naszej szkoły Panu Stanisławowi Nowakowi,  oraz Nagrodę Wójta Pani Ewie Ptaszek. Życzył dalszych sukcesów, satysfakcji z pracy oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Do życzeń dołączyli także Przewodnicząca Rady Gminy Pani Bernadetta Wąchała- Gawełek, Prezes ZNP Pani Magdalena Śliwińska oraz Dyrektor SCUW Pani Lucyna Citak.
Uwieńczeniem spotkania był wspólny poczęstunek przy którym nie zabrakło wspólnych rozmów i wspomnień.

Więcej»

"DROGA DO WOLNOŚCI"- NASZE WSPÓLNE WIELKIE ŚWIĘTOWANIE

Rok 2018 dla nas Polaków jest rokiem wyjątkowym. Mija bowiem setna rocznica odzyskania niepodległości, odzyskania tego, czego przed wieloma laty utraciliśmy - wolności. Wolności, o którą walczyli nasi przodkowie oddając najwyższą cenę przelewając wiele krwi, poświęcając swoją młodość, a niekiedy i życie.
Dnia 23 września 2018 roku nasza Szkoła wraz z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową w Zarzeczu i społecznością obu miejscowości uczciliśmy tę rocznicę organizując "Parafialne Święto Niepodległości".
Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz z Parafii Łącko Jacek Miszczak oraz Parafii Zabrzeż ks. Tomasz Sowa na czele z ks. Prałatem - Rezydentem Józefem Kasińskim.
Kolejnym punktem naszego spotkania był uroczysty przemarsz korowodu na boisko sportowe z powiewającymi w blasku słońca flagami i kotylionami, które wcześniej rozdawali uczniowie, a były one przez nich własnoręcznie wykonane. Przed rozpoczęciem drugiej części delegacja uczniów z obu szkół udała się pod Pomnik Żołnierzy w Zabrzeży, by złożyć symboliczną wiązankę kwiatów.
W pięknej słonecznej, ale iście już jesiennej scenerii rozpoczęliśmy kolejną część naszego świętowania. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości powitali Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Zabrzeży Pan Grzegorz Baran i w Zarzeczu Pani Halina Kozik. Głos zabrał również Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina.
Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, dzięki bogatej oprawie artystycznej przygotowanej nie tylko przez uczniów przenieśliśmy się w świat wydarzeń poprzedzających datę 11 Listopada 1918 roku. Na wspomnianą część artystyczną złożyły się:
- występ Grupy Rekonstrukcyjnej Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział Nowy Sącz,
- występ artystyczny uczniów Szkół Podstawowych w Zabrzeży i Zarzeczu w programie pt. "Polska Niepodległa",
- lekcja wychowawcza " Zarys Historii Stulecia Niepodległości" ," Miejsca pamięci z regionu", "Kurierzy",
- konkurs historyczny "Stulecie Niepodległości Polski",
- biegi przełajowe " Nie tracąc wiary w Niepodległą",
- prezentacja działalności Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowy Sączu,
- występ Zespołu Rodzinny Wojtka Boguckiego,
- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Podczas uroczystości można było skosztować prawdziwej wojskowej grochówki, upiec kiełbaski przy ognisku oraz spróbować domowych wypieków.
To nasze spotkanie, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pozwoliło zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę w zadumie, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy hołd tym, którzy poświęcili dla nas swoje życie. Uroczystość setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości jest dla wielu z nas lekcją patriotyzmu i historii.
Kolejnym etapem uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości będzie akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem: "100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości", która odbędzie się w naszej szkole tj. Szkole Podstawowej w Zabrzeży 18 listopada 2018 r w godzinach od 8.00 do 12.30. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych aby w tym symbolicznym geście okazali swój patriotyzm.

Zdjęcia»

SPACER PO MAGICZNYM KRAKOWIE

W środę 26 września 2018 r uczniowie klasy II, III i IV wraz z opiekunami wzięli udział w interaktywnej wycieczce po Krakowie- Szlakiem Traktu Królewskiego. Pod czujnym okiem naszego przewodnika przebrani w średniowieczne stroje przenieśliśmy się w świat, który znaliśmy tylko z historycznych zapisków.
Trasa wycieczki obejmowała: Plac Matejki, Barbakan, Bramę i ulicę Floriańską, Sukiennice, ulicę Kanoniczą, Collegium Maius, Wzgórze Wawelskie oraz Smoczą Jamę. Tą wciągającą wizytę po kartach historii zapewnił nam właśnie wspomniany przewodnik, który sposobem opowiadania i przekazywaną treścią dostosował zwiedzanie do naszych potrzeb. Za pomocą zabaw i rekwizytów z tej epoki pokazał nam jak wyglądało życie w dawnych wiekach. Dzięki zastosowaniu pomocy edukacyjnych starał się pobudzić naszą wyobraźnię, zaciekawić i zaangażować w fabułę naszego zwiedzania.
Dzięki temu nasz spacer po mieście przerodził się w magiczne spotkanie z "żywą" historią, która na długo zapadnie w naszej pamięci. W każdym z odwiedzanych miejsc czekały na nas inne niespodzianki, a zorganizowane na koniec wycieczki pasowanie na "Krakowską Księżniczkę" oraz "Dzielnego Giermka" dało upust dziecięcej radości i energii.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na obiad, a potem w drogę powrotną do domu.

Zdjęcia»

Jesienne wycieczki

19 września 2018 roku starsze klasy naszej szkoły wyruszyły zdobywać okoliczne szczyty, przy tym wesoło się bawić i korzystać z iście letniego słońca.
Klasa VI wraz z wychowawczynią, panią Aleksandrą Wojtas i klasa VIII z wychowawcą, panem Jackiem Gałysą podziwiali panoramę okolicy ze szczytu Byniowej. Palili ognisko u Wiktorii Myjak-Zasadni, z potem zeszli na Wolę Piskulinę i wrócili busikiem do Zabrzeży.
Całkowicie piesze wycieczki miały klasy VII i V. Siódmoklasiści wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Bawełkiewicz i panią Agnieszką Ślusarczyk powędrowali na Cebulówkę przez Zarzecze. Do tego samego celu poszła klasa V z panią Jadwigą Florian i panią Małgorzatą Domeradzką tylko od strony Łącka. Spotkali się na szczycie góry i tam smażyli kiełbaski na patykach nad ogniskiem. Po drodze była przeprawa łódką przez Dunajec, siłownia na powietrzu, budowa szałasu w lesie…
Ten dzień wycieczkowy był świetnym zastrzykiem energii i znakomitą integracją klas.

Zdjęcia»

Wakacyjne zmiany

Podczas wakacji na terenie szkoły zaszły duże zmiany.
Dzięki przesunięciu ściany dawnej biblioteki powstała nowa sala lekcyjna. Na piętrze szkoły pojawiły się gabinety: logopedyczny i pielęgniarki szkolnej, poprzez adaptację powierzchni korytarza. Na podwórku od strony bramy wjazdowej zamontowano piłkochwyty. Na pierwszym piętrze zostały wymienione kaloryfery na korytarzu oraz we wszystkich salach lekcyjnych. Na boisku szkolnym zamontowano słupki do tenisa ziemnego. W czasie wakacji zakończono również prace związane z przyłączem światłowodowym, tak więc już niedługo szkoła będzie mogła korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu. Montaż konstrukcji metalowych do piłkochwytów i przepustów wody deszczowej wykonywała firma Zibud pana Grzegorza Zająca. Pomagali przy ich wykonaniu panowie Stanisław Gałysa i Krzysztof Gałysa. Obok szkoły można zobaczyć prace przy tworzeniu placu zabaw dla młodszych dzieci.
We wszystkich tych pracach był zaangażowany pan konserwator Stanisław Leszko. Dzięki tym udogodnieniom nauka i praca w szkole będzie wygodniejsza i łatwiejsza.

Zdjęcia»

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczysta msza święta o godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Zabrzeży, odprawiona przez księdza proboszcza Tomasza Sowę zainaugurowała nowy rok szkolny 2018/2019. W homilii usłyszeliśmy nawoływanie do życzliwości wobec siebie nawzajem i do pracy nad sobą.
O godzinie 9:00 zebranych w sali gimnastycznej powitał dyrektor szkoły pan Grzegorz Baran. Po wkroczeniu pocztu flagowego wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Pan dyrektor przedstawił nauczycieli pracujących w szkole i kierunki pracy szkoły w nowym roku. Wręczył dyplom Ani Leszko, która jako pierwsza została wpisana do Złotej Księgi Uczniów. Życzył wszystkim owocnego roku. Następnie pani Małgorzata Bawełkiewicz przypomniała zasady zachowania się na terenie szkoły- w budynku i na podwórku.
Po wyprowadzeniu pocztu flagowego wszyscy rozeszli się do swoich sal na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami klas.

Zdjęcia»
 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenia roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Pan dyrektor Grzegorz Baran w szczególny sposób podziękował p. Stanisławowi Nowakowi, który po wielu latach pracy odchodzi na emeryturę.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów.
Następnie pan dyrektor wspólnie z wychowawcami klas I-VII tj. p. Anną Nowak, p. Jolantą Jóźwik, p. Danutą Kurzeja, p. Jadwigą Florian, p. Stanisławem Nowakiem, p. Małgorzatą Bawełkiewicz, oraz p. Jackiem Gałysą wręczył nagrody uczniom, którzy uzyskali 100-procentową frekwencję, średnią ocen nie mniejszą niż 4,75 i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Uczennica klasy IV Anna Leszko uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, w związku z tym została wpisana do Złotej Księgi. Nagrodzony został także najlepszy sportowiec szkoły. W tym roku największe sukcesy sportowe  osiągnął uczeń klasy IV - Szymon Wąchała.  Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców podczas ostatnich w tym roku lekcji wychowawczych..
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

Zdjęcia»

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów
 

Trzecioklasiści w PWSZ

8 czerwca 2018 roku troje dzieci z klasy III- Natalia Lipień, Zuzanna Gromala i Łukasz Śliwiński pod opieką pani Danuty Kurzei uczestniczyło w XI Festiwalu Nauki, który odbył się w PWZS w Nowym Sączu. Impreza skierowana była do dzieci i młodzieży, którzy przez zabawę, eksperymenty i różnorodne warsztaty zaprzyjaźniali się z nauką. Podczas kilkugodzinnych pokazów, warsztatów i konkursów uczniowie zapoznali się ze specyfiką działalności wszystkich Instytutów w PWSZ. Wzięli też udział w konkursie matematycznym „Młody Matematyk”- odnosząc sukces: Łukasz Śliwiński zajął II miejsce, Zuzia Gromala III miejsce, a Natalia Lipień IV.

Zdjęcia»

Wycieczka do Wadowic i Zatoru

5 czerwca 2018r. uczniowie klasy V-VII po opieka wychowawców; pani Małgorzaty Bawełkiewicz, pana Jacka Gałysy oraz katechetki - pani Bożeny Mietkiewicz, odbyli wycieczkę do Wadowic i  Zatoru. W Wadowicach, mieście dzieciństwa Jana Pawła II zwiedzili Klasztor Karmelitów, Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny z cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zakosztowali kremówek. W drugiej części wycieczki udali sie do EnergyLandia w Zatorze - to park rozrywki w tym niewielkim małopolskim miasteczku, a przy tym największy i najnowocześniejszy lunapark w Polsce! Miłośnicy adrenaliny czekali na tę atrakcję z zapartym tchem. Nie odbyło się bez pisków i okrzyków. Po tych wrażeniach wszyscy zdrowi i cali wrócili do domu.

Zdjęcia»

Patriotyczny Piknik Rodzinny

100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy podczas Patriotycznego Pikniku Rodzinnego w dniu 04.06.2018 roku. Wtedy też świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Ojca.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą. Ksiądz Proboszcz Tomasz Sowa podczas homilii wykazał znaczenie Rodziny dla uczenia miłości Ojczyzny.
Do tego samego tematu nawiązał Pan Dyrektor Grzegorz Baran witając przybyłych do szkoły rodziców, dzieci, nauczycieli i gości: Wójta Gminy Łącko pana Jana Dziedzinę, panią prezes Oddziału ZNP Łącko Magdalenę Śliwińską, Sołtysa wsi Zabrzeż pana Stanisława Gałysę
i księdza proboszcza.
Uczennice VII klasy słowami wierszy i piosenek uczciły rocznicę Odzyskania Niepodległości, a następnie młodsze klasy przedstawiły swe programy artystyczne z okazji Dnia Matki
i Ojca. Potem znalazł się czas na zabawy na dmuchanym zamku, przy malowaniu twarzy, podczas warsztatów kulinarnych. Był też grill z kiełbaskami, ciasta, soki, słodycze, owoce
i lody.
Chwile radości zebrani przeżyli również przy oglądaniu cyrku „Szok” , przy pokazach ratownictwa przez OSP Zabrzeż, na zawodach sportowych, konkursach wiedzowych, a także przy okazji mini loterii fantowej.
Patriotyczny Piknik Rodzinny zakończył się o 15.00. Podziękowania należą się Radzie Rodziców na czele z Panią Haliną Kulig i sponsorom: firmom Konspol, Koral, Biurowiec, Owoc Łącki, Sok Maurera i Spółdzielni Ogrodniczej w Nowym Sączu

Zdjęcia»

Klasa IV w Krakowie

25maja 2018 roku klasa IV pod opieką swych wychowawczyń (dawnej i obecnej) Magdaleny Śliwińskiej i Jadwigi Florian wyjechały na wycieczkę do Krakowa.
Tuż po godzinie 9.00 rozpoczęli zwiedzanie Wawelu z Kaplicą Zygmuntowską, grobami zasłużonych i Wieży z jednym z największych dzwonów w Polsce- Zygmunta.
Potem był spacer najstarszą ulicą Krakowa- Kanoniczą i następnie traktem królewskim do Rynku. Tam oglądnęli z bliska dzieło Wita Stwosza, ołtarz w Kościele Mariackim. O godzinie 12.15 nasi młodzi turyści weszli do podziemi Rynku gdzie pani przewodnik oprowadziła ich po różnych ekspozycjach. Miłych wytchnieniem był teatrzyk przedstawiający legendę o dziejach Krakowa.
Po podziemiach znalazł się czas na spacer pod Bramę Floriańską i Barbakan, a następnie na posiłek i zakup pamiątek. Do Zabrzeży powrócili około 19.00
Zdjęcia»

Trzecie miejsce w konkursie matematycznym

27 kwietnia 2018 roku odbył się w SP Kiczni już po raz szósty Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas trzecich.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów wyłonionych wcześniej w szkolnych konkursach ze wszystkich szkół Gminy Łącko. Celem konkursu było wyłonienie spośród młodych talentów matematycznych Mistrza Matematyki. Uczniowie mieli do rozwiązania 22 zadania w ciągu 60 min. Uczennica z naszej szkoły Emilia Baran podopieczna pani Danuty Kurzei zajęła 3 miejsce.

Zdjęcia»

Strefa kibica w szkole

Od dziś wszyscy Polacy w domach przed telewizorem oraz w strefach kibica będą  śledzić zmagania naszych piłkarzy na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, rozgrywanych w Rosji. Mamy nadzieję, że po mistrzostwach Polacy będą w rewelacyjnych nastrojach, a jedynym z najpopularniejszych tematów rozmów uczniów w okresie wakacyjnym będzie wielkie zwycięstwo Polaków. Również uczniowie naszej Szkoły kibicują naszym zawodnikom i stworzyli mini strefę kibica, która oddaje atmosferę emocji piłkarskich, i miejmy nadzieję przyczyni sie do sukcesów naszej reprezentacji.

Zdjęcia»

Wycieczka do skansenu

5 kwietnia 2018 r przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zabrzeży zwiedziły Skansen w Nowym Sączu.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzieci poznały życie swoich prababć i pradziadków – jak mieszkali, jak się ubierali, jak pracowali.
Z zainteresowaniem oglądały kuźnię, kurną chatę, dawną szkołę: zobaczyły tornistry zbite z deseczek, tabliczki do pisania, dowiedziały się jakie kary wymierzano dzieciom za nieposłuszeństwo. Z zaciekawieniem oglądały dzierganie koronek. Zwiedziły dom posła na sejm Pana Myjaka z Zagorzyna.
Humory wszystkim dopisywały, bo w drodze powrotnej był czas na lody w kawiarence u pana Jeziorka w Starym Sączu.

Zdjęcia»

Podziękowania za udział w akcji "Góra Grosza"

Towarzystwo Nasz Dom przekazało wyrazy uznania uczniom nasze szkoły za udział w akcji wspierania dzieci i młodzieży pozbawionej normalnego domu i rodziny. Towarzystwo to, prowadząc różnego rodzaju programy, zbiera środki finansowe dla Zawodowych
i Specjalistycznych Rodzin Zastępczych, Rodzinnych Domów Dziecka czy Pogotowia Opiekuńczego. Finansuje w ten sposób m.in. sprzęt
i turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, zakup odzieży i podręczników czy remonty mieszkań dla podopiecznych fundacji.
     Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i przekazali choćby skromny dar pieniężny. Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Bawełkiewicz, która od wielu juz lat jest odpowiedzialna za tę akcję.

Dyplom»

Z WIZYTĄ W PSP W NOWYM SĄCZU

Dnia 24.05.2018 r. uczniowie kl. I- III wraz z opiekunami p. Anną Nowak, Danutą Kurzeja i Jolantą Jóźwik udali się na warsztaty edukacyjne" Bezpieczny Dom" do PSP w Nowym Sączu. Celem zajęć było skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarowego. Uczniowie mieli do dyspozycji Salę Edukacyjną OGNIK, gdzie uzupełniali zdobytą wcześniej wiedzę połączoną z ćwiczeniami praktycznymi m. in. jak w razie potrzeby zaalarmować służby, poznawały znaki informacyjne zawarte w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie obejmowało także elementy pierwszej pomocy przed medycznej, obsługę sprzętu gaśniczego oraz praktyczną naukę poruszania się w pomieszczeniach zadymionych. Podczas szkolenia mogli także zapoznać się z przeznaczeniem i wyposażeniem wozów strażackich, łodzi. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik za wykazanie się zdobytą wiedzą otrzymał certyfikat " Dzielny Mały Strażak".
Kolejnym punktem wycieczki była wyprawa do Centrum Zabaw "Mały Robinson" w Wielogłowach. Celem wyprawy było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji przestrzennej. W sali zabaw uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji takich jak: basenu z tysiącem kulek, licznych tuneli, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, cymbergaja, mini pojazdów, koników. Godzina zabaw minęła bardzo szybko, dzieci były zachwycone tym miejscem, a uśmiech z twarzy nie zniknął do końca dnia. Zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Zdjęcia»

Zapraszamy na Patriotyczny Piknik Rodzinny

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Zabrzeży, mają zaszczyt zaprosić na Patriotyczny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 04.06.2018r. na boisku szkolnym.
Uroczystość rozpocznie Msza Św. w Kościele Parafialnym o godz. 9.00

Ponadto w programie:
- pokazy umiejętności uczniów
- pokazy OSP w Zabrzeży
- rozgrywki sportowe i sprawnościowe
- program patriotyczny
- konkursy i quizy.
Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. warsztaty kulinarne oraz wspólne grillowanie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami.
Mamy nadzieję na miłą zabawę w rodzinnej atmosferze.

Plakat»
 

Gminny Konkurs Recytatorski „MALI EKOLODZY”

Dnia 11 maja 2018r w Niepublicznym Przedszkolu „Smerfiki” w Czerńcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „MALI EKOLODZY”. W konkursie brały udział dzieci przedszkolne w wieku 3 – 6 lat.
Z naszej szkoły Kamil Kulig recytował wiersz pt „Śmieci” i zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 5-6 lat. Wśród nagród jakie otrzymał znalazł się tomik pięknych wierszy. Książkę wręczył Kamilowi autor pan Bronisław Kozieński z Obidzy.

Kamilowi gratulujemy zwycięstwa!

Zdjęcia»
 

Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jak co roku, nasza szkoła, uczciła Święto Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią. Program akademii przygotowała klasa V pod kierunkiem wychowawcy - pana Stanisław Nowaka. Obok okolicznościowych wierszy wybrzmiały także piosenki patriotyczne śpiewane przez uczniów tej klasy i zaproszoną uczennice klasy VII Justynę Kucia. Opracowaniem części muzycznej zajęła się pani Anna Nowak. Ciekawą dekorację trzeciomajowa przygotowała pani Aleksandra Wojtas. Program akademii znalazł uznanie wśród widzów i słuchaczy- świadczyły o tym gromkie brawa.

Zdjęcia»

Dobry występ piłkarzy

Niezłym wynikiem zakończył się start reprezentacji chłopców naszej szkoły w tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej, rozgrywanym 28 kwietnia 2018r. na "Orliku" w Łącku. Po emocjonujących pojedynkach chłopcy ostatecznie zajęli V lokatę. Zawody przebiegły w miłej i pełnej sportowej rywalizacji atmosferze. Podczas uroczystego zakończenia zawodów każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom oraz trzy najlepsze drużyny dodatkowo zostały udekorowane medalami.

Zdjęcia»

Wycieczka pod hasłem - 100 lat Niepodległosci

24 kwietnia 2018r.w ramach projektu "100 lat Niepodległości Polski" uczniowie klasy VI   i VII, pod opieką swoich nauczycieli; pani Małgorzaty Bawełkiewicz , Krystyny i Jacka Gałysów, wzięli udział w rajdzie rowerowym, szlakiem związanym z historią Polski. Po pokonaniu trudnej (górskiej) trasy z Zabrzeży do Maszkowic odwiedzili Górę Zyndrama, zapoznając się z historią tego niezwykłego miejsca. Mieli okazję  zobaczyć stanowisko wykopalisk, z czasów prehistorycznych. W cudownym plenerze, przy słonecznej pogodzie upiekli kiełbaski przy  pobliskim pomniku. Odwiedzili także cmentarz choleryczny. W drodze powrotnej poznali najstarsze mogiły z okresu I wojny światowej na cmentarzu łąckim. Chwilę zatrzymali sie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie przejechali w kierunku Zagorzyna zatrzymując się na chwilę zadumy przy przydrożnym krzyżu wzniesionym dla upamiętnienia I wojny światowej. Dzięki wspaniałej pogodzie i dobrej organizacji rajd miał duży walor poznawczy, historyczny i turystyczny.

Zdjęcia»

II miejsce Ani Leszko

25 kwietnia w GOK w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Z naszej szkoły wzięli w nim udział Hubert Jawor i Ania Leszko z klasy IV.
W ich kategorii wiekowej startowało aż 16 uczestników, dlatego zajęcie przez Anię 2 miejsca jest dużym sukcesem. Dziewczynka recytowała wiersz Tadeusza Giewonta-Szczeciny „ W Zabrzeży”. Dostrzeżono piękną deklamację Ani i oryginalność utworu.
Do konkursu przygotowała uczniów Pani Jadwiga Florian.

Zdjęcia»

Klasa IV i V pod Dębem Wolności w Nowym Sączu.

9 kwietnia uczniowie klasy IV i V pod opieką Pani Jadwigi Florian, Pani Sylwii Majewskiej i Pana Stanisława Nowaka wzięli udział w wycieczce do Nowego Sącza.
W MDK obejrzeli spektakl pt: „Książę i Żebrak” prezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Następnie uczniowie udali się na Planty. Tu pod Dębem Wolności nauczyciele przypomnieli datę w historii Polski, której upamiętnieniem było posadzone w tym miejscu drzewo. Wysokość dębu, który rośnie od 100 lat, uświadomiły dzieciom upływ czasu, który dzieli nas od tego pięknego momentu.
Po pysznych lodach u Argasińskiego, wycieczkowicze udali się na warsztaty plastyczne w Sokole. Malowanie na szkle zajęło im prawie dwie godziny.
Zdjęcia»

Konkurs plastyczny – PANI WIOSNA

W kwietniu w ramach świetlicy Sara Ćwikła z klasy III zorganizowała konkurs plastyczny pt. PANI WIOSNA. Przygotowała plakaty, włożyła mnóstwo energii aby zachęcić do zrobienia ciekawych i barwnych prac. Udało się - dzieci chętnie wzięły udział w konkursie. Napłynęło 15 pięknych prac. Sara razem z mamą zapewniły nagrody dla uczestników.
1 miejsce – Amelia Janc
2 miejsce – Emilka Baran
3 miejsce – Gabrysia Pierzchała
4 miejsce – Gabrysia Kurzeja
5 miejsce – Zuzia Gromala
6 miejsce – Małgosia Ligas
Zdjęcia»

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 24 kwietnia 2018 roku w Obidzy odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Z naszej szkoły w konkursie tym brała udział uczennica klasy II Amelia Janc przygotowywana przez panią Małgorzatę Bawełkiewicz. Amelia zajęła III miejsce.
Gratulujemy!

Zdjęcia»

Wycieczka do Krakowa

Dnia 19.04.2018 r grupa 16 uczniów naszej szkoły z klas I-III, uczestników projektu "Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego " udała się na długo oczekiwaną wycieczkę do Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie.
Pobyt był bardzo atrakcyjny, uczniowie pod okiem specjalistów, animatorów korzystali z trzech stref: interaktywnej, kreatywnej i warsztatowej.
Mieli możliwość sterowania robotami z klocków Lego, korzystali z kreatywnej strefy budowania, mogli projektować i budować roboty własnego pomysłu. Możliwość budowania i sterowania Lego robotami zachwyciła zarówno uczniów jak i ich opiekunów, każdy znalazł coś dla siebie i mógł poddać się fantastycznej zabawie.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Rynku Głównego, Kościoła Mariackiego i Sukiennic, gdzie oczywiście nie obyło się bez dokonania pamiątkowych zakupów. Na koniec naszej wyprawy udaliśmy się na obiad do restauracji Mc Donald's po którym w miłej i sympatycznej atmosferze, zmęczeni atrakcjami dnia udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Mimo wielkiego zmęczenia dobry humor do końca nas nie opuszczał.

Zdjęcia»

Uczymy się pływać

Od 11 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy IV naszej szkoły biorą udział w projekcie „Już pływam’’. Celem programu jest mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Siedemnastu czwartoklasistów pod opieką pani Danuty Kurzei w każdą środę po zakończonych lekcjach uczestniczy w zajęciach na krytej pływalni „Delfin” w Limanowej. Projekt składa się z ośmiu wyjazdów, ostatnie spotkanie odbędzie się w czerwcu. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów pływania w sposób profesjonalny i bardzo atrakcyjny. Uczniowie podczas lekcji na basenie wykonują szereg ćwiczeń oswajających ich z wodą, próbują nurkować, uczą się podstawowych umiejętności z zakresu pływania oraz zapoznają się z zasadami bezpiecznego zachowania na pływalni. Uzupełnieniem zajęć są gry i zabawy z wykorzystaniem dodatkowych przyrządów (piłek, desek, makaronów).
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie zachęci uczniów do dalszej przygody z pływaniem.

Zdjęcia»

Kolejny sukces Szymona  w szachach

Sukcesem zakończył sie start ucznia klasy IV naszej szkoły - Szymona Wąchały w XXIII Szachowych Mistrzostwach Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w 7 kwietnia 2018r.Mszanie Dolnej.  W swojej grupie wiekowej Szymon nie miał sobie równych i odniósł zasłużone zwycięstwo.  Jest to już kolejny sukcesy tego ucznia w tej dyscyplinie sportowego współzawodnictwa.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Tabela»       Zdjęcia»

Konkurs "Mój przyjaciel robot"

Przedszkolaki i dzieci z klasy I i II wzięły udział w konkursie "Mój przyjaciel robot". Organizatorem konkursu była Fundacja Kierunkowskaz, a celem było między innymi promowanie wśród dzieci zainteresowania nowymi technologiami. Zabawy i myślenia twórczego przy pracy było co niemiara. Powstały wspaniałe roboty:
Kamil Kulig z klasy "0" zbudował "Smog-Czuja"
Xsavier Janc z klasy I zbudował "Tomka"
Amelka Janc z klasy II zbudowała " Milenkaleja Księżniczkę"
Karolina Jawor z klasy II zbudowała "Alfreda"
Bartek Ciężkowski z klasy II zbudował "Śrubka".
Zdjęcia»
 

Życzenia Świąteczne

Wielkanoc w szkole

W środę 28 marca odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy III pod opieką pani Danuty Kurzeja, zaprezentowali ciekawy program artystyczny.
Przedstawili szczegółowo obrzędy wielkanocne od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku. Przypomnieli tradycje i obyczaje wielkanocne, które już prawie zanikły. Były życzenia, wiersze, piosenki i inscenizacje związane z Wielkanocą.
Na koniec uczniowie - dyngusiarze, dopełnili tradycji polewając publiczność wodą. Po występie młodych artystów głos zabrał pan dyrektor szkoły Grzegorz Baran. Życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

Zdjęcia»

Udział w Gminnym Konkursie  "Witaj Wiosno"

Joasia Gorczowska z "Zerówki" wzięła udział w Gminnym konkursie wokalnym "Witaj Wiosno".

Śpiewała piosenkę pt. "Polka na łące" i chociaż nie znalazła się w trójce finalistów to zasłużyła na duże brawa za swój udany ładny występ.

Zdjęcia»

Pożegnanie  zimy

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. Jednak z powodu bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, w naszej szkole pożegnanie z zimą i powitanie wiosny odbyło się w czwartek 22.03.2018 r. Uczniowie klas 0- VII wraz z wychowawcami zebrali się na korytarzu szkoły, gdzie odbył sie konkurs na najpiękniejsza Marzannę. Następnie z wykonanymi kukłami wszyscy uczniowie przeszli na most nad Dunajcem, gdzie odbyło sie uroczyste pożegnanie zimy. Było bardzo wesoło. Uczniowie wrzucili Marzannę- zimową pannę w otchłań wodną.
 Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.

Zdjęcia»

Rekrutacja  2018/2019 "0"

OGŁOSZENIE
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrzeży ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i I klasy na rok szkolny 2018/2019

1. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane będą dzieci z terenu Gminy Łącko
2. W terminie od 15 lutego do 13 marca 2018 r. należy pobrać i zwrócić wypełniony „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola”/ wnioski do pobrania u dyrektora szkoły lub w oddziale przedszkolnym/
3. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną dnia 26 marca 2018r poprzez wywieszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na tablicy ogłoszeń w szkole, oddziale przedszkolnym
4. Rodzice dzieci zakwalifikowanych do dnia 4 kwietnia 2018r. zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia (oświadczenie dołączone zostało do wniosku)
5. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone zostaną dnia 9 kwietnia 2018r na tablicy ogłoszeń w szkole, w oddziale przedszkolnym.

Rekrutacja do przedszkola»
Rekrutacja do I klasy»
 Pozostałe dokumenty w zakładce "rodzic"

Ferie zimowe

W związku z rozpoczynającymi się feriami życzymy naszym uczniom i ich rodzicom bezpiecznego i owocnego w miłe wrażenia wypoczynku. Niech te dwa tygodnie zimowej przerwy pozwolą zregenerować siły, odpocząć od trudu nauki i szkolnych obowiązków. Życzymy śnieżnych stoków, szybkich i bezpiecznych sanek,  a także zdrowia, abyście mogli korzystać z uroków naszej polskiej zimy. Proponujemy także zerknąć na poniższy link, dedykowany tym, którzy w inny sposób pragną spędzić ten wolny czas.

Atrakcje organizowane przez GOK»

Wyjazd na lodowisko

5 lutego 2018r.pod opieką wychowawców; pana Jacka Gałysy, Stanisława Nowaka i Małgorzaty Bawełkiewicz, uczniowie kl. V-VII udali się na lodowisko do Chełmca koło Nowego Sącza. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Cała grupa chętnie uczestniczyła w zabawach na lodzie doskonaląc jazdę na łyżwach. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona tym bardziej, iż drugim atrakcyjnym punktem wyjazdu był piękny i wzruszający film w kinie Helios.

Zdjęcia»

Sukces tenisistów stołowych

Sukcesem zakończył się start pingpongistów naszej szkoły w  Gminnym   Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 27.01.2018 roku w Szkole Podstawowej w Zagorzynie. W klasyfikacji łącznej,  chłopcy w składzie: Arkadiusz Hamiga, Paweł Król i Sebastian Rabiański uplasowali się na wysokim III miejscu.

Zdjęcia»
 

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

18 stycznia 2018r. w atmosferze radości i wzruszenia nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zabrzeży. Był to dzień szczególny. Spełniły się marzenia nie tylko uczniów, ale całego społeczeństwa wsi Zabrzeż. W tym wyjątkowym momencie w dziejach szkoły, zebrało się grono szacownych osób; przedstawiciele władz Gminy, Kuratorium Oświaty, Sejmiku Wojewódzkiego, radni Gminy Łącko, dyrektorzy szkół oraz rodzice i uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Pan dyrektor szkoły Grzegorz Baran przywitał przybyłych gości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, składająca się z podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania sali gimnastycznej, na którą szkoła czekała wiele lat. Sala została poświęcona przez Księdza Proboszcza . Tą część spotkania zakończyło przecięcie  wstęgi, co symbolizowało oficjalne oddanie sali do użytku. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Uroczysty program artystyczny wzorowany był na starożytnych igrzyskach olimpijskich. Sala gimnastyczna w tym momencie zamieniła się w arenę sportową z boginiami, bogami oraz zniczem olimpijskim- pochodnią symbolizującą otwarcie igrzysk. W dalszej części uczestnicy spotkania mieli okazję przyjrzeć się bardzo atrakcyjnemu programowi sportowo artystycznemu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, a także sportowe. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali finałową piosenkę pt. "Futbol". Oddanie do użytku sali gimnastycznej otwiera nowy etap w dziejach naszej szkoły. Od dziś uczniowie mogą już ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności na sali, a szkoła może organizować zawody w odpowiednich warunkach. Dzięki nowo otwartej sali gimnastycznej wszyscy będziemy mogli realizować zamierzone cele, na których spełnienie tak długo czekaliśmy.
Z okazji otwarcia  sali gimnastycznej zorganizowano wystawę znanych sportowców z naszej gminy.

Zdjęcia»                         Wystawa»

Zabawa karnawałowa klas młodszych

"To był wspaniały bal", "Było super" - to wypowiedzi dzieci biorących udział w zabawie karnawałowej, która została zorganizowana 10 stycznia dla uczniów kl. 0-III. Wszystkie dzieci w pięknych okazałych strojach bawiły sie doskonale przy muzyce wygrywanej przez pana z firmy "Agnes II" z Nowego Sącza. Wspaniała muzyka, kolorowe światła, liczne konkursy wprowadziły dzieci w atmosferę wspaniałej zabawy. Razem z uczniami wesoło bawiły się panie wychowawczynie oraz mamusie. W przerwie na każdego uczestnika czekały smakołyki, pączki. Juz teraz zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy na przyszłorocznym balu przebierańców, kiedy to ponownie będziemy mieli okazję przenieść się w niezwykły czarodziejski świat postaci z bajki.

Zdjęcia»

Mamy gabinet  profilaktyki zdrowotnej

Jesienią ruszył ministerialny projekt- gabinet profilaktyki zdrowotnej w każdej szkole. W naszej szkole wygospodarowano pomieszczenie w nowo wybudowanym obiekcie, na zapleczu sali gimnastycznej. Dzięki dotacji w wysokości 6 tys. złotych jaką uzyskano na zakup wyposażenia urządzono gabinet dla pani pielęgniarki. Pomieszczenie to służyć będzie pani pielęgniarce w czasie cyklicznych dyżurów, oraz w razie zaistnienia potrzeby udzielenia pomocy uczniom. Ziściły sie zatem słowa pana ministra zdrowia który zadeklarował iż:
"Chcielibyśmy, żeby w każdej szkole był gabinet zdrowia, gabinet profilaktyki zdrowotnej, w którym, w większych szkołach stale, a w mniejszych – okresowo będzie dostępna pielęgniarka bądź higienistka."

Zdjęcia»

Konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Choinkę Bożonarodzeniową

W grudniu 2017r.w ramach świetlicy uczniowie klasy I Piotr i Paweł Czech zorganizowali konkurs plastyczny pod hasłem ”Najpiękniejsza Choinka Bożonarodzeniowa”. Wykonane prace były kolorowe, estetyczne i co najważniejsze zrobione samodzielnie. Pani Małgorzata Czech zapewniła wspaniałe nagrody. Oto ostateczne wyniki konkursu:
1 miejsce – Julia Konopka
2 miejsce – Marcin Janczura
3 miejsce – Bartek Ciężkowski
4 miejsce – Gabriela Pierzchała

Zdjęcia»

Życzenia świąteczne

 

Całej społeczności szkolnej; dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, uczniom, pracownikom obsługi oraz przyjaciołom życzymy magicznych, radosnych, śnieżnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą okazją do zadumy ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych trosk. Oby ich magia trwała w nas jak najdłużej.

Szkolne kolędowanie

W ostatnim dniu nauki szkolnej, w piątek 22 rudnia 2017 roku wszystkie oddziały szkoły Podstawowej w Zabrzeży spotkały się na klasowych wigiliach. Prócz zapachu tradycyjnych dań: barszczu i rybki, z klas dały się słyszeć kolędy dziarsko śpiewane przez uczniów wraz z wychowawcami.
Atmosferę świąt podkreśliły jasełka przygotowane przez klasę IV pod opieką wychowawczyni Jadwigi Florian. Uczniowie przypomnieli sceny zwiastowania, znalezienia schronienia w szopie, złożenia hołdu przez Trzech Króli. Nie mogło zabraknąć okrutnego Heroda, diabła, śmierci i przede wszystkim pastuszków. Aniołowie uświetnili przedstawienie śpiewem kolęd i pastorałek.
Ładnej grze młodych aktorów towarzyszyły piękne stroje, toteż wszyscy z zainteresowaniem oglądali trwający ponad pół godziny spektakl.
Jasełka obejrzeli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście i rodzice.
Na koniec ogólnoszkolnego spotkania przedświątecznego życzenia złożyli zebranym pan dyrektor Grzegorz Baran, Wójt Gminy Łącko pan Jan Dziedzina, a także ksiądz prałat  Józef Kasiński.

Zdjęcia»

Pomagamy Kasi

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, Samorząd Uczniowski, z inicjatywy p. Krystyny Gałysa, zorganizował akcję charytatywną. Sprzedawano własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, zbierano pieniądze do puszek. W akcję włączyli się również nauczyciele. W tym roku całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony był na zakup leków dla naszej koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Łącku- Kasi Kucharskiej. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”- działającej przy Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Należy podkreślić duże zaangażowanie w akcję, poszczególnych klas oraz zarządu SU. Dochód z akcji wyniósł w tym roku wyjątkowo dużo, bo 1025,56zł. Największą kwotę wpłaciła klasa czwarta- 191,45zł. W imieniu Kasi, p. K. Gałysa, składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom oraz zaangażowanym w organizację i przebieg akcji.

Dowód wpłaty»

Pokaz udzielania pierwszej pomocy

19.12.2017r. w nowo powstałej hali sportowej przy naszej szkole, odbyło się spotkanie uczniów ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzeży. Strażacy wyjaśnili uczniom na czym polega praca w straży i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomniał także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca. W dniu 13 grudnia w Szkole Podstawowej odbyła się VII edycja gminnego konkursu klas I-III „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Organizatorem konkursu była mgr Danuta Kurzeja oraz mgr Aleksandra Wojtas. Zadaniem uczestników było samodzielne, na miejscu wykonanie kredką pastelową kartki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie niemal wszystkich szkół Gminy Łącko zaszczycili nas swoją obecnością. Mali twórcy sięgali zarówno do klasycznych symboli, jak Stajenka Betlejemska z Maryją, Dzieciątkiem i Józefem, jak również do współczesnych opowieści o Świętym Mikołaju. Dzieci stworzyły cudowne obrazy – Kartki Bożonarodzeniowe. Pierwsze miejsce zdobyła Emilia Majkrzak z Kiczni, drugie miejsce Julia Wąchała z Łącka, trzecie miejsce Paulina Łatka ze Szczereża. Uczennica naszej szkoły Karolina Jawor została wyróżniona, z czego się bardzo cieszymy.

Zdjęcia»

Międzyszkolny Konkurs "Szopka Betlejemska"

12 grudnia 2017r. w sali GOK-u w Łącku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Duży sukces odniosła nasza uczennica z klasy trzeciej -Emilia Baran, której szopka wykonana oryginalną techniką zyskała uznanie komisji i zajęła II miejsce. Wielkie gratulacje.

Zdjęcia»

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 09.12.2017r. w Szkole Podstawowej w Zagorzynie, odbyły się Gminne Zawody w Tenisa Stołowego, uczeń naszej szkoły - Arkadiusz Hamiga zajął wysokie V miejscem i  kwalifikował się do zawodów powiatowych.
GRATULACJE!!!

Zdjęcia»

Odwiedził nas Św. Mikołaj

Mimo braku śniegu dotarł do naszej szkoły 6 grudnia Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkie grzeczne dzieci. Uczniowie byli zadowoleni i uśmiechnięci, ponieważ każdy otrzymał prezent. Rózgi, które miał ze sobą zabrał z powrotem. To o czymś świadczy. Dziękujemy i czekamy w przyszłym roku. Zdjęcie ze Świętym Mikołajem to prawdziwa przyjemność.

Zdjęcia»

Konkurs na Najpiękniejszego  Pluszowego Misia

W listopadzie w ramach świetlicy zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem ”NAJPIĘKNIEJSZY PLUSZOWY MIŚ”. Napłynęło 19 ciekawych i barwnych prac. Każdy miś był wyjątkowy. Z wielkim trudem wybrano zwycięzców:

1 miejsce – Amelia Janc
2 miejsce – Bartek Cieżkowski
3 miejsce – Piotr i Paweł Czech
4 miejsce – Gosia Ligas
5 miejsce – Magdalena Florian
6 miejsce – Karolinka Jawor
Wyróżnienie zdobyli:
Emilka Baran, Sara Ćwikła, Radek Ferenc, Zuzanna Baziak
Organizatorem konkursu była opiekunka świetlicy pani Aleksandra Wojtas
Zdjęcia»

Zostań Św. Mikołajem

W tym roku nasza szkoła zebrała łącznie 364 zabawki, książki, przybory szkolne biorąc po raz kolejny udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Małgorzaty Bawełkiewicz. Zabawki zostały zawiezione do Nowego Sącza aby wspomóc akcję „Zostań Świętym Mikołajem” na rzecz dzieci niepełnosprawnych i najbardziej potrzebujących dla Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stròżach, która co roku obdarowuje otrzymanymi upominkami dzieci.

Zdjęcie»

Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w naszej szkole

Nasza szkoła jako jedna z trzech szkół z terenu Gminy Łącko bierze udział w projekcie: "Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego". Projekt realizowany jest przez Fundację Silver Economy w partnerstwie z Województwem Małopolskim- Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Głównymi celami projektu są:
-nabycie kompetencji cyfrowych wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich powiatu nowosądeckiego;
-zwiększenie zasobów technicznych szkół podstawowych;
-podniesienie dostępności i jakości do innowacyjnych rozwiązań technologicznych w szkołach podstawowych.
W dniu 24.11.2017r. dotarły do naszej szkoły długo oczekiwane materiały dydaktyczne:
- 4 tablety z klawiaturą,
- 4 roboty Smart Robots for Cusions Minds (Dash & Dot),
- 8 zestawów "Scottie Go"- nauka programowania dla najmłodszych,
- 16 książek "Hello Ruby",
- 1 zestaw "Umię programować".
Zajęcia rozpoczęliśmy w listopadzie 2017 r ,a zakończymy w kwietniu 2018 r- mamy przed sobą 14 spotkań. Bierze w nich udział 16 uczniów z kl. 1-3. Ostatnie będą zajęciami wyjazdowymi w formie wycieczki do Centrum Nauki i Zabawy "Klockoland" w Krakowie.

Zdjęcia»

„Językowe wygibasy”

23 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski, którego temat brzmiał „Językowe wygibasy”. Frekwencja była wyśmienita – w zmaganiach językowych wzięło udział aż 33 dzieci z klas 0 – VI. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji i aktorstwa – wybrać trzeba było jednak najlepszych – tymi okazali się:
- z klas 0 – III
Zuzia Gromala – I miejsce (kl. III)
Franek Mikołajczyk – II miejsce (kl. II)
Joasia Gorczowska – III miejsce (kl. „0”)
Wśród starszych klas najlepszymi byli:
Lilka Mastalerz i Zuzia Sopata – I miejsce (kl. IV i kl. V)
Ania Leszko – II miejsce (kl. IV)
Hubert Jawor – III miejsce (kl. IV)
Wszystkim nagrodzonym i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Organizatorami konkursu byli: p. Jadwiga Florian i p. Stanisław Nowak

Zdjęcia»

Dobre występy Szymona Wąchały

Miła niespodziankę sprawił uczeń naszej szkoły Szymon Wąchała który w TURNIEJU SZACHOWYM V GMIN rozegranym 2 grudnia 2017 r. został uznany za najlepszego zawodnika turnieju z terenu Gminy Łącko, zaś 20 listopada 2017 r. w hali sportowej w Łącku gdzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach, Szymon zajął wysokie 7 miejsce. Jak widać myślenie logiczne nie jest obce naszym uczniom. Są to już kolejne sukcesy tego ucznia w tej dyscyplinie sportowego współzawodnictwa.
Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych startów.

Zdjęcia i wyniki»

Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada radosną pieśnią uczciliśmy 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystej akademii, klasa VII pod opieką swojego wychowawcy p. Jacka Gałysy w wierszach i nutach patriotycznych pieśni, opowiedziała historię o Ojczyźnie. Celem uroczystości było między innymi ukazanie doniosłego momentu odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kształcenie postawy; patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych oraz uwrażliwienia na piękno ojczystej poezji i pieśni. W trakcie akademii wystąpiły uczennice, które zostały nagrodzone podczas Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez GOK w Łącku.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

8 listopada 2017 roku odbył się w GOKu w Łącku III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem: "Póki Polska żyje w nas", w którym wzięło udział blisko 50 uczestników ze szkół z całej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Wszyscy zaprezentowali się z najlepszej strony. Jury szczególnie doceniło umiejętności wokalne Anity Bawełkiewicz z klasy III, która otrzymała II miejsce w kategorii wiekowej klas I-III oraz Julii Ferenc z klasy IV nagradzając ją wyróżnieniem w kategorii klas IV-VI. Nagrodzonym gratulujemy, szczególnie, że w konkursie występowali uczniowie uczęszczający na lekcje wokalu w placówkach muzycznych.

Więcej»                                                                         Zdjęcia»

„Zdrowo jem, więcej wiem”

W miesiącu październiku przedszkolaki naszej szkoły przystąpiły do projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który realizowany jest pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.
Celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Zdobywanie wiedzy odbywało się poprzez realizację zadań konkursowych Dzieci ucząc się świetnie się bawiły: oglądały programy edukacyjne, dyskutowały, prowadziły doświadczenia, wykonywały plakaty, różne prace plastyczne. Odbyły wycieczkę do sklepu państwa Maurerów w Zabrzeży – producentów ekologicznej żywności, soków owocowych i warzywnych. W proces realizację zadań konkursowych aktywnie włączyły się mamusie, które bardzo wspierały dzieci w pracy.
Przedszkolaki swoimi doświadczeniami chętnie podzieliły się ze starszymi uczniami organizując w szkole kącik promujący zdrową żywność i tematyczne wystawy plastyczne. Organizatorką  akcji była opiekunka klasy "0" pani Barbara Jaroszewska

Zdjęcia»             

Przystąpiliśmy do akcji Odblaskowa szkoła

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, przystąpiła do wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Odblaskowa Szkoła”. Celem akcji było zwiększenie aktywności placówki w promowaniu zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, jak również popularyzowanie elementów odblaskowych wśród uczniów. W ramach akcji podjęto szereg działań służących realizacji powyższych założeń, w które zaangażowali się wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W klasach starszych zorganizowano między innymi: ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, Konkurs Plastyczny pod hasłem „Jestem widoczny-jestem bezpieczny”, zajęcia komputerowe z odblaskiem w tle, bardzo atrakcyjną wycieczkę rowerową z Krościenka do Jaworek na przysiółek Biała Woda, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną. Klasy młodsze wzięły udział w plenerowej „ odblaskowej wycieczce”, gdzie uczniowie wystrojeni w kamizelki odblaskowe uczyli się bezpiecznego poruszania po drodze. Dla najmłodszych uczniów zorganizowano spotkanie z przedstawicielką Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Nowego Sącza, która uczyła ich zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przy okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły, zostali zaopatrzeni w gadżety odblaskowe, które postanowili nosić na co dzień. Nadmienić należy, iż w szkole około 50% uczniów jest zaopatrzonych w kamizelki odblaskowe, co również wzmacnia bezpieczeństwo na drodze naszych uczniów zwłaszcza z klas młodszych. Organizatorem i koordynatorem konkursu był pan Jacek Gałysa.

Zdjęcia1»      Zdjęcia2»                                     Sprawozdanie z akcji»

Gminny Konkuras Fotograficzny "Cztery pory roku"

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, zaprasza uczniów szkól podstawowych z Gminy Łącko do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku”. Celem konkursu jest budzenie zainteresowań przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej, prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii, rozpowszechnianie idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, oraz rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Regulamin konkursu»

ślubowanie I klasy

Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie - złożone na flagę państwową, obietnice bycia dobrym uczniem i Polakiem. Po tym, Pan Dyrektor potężnym ołówkiem dokonał aktu pasowania, kładąc ten "miecz" na ramieniu każdego pierwszoklasisty. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Dowodem były akty pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne, wręczone dzieciom przez wychowawcę klasy I p. Annę Nowak.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia»

Dzień Edukacji Narodowej w szkole

W dniu 13 października cała nasza społeczność zgromadziła się na uroczystym apelu, aby uczcić rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, oraz święta popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Łącko - pan Jan Dziedzina, rodzice oraz emerytowani nauczyciele. W swoim wystąpieniu Dyrektor złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji Ich święta. Następnie głos zabrał pan Wójt, który składając życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły dziękował za wkład pracy w wychowanie i kształcenie młodzieży. Po tej części oficjalnej uczniowie przepięknymi wierszykami i piosenkami wyrazili swoją wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Akademię przygotował Samorząd Szkolny pod opieka p. Małgorzaty Bawełkiwicz.

Zdjęcia»

Dobry występ piłkarzy halowych

Dobry a zarazem pechowy występ zanotowali piłkarze halowi naszej szkoły na Gminnych Igrzyskach w Halowej Piłce Nożnej, rozgrywanych na hali widowiskowo-sportowej w Łącku. W Turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich szkół naszej gminy (11 reprezentacji). W grupie eliminacyjnej nasi chłopcy spisali się znakomicie, przeszli do finału, zajmując I miejsce i mając szansę na odniesienie końcowego sukcesu. Niestety, kontuzja najlepszego naszego zawodnika - Kacpra Gromali - pokrzyżowała te szanse. Ostatecznie po zaciętej walce uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce. Gratulujemy im, i życzymy aby w turnieju wiosennym piłki nożnej na Orliku, mieli więcej szczęścia.

 

Wybory do Samorządu Szkolnego

2 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wybrali nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2017/2018. Wybory zostały poprzedzone kampanią, podczas której kandydaci prezentowali swoje programy. Z plakatów wyborczych umieszczonych na gazetce można było się dowiedzieć, jakie działania planują i co zamierzają zorganizować w szkole dla swoich kolegów. Do Samorządu kandydowali uczniowie klas IV- VII. Po komisyjnym podliczeniu głosów, Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2017/2018 przedstawia sie następująco:
przewodnicząca - Justyna Kucia
zastępca - Zuzanna Sopata
skarbnik - Julia Pogwizd
sekretarz - Klaudia Pierzchała
członkowie: Anna Leszko, Łukasz Bulanda
Mamy nadzieją że wybrani uczniowie dotrzymają obietnic wyborczych....

Zdjęcie»

Jesienne wycieczki

Tradycją naszej szkoły są jesienne wycieczki. Wspaniała pogoda oraz chęć przeżycia spotkania z cudowną przyrodą, zachęciły nas do aktywnego ruchu; do całodziennych wycieczek krajoznawczo-turystycznych. Dzień 27 września w naszej szkole to radosny czas zajęć w terenie. Właśnie w tym dniu, wszystkie starsze klasy od IV do VII zorganizowały ciekawe wyjścia na spotkanie z przyrodą. Klasa IV i V zdobyła najwyższy szczyt w naszej miejscowości docierając pieszo na Byniową, a następnie górami do Woli Piskulinej. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękny krajobraz Beskidu Wyspowego. Klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią i wspomagającymi Ją rodzicami, dotarła na Koziarz w Paśmie Radziejowej. Z wieży widokowej mogli upajać się pięknem panoramy Beskidu Sądeckiego i Gorców. Uczniowie klasy VII odbyli wspaniałą wycieczkę rowerową;       z Krościenka przez Szczawnicę do Białej Wody.  Na rowerach pokonali ponad 30 km. Miejmy nadzieję, iż niezapomniane wrażenia i przeżycia, na długo pozostaną uczniom w pamięci

Klasa VII»        Klasa VI»

Nowa sala gimnastyczna otwarta

Na tę inwestycję uczniowie i rodzice, jak również nauczyciele "wuefu", czekali od wielu lat. Wreszcie ich marzenie się spełniło. W połowie września, przy naszej szkole, została oddana do użytku sala gimnastyczna. Wreszcie mamy godziwe warunki do realizacji zajęć wychowania fizycznego. Jesteśmy pewni, iż stworzone warunki pozwolą nam efektywniej poszerzać różne umiejętności, rozwijać zainteresowania i talenty sportowe, jak również zachęcą nas do aktywnego spędzania czasu. Nowy budynek to nie tylko obiekt sportowy, ale także miejsce do organizowania spotkań, uroczystości, a także ruchowych zajęć pozalekcyjnych.

Zdjęcie»

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wakacje juz za nami. Wyjątkowo późno, bo 4 września, rozpoczęliśmy w tym roku nowy rok szkolny 2017/2018. Jak zawsze, inauguracja rozpoczęła się Mszą Św.  w Kościele Parafialnym w Zabrzeży. Mszę Św. celebrował nowy Ks. Proboszcz Tomasz Sowa, kierując do uczniów wskazówki i serdeczne życzenia. Po uroczystości w kościele, uczniowie wraz z  nauczycielami i rodzicami udali się do budynku szkoły, gdzie powitał ich nowy dyrektor szkoły  - mgr inż. Grzegorz Baran. Szkolną część uroczystości zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Łącko - Jan Dziedzina. Po krótkich przemówieniach obu panów, uczniowie rozeszli sie do sal lekcyjnych na pierwszą w roku szkolnym lekcję wychowawczą.

Zdjęcie»

Zmiana dyrektora szkoły

Z nowym rokiem szkolnym z funkcji dyrektora szkoły odeszła p. mgr Krystyna Gałysa. Pani dyrektor po wielu latach pełnienia tej funkcji, nie pożegnała się z zabrzeską szkołą. Pozostała tu jako nauczyciel matematyki w klasach IV-VII, żywiąc nadzieję, iż Jej wychowankowie nadal będą odnosić sukcesy matematyczne, jak w minionych latach. Pani Krystyna Gałysa w czasie 27 lat dyrektorowania, dokonała dzieła rozbudowy szkoły, remontu starej szkoły, budowy przyszkolnych obiektów sportowych, oraz zapoczątkowała dzieło budowy sali gimnastycznej, która niebawem zostanie oddana w użytkowanie młodzieży szkolnej. Przez wszystkie te lata, dbała o wysoko kwalifikowana kadrę pedagogiczna, wysoki poziom procesu wychowawczego i edukacyjnego, o czym świadczyły sukcesy wychowanków w szkole macierzystej i na kolejnych etapach edukacyjnych. W ręce nowego dyrektora, oddaje szkołę z "wysoko postawioną poprzeczką"; z bardzo dobrą, zadbaną bazą dydaktyczną, ze wspaniałą, aktywną i dobrze wychowaną młodzieżą, z efektami edukacyjnymi na wysokim poziomie. Za te wszystkie 27 letnie działania, Wójt Gminy Łącko, na koniec swego wystąpienia, podziękował pani dyrektor, wręczając bukiet kwiatów.

Zdjęcie»

ROK SZKOLNY 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0 – VI, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Galę zaszczycił swoją obecnością sekretarz Gminy Łącko pan Wojciech Jamro.
Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za całoroczny trud wychowawczy, rodzicom za konstruktywną współpracę i wsparcie w procesie edukacyjno-wychowawczym, uczniom za dobrą postawę oraz za pracę i naukę przez cały rok. Jednocześnie życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Halina Kulig oraz pan Wojciech Jamro również przyłączyli sie do podziękowań i życzeń.
Podczas uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Uczniowie klas starszych, którzy uzyskali najwyższe średnie wyniki w szkole oraz stuprocentową frekwencję otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkową statuetkę.
W tym roku szkolnym najwyższą średnią z przedmiotów znajdujących się na świadectwie uzyskali: Arkadiusz Hamiga z kl. IV-średnia 5,36 oraz Alicja Zając z klasy V- średnia również 5,36. Statuetką nagrodzony został też Najlepszy Matematyk Szkolny - Bartłomiej Ząbek, zaś nagrodą książkową Szkolny Mistrz Ortografii. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.
Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku ! Wracajcie do szkoły wypoczęci i z uśmiechem na twarzy!

Zdjęcia»
 

Pomagamy Marysi

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji pomocy organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko” a skierowanej do Marysi Chlipała z Ochotnicy. Przez cały rok szkolny zbierali zakrętki aby w ten sposób pomóc potrzebującej. W sumie uzbierano 5 pełnych worków w których mieściło sie 58 kg zakrętek. Wszystkim dzieciom dziękujemy za ofiarność a Marysi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Dzień Sportu

Międzynarodowy Dzień  Dziecka,  uczniowie  naszej szkoły, jak co roku, spędzili  na sportowo. Międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną, powitalny mecz piłki nożnej; klasa III kontra klasa IV, zdominowały atrakcje tego wspaniałego naszego święta. Niemałą atrakcją były też konkursy sprawnościowe rozgrywane przez uczniów klas młodszych, które przyniosły wiele emocji, zdrowej rywalizacji i radosnych przeżyć. Kiełbaska z rożna serwowana przez Pana konserwatora smakowała wyśmienicie, po kilku godzinach spędzonych aktywnie na wiejskim boisku. W tym roku wyjątkowo dopisywała nam pogoda. Oby więcej takich dni.

Zdjęcia»

Życzenia dla Mam

W najpiękniejszym miesiącu roku - w maju,  obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki.  Polacy, Dzień Matki po raz pierwszy świętowali w 1914 roku w Krakowie. Od tego czasu corocznie, 26 maja, składamy mamusiom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami, aby w tym wyjątkowym dniu, jeszcze bardziej okazać im miłość i szacunek.
Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o Mamach. Zaprosili je 26 maja na uroczystość z okazji ich święta. Przygotowywali się pod okiem swoich wychowawców, by ta wizyta była pełna radości i wzruszeń.  Uczniowie kl. 0-III przygotowali specjalny program artystyczny, w którym recytowali wiersze, odgrywali scenki, wykonywali ciekawe układy taneczne, składali piękne życzenia swoim kochanym Mamom. Mamusie, w dużym skupieniu, oglądały te występy - z uśmiechem na twarzy, ale i czasem z łezką wzruszenia w oku. Każda mama otrzymała prezent własnoręcznie przygotowany przez swoje dziecko.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Krystyna Gałysa, złożyła życzenia wszystkim zgromadzonym Gościom. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna, tym bardziej, że zakończyła się miłym, integracyjnym spotkaniem przy kawie.

Zdjęcia»

Szkolne wycieczki

Zgodnie z hasłem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie", w tym roku, w dniach 22-23 maja 2017 r. uczniowie klas starszych naszej szkoły, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do niezbyt odległych pięknych miast naszego regionu. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzano Kopalnię Soli w Wieliczce poznawano największe zabytki Krakowa jak: Rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, Wawel z Kaplicą Zygmuntowską oraz zaliczono wyprawę na Kopiec Krakusa. Drugi dzień wypełniony był pobytem na  Zamku w Pieskowej Skale, w Jaskini Łokietka oraz zwiedzaniem Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Uczniowie klas młodszych również nie byli gorsi i pod opieką swoich wychowawców odbyli piękną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Zdjęcia I »           Zdjęcia II »         Bochnia »

"Baśnie i Legendy o św. Kindze”

Dobry występ zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, którzy w dniach 15 – 16 maja 2017r. wzięli udział w XXII Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Baśnie i Legendy o św. Kindze”, zorganizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. W tegorocznym konkursie podczas dwóch dni wystąpiło12 grup teatralnych z powiatu nowosądeckiego. Grupa młodych "aktorów" z naszej szkoły pod kierunkiem pani Bożeny Miętkiewicz, zajęła wysokie III miejsce.
Nagrodami w tym roku były ręcznie wykonane drewniane statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz paczki słodyczy.
Tegoroczne prezentacje przebiegły pod hasłem „Legend i Baśni o św. Kindze” w 725 rocznicę śmierci św. Kingi - patronki Starego Sącza.

Zdjęci1 1»   Zdjęcie 2»

Świętowaliśmy 3 Maja

W dniu 04 maja 2017 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawcy - pana Stanisława Nowaka, przypomnieli zebranym okoliczności uchwalenia historycznej Konstytucji. Nie zabrało wierszy oraz śpiewu pieśni patriotycznych. Mamy nadzieję, że treści przekazane podczas tego przedstawienia pozostaną w pamięci na długo.

Zdjęcia»

Sukcesy naszych młodych "artystów"

Jak co roku, tak i tym razem, w 2017 - uczniowie naszej szkoły mocnym akcentem zaznaczyli swój udział  w "Konkursie na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną" organizowanym przez GOK w Łącku.
Uczennica klasy IV - Zuzia Sopata zajęła III miejsce w kategorii palm wielkanocnych, a uczennice kl. II Emilka Baran i Sara Ćwikła II miejsce w kategorii pisanka. Do plastycznych sukcesów dodać należy wyróżnienie dla pracy Julki Cedzidło z kl. IV w Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku- jesień", organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, oraz II miejsce tej samej uczennicy, w Konkursie  organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku pod hasłem "700 lat Czarnego Potoku"
Wszystkim GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia»

Konkurs "Najstarsze opowieść: Biblia i mitologia"

7 kwietnia 2017r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy "Najstarsze opowieść: Biblia i mitologia". Wzięło w nim udział 6 zespołów trzyosobowych z klas IV-VI. Uczestnicy mieli do wykonania 10 różnych zadań sprawdzających wiadomości z konkursowych książek. Emocje były spore, rywalizacja ostra, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedna, raz na druga stronę. Ostatnie zadanie - wyklejanie "drzewa bogów" sprawiło, że zwyciężyły ex aequo drużyny z kl. IV- Zuzia Sopata, Maciek Mikołajczyk i Ania Gromala i z kl. V - Alicja Zając, Marek Ślusarczyk i Tomek Pierzga. Organizatorem konkursu była pani Jadwiga Florian

Zdjęcia»

Sukces szachowy Szymona

Miła niespodziankę sprawił uczeń naszej szkoły Szymon Wąchała który na TURNIEJU SZACHOWYM V GMIN, w II etapie w kategorii uczniów do lat 10 zajął bardzo dobre III miejsce. Turniej odbywał sie 25 marca 2017r w Podegrodziu. Jak widać myślenie logiczne nie jest obce naszym uczniom. Miejmy nadzieje że to dopiero początek dalszy sukcesów Szymona.

 
Zdjęcia»

Życzenia

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
składamy serdeczne życzenia
pogodnego i spokojnego przeżycia
Zmartwychwstania Pańskiego.
Niech świąteczny czas będzie dla każdego z nas
sposobnością do refleksji, zadumy i rozważań,
a także przyniesie radość oraz wiele optymizmu.
Niechaj wielkanocne chwile dodadzą nam spokoju i wytrwałości,
a spotkania rodzinne będą okazją do odpoczynku
i nabrania sił do sprostania codziennym naszym obowiązkom.
                                                                      
                                                                                  Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Wielkanoc w szkole

W środę 12 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy II pod opieką pani Danuty Kurzei zaprezentowali ciekawy program artystyczny.
Przedstawili szczegółowo obrzędy wielkanocne od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku. Przypomnieli tradycje i obyczaje wielkanocne, które już prawie zanikły. Były życzenia, wiersze, piosenki i inscenizacje związane z Wielkanocą.
Na koniec uczniowie - dyngusiarze, dopełnili tradycji polewając publiczność wodą. Po występie młodych artystów głos zabrała pani dyrektor szkoły Krystyna Gałysa. Pogratulowała dzieciom udanego występu i życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

Zdjęcia»

Klasa IV redaguje gazetkę- "Prymusek"

Uczniowie klasy IV pozazdrościli kolegom z poprzednich lat i sami postanowili spróbować sił redagując gazetkę szkolną. Doszli do przekonania, iż ich umiejętności w redagowaniu tekstu są już na tyle wystarczające, że mogą zabawić sie w "poważnych" redaktorów. Na jej łamach uczniowie poruszają tematy dotyczące różnych dziedzin życia. Nie brakuje też w niej humoru i dowcipów. Z gazetki można dowiedzieć się również , co ciekawego wydarzyło się ostatnio w naszej szkole. Cały zespół redakcyjny zadbał o to, by każdy artykuł był ciekawy i chętnie czytany przez wszystkich. Przeczytajcie i oceńcie sami.
Gazetka»

Żegnamy zimę, witamy wiosnę

21 marca 2017 r. - w pierwszy dzień wiosny - wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, wybrali się nad rzekę Dunajec pożegnać zimę. Kilka dni wcześniej, uczniowie każdej z  klas zaangażowali się w przygotowanie przepięknych kukieł w ramach szkolnego konkursu na Najładniejszą Marzannę. Wyboru "Najpiękniejszej" dokonali sami uczniowie, którzy gromkimi brawami nagradzali każdą prezentowaną słomianą pannę. Zwycięzcami konkursu zostały klasy, które wykonały najbardziej oryginalne i barwne kukły; były to, ex aequo, klasy VI i I. W piękny słoneczny poranek pierwszego dnia wiosny, barwny korowód wyruszył z budynku szkoły w kierunku rzeki Dunajec. Słomiane kukły, ubrane w piękne, kolorowe sukienki, ozdobione kwiatami wraz z dziećmi "przeszły" na most nad rzeką Dunajec. Okrzykiem "Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Nasze Marzanny zostały spalone i wrzucona do rzeki. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała dzieci i zostanie z nami na dobre, a zima wraz z Marzannami spłynie do morza.
Zdjęcia»

Sukces w Gminnym Konkursie Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych

  W dniu 15 marca 2017r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, dla młodzieży z terenu naszej gminy. Wzięło w nim udział 33 uczestników w czterech grupach wiekowych. Ich zadaniem było zaprezentowanie wiersza, bądź gadki czy też powiastki ludowej, której autorami byli lub są twórcy związani z łącką ziemią. Obok twórczości nieżyjących już Stanisława Klimka, czy też Stanisława Wąchały, pojawiła się poezja współczesnych autorów - Bronka z Obidzy Kozieńskiego, Franciszka Opyda oraz własne autorskie próby. W kategorii klas I-III, uczniowie naszej szkoły: Ania Leszko zajęła I miejsce, zaś Hubert Duda miejsce II.

WIELKIE GRATULACJE!!!
Zdjęcia»

Szkolny konkurs na budkę dla szpaków

Aby zachęcić dzieci do aktywnego udziału w ochronie przyrody, w naszej szkole zorganizowano "Konkurs na budkę dla szpaków". Wykonano sześć pięknych domków- największe uznanie komisji wzbudziła praca ucznia klasy III Szymka Wąchały, który zdobył I miejsce. Niezwykle trudna technicznie - wydrążona w pniu drzewa bezwarunkowo zasłużyła na pierwsze miejsce. Dalsze pozycje zajęli: Arek Hamiga z kl. IV i Marek Ślusarczyk z kl. V. Wyróżniono budki Zuzi Sopaty z kl. IV, oraz Karola Bandyka i Łukasza Bulandy z kl. V. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i podziękowania dla rodziców współuczestniczących w konkursie. Organizatorem konkursu był nauczyciel przyrody- pan Stanisław Nowak.

Zdjęcia»

Dobry start szczypiornistów

Sukcesem zakończył się start reprezentacji chłopców naszej szkoły w tegorocznym Turnieju Halowej Piłki Ręcznej, organizowanym 11 marca 2017r. w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Po emocjonujących pojedynkach chłopcy ostatecznie zajęli medalową III lokatę ustępując miejsca ZSG z Łącka, oraz SP z Obidzy. Zawody przebiegły w miłej i pełnej sportowej rywalizacji atmosferze. Podczas uroczystego zakończenia zawodów każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom zaś trzy najlepsze drużyny dodatkowo zostały udekorowane medalami. Serdeczne gratulacje dla drużyny chłopców, która pokazała klasę, mimo braku warunków do ćwiczeń na przyszkolnym boisku (budowa sali gimnastycznej)

 

Wycieczka do Miasteczka Multimedialnego

 2 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Multimedialnego Miasteczka w Nowy Sączu. W trakcie wycieczki uczestnicy zapoznali się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, odbyli wycieczkę po Parku Technologicznym zwiedzając: studio telewizyjne, dźwiękowe, druku i skanu3D. Wzięli także udział w warsztatach wprowadzających  w tematykę 3D. Zadaniem uczestników było wymodelowanie szklanki w programie graficznym Blender. Każdy uczestnik na zakończenie pobytu otrzymał pamiątkowy dyplom. W programie wycieczki był również film w Kinie Helios, pt."Był sobie pies". Niestety zabrakło czasu na pobyt w Mc Donaldzie.

Zdjęcia»

Sukces Huberta Dudy

Dnia 23 lutego 2017 roku w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Zagorzynie odbył się Gminny Konkurs - „Piękne czytanie polskich legend” dla klas I - III szkół podstawowych z terenu Gminy Łącko.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zdolności czytelniczych,
- upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci,
- wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich,
- prezentacja umiejętności uczniów.
Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas I-III gminy Łącko. Uczeń naszej szkoły Hubert Duda z klasy III, zaprezentował się znakomicie i mimo dużej rywalizacji zajął wysokie III miejsce.
GRATULUJEMY!!!

 

Konkurs Młodych Wokalistów

20 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku, już po raz osiemnasty, odbył się Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów. Stanowił on jednocześnie eliminacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów organizowanego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego - Marka Pławiaka W konkursie łąckim, wystartowało ponad 50 uczestników, w czterech kategoriach wiekowych. Tradycyjnie juz, bardzo dobrze spisały się wokalistki z naszej szkoły zajmując czołowe miejsca;
w kat. I - do lat 9 - II miejsce zajęła Anita Bawełkiewicz zaś wyróżnienie Julia Ferenc i Karolina Jawor, wszystkie z klasy drugiej,
w kat. II – od 10 do 13 lat -II m-ce wywalczyła Anna Gromala z kl. IV
Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wielkim finale, w Starym Sączu.

Zdjęcia»

Już ferie zimowe

W NASZEJ SZKOLE, podobnie jak w całym województwie małopolskim, WŁAŚNIE ROZPOCZĘŁY SIĘ FERIE ZIMOWE! Potrwają one do 12 lutego 2017 roku! Wszystkim uczniom             i nauczycielom życzymy BEZPIECZNEGO
i radosnego wypoczynku, śnieżnobiałych krajobrazów i wspaniałych wrażeń! Na czas ferii,
dla młodzieży i dzieci z terenu naszej gminy,  Gminny Ośrodek Kultury w Łącku przygotował wiele ciekawych atrakcji jak: wyjazdy do kina, warsztaty plastyczne, wyjazdy na basen, konkursy, zabawy.
 Wszystkich uczniów z zabrzeskiej szkoły, zachęcamy do skorzystania z powyższych form spędzenia czasu wolnego i załączamy program zajęć w GOK-u.

Program ferii»         Plakat

Dzień Babci i Dziadka w szkole

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla naszych kochanych Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 20 stycznia wszystkie klasy młodsze pod opieką wychowawczyń przygotowały wspaniałą imprezę z okazji tego niecodziennego święta. Zaproszeni goście- Babcie i Dziadkowie -licznie zjawili się w naszej szkole, by wziąć udział w radosnych obchodach tego święta. Na wstępie pani dyrektor Krystyna Gałysa przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.
W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy
w różnych formach artystycznych; w tańcu, w wierszach i piosenkach. Dzieci z udziałem mam, przygotowały dla nich poczęstunek; ciasto, kawę, herbatę a także obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez swoje występy i złożone wierszem życzenia, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud i serce włożone w ich rozpieszczanie.

Zdjęcia»

Zimowe sporty

Po kilku kolejnych "wiosennych" zimach, wreszcie mamy tę prawdziwą śnieżnobiałą i mroźną. No i oczywiście upragniony przez wszystkie dzieci śnieg. Dlatego też, wszyscy uczniowie w ramach wychowania fizycznego wielokrotnie korzystali z zajęć na świeżym powietrzu. W ruch poszły sanki. Były zjazdy w pojedynkę i w duetach. Nasza szkolna górka pozwala osiągnąć iście ponaddźwiękowe prędkości. Zmęczeni i zmarznięci ale jakże szczęśliwi wracaliśmy po wuefie do szkoły. W ramach SKKT "Wędrowniczek", pod opieką P. Jacka Gałysy i p. Stanisława Nowaka odbyliśmy wycieczkę na lodowisko do Chełmca. Cała grupa (28 uczniów) chętnie uczestniczyła w zabawach na lodzie doskonaląc jazdę na łyżwach.

Zdjęcia 1 »              Zdjęcia 2 »
 

Wesołych Świąt

21 grudnia świąteczna atmosfera wkroczyła do naszej szkoły w pełnej krasie. Stało się to dzięki uczniom klasy III, którzy pod opieką wychowawczyni- pani Anny Nowak, przygotowali i profesjonalnie przedstawili nowoczesne, Bożonarodzeniowe jasełka. Przepiękna scenografia, stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska, sprawiły że nasze serca szybko wypełniła radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasze przedświąteczne spotkanie nie zakończyło się jednak na przedstawieniu. Jak to zwykle przed świętami, był też czas na klasowe Wigilie, dzielenia się opłatkiem, życzenia i oczywiście śpiewanie kolęd.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Zdjęcia»

Gminny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

16 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się już po raz szósty Gminny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową, organizowany przez p. Magdalenę Śliwińską oraz p. Danutę Kurzeję. Konkurs dedykowany był do uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych naszej gminy.
Najpiękniejsze prace zostały uhonorowane miejscami:
I miejsce – Julita Iwańska, SP Czarny Potok
II miejsce – Roksana Maciuszek, SP Szczereż
III miejsce – Magdalena Bednarz, SP Zagorzyn
IV miejsce – Justyna Oleś, SP Zarzecze
V miejsce – Wiktoria Słowik, SP Jazowsko
Zdobywcy medalowych miejsc otrzymali cenne nagrody ufundowane przez miejscowych sponsorów. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami o upominkami.
Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom imprezy za jej finansowe wsparcie
Zdjęcia»

Spotkanie ze Św. Mikolajem

Wizyta Św. Mikołaja to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zgodnie z tradycją do naszej szkoły także zawitał Święty. Został przywitany wierszem i piosenką. Wszyscy z pewną niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że Mikołaj trafił z podarunkami.
6 grudnia to równocześnie święto naszej szkoły; nie było zajęć lekcyjnych - była Wielka Loteria Fantowa, wręczanie podarunków przez Św. Mikołaja, no i mnóstwo ciekawych konkursów przygotowanych przez nas uczniów, dla uczniów.

Zdjęcia»

Szopka bożonarodzeniowa z naszej szkoły najpiękniejsza

7 grudnia- w sali GOK w Łącku-odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Duży sukces odniosła nasza uczennica z klasy drugiej -Emilia Baran, której szopka wykonana z różnego rodzaju makaronu, okazała sie najpiękniejsza i zajęła I miejsce. Wielkie gratulacje

Zdjęcia»

Konkurs recytatorski - "Małpa w kąpieli"

Dnia 30.11 2016r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I - VI. Tegoroczny konkurs miał nieco inną, bardziej uroczystą niż do tej pory formę. Szkolni artyści prezentowali swoje talenty recytując ten sam wiersz "Małpa w kąpieli" A. Fredry, a jury oceniało przede wszystkim sposób wykonania utworu. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 28 uczniów, którzy wykazali sie wielkim talentem artystycznym.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kulturą słowa, zmotywowanie do poszerzenia znajomości literatury oraz rozbudzenie postaw kreatywnych uczniów. Jury, oceniając ich recytację, uwzględniało odpowiednie tempo mówienia, dykcję, oddziaływanie na odbiorców oraz ogólne wrażenie. Najlepszymi okazali sie Hubert Jawor wśród uczniów klas I-III i Julia Cedzidło w kategorii uczniów kl. IV-VI.

Zdjęcia»                   Zwycięzcy»

Zabawa andrzejkowa

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb, w Wigilię Św. Andrzeja w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Andrzejki rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez samorząd szkolny. Były one różnego rodzaju, a każda z nich miała inne znaczenie. Jedna z wróżb polegała na wylosowaniu kartki i przeczytaniu kim zostanie się w przyszłości. Wróżba inna polegała na wbiciu igły w papierowe serce i odgadnięcie kogo. Jeszcze inna wróżba polegała na odkryciu jednego z czterech kubków, pod którymi był różaniec, koniczyna, pieniążek, pierścionek. Przepowiadanie przyszłości trwało dość długo, bo każdy był ciekaw, co go czeka za kilka lat, ale starczyło również czasu na zabawę taneczną, która trwała do godz. 16.00.

Zdjęcia»

Sala gimnastyczna rośnie

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych; ciągłych opadów deszczu i śniegu, planowo przebiegają prace przy budowie sali gimnastycznej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z podziwem spoglądają na pracowników pracujących w tak ekstremalnych warunkach. Mamy nadzieję, iż termin zakończenia inwestycji zostanie dotrzymany, i w nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli już ćwiczyć w komfortowych warunkach.

Zdjęcia»

Sukces Justyny Kucia

8 listopada w sali GOK-u w Łącku odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". Wzięło w nim udział 50 uczestników ze szkół, z terenu gminy Łącko. Dużym sukcesem zakończył się występ naszej uczennicy Justyny Kucia, z klasy VI. W kategorii klas IV-VI, zajęła I miejsce  pokonując 20 uczestników.
Nagrody i dyplomy dla najlepszych wręczali: Jan Dziedzina -Wójt Gminy Łącko i Józef Strączek -dyrektor GOK w Łącku.  Laureaci z poszczególnych grup wiekowych, dostąpili niemałego  zaszczytu, prezentując swoje utwory podczas Gminnego Wieczoru Patriotycznego, który odbył się w remizie OSP w Łącku, w przeddzień 11 listopada.
 

Zdjęcia»

Rocznica odzyskania niepodległości

10 listopada radosną pieśnią uczciliśmy 92 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystej akademii, klasa VI, w wierszach i nutach patriotycznych pieśni, opowiedziała historię o Ojczyźnie. Celem uroczystości było między innymi ukazanie doniosłego momentu odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kształcenie postawy; patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych oraz uwrażliwienia na piękno ojczystej poezji i pieśni. W trakcie akademii wystąpiły uczennice, które reprezentowały naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez GOK w Łącku.

Zdjęcia»

"Wędrowniczek" na basenie

Zjeżdżalnia, jacuzzi i baseny - to atrakcje z których mieli okazję skorzystać uczestnicy piątkowego wyjazdu na krytą pływalnię do Chełmca koło Nowego Sącza.

Celem wyjazdu, w którym udział wzięła 28 uczniów naszej szkoły, było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Wyjazd został zorganizowany w ramach SKKT "Wędrowniczek" którego opiekunami są p. Stanisław Nowak i p. Jacek Gałysa.
Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Zanim dzieci i młodzież dotarły do domu, już w drodze powrotnej, w autobusie planowały następny wyjazd.

 

Ślubowanie I klasy

20 października 2016r.odbyło się w naszej szkole ślubowanie pierwszoklasistów. Pomimo, iż obecna klasa pierwsza liczy tylko 5 uczniów, uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym szczególnym dniu, pierwszaków wspierali rodzice, zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy ze szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni - pani Marty Wingralek przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali zaproszonym gościom. Wykazali się wieloma umiejętnościami oraz wiedzą o własnej ojczyźnie i szkole. Złożyli również uroczyste ślubowanie, zobowiązując się do tego, iż będą dobrymi uczniami.
Chwilę później nastąpił najbardziej oczekiwany moment - Pani Dyrektor, Krystyna Gałysa, "pasowała" każdego pierwszaka na ucznia, dotykając jego ramienia potężnym ołówkiem. Z radością przyjęła nowych uczniów do społeczności Szkoły Podstawowej w Zabrzeży, wręczając im legitymacje szkolne.  Pani wychowawczyni obdarzyła swych podopiecznych pamiątkowymi dyplomami, zaś zaprzyjaźnieni drugoklasiści wręczyli pierwszakom okolicznościowe prezenciki. A potem był wspólny poczęstunek przygotowany przez kochane mamusie i zabawa do końca szkolnych zajęć.

Zdjęcia»

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2016r.odbyła się w naszej szkole uroczystość zadedykowana wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Oprócz życzeń i drobnych upominków Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z klasy IV-VI, przygotowali program artystyczny: piosenki, wiersze, skecze związane z życiem uczniowskim. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Halina Kulig złożyła na ręce Pani dyrektor mgr Krystyny Gałysa życzenia w imieniu wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły.

Zdjęcia»

Budujemy salę gimnastyczną

Pod koniec września ruszyły prace przy budowie sali gimnastycznej. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień przyszłego roku. Uczniowie, nauczyciele i rodzice bardzo cieszą się z rozpoczętej inwestycji gdyż będą mogli ćwiczyć na niej m.in. grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. . Sala służyć będzie nie tylko uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego. Stanowić będzie dobre miejsce do organizacji imprez sportowych i szkolnych.

 

Wybraliśmy samorząd szkolny

W ostatnim dniu września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą, trwającą dwa tygodnie. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich. W czwartek 25 września odbyła się tzw. "godzina wyborcza", podczas której prezentowali swoje programy, a uczniowie mogli zadawać im pytania.
Następnie Każdy uczeń otrzymał przygotowana kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Po zagłosowaniu Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy i ogłosiła wyniki
PRZEWODNICZĄCA: PATRYCJA POGWIZD
ZASTĘPCA: JUSTYNA KUCIA
SKARBNIK: ZUZANNA SOPATA
SEKRETARZ: JULIA POGWIZD
CZŁONKOWIE: ANNA GROMALA
                    NATALIA KOŁACIAK
Mamy nadzieję że  wybraliśmy odpowiednie osoby. Życzymy im aktywnej działalności.

Uczestniczyliśmy w pikniku sredniowiecznym

28.09.2016 r. na boisku szkolnym w Maszkowicach odbył się się II Gminny Piknik Średniowieczny ,w którym wzięło udział 10 szkół z Gminy Łącko. Uczniowie na żywo mogli zapoznać się z historią i bronią średniowiecza oraz degustować potrawy z tego okresu między innymi zupę chlebową. Dziewczyny nauczyły się średniowiecznych tańców. Można było strzelać z łuku i rzucać oszczepem. Zabawa była doskonała.  Rycerze z naszej szkoły zaprezentowali sie wspaniale i w łącznej punktacji zajęli II miejsce.

 

Jesienne wycieczki

Jesienne dni nie muszą być szare i smutne. Mogą być okazją do wspaniałej przygody i czynnego, radosnego spędzania czasu. Uczniowie naszej szkoły korzystając z ostatnich dni pięknej jesiennej pogody zorganizowali wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Klasa piata pokonała na rowerach trasę rowerowa z Lubomierza  aż pod Turbacz, pozostałe klasy wędrowały po szlakach Beskidu Sadeckiego i Gorców. Na każdej wycieczce obowiązkowo musiała być pieczona kiełbasa lub gotowana zupa. Wszystkim "turystom" dopisały apetyty i humory.

  Klasa V»    Klasa VI»

Witaj szkoło!!!      Rok szkolny 2016/2017

 

 

Szybko minęły wspaniałe, słoneczne wakacje. Po uroczystej Mszy Świętej, znów pierwszy dzwonek powitał nas radośnie w murach naszej szkoły. Nowy rok szkolny zapowiada się ciekawie. W gronie nauczycieli powitaliśmy nowe panie: wychowawczynię klasy pierwszej p. Martę Wingralek, oraz panią do zadań specjalnych Ewę Ptaszek (oligofrenopedagog). Najciekawsze - Pani Minister zapowiada wielką zmianę w szkolnictwie. W jej efekcie klasa szósta opuści mury tutejszej szkoły za trzy lata, jako absolwenci po klasie ósmej. Hurra- znikną gimnazja. Podobnie jak nasi rodzice będziemy chodzić do szkoły podstawowej osiem lat. Sześciolatki zostały w zerówce i pójdą do szkoły w wieku siedmiu lat. A najlepsza wiadomość to ta, iż w nowym roku szkolnym ruszy budowa sali gimnastycznej.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Żegnaj szkoło

Dnia 24 czerwca 2016r. w odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uczestniczyli w nim licznie przybyli na tę uroczystość rodzice, wszyscy pedagodzy i cała społeczność uczniowska. Ze względu na panujący niesamowity, jak na tę porę roku, upał i duszność w naszej "auli", zrezygnowano z części artystycznej (ta odbyła się dzień wcześniej- pożegnanie klasy szóstej). Natomiast prowadząca uroczystość - Pani dyrektor, ograniczyła się tylko do krótkiego podsumowania naszych sukcesów i osiągnięć w minionym roku szklonym. Uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem zostali uroczyście nagrodzeni nagrodami książkowymi. Uczeń z najwyższą średnią ocen w szkole- Krystian Tworek (średnia 5,45) otrzymał specjalną nagrodę dyrektora, zaś zwycięzcy Ligi Matematycznej i Ortograficznej także zostali wyróżnieni i nagrodzeni w obecności całej społeczności szkolnej. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów.           Jak wspomniano wyżej, 23 czerwca, klasa piąta niezwykle uroczyście- wierszami i pięknymi, wzruszającymi piosenkami- żegnała klasę szóstą. Szóstoklasiści zaś, w swym artystycznym wystąpieniu, dziękowali nauczycielom za siedmioletni trud pedagogiczny. Uroczystość tę zaszczycił swoją obecnością Pan Wójt Gminy Łącko- Jan Dziedzina.

zdjęcia 1, zdjęcia 2, zdjęcia3

Uczymy się pływać

W miesiącach kwiecień - czerwiec bieżącego roku, grupa uczniów z klas IV i V, w ramach programu " Juz pływam" w każdą środę, jeździła na zajęcia, na basenie do Limanowej. Uczniowie rozwijali tam swoje umiejętności pływania i nabywali nawyki zdrowych zachowań. Pod troskliwą opieką p.J. Gałysy oraz instruktorów, uczniowie z radością i entuzjazmem zażywali kąpieli i uczyli się pływać.  Wysoka frekwencja na zajęciach oraz zdobyte przez uczestników umiejętności, świadczą o słuszności i celowości tego rodzaju zajęć. Może zostaną powtórzone za rok ?

pływamy»

Na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, po sumiennie przepracowanych dziesięciu miesiącach, 42 uczniów naszej szkoły, w dniach 6-13 czerwca 2016 roku przebywało na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze. Nad morzem uczniowie odpoczywali i poznawali region Kaszub. Podczas pobytu, w ciągu tygodnia, uczniowie zwiedzili Trójmiasto; w Gdyni podziwiali port z żaglowcem "Dar Pomorza" oraz Oceanarium, w Gdańsku piękną Starówkę, pomnik na Westerplatte oraz Europejskie Centrum Solidarności. W czasie wycieczki na Hel mieli okazję odbyć rejs stateczkiem wokół mierzei, podziwiać uroki naszego morza podczas przechadzki po molo w Juracie. Bardzo ciekawy był pobyt w pracowni bursztynów, a jeszcze ciekawszy, wyjazd do Łeby na wydmy nadmorskie, gdzie zobaczyli namiastkę pustyni - jej bezmiar i niszczycielskie działanie "wędrujących piasków". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych na terenie ośrodka wypoczynkowego i na nadmorskich plażach. Najbardziej atrakcyjne było pasowanie na "wilka morskiego", dla uczniów, którzy pierwszy raz przebywali nad morzem.
Z żalem wyjeżdżaliśmy do domów, zabierając ze sobą pamiątki, zebrane na plaży muszelki i bursztyny. Szkoda, że tak szybko skończył się ten nasz wypad nad morze! Może znów za jakiś czas?

zdjęcia 1, zdjęcia 2   zdjęcia 3 zdjęcia 4 zdjęcia 5 zdjęcia 6»

Dzień sportu

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się rozgrywki sportowe, w których wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI.     W poszczególnych grupach wiekowych trwała rywalizacja w konkurencjach sprawnościowych oraz w turnieju w piłce nożnej. Kulminacją dnia był pożegnalny mecz piłki nożnej klasa VI - kontra pozostali.   Dla wszystkich uczniów przygotowane i zafundowane były lody oraz pieczona na ognisku kiełbaska.

Dzień Sportu»

II klasa na wycieczce

Kilka tygodni temu dzieci z naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Z tej okazji razem z wychowawczynią p. Śliwińską oraz rodzicami pojechali na wycieczkę do Wadowic oraz Inwałdu.  Poniżej kilka zdjęć upamiętniających ten wyjazd.

Zdjęcia»

Dzień Matki

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.
W przygotowaniach do obchodów święta naszych mam uczestniczyli uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I-III ze swoimi wychowawcami .  Dzieci w pięknych strojach, zrobiły na mamach wielkie wrażenie. Wszystko udało się znakomicie.
Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie.

Zdjęcia»

konkurs czytelniczy

18 maja 2016 roku, z inicjatywy polonistki naszej szkoły p. Jadwigi Florian, odbył się konkurs pod hasłem "Czytam, bo lubię". Uczestniczyli w nim uczniowie klas III-VI pracując w zespołach, które wcześniej zostały zgłoszone do organizatorki. Zespoły wypracowały piękne plakaty, wykazując się przy tym talentami plastycznymi, znajomością lektur i książek młodzieżowych oraz umiejętnościami literackimi. Wszystkie plakaty zawisły w korytarzu naszej szkoły stanowiąc jej nietypową dekorację, zaś każdy uczeń biorący udział w konkursie został nagrodzony nagrodą książkową.

Zdjęcia»

Przez Krzyż do chwały

"Przez Krzyż do chwały", to tytuł wymownego spektaklu przygotowanego przez Panią Jadwigę Florian, z okazji Świąt Wielkanocnych. Przedstawienie, w wykonaniu uczniów klas starszych, uświetniło uroczysty poranek szkolny, poprzedzający przerwę świąteczną. Było też piękną lekcją religii w wykonaniu uczniów. Niestety nie mamy zdjęć upamiętniających to wydarzenie, ale przesłanie Krzyża pozostanie w naszych sercach.

 

Pożegnaliśmy zimę

W dniu 21.03.2016r. uczniowie klas 0-III naszej szkoły w kolorowym pochodzie udali się nad rzekę  by jak co roku pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Marzanna była pradawną słowiańską boginią zimy. Wrzucając do wody słomianą kukłę, żegnano symbolicznie czas chłodu, przygotowując się do nadejścia wiosny. Nawiązując do tego  obyczaju, uczniowie klasy  pod kierunkiem wychowawczyń wykonali na lekcjach okazałe kukły, które następnie wrzucili z mostu do Dunajca. Płyń marzanno do morza, żegnaj zimo, witaj wiosno.

 

Zabawy karnawałowe

Na zakończenie karnawału, w przeddzień środy popielcowej, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach zapustnych.
Sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe sale balowe. Udekorowane kolorowymi wstążkami, balonami i pięknie zastawionymi stołami, zachęcały do zabawy i poczęstunku. Najpierw młodsze dzieci z klas 0 – III , a w godzinach popołudniowych starszych uczniów z klas IV – VI.W klasach królowały barwne, karnawałowe stroje. Niektórzy uczniowie (zwłaszcza ci młodsi) byli nie do poznania, inni budzili podziw i uznanie za pomysłowość.Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie, bo humory dopisywały. Były korowody, kółeczka, tańce w parach, i konkursy.

Zdjęcia»

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek, są po rodzicach, najbliższymi osobami dla dzieci. W tym roku ich święto przypadło w czasie ferii. Dlatego dopiero     4 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z tej okazji. Uczniowie klas I, II i III pod opieką wychowawców przygotowali występ artystyczny.
Uroczystość otworzyła pani Dyrektor Szkoły- Krystyna Gałysa, która powitała przybyłych na uroczystość gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. Dzieci zaś z wielkim zaangażowaniem prezentowały wiersze i piosenki oraz wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki. Dodatkową atrakcją był występ teatralny w wykonaniu duetu aktorskiego z Nowego Sącza pt. "Koziołek Matołek". Przedstawienie, dzieciaki oglądały wraz ze swoimi babciami bądź dziadkami, usadowiwszy się obok nich. Po występach, nadszedł czas na słodki poczęstunek i towarzyskie rozmowy. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dziadkowie byli zachwyceni zaangażowaniem i wkładem pracy swoich wnucząt oraz ich opiekunów. Po tej wspaniałej uroczystości Babcie i Dziadkowie wraz ze swoimi wnukami rozeszli się do domu.

Zdjęcia»

Na lodowisku

Mimo zdecydowanego braku tegorocznej zimy, uczestnicy Szkolnego Koła Turystycznego "Wędrowniczek", rozpoczęli ferie szkolne prawdziwie zimowym akcentem. Na dodatek zdrowo i sportowo! Już w sobotę, 16 stycznia, pod opieką pana Jacka Gałysy i Stanisława Nowaka, udali się na lodowisko do Chełmca koło Nowego Sącza. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Cała grupa chętnie uczestniczyła w zabawach na lodzie doskonaląc jazdę na łyżwach. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona tym bardziej, iż drugim atrakcyjnym punktem wyjazdu był piękny film w kinie Helios.

Zdjęcia»

Wesołych Świat

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowych i radosnych Świąt, pogodnej atmosfery w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2016.

Dyrekcja i  Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Zabrzeży
 

Święta tuz, tuż

Jasełka bożonarodzeniowe, klasowe spotkania wigilijne oraz wspólne śpiewanie kolęd - tak wyglądał wtorkowy dzień w naszej szkole. Po klasowych spotkaniach obejrzeliśmy występ kolędników w wykonaniu uczniów klasy III oraz maluchów z "zerówki". Przedstawienie zachwyciło widownię; aktorzy wykazali się profesjonalizmem, a ich występ został nagrodzony gorącymi brawami. Serdeczne gratulacje dla pań wychowawczyń; p. Barbary Jaroszewskiej i   p. Anny Nowak, które przygotowały i wyreżyserowały to wspaniałe widowisko.        Na zakończenie spotkania, pani dyrektor życzyła wszystkim zdrowych i radosnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

18 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył sie Gminny Konkurs Plastyczny klas I-III pod hasłem "Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa". W konkursie udział wzięli uczniowie szkół         z terenu Gminy Łącko. Uczestnicy konkursu, w czasie półtoragodzinnych zmagań z kredkami i własną wyobraźnią, samodzielnie wykonali kartki świąteczne. Komisja  konkursowa w składzie: Małgorzata Gromala - plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w N. Sączu, Jadwiga Jastrzębska - prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej, Stanisław Nowak- nauczyciel, plastyk S.P. w Zabrzeży, dokonała oceny prac. Zadanie to było niezmiernie trudne, gdyż wszystkie prace wykonane były bardzo starannie, estetycznie oraz oddawały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W rezultacie najwyżej oceniona została praca  Natalii Leszko - SP w Kiczni- I miejsce, II miejsce zajęła praca Sebastiana Florczyka - SP Zabrzeż, III miejsce Karoliny Gromala - SP Łącko. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów z Zabrzeży i Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej.

Zdjęcie»

Sukces Kuby w Gminnym Konkursie„Szopka Betlejemska”.

Sukcesem zakończył się udział ucznia klasy IV - Jakuba Konopki w  Międzyszkolnym Konkursie „Szopka Betlejemska” zorganizowanym wspólnie przez ZSP w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Szopka wykonana przez naszego ucznia zajęła I miejsce.
GRATULUJEMY
 

Odwiedziny Św. Mikołaja

Brak białego puchu, nie przeszkodził Świętemu Mikołajowi przyjść do nas. Jak co roku, w poniedziałkowy poranek zawitał w naszej szkole. Jego tubalne: „Ho! Ho! Ho! Gdzie są grzeczne dzieci?” – zelektryzowało wszystkich uczniów, a szczególnie z klas młodszych. Jednak po chwili było już głośno i wesoło. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchiwał wierszy i piosenek, podziwiał ich wiedzę a co najważniejsze, rozdawał prezenty. Wszystkie dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, iż zawartość paczek różniła się od tego, co zamawiały w licznych listach i rysunkach kierowanych do Mikołaja. Dwugodzinna zabawa z Mikołajem minęła jak jedna chwilka. Odchodzącego dobrego staruszka żegnały  uśmiechnięte buzie, które dziękowały i gorąco prosiły, aby Mikołaj na pewno wrócił za rok. W tym radosnym dniu (wszak to święto szkoły) klasy starsze, tradycyjnie już, przygotowały i przeprowadziły liczne konkursy, które cieszyły sie ogromnym zainteresowaniem. A szczęścia w tym dniu, dopełniła, ciesząca się niezwykłym powodzeniem, wielka loteria fantowa.

Zdjęcia»

Pomagaliśmy Św. Mikołajowi

Po raz kolejny, z okazji Św. Mikołaja, nasza szkoła, przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, pod hasłem: "Zostań Świętym Mikołajem". Z inicjatywy p. M. Bawełkiewicz, pod jej czujnym okiem, została przeprowadzona zbiórka zabawek, pluszaków i słodyczy, dla najbardziej potrzebujących dzieci z regionu powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Uczniowie z naszej szkoły masowo wzięli udział w tej pięknej akcji, przynosząc ogromne ilości prezentów, które następnie zostały przekazane do Stróż. Szczególnym zaangażowaniem w zbiórce, wykazała się klasa  druga, która zgromadziła 133 zabawki,
II miejsce - kl. VI- 115 zabawek
III miejsce - kl. IV -80 zabawek.
Łącznie w szkole zebrano 387 zabawek, które wypełniły Pani Małgosi niemal cały samochód transportujący je do Nowego Sącza.  Odbiorcy nie mogli wyjść z podziwu dla zaangażowania naszych uczniów.
 

Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 25 listopada, miał miejsce w naszej szkole, Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Recytujemy ulubione wiersze". Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie jednego utworu poetyckiego, swojego ulubionego autora. Powołane
jury konkursu oceniało: opanowanie tekstu, interpretację, dykcję, dobór repertuaru, oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii klas I-III, w konkursie wzięło udział 19 osób. Najlepszymi okazały się Anna Leszko z klasy drugiej, która deklamowała długi i trudny wiersz pt. "O panu Tralalińskim" i Anna Gromala z klasy trzeciej, która pięknie poradziła sobie z "łamaniem języka" w wierszu pt. "W Szczebrzeszynie". W kategorii klas IV-VI wzięło udział 12 osób. Pierwszą nagrodę zdobyła Justyna Kucia z klasy V. Poza konkursem wystąpiła Karolinka Jawor z klasy 0, która wzbudziła ogromny aplauz piękną recytacją wiersza   " Przedszkolaki-Rozrabiaki". Za czołowe miejsca uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, a pozostali nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.
Zdjęcia»

Sukces Justyny Kucia

Uczennica klasy V, Justyna Kucia została laureatką i zdobywczynią I miejsca w kategorii kl. IV-VI, w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, zorganizowanym przez GOK w Łącku. Tak wysoką pozycję, Justyna wyśpiewała (bardzo trudną wokalnie) pieśnią pt. "Polskie skrzydła". Jako laureatka, swoje umiejętności zaprezentowała także na Wieczorze Patriotycznym w dniu 10 listopada, w Remizie OSP w Łącku. W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, w remizie zgromadziły się  tłumy mieszkańców gminy Łącko, by uczcić to wielkie patriotyczne święto. Nasza Justynka miała okazję zaprezentować wtedy swe wspaniałe umiejętności wokalne, za co dostała gromkie brawa.

 

Teatrzyk w szkole

W pewny listopadowy, mglisty i smutny dzień, zagościł w naszej szkole "Duet Kabaretowy", rodem z Nowego Sącza. Tych panów znamy od lat. Ich niesamowite popisy aktorskie wprawiają nas zawsze we wspaniały, radosny nastrój. Tak było i tym razem. Pełna humoru inscenizacja sztuki "Herkules", raz po raz wywoływała salwy gromkiego śmiechu, dawała okazję do świetnej zabawy i rozweseliła nas na resztę dnia. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w tym roku szkolnym, koniecznie- z "Koziołkiem Matołkiem"

Zdjęcia»

Święto odzyskania niepodległości

12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty poranek z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowany przez klasę VI. Ogólnoszkolna lekcja historii i patriotyzmu, wprowadziła uczniów w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
W swej inscenizacji, szóstoklasiści przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Program artystyczny uświetnili też pięknymi patriotycznymi pieśniami, które wprowadziły uczestników w podniosły, świąteczny nastrój.

Zdjęcia»

Ślubowanie I klasy

22 października 2015r.w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Wydarzenie to miało bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym szczególnym dniu, pierwszoklasistów swoją obecnością wspierali rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej, pod kierunkiem wychowawczyni pani Danuty Kurzei , przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali zaproszonym gościom. Wykazali się wieloma umiejętnościami oraz wiedzą o własnej ojczyźnie i szkole. Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie, w którym pierwszaki zobowiązały się dbać o dobre imię swojej szkoły, być dobrymi uczniami i Polakami.
Chwilę później nastąpił najbardziej oczekiwany moment. Pani Dyrektor, Krystyna Gałysa, kładąc na ramieniu każdego pierwszoklasisty "miecz" w formie potężnego ołówka, pasowała przejętych pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Dzieciaki z dumą, klęcząc na jednym kolanie, przyjmowały zaszczytny tytuł - ucznia S.P. w Zabrzeży.  Następnie Pani dyrektor uroczyście wręczyła im legitymacje uczniowskie, a wychowawczyni - pamiątkowe dyplomy. Tradycyjnie zaś, drugoklasiści obdarzyli swoich nowych kolegów, własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po tym nastąpiła radosna zabawa i wspólne malowanie olbrzymich plakatów ufundowanych przez jedną z pomysłowych mam. To był naprawdę fajny dzień.

Zdjęcia»
 

 

 -1-2-3-4-5

 

 
Copyright by Jacek Gałysa