WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRZEŻY
 

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
33-390 Łącko

tel.(018)4446068

sp.zabrzez@poczta.onet.pl

gg:3940245

Tu jesteśmy

Kliknij na mapkę

KSIĘGA GOŚCI

FORUM


FOTOGALERIA


E-KARTKA

złóż życzenia

nabliższym, znajomym...


 

 

 
webmaster
Profesjonalne bezpłatne statystyki www
 

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W 1773 r. , właśnie 14 października, utworzono w Polsce Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze w Europie ministerstwo zajmujące się szkolnictwem. Król Stanisław August
i jego doradcy chcieli, aby dzieci i młodzież były wychowywane na mądrych Polaków, którzy będą dobrze służyć swojej Ojczyźnie. Powszechnie Dzień Komisji Edukacji Narodowej nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Z tej okazji 11 października 2018 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej w Łącku na zaproszenie Wójta Gminy Łącko Pana Jana Dziedziny oraz Dyrektora Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Pani Lucyny Citak odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników oświaty. Na tę uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, administracji oraz radni naszej gminy. Była to szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność, uznanie za codzienny trud kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży. Wójt Gminy Pan Jan Dziedzina podziękował wszystkim pracownikom także tym, którzy odeszli na emeryturę, pogratulował osiągnięć w pracy dydaktyczno- wychowawczej. Przyznał i wręczył list gratulacyjny dla wyróżnionych nauczycieli m.in. z naszej szkoły Panu Stanisławowi Nowakowi,  oraz Nagrodę Wójta Pani Ewie Ptaszek. Życzył dalszych sukcesów, satysfakcji z pracy oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Do życzeń dołączyli także Przewodnicząca Rady Gminy Pani Bernadetta Wąchała- Gawełek, Prezes ZNP Pani Magdalena Śliwińska oraz Dyrektor SCUW Pani Lucyna Citak.
Uwieńczeniem spotkania był wspólny poczęstunek przy którym nie zabrakło wspólnych rozmów i wspomnień.

Więcej»

"DROGA DO WOLNOŚCI"- NASZE WSPÓLNE WIELKIE ŚWIĘTOWANIE

Rok 2018 dla nas Polaków jest rokiem wyjątkowym. Mija bowiem setna rocznica odzyskania niepodległości, odzyskania tego, czego przed wieloma laty utraciliśmy - wolności. Wolności, o którą walczyli nasi przodkowie oddając najwyższą cenę przelewając wiele krwi, poświęcając swoją młodość, a niekiedy i życie.
Dnia 23 września 2018 roku nasza Szkoła wraz z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową w Zarzeczu i społecznością obu miejscowości uczciliśmy tę rocznicę organizując "Parafialne Święto Niepodległości".
Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz z Parafii Łącko Jacek Miszczak oraz Parafii Zabrzeż ks. Tomasz Sowa na czele z ks. Prałatem - Rezydentem Józefem Kasińskim.
Kolejnym punktem naszego spotkania był uroczysty przemarsz korowodu na boisko sportowe z powiewającymi w blasku słońca flagami i kotylionami, które wcześniej rozdawali uczniowie, a były one przez nich własnoręcznie wykonane. Przed rozpoczęciem drugiej części delegacja uczniów z obu szkół udała się pod Pomnik Żołnierzy w Zabrzeży, by złożyć symboliczną wiązankę kwiatów.
W pięknej słonecznej, ale iście już jesiennej scenerii rozpoczęliśmy kolejną część naszego świętowania. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości powitali Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Zabrzeży Pan Grzegorz Baran i w Zarzeczu Pani Halina Kozik. Głos zabrał również Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina.
Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, dzięki bogatej oprawie artystycznej przygotowanej nie tylko przez uczniów przenieśliśmy się w świat wydarzeń poprzedzających datę 11 Listopada 1918 roku. Na wspomnianą część artystyczną złożyły się:
- występ Grupy Rekonstrukcyjnej Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział Nowy Sącz,
- występ artystyczny uczniów Szkół Podstawowych w Zabrzeży i Zarzeczu w programie pt. "Polska Niepodległa",
- lekcja wychowawcza " Zarys Historii Stulecia Niepodległości" ," Miejsca pamięci z regionu", "Kurierzy",
- konkurs historyczny "Stulecie Niepodległości Polski",
- biegi przełajowe " Nie tracąc wiary w Niepodległą",
- prezentacja działalności Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowy Sączu,
- występ Zespołu Rodzinny Wojtka Boguckiego,
- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Podczas uroczystości można było skosztować prawdziwej wojskowej grochówki, upiec kiełbaski przy ognisku oraz spróbować domowych wypieków.
To nasze spotkanie, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pozwoliło zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę w zadumie, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy hołd tym, którzy poświęcili dla nas swoje życie. Uroczystość setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości jest dla wielu z nas lekcją patriotyzmu i historii.
Kolejnym etapem uczczenia setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości będzie akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem: "100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości", która odbędzie się w naszej szkole tj. Szkole Podstawowej w Zabrzeży 18 listopada 2018 r w godzinach od 8.00 do 12.30. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych aby w tym symbolicznym geście okazali swój patriotyzm.

Zdjęcia»

SPACER PO MAGICZNYM KRAKOWIE

W środę 26 września 2018 r uczniowie klasy II, III i IV wraz z opiekunami wzięli udział w interaktywnej wycieczce po Krakowie- Szlakiem Traktu Królewskiego. Pod czujnym okiem naszego przewodnika przebrani w średniowieczne stroje przenieśliśmy się w świat, który znaliśmy tylko z historycznych zapisków.
Trasa wycieczki obejmowała: Plac Matejki, Barbakan, Bramę i ulicę Floriańską, Sukiennice, ulicę Kanoniczą, Collegium Maius, Wzgórze Wawelskie oraz Smoczą Jamę. Tą wciągającą wizytę po kartach historii zapewnił nam właśnie wspomniany przewodnik, który sposobem opowiadania i przekazywaną treścią dostosował zwiedzanie do naszych potrzeb. Za pomocą zabaw i rekwizytów z tej epoki pokazał nam jak wyglądało życie w dawnych wiekach. Dzięki zastosowaniu pomocy edukacyjnych starał się pobudzić naszą wyobraźnię, zaciekawić i zaangażować w fabułę naszego zwiedzania.
Dzięki temu nasz spacer po mieście przerodził się w magiczne spotkanie z "żywą" historią, która na długo zapadnie w naszej pamięci. W każdym z odwiedzanych miejsc czekały na nas inne niespodzianki, a zorganizowane na koniec wycieczki pasowanie na "Krakowską Księżniczkę" oraz "Dzielnego Giermka" dało upust dziecięcej radości i energii.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na obiad, a potem w drogę powrotną do domu.

Zdjęcia»

Jesienne wycieczki

19 września 2018 roku starsze klasy naszej szkoły wyruszyły zdobywać okoliczne szczyty, przy tym wesoło się bawić i korzystać z iście letniego słońca.
Klasa VI wraz z wychowawczynią, panią Aleksandrą Wojtas i klasa VIII z wychowawcą, panem Jackiem Gałysą podziwiali panoramę okolicy ze szczytu Byniowej. Palili ognisko u Wiktorii Myjak-Zasadni, z potem zeszli na Wolę Piskulinę i wrócili busikiem do Zabrzeży.
Całkowicie piesze wycieczki miały klasy VII i V. Siódmoklasiści wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Bawełkiewicz i panią Agnieszką Ślusarczyk powędrowali na Cebulówkę przez Zarzecze. Do tego samego celu poszła klasa V z panią Jadwigą Florian i panią Małgorzatą Domeradzką tylko od strony Łącka. Spotkali się na szczycie góry i tam smażyli kiełbaski na patykach nad ogniskiem. Po drodze była przeprawa łódką przez Dunajec, siłownia na powietrzu, budowa szałasu w lesie…
Ten dzień wycieczkowy był świetnym zastrzykiem energii i znakomitą integracją klas.

Zdjęcia»

Wakacyjne zmiany

Podczas wakacji na terenie szkoły zaszły duże zmiany.
Dzięki przesunięciu ściany dawnej biblioteki powstała nowa sala lekcyjna. Na piętrze szkoły pojawiły się gabinety: logopedyczny i pielęgniarki szkolnej, poprzez adaptację powierzchni korytarza. Na podwórku od strony bramy wjazdowej zamontowano piłkochwyty. Na pierwszym piętrze zostały wymienione kaloryfery na korytarzu oraz we wszystkich salach lekcyjnych. Na boisku szkolnym zamontowano słupki do tenisa ziemnego. W czasie wakacji zakończono również prace związane z przyłączem światłowodowym, tak więc już niedługo szkoła będzie mogła korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu. Montaż konstrukcji metalowych do piłkochwytów i przepustów wody deszczowej wykonywała firma Zibud pana Grzegorza Zająca. Pomagali przy ich wykonaniu panowie Stanisław Gałysa i Krzysztof Gałysa. Obok szkoły można zobaczyć prace przy tworzeniu placu zabaw dla młodszych dzieci.
We wszystkich tych pracach był zaangażowany pan konserwator Stanisław Leszko. Dzięki tym udogodnieniom nauka i praca w szkole będzie wygodniejsza i łatwiejsza.

Zdjęcia»

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczysta msza święta o godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Zabrzeży, odprawiona przez księdza proboszcza Tomasza Sowę zainaugurowała nowy rok szkolny 2018/2019. W homilii usłyszeliśmy nawoływanie do życzliwości wobec siebie nawzajem i do pracy nad sobą.
O godzinie 9:00 zebranych w sali gimnastycznej powitał dyrektor szkoły pan Grzegorz Baran. Po wkroczeniu pocztu flagowego wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Pan dyrektor przedstawił nauczycieli pracujących w szkole i kierunki pracy szkoły w nowym roku. Wręczył dyplom Ani Leszko, która jako pierwsza została wpisana do Złotej Księgi Uczniów. Życzył wszystkim owocnego roku. Następnie pani Małgorzata Bawełkiewicz przypomniała zasady zachowania się na terenie szkoły- w budynku i na podwórku.
Po wyprowadzeniu pocztu flagowego wszyscy rozeszli się do swoich sal na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami klas.

Zdjęcia»
 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenia roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Pan dyrektor Grzegorz Baran w szczególny sposób podziękował p. Stanisławowi Nowakowi, który po wielu latach pracy odchodzi na emeryturę.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów.
Następnie pan dyrektor wspólnie z wychowawcami klas I-VII tj. p. Anną Nowak, p. Jolantą Jóźwik, p. Danutą Kurzeja, p. Jadwigą Florian, p. Stanisławem Nowakiem, p. Małgorzatą Bawełkiewicz, oraz p. Jackiem Gałysą wręczył nagrody uczniom, którzy uzyskali 100-procentową frekwencję, średnią ocen nie mniejszą niż 4,75 i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Uczennica klasy IV Anna Leszko uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, w związku z tym została wpisana do Złotej Księgi. Nagrodzony został także najlepszy sportowiec szkoły. W tym roku największe sukcesy sportowe  osiągnął uczeń klasy IV - Szymon Wąchała.  Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców podczas ostatnich w tym roku lekcji wychowawczych..
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

Zdjęcia»

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów
 

Trzecioklasiści w PWSZ

8 czerwca 2018 roku troje dzieci z klasy III- Natalia Lipień, Zuzanna Gromala i Łukasz Śliwiński pod opieką pani Danuty Kurzei uczestniczyło w XI Festiwalu Nauki, który odbył się w PWZS w Nowym Sączu. Impreza skierowana była do dzieci i młodzieży, którzy przez zabawę, eksperymenty i różnorodne warsztaty zaprzyjaźniali się z nauką. Podczas kilkugodzinnych pokazów, warsztatów i konkursów uczniowie zapoznali się ze specyfiką działalności wszystkich Instytutów w PWSZ. Wzięli też udział w konkursie matematycznym „Młody Matematyk”- odnosząc sukces: Łukasz Śliwiński zajął II miejsce, Zuzia Gromala III miejsce, a Natalia Lipień IV.

Zdjęcia»

Wycieczka do Wadowic i Zatoru

5 czerwca 2018r. uczniowie klasy V-VII po opieka wychowawców; pani Małgorzaty Bawełkiewicz, pana Jacka Gałysy oraz katechetki - pani Bożeny Mietkiewicz, odbyli wycieczkę do Wadowic i  Zatoru. W Wadowicach, mieście dzieciństwa Jana Pawła II zwiedzili Klasztor Karmelitów, Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny z cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zakosztowali kremówek. W drugiej części wycieczki udali sie do EnergyLandia w Zatorze - to park rozrywki w tym niewielkim małopolskim miasteczku, a przy tym największy i najnowocześniejszy lunapark w Polsce! Miłośnicy adrenaliny czekali na tę atrakcję z zapartym tchem. Nie odbyło się bez pisków i okrzyków. Po tych wrażeniach wszyscy zdrowi i cali wrócili do domu.

Zdjęcia»

Patriotyczny Piknik Rodzinny

100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy podczas Patriotycznego Pikniku Rodzinnego w dniu 04.06.2018 roku. Wtedy też świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Ojca.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą. Ksiądz Proboszcz Tomasz Sowa podczas homilii wykazał znaczenie Rodziny dla uczenia miłości Ojczyzny.
Do tego samego tematu nawiązał Pan Dyrektor Grzegorz Baran witając przybyłych do szkoły rodziców, dzieci, nauczycieli i gości: Wójta Gminy Łącko pana Jana Dziedzinę, panią prezes Oddziału ZNP Łącko Magdalenę Śliwińską, Sołtysa wsi Zabrzeż pana Stanisława Gałysę
i księdza proboszcza.
Uczennice VII klasy słowami wierszy i piosenek uczciły rocznicę Odzyskania Niepodległości, a następnie młodsze klasy przedstawiły swe programy artystyczne z okazji Dnia Matki
i Ojca. Potem znalazł się czas na zabawy na dmuchanym zamku, przy malowaniu twarzy, podczas warsztatów kulinarnych. Był też grill z kiełbaskami, ciasta, soki, słodycze, owoce
i lody.
Chwile radości zebrani przeżyli również przy oglądaniu cyrku „Szok” , przy pokazach ratownictwa przez OSP Zabrzeż, na zawodach sportowych, konkursach wiedzowych, a także przy okazji mini loterii fantowej.
Patriotyczny Piknik Rodzinny zakończył się o 15.00. Podziękowania należą się Radzie Rodziców na czele z Panią Haliną Kulig i sponsorom: firmom Konspol, Koral, Biurowiec, Owoc Łącki, Sok Maurera i Spółdzielni Ogrodniczej w Nowym Sączu

Zdjęcia»

Klasa IV w Krakowie

25maja 2018 roku klasa IV pod opieką swych wychowawczyń (dawnej i obecnej) Magdaleny Śliwińskiej i Jadwigi Florian wyjechały na wycieczkę do Krakowa.
Tuż po godzinie 9.00 rozpoczęli zwiedzanie Wawelu z Kaplicą Zygmuntowską, grobami zasłużonych i Wieży z jednym z największych dzwonów w Polsce- Zygmunta.
Potem był spacer najstarszą ulicą Krakowa- Kanoniczą i następnie traktem królewskim do Rynku. Tam oglądnęli z bliska dzieło Wita Stwosza, ołtarz w Kościele Mariackim. O godzinie 12.15 nasi młodzi turyści weszli do podziemi Rynku gdzie pani przewodnik oprowadziła ich po różnych ekspozycjach. Miłych wytchnieniem był teatrzyk przedstawiający legendę o dziejach Krakowa.
Po podziemiach znalazł się czas na spacer pod Bramę Floriańską i Barbakan, a następnie na posiłek i zakup pamiątek. Do Zabrzeży powrócili około 19.00
Zdjęcia»

Trzecie miejsce w konkursie matematycznym

27 kwietnia 2018 roku odbył się w SP Kiczni już po raz szósty Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas trzecich.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów wyłonionych wcześniej w szkolnych konkursach ze wszystkich szkół Gminy Łącko. Celem konkursu było wyłonienie spośród młodych talentów matematycznych Mistrza Matematyki. Uczniowie mieli do rozwiązania 22 zadania w ciągu 60 min. Uczennica z naszej szkoły Emilia Baran podopieczna pani Danuty Kurzei zajęła 3 miejsce.

Zdjęcia»

Strefa kibica w szkole

Od dziś wszyscy Polacy w domach przed telewizorem oraz w strefach kibica będą  śledzić zmagania naszych piłkarzy na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, rozgrywanych w Rosji. Mamy nadzieję, że po mistrzostwach Polacy będą w rewelacyjnych nastrojach, a jedynym z najpopularniejszych tematów rozmów uczniów w okresie wakacyjnym będzie wielkie zwycięstwo Polaków. Również uczniowie naszej Szkoły kibicują naszym zawodnikom i stworzyli mini strefę kibica, która oddaje atmosferę emocji piłkarskich, i miejmy nadzieję przyczyni sie do sukcesów naszej reprezentacji.

Zdjęcia»

Wycieczka do skansenu

5 kwietnia 2018 r przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zabrzeży zwiedziły Skansen w Nowym Sączu.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzieci poznały życie swoich prababć i pradziadków – jak mieszkali, jak się ubierali, jak pracowali.
Z zainteresowaniem oglądały kuźnię, kurną chatę, dawną szkołę: zobaczyły tornistry zbite z deseczek, tabliczki do pisania, dowiedziały się jakie kary wymierzano dzieciom za nieposłuszeństwo. Z zaciekawieniem oglądały dzierganie koronek. Zwiedziły dom posła na sejm Pana Myjaka z Zagorzyna.
Humory wszystkim dopisywały, bo w drodze powrotnej był czas na lody w kawiarence u pana Jeziorka w Starym Sączu.

Zdjęcia»

Podziękowania za udział w akcji "Góra Grosza"

Towarzystwo Nasz Dom przekazało wyrazy uznania uczniom nasze szkoły za udział w akcji wspierania dzieci i młodzieży pozbawionej normalnego domu i rodziny. Towarzystwo to, prowadząc różnego rodzaju programy, zbiera środki finansowe dla Zawodowych
i Specjalistycznych Rodzin Zastępczych, Rodzinnych Domów Dziecka czy Pogotowia Opiekuńczego. Finansuje w ten sposób m.in. sprzęt
i turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, zakup odzieży i podręczników czy remonty mieszkań dla podopiecznych fundacji.
     Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i przekazali choćby skromny dar pieniężny. Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Bawełkiewicz, która od wielu juz lat jest odpowiedzialna za tę akcję.

Dyplom»

Z WIZYTĄ W PSP W NOWYM SĄCZU

Dnia 24.05.2018 r. uczniowie kl. I- III wraz z opiekunami p. Anną Nowak, Danutą Kurzeja i Jolantą Jóźwik udali się na warsztaty edukacyjne" Bezpieczny Dom" do PSP w Nowym Sączu. Celem zajęć było skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarowego. Uczniowie mieli do dyspozycji Salę Edukacyjną OGNIK, gdzie uzupełniali zdobytą wcześniej wiedzę połączoną z ćwiczeniami praktycznymi m. in. jak w razie potrzeby zaalarmować służby, poznawały znaki informacyjne zawarte w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie obejmowało także elementy pierwszej pomocy przed medycznej, obsługę sprzętu gaśniczego oraz praktyczną naukę poruszania się w pomieszczeniach zadymionych. Podczas szkolenia mogli także zapoznać się z przeznaczeniem i wyposażeniem wozów strażackich, łodzi. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik za wykazanie się zdobytą wiedzą otrzymał certyfikat " Dzielny Mały Strażak".
Kolejnym punktem wycieczki była wyprawa do Centrum Zabaw "Mały Robinson" w Wielogłowach. Celem wyprawy było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji przestrzennej. W sali zabaw uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji takich jak: basenu z tysiącem kulek, licznych tuneli, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, cymbergaja, mini pojazdów, koników. Godzina zabaw minęła bardzo szybko, dzieci były zachwycone tym miejscem, a uśmiech z twarzy nie zniknął do końca dnia. Zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Zdjęcia»

Zapraszamy na Patriotyczny Piknik Rodzinny

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Zabrzeży, mają zaszczyt zaprosić na Patriotyczny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 04.06.2018r. na boisku szkolnym.
Uroczystość rozpocznie Msza Św. w Kościele Parafialnym o godz. 9.00

Ponadto w programie:
- pokazy umiejętności uczniów
- pokazy OSP w Zabrzeży
- rozgrywki sportowe i sprawnościowe
- program patriotyczny
- konkursy i quizy.
Dodatkowymi atrakcjami będą m.in. warsztaty kulinarne oraz wspólne grillowanie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami.
Mamy nadzieję na miłą zabawę w rodzinnej atmosferze.

Plakat»
 

Gminny Konkurs Recytatorski „MALI EKOLODZY”

Dnia 11 maja 2018r w Niepublicznym Przedszkolu „Smerfiki” w Czerńcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „MALI EKOLODZY”. W konkursie brały udział dzieci przedszkolne w wieku 3 – 6 lat.
Z naszej szkoły Kamil Kulig recytował wiersz pt „Śmieci” i zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 5-6 lat. Wśród nagród jakie otrzymał znalazł się tomik pięknych wierszy. Książkę wręczył Kamilowi autor pan Bronisław Kozieński z Obidzy.

Kamilowi gratulujemy zwycięstwa!

Zdjęcia»
 

Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jak co roku, nasza szkoła, uczciła Święto Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią. Program akademii przygotowała klasa V pod kierunkiem wychowawcy - pana Stanisław Nowaka. Obok okolicznościowych wierszy wybrzmiały także piosenki patriotyczne śpiewane przez uczniów tej klasy i zaproszoną uczennice klasy VII Justynę Kucia. Opracowaniem części muzycznej zajęła się pani Anna Nowak. Ciekawą dekorację trzeciomajowa przygotowała pani Aleksandra Wojtas. Program akademii znalazł uznanie wśród widzów i słuchaczy- świadczyły o tym gromkie brawa.

Zdjęcia»

Dobry występ piłkarzy

Niezłym wynikiem zakończył się start reprezentacji chłopców naszej szkoły w tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej, rozgrywanym 28 kwietnia 2018r. na "Orliku" w Łącku. Po emocjonujących pojedynkach chłopcy ostatecznie zajęli V lokatę. Zawody przebiegły w miłej i pełnej sportowej rywalizacji atmosferze. Podczas uroczystego zakończenia zawodów każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom oraz trzy najlepsze drużyny dodatkowo zostały udekorowane medalami.

Zdjęcia»

Wycieczka pod hasłem - 100 lat Niepodległosci

24 kwietnia 2018r.w ramach projektu "100 lat Niepodległości Polski" uczniowie klasy VI   i VII, pod opieką swoich nauczycieli; pani Małgorzaty Bawełkiewicz , Krystyny i Jacka Gałysów, wzięli udział w rajdzie rowerowym, szlakiem związanym z historią Polski. Po pokonaniu trudnej (górskiej) trasy z Zabrzeży do Maszkowic odwiedzili Górę Zyndrama, zapoznając się z historią tego niezwykłego miejsca. Mieli okazję  zobaczyć stanowisko wykopalisk, z czasów prehistorycznych. W cudownym plenerze, przy słonecznej pogodzie upiekli kiełbaski przy  pobliskim pomniku. Odwiedzili także cmentarz choleryczny. W drodze powrotnej poznali najstarsze mogiły z okresu I wojny światowej na cmentarzu łąckim. Chwilę zatrzymali sie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie przejechali w kierunku Zagorzyna zatrzymując się na chwilę zadumy przy przydrożnym krzyżu wzniesionym dla upamiętnienia I wojny światowej. Dzięki wspaniałej pogodzie i dobrej organizacji rajd miał duży walor poznawczy, historyczny i turystyczny.

Zdjęcia»

II miejsce Ani Leszko

25 kwietnia w GOK w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Z naszej szkoły wzięli w nim udział Hubert Jawor i Ania Leszko z klasy IV.
W ich kategorii wiekowej startowało aż 16 uczestników, dlatego zajęcie przez Anię 2 miejsca jest dużym sukcesem. Dziewczynka recytowała wiersz Tadeusza Giewonta-Szczeciny „ W Zabrzeży”. Dostrzeżono piękną deklamację Ani i oryginalność utworu.
Do konkursu przygotowała uczniów Pani Jadwiga Florian.

Zdjęcia»

Klasa IV i V pod Dębem Wolności w Nowym Sączu.

9 kwietnia uczniowie klasy IV i V pod opieką Pani Jadwigi Florian, Pani Sylwii Majewskiej i Pana Stanisława Nowaka wzięli udział w wycieczce do Nowego Sącza.
W MDK obejrzeli spektakl pt: „Książę i Żebrak” prezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Następnie uczniowie udali się na Planty. Tu pod Dębem Wolności nauczyciele przypomnieli datę w historii Polski, której upamiętnieniem było posadzone w tym miejscu drzewo. Wysokość dębu, który rośnie od 100 lat, uświadomiły dzieciom upływ czasu, który dzieli nas od tego pięknego momentu.
Po pysznych lodach u Argasińskiego, wycieczkowicze udali się na warsztaty plastyczne w Sokole. Malowanie na szkle zajęło im prawie dwie godziny.
Zdjęcia»

Konkurs plastyczny – PANI WIOSNA

W kwietniu w ramach świetlicy Sara Ćwikła z klasy III zorganizowała konkurs plastyczny pt. PANI WIOSNA. Przygotowała plakaty, włożyła mnóstwo energii aby zachęcić do zrobienia ciekawych i barwnych prac. Udało się - dzieci chętnie wzięły udział w konkursie. Napłynęło 15 pięknych prac. Sara razem z mamą zapewniły nagrody dla uczestników.
1 miejsce – Amelia Janc
2 miejsce – Emilka Baran
3 miejsce – Gabrysia Pierzchała
4 miejsce – Gabrysia Kurzeja
5 miejsce – Zuzia Gromala
6 miejsce – Małgosia Ligas
Zdjęcia»

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 24 kwietnia 2018 roku w Obidzy odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Z naszej szkoły w konkursie tym brała udział uczennica klasy II Amelia Janc przygotowywana przez panią Małgorzatę Bawełkiewicz. Amelia zajęła III miejsce.
Gratulujemy!

Zdjęcia»

Wycieczka do Krakowa

Dnia 19.04.2018 r grupa 16 uczniów naszej szkoły z klas I-III, uczestników projektu "Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego " udała się na długo oczekiwaną wycieczkę do Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie.
Pobyt był bardzo atrakcyjny, uczniowie pod okiem specjalistów, animatorów korzystali z trzech stref: interaktywnej, kreatywnej i warsztatowej.
Mieli możliwość sterowania robotami z klocków Lego, korzystali z kreatywnej strefy budowania, mogli projektować i budować roboty własnego pomysłu. Możliwość budowania i sterowania Lego robotami zachwyciła zarówno uczniów jak i ich opiekunów, każdy znalazł coś dla siebie i mógł poddać się fantastycznej zabawie.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Rynku Głównego, Kościoła Mariackiego i Sukiennic, gdzie oczywiście nie obyło się bez dokonania pamiątkowych zakupów. Na koniec naszej wyprawy udaliśmy się na obiad do restauracji Mc Donald's po którym w miłej i sympatycznej atmosferze, zmęczeni atrakcjami dnia udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Mimo wielkiego zmęczenia dobry humor do końca nas nie opuszczał.

Zdjęcia»

Uczymy się pływać

Od 11 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy IV naszej szkoły biorą udział w projekcie „Już pływam’’. Celem programu jest mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Siedemnastu czwartoklasistów pod opieką pani Danuty Kurzei w każdą środę po zakończonych lekcjach uczestniczy w zajęciach na krytej pływalni „Delfin” w Limanowej. Projekt składa się z ośmiu wyjazdów, ostatnie spotkanie odbędzie się w czerwcu. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów pływania w sposób profesjonalny i bardzo atrakcyjny. Uczniowie podczas lekcji na basenie wykonują szereg ćwiczeń oswajających ich z wodą, próbują nurkować, uczą się podstawowych umiejętności z zakresu pływania oraz zapoznają się z zasadami bezpiecznego zachowania na pływalni. Uzupełnieniem zajęć są gry i zabawy z wykorzystaniem dodatkowych przyrządów (piłek, desek, makaronów).
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie zachęci uczniów do dalszej przygody z pływaniem.

Zdjęcia»

Kolejny sukces Szymona  w szachach

Sukcesem zakończył sie start ucznia klasy IV naszej szkoły - Szymona Wąchały w XXIII Szachowych Mistrzostwach Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w 7 kwietnia 2018r.Mszanie Dolnej.  W swojej grupie wiekowej Szymon nie miał sobie równych i odniósł zasłużone zwycięstwo.  Jest to już kolejny sukcesy tego ucznia w tej dyscyplinie sportowego współzawodnictwa.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Tabela»       Zdjęcia»

Konkurs "Mój przyjaciel robot"

Przedszkolaki i dzieci z klasy I i II wzięły udział w konkursie "Mój przyjaciel robot". Organizatorem konkursu była Fundacja Kierunkowskaz, a celem było między innymi promowanie wśród dzieci zainteresowania nowymi technologiami. Zabawy i myślenia twórczego przy pracy było co niemiara. Powstały wspaniałe roboty:
Kamil Kulig z klasy "0" zbudował "Smog-Czuja"
Xsavier Janc z klasy I zbudował "Tomka"
Amelka Janc z klasy II zbudowała " Milenkaleja Księżniczkę"
Karolina Jawor z klasy II zbudowała "Alfreda"
Bartek Ciężkowski z klasy II zbudował "Śrubka".
Zdjęcia»
 

Życzenia Świąteczne

Wielkanoc w szkole

W środę 28 marca odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy III pod opieką pani Danuty Kurzeja, zaprezentowali ciekawy program artystyczny.
Przedstawili szczegółowo obrzędy wielkanocne od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku. Przypomnieli tradycje i obyczaje wielkanocne, które już prawie zanikły. Były życzenia, wiersze, piosenki i inscenizacje związane z Wielkanocą.
Na koniec uczniowie - dyngusiarze, dopełnili tradycji polewając publiczność wodą. Po występie młodych artystów głos zabrał pan dyrektor szkoły Grzegorz Baran. Życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

Zdjęcia»

Udział w Gminnym Konkursie  "Witaj Wiosno"

Joasia Gorczowska z "Zerówki" wzięła udział w Gminnym konkursie wokalnym "Witaj Wiosno".

Śpiewała piosenkę pt. "Polka na łące" i chociaż nie znalazła się w trójce finalistów to zasłużyła na duże brawa za swój udany ładny występ.

Zdjęcia»

Pożegnanie  zimy

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. Jednak z powodu bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, w naszej szkole pożegnanie z zimą i powitanie wiosny odbyło się w czwartek 22.03.2018 r. Uczniowie klas 0- VII wraz z wychowawcami zebrali się na korytarzu szkoły, gdzie odbył sie konkurs na najpiękniejsza Marzannę. Następnie z wykonanymi kukłami wszyscy uczniowie przeszli na most nad Dunajcem, gdzie odbyło sie uroczyste pożegnanie zimy. Było bardzo wesoło. Uczniowie wrzucili Marzannę- zimową pannę w otchłań wodną.
 Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.

Zdjęcia»

Rekrutacja  2018/2019 "0"

OGŁOSZENIE
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrzeży ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i I klasy na rok szkolny 2018/2019

1. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane będą dzieci z terenu Gminy Łącko
2. W terminie od 15 lutego do 13 marca 2018 r. należy pobrać i zwrócić wypełniony „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola”/ wnioski do pobrania u dyrektora szkoły lub w oddziale przedszkolnym/
3. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną dnia 26 marca 2018r poprzez wywieszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na tablicy ogłoszeń w szkole, oddziale przedszkolnym
4. Rodzice dzieci zakwalifikowanych do dnia 4 kwietnia 2018r. zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia (oświadczenie dołączone zostało do wniosku)
5. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone zostaną dnia 9 kwietnia 2018r na tablicy ogłoszeń w szkole, w oddziale przedszkolnym.

Rekrutacja do przedszkola»
Rekrutacja do I klasy»
 Pozostałe dokumenty w zakładce "rodzic"

Ferie zimowe

W związku z rozpoczynającymi się feriami życzymy naszym uczniom i ich rodzicom bezpiecznego i owocnego w miłe wrażenia wypoczynku. Niech te dwa tygodnie zimowej przerwy pozwolą zregenerować siły, odpocząć od trudu nauki i szkolnych obowiązków. Życzymy śnieżnych stoków, szybkich i bezpiecznych sanek,  a także zdrowia, abyście mogli korzystać z uroków naszej polskiej zimy. Proponujemy także zerknąć na poniższy link, dedykowany tym, którzy w inny sposób pragną spędzić ten wolny czas.

Atrakcje organizowane przez GOK»

Wyjazd na lodowisko

5 lutego 2018r.pod opieką wychowawców; pana Jacka Gałysy, Stanisława Nowaka i Małgorzaty Bawełkiewicz, uczniowie kl. V-VII udali się na lodowisko do Chełmca koło Nowego Sącza. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Cała grupa chętnie uczestniczyła w zabawach na lodzie doskonaląc jazdę na łyżwach. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona tym bardziej, iż drugim atrakcyjnym punktem wyjazdu był piękny i wzruszający film w kinie Helios.

Zdjęcia»

Sukces tenisistów stołowych

Sukcesem zakończył się start pingpongistów naszej szkoły w  Gminnym   Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 27.01.2018 roku w Szkole Podstawowej w Zagorzynie. W klasyfikacji łącznej,  chłopcy w składzie: Arkadiusz Hamiga, Paweł Król i Sebastian Rabiański uplasowali się na wysokim III miejscu.

Zdjęcia»
 

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

18 stycznia 2018r. w atmosferze radości i wzruszenia nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zabrzeży. Był to dzień szczególny. Spełniły się marzenia nie tylko uczniów, ale całego społeczeństwa wsi Zabrzeż. W tym wyjątkowym momencie w dziejach szkoły, zebrało się grono szacownych osób; przedstawiciele władz Gminy, Kuratorium Oświaty, Sejmiku Wojewódzkiego, radni Gminy Łącko, dyrektorzy szkół oraz rodzice i uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Pan dyrektor szkoły Grzegorz Baran przywitał przybyłych gości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, składająca się z podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania sali gimnastycznej, na którą szkoła czekała wiele lat. Sala została poświęcona przez Księdza Proboszcza . Tą część spotkania zakończyło przecięcie  wstęgi, co symbolizowało oficjalne oddanie sali do użytku. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Uroczysty program artystyczny wzorowany był na starożytnych igrzyskach olimpijskich. Sala gimnastyczna w tym momencie zamieniła się w arenę sportową z boginiami, bogami oraz zniczem olimpijskim- pochodnią symbolizującą otwarcie igrzysk. W dalszej części uczestnicy spotkania mieli okazję przyjrzeć się bardzo atrakcyjnemu programowi sportowo artystycznemu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, a także sportowe. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali finałową piosenkę pt. "Futbol". Oddanie do użytku sali gimnastycznej otwiera nowy etap w dziejach naszej szkoły. Od dziś uczniowie mogą już ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności na sali, a szkoła może organizować zawody w odpowiednich warunkach. Dzięki nowo otwartej sali gimnastycznej wszyscy będziemy mogli realizować zamierzone cele, na których spełnienie tak długo czekaliśmy.
Z okazji otwarcia  sali gimnastycznej zorganizowano wystawę znanych sportowców z naszej gminy.

Zdjęcia»                         Wystawa»

Zabawa karnawałowa klas młodszych

"To był wspaniały bal", "Było super" - to wypowiedzi dzieci biorących udział w zabawie karnawałowej, która została zorganizowana 10 stycznia dla uczniów kl. 0-III. Wszystkie dzieci w pięknych okazałych strojach bawiły sie doskonale przy muzyce wygrywanej przez pana z firmy "Agnes II" z Nowego Sącza. Wspaniała muzyka, kolorowe światła, liczne konkursy wprowadziły dzieci w atmosferę wspaniałej zabawy. Razem z uczniami wesoło bawiły się panie wychowawczynie oraz mamusie. W przerwie na każdego uczestnika czekały smakołyki, pączki. Juz teraz zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy na przyszłorocznym balu przebierańców, kiedy to ponownie będziemy mieli okazję przenieść się w niezwykły czarodziejski świat postaci z bajki.

Zdjęcia»

Mamy gabinet  profilaktyki zdrowotnej

Jesienią ruszył ministerialny projekt- gabinet profilaktyki zdrowotnej w każdej szkole. W naszej szkole wygospodarowano pomieszczenie w nowo wybudowanym obiekcie, na zapleczu sali gimnastycznej. Dzięki dotacji w wysokości 6 tys. złotych jaką uzyskano na zakup wyposażenia urządzono gabinet dla pani pielęgniarki. Pomieszczenie to służyć będzie pani pielęgniarce w czasie cyklicznych dyżurów, oraz w razie zaistnienia potrzeby udzielenia pomocy uczniom. Ziściły sie zatem słowa pana ministra zdrowia który zadeklarował iż:
"Chcielibyśmy, żeby w każdej szkole był gabinet zdrowia, gabinet profilaktyki zdrowotnej, w którym, w większych szkołach stale, a w mniejszych – okresowo będzie dostępna pielęgniarka bądź higienistka."

Zdjęcia»

Konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Choinkę Bożonarodzeniową

W grudniu 2017r.w ramach świetlicy uczniowie klasy I Piotr i Paweł Czech zorganizowali konkurs plastyczny pod hasłem ”Najpiękniejsza Choinka Bożonarodzeniowa”. Wykonane prace były kolorowe, estetyczne i co najważniejsze zrobione samodzielnie. Pani Małgorzata Czech zapewniła wspaniałe nagrody. Oto ostateczne wyniki konkursu:
1 miejsce – Julia Konopka
2 miejsce – Marcin Janczura
3 miejsce – Bartek Ciężkowski
4 miejsce – Gabriela Pierzchała

Zdjęcia»

Życzenia świąteczne

 

Całej społeczności szkolnej; dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, uczniom, pracownikom obsługi oraz przyjaciołom życzymy magicznych, radosnych, śnieżnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą okazją do zadumy ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych trosk. Oby ich magia trwała w nas jak najdłużej.

Szkolne kolędowanie

W ostatnim dniu nauki szkolnej, w piątek 22 rudnia 2017 roku wszystkie oddziały szkoły Podstawowej w Zabrzeży spotkały się na klasowych wigiliach. Prócz zapachu tradycyjnych dań: barszczu i rybki, z klas dały się słyszeć kolędy dziarsko śpiewane przez uczniów wraz z wychowawcami.
Atmosferę świąt podkreśliły jasełka przygotowane przez klasę IV pod opieką wychowawczyni Jadwigi Florian. Uczniowie przypomnieli sceny zwiastowania, znalezienia schronienia w szopie, złożenia hołdu przez Trzech Króli. Nie mogło zabraknąć okrutnego Heroda, diabła, śmierci i przede wszystkim pastuszków. Aniołowie uświetnili przedstawienie śpiewem kolęd i pastorałek.
Ładnej grze młodych aktorów towarzyszyły piękne stroje, toteż wszyscy z zainteresowaniem oglądali trwający ponad pół godziny spektakl.
Jasełka obejrzeli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście i rodzice.
Na koniec ogólnoszkolnego spotkania przedświątecznego życzenia złożyli zebranym pan dyrektor Grzegorz Baran, Wójt Gminy Łącko pan Jan Dziedzina, a także ksiądz prałat  Józef Kasiński.

Zdjęcia»

Pomagamy Kasi

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, Samorząd Uczniowski, z inicjatywy p. Krystyny Gałysa, zorganizował akcję charytatywną. Sprzedawano własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, zbierano pieniądze do puszek. W akcję włączyli się również nauczyciele. W tym roku całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony był na zakup leków dla naszej koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Łącku- Kasi Kucharskiej. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”- działającej przy Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Należy podkreślić duże zaangażowanie w akcję, poszczególnych klas oraz zarządu SU. Dochód z akcji wyniósł w tym roku wyjątkowo dużo, bo 1025,56zł. Największą kwotę wpłaciła klasa czwarta- 191,45zł. W imieniu Kasi, p. K. Gałysa, składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom oraz zaangażowanym w organizację i przebieg akcji.

Dowód wpłaty»

Pokaz udzielania pierwszej pomocy

19.12.2017r. w nowo powstałej hali sportowej przy naszej szkole, odbyło się spotkanie uczniów ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzeży. Strażacy wyjaśnili uczniom na czym polega praca w straży i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomniał także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca. W dniu 13 grudnia w Szkole Podstawowej odbyła się VII edycja gminnego konkursu klas I-III „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Organizatorem konkursu była mgr Danuta Kurzeja oraz mgr Aleksandra Wojtas. Zadaniem uczestników było samodzielne, na miejscu wykonanie kredką pastelową kartki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie niemal wszystkich szkół Gminy Łącko zaszczycili nas swoją obecnością. Mali twórcy sięgali zarówno do klasycznych symboli, jak Stajenka Betlejemska z Maryją, Dzieciątkiem i Józefem, jak również do współczesnych opowieści o Świętym Mikołaju. Dzieci stworzyły cudowne obrazy – Kartki Bożonarodzeniowe. Pierwsze miejsce zdobyła Emilia Majkrzak z Kiczni, drugie miejsce Julia Wąchała z Łącka, trzecie miejsce Paulina Łatka ze Szczereża. Uczennica naszej szkoły Karolina Jawor została wyróżniona, z czego się bardzo cieszymy.

Zdjęcia»

Międzyszkolny Konkurs "Szopka Betlejemska"

12 grudnia 2017r. w sali GOK-u w Łącku, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Duży sukces odniosła nasza uczennica z klasy trzeciej -Emilia Baran, której szopka wykonana oryginalną techniką zyskała uznanie komisji i zajęła II miejsce. Wielkie gratulacje.

Zdjęcia»

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 09.12.2017r. w Szkole Podstawowej w Zagorzynie, odbyły się Gminne Zawody w Tenisa Stołowego, uczeń naszej szkoły - Arkadiusz Hamiga zajął wysokie V miejscem i  kwalifikował się do zawodów powiatowych.
GRATULACJE!!!

Zdjęcia»

Odwiedził nas Św. Mikołaj

Mimo braku śniegu dotarł do naszej szkoły 6 grudnia Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkie grzeczne dzieci. Uczniowie byli zadowoleni i uśmiechnięci, ponieważ każdy otrzymał prezent. Rózgi, które miał ze sobą zabrał z powrotem. To o czymś świadczy. Dziękujemy i czekamy w przyszłym roku. Zdjęcie ze Świętym Mikołajem to prawdziwa przyjemność.

Zdjęcia»

Konkurs na Najpiękniejszego  Pluszowego Misia

W listopadzie w ramach świetlicy zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem ”NAJPIĘKNIEJSZY PLUSZOWY MIŚ”. Napłynęło 19 ciekawych i barwnych prac. Każdy miś był wyjątkowy. Z wielkim trudem wybrano zwycięzców:

1 miejsce – Amelia Janc
2 miejsce – Bartek Cieżkowski
3 miejsce – Piotr i Paweł Czech
4 miejsce – Gosia Ligas
5 miejsce – Magdalena Florian
6 miejsce – Karolinka Jawor
Wyróżnienie zdobyli:
Emilka Baran, Sara Ćwikła, Radek Ferenc, Zuzanna Baziak
Organizatorem konkursu była opiekunka świetlicy pani Aleksandra Wojtas
Zdjęcia»

Zostań Św. Mikołajem

W tym roku nasza szkoła zebrała łącznie 364 zabawki, książki, przybory szkolne biorąc po raz kolejny udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Małgorzaty Bawełkiewicz. Zabawki zostały zawiezione do Nowego Sącza aby wspomóc akcję „Zostań Świętym Mikołajem” na rzecz dzieci niepełnosprawnych i najbardziej potrzebujących dla Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stròżach, która co roku obdarowuje otrzymanymi upominkami dzieci.

Zdjęcie»

Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w naszej szkole

Nasza szkoła jako jedna z trzech szkół z terenu Gminy Łącko bierze udział w projekcie: "Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego". Projekt realizowany jest przez Fundację Silver Economy w partnerstwie z Województwem Małopolskim- Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Głównymi celami projektu są:
-nabycie kompetencji cyfrowych wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich powiatu nowosądeckiego;
-zwiększenie zasobów technicznych szkół podstawowych;
-podniesienie dostępności i jakości do innowacyjnych rozwiązań technologicznych w szkołach podstawowych.
W dniu 24.11.2017r. dotarły do naszej szkoły długo oczekiwane materiały dydaktyczne:
- 4 tablety z klawiaturą,
- 4 roboty Smart Robots for Cusions Minds (Dash & Dot),
- 8 zestawów "Scottie Go"- nauka programowania dla najmłodszych,
- 16 książek "Hello Ruby",
- 1 zestaw "Umię programować".
Zajęcia rozpoczęliśmy w listopadzie 2017 r ,a zakończymy w kwietniu 2018 r- mamy przed sobą 14 spotkań. Bierze w nich udział 16 uczniów z kl. 1-3. Ostatnie będą zajęciami wyjazdowymi w formie wycieczki do Centrum Nauki i Zabawy "Klockoland" w Krakowie.

Zdjęcia»

„Językowe wygibasy”

23 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski, którego temat brzmiał „Językowe wygibasy”. Frekwencja była wyśmienita – w zmaganiach językowych wzięło udział aż 33 dzieci z klas 0 – VI. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji i aktorstwa – wybrać trzeba było jednak najlepszych – tymi okazali się:
- z klas 0 – III
Zuzia Gromala – I miejsce (kl. III)
Franek Mikołajczyk – II miejsce (kl. II)
Joasia Gorczowska – III miejsce (kl. „0”)
Wśród starszych klas najlepszymi byli:
Lilka Mastalerz i Zuzia Sopata – I miejsce (kl. IV i kl. V)
Ania Leszko – II miejsce (kl. IV)
Hubert Jawor – III miejsce (kl. IV)
Wszystkim nagrodzonym i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Organizatorami konkursu byli: p. Jadwiga Florian i p. Stanisław Nowak

Zdjęcia»

Dobre występy Szymona Wąchały

Miła niespodziankę sprawił uczeń naszej szkoły Szymon Wąchała który w TURNIEJU SZACHOWYM V GMIN rozegranym 2 grudnia 2017 r. został uznany za najlepszego zawodnika turnieju z terenu Gminy Łącko, zaś 20 listopada 2017 r. w hali sportowej w Łącku gdzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach, Szymon zajął wysokie 7 miejsce. Jak widać myślenie logiczne nie jest obce naszym uczniom. Są to już kolejne sukcesy tego ucznia w tej dyscyplinie sportowego współzawodnictwa.
Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych startów.

Zdjęcia i wyniki»

Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada radosną pieśnią uczciliśmy 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystej akademii, klasa VII pod opieką swojego wychowawcy p. Jacka Gałysy w wierszach i nutach patriotycznych pieśni, opowiedziała historię o Ojczyźnie. Celem uroczystości było między innymi ukazanie doniosłego momentu odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kształcenie postawy; patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych oraz uwrażliwienia na piękno ojczystej poezji i pieśni. W trakcie akademii wystąpiły uczennice, które zostały nagrodzone podczas Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez GOK w Łącku.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

8 listopada 2017 roku odbył się w GOKu w Łącku III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem: "Póki Polska żyje w nas", w którym wzięło udział blisko 50 uczestników ze szkół z całej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Wszyscy zaprezentowali się z najlepszej strony. Jury szczególnie doceniło umiejętności wokalne Anity Bawełkiewicz z klasy III, która otrzymała II miejsce w kategorii wiekowej klas I-III oraz Julii Ferenc z klasy IV nagradzając ją wyróżnieniem w kategorii klas IV-VI. Nagrodzonym gratulujemy, szczególnie, że w konkursie występowali uczniowie uczęszczający na lekcje wokalu w placówkach muzycznych.

Więcej»                                                                         Zdjęcia»

„Zdrowo jem, więcej wiem”

W miesiącu październiku przedszkolaki naszej szkoły przystąpiły do projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który realizowany jest pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.
Celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Zdobywanie wiedzy odbywało się poprzez realizację zadań konkursowych Dzieci ucząc się świetnie się bawiły: oglądały programy edukacyjne, dyskutowały, prowadziły doświadczenia, wykonywały plakaty, różne prace plastyczne. Odbyły wycieczkę do sklepu państwa Maurerów w Zabrzeży – producentów ekologicznej żywności, soków owocowych i warzywnych. W proces realizację zadań konkursowych aktywnie włączyły się mamusie, które bardzo wspierały dzieci w pracy.
Przedszkolaki swoimi doświadczeniami chętnie podzieliły się ze starszymi uczniami organizując w szkole kącik promujący zdrową żywność i tematyczne wystawy plastyczne. Organizatorką  akcji była opiekunka klasy "0" pani Barbara Jaroszewska

Zdjęcia»             

Przystąpiliśmy do akcji Odblaskowa szkoła

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, przystąpiła do wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Odblaskowa Szkoła”. Celem akcji było zwiększenie aktywności placówki w promowaniu zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, jak również popularyzowanie elementów odblaskowych wśród uczniów. W ramach akcji podjęto szereg działań służących realizacji powyższych założeń, w które zaangażowali się wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W klasach starszych zorganizowano między innymi: ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, Konkurs Plastyczny pod hasłem „Jestem widoczny-jestem bezpieczny”, zajęcia komputerowe z odblaskiem w tle, bardzo atrakcyjną wycieczkę rowerową z Krościenka do Jaworek na przysiółek Biała Woda, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną. Klasy młodsze wzięły udział w plenerowej „ odblaskowej wycieczce”, gdzie uczniowie wystrojeni w kamizelki odblaskowe uczyli się bezpiecznego poruszania po drodze. Dla najmłodszych uczniów zorganizowano spotkanie z przedstawicielką Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Nowego Sącza, która uczyła ich zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przy okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły, zostali zaopatrzeni w gadżety odblaskowe, które postanowili nosić na co dzień. Nadmienić należy, iż w szkole około 50% uczniów jest zaopatrzonych w kamizelki odblaskowe, co również wzmacnia bezpieczeństwo na drodze naszych uczniów zwłaszcza z klas młodszych. Organizatorem i koordynatorem konkursu był pan Jacek Gałysa.

Zdjęcia1»      Zdjęcia2»                                     Sprawozdanie z akcji»

Gminny Konkuras Fotograficzny "Cztery pory roku"

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, zaprasza uczniów szkól podstawowych z Gminy Łącko do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku”. Celem konkursu jest budzenie zainteresowań przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej, prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii, rozpowszechnianie idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, oraz rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Regulamin konkursu»

ślubowanie I klasy

Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie - złożone na flagę państwową, obietnice bycia dobrym uczniem i Polakiem. Po tym, Pan Dyrektor potężnym ołówkiem dokonał aktu pasowania, kładąc ten "miecz" na ramieniu każdego pierwszoklasisty. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Dowodem były akty pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne, wręczone dzieciom przez wychowawcę klasy I p. Annę Nowak.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia»

Dzień Edukacji Narodowej w szkole

W dniu 13 października cała nasza społeczność zgromadziła się na uroczystym apelu, aby uczcić rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, oraz święta popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Łącko - pan Jan Dziedzina, rodzice oraz emerytowani nauczyciele. W swoim wystąpieniu Dyrektor złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji Ich święta. Następnie głos zabrał pan Wójt, który składając życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły dziękował za wkład pracy w wychowanie i kształcenie młodzieży. Po tej części oficjalnej uczniowie przepięknymi wierszykami i piosenkami wyrazili swoją wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Akademię przygotował Samorząd Szkolny pod opieka p. Małgorzaty Bawełkiwicz.

Zdjęcia»

Dobry występ piłkarzy halowych

Dobry a zarazem pechowy występ zanotowali piłkarze halowi naszej szkoły na Gminnych Igrzyskach w Halowej Piłce Nożnej, rozgrywanych na hali widowiskowo-sportowej w Łącku. W Turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich szkół naszej gminy (11 reprezentacji). W grupie eliminacyjnej nasi chłopcy spisali się znakomicie, przeszli do finału, zajmując I miejsce i mając szansę na odniesienie końcowego sukcesu. Niestety, kontuzja najlepszego naszego zawodnika - Kacpra Gromali - pokrzyżowała te szanse. Ostatecznie po zaciętej walce uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce. Gratulujemy im, i życzymy aby w turnieju wiosennym piłki nożnej na Orliku, mieli więcej szczęścia.

 

Wybory do Samorządu Szkolnego

2 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wybrali nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2017/2018. Wybory zostały poprzedzone kampanią, podczas której kandydaci prezentowali swoje programy. Z plakatów wyborczych umieszczonych na gazetce można było się dowiedzieć, jakie działania planują i co zamierzają zorganizować w szkole dla swoich kolegów. Do Samorządu kandydowali uczniowie klas IV- VII. Po komisyjnym podliczeniu głosów, Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2017/2018 przedstawia sie następująco:
przewodnicząca - Justyna Kucia
zastępca - Zuzanna Sopata
skarbnik - Julia Pogwizd
sekretarz - Klaudia Pierzchała
członkowie: Anna Leszko, Łukasz Bulanda
Mamy nadzieją że wybrani uczniowie dotrzymają obietnic wyborczych....

Zdjęcie»

Jesienne wycieczki

Tradycją naszej szkoły są jesienne wycieczki. Wspaniała pogoda oraz chęć przeżycia spotkania z cudowną przyrodą, zachęciły nas do aktywnego ruchu; do całodziennych wycieczek krajoznawczo-turystycznych. Dzień 27 września w naszej szkole to radosny czas zajęć w terenie. Właśnie w tym dniu, wszystkie starsze klasy od IV do VII zorganizowały ciekawe wyjścia na spotkanie z przyrodą. Klasa IV i V zdobyła najwyższy szczyt w naszej miejscowości docierając pieszo na Byniową, a następnie górami do Woli Piskulinej. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękny krajobraz Beskidu Wyspowego. Klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią i wspomagającymi Ją rodzicami, dotarła na Koziarz w Paśmie Radziejowej. Z wieży widokowej mogli upajać się pięknem panoramy Beskidu Sądeckiego i Gorców. Uczniowie klasy VII odbyli wspaniałą wycieczkę rowerową;       z Krościenka przez Szczawnicę do Białej Wody.  Na rowerach pokonali ponad 30 km. Miejmy nadzieję, iż niezapomniane wrażenia i przeżycia, na długo pozostaną uczniom w pamięci

Klasa VII»        Klasa VI»

Nowa sala gimnastyczna otwarta

Na tę inwestycję uczniowie i rodzice, jak również nauczyciele "wuefu", czekali od wielu lat. Wreszcie ich marzenie się spełniło. W połowie września, przy naszej szkole, została oddana do użytku sala gimnastyczna. Wreszcie mamy godziwe warunki do realizacji zajęć wychowania fizycznego. Jesteśmy pewni, iż stworzone warunki pozwolą nam efektywniej poszerzać różne umiejętności, rozwijać zainteresowania i talenty sportowe, jak również zachęcą nas do aktywnego spędzania czasu. Nowy budynek to nie tylko obiekt sportowy, ale także miejsce do organizowania spotkań, uroczystości, a także ruchowych zajęć pozalekcyjnych.

Zdjęcie»

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wakacje juz za nami. Wyjątkowo późno, bo 4 września, rozpoczęliśmy w tym roku nowy rok szkolny 2017/2018. Jak zawsze, inauguracja rozpoczęła się Mszą Św.  w Kościele Parafialnym w Zabrzeży. Mszę Św. celebrował nowy Ks. Proboszcz Tomasz Sowa, kierując do uczniów wskazówki i serdeczne życzenia. Po uroczystości w kościele, uczniowie wraz z  nauczycielami i rodzicami udali się do budynku szkoły, gdzie powitał ich nowy dyrektor szkoły  - mgr inż. Grzegorz Baran. Szkolną część uroczystości zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Łącko - Jan Dziedzina. Po krótkich przemówieniach obu panów, uczniowie rozeszli sie do sal lekcyjnych na pierwszą w roku szkolnym lekcję wychowawczą.

Zdjęcie»

Zmiana dyrektora szkoły

Z nowym rokiem szkolnym z funkcji dyrektora szkoły odeszła p. mgr Krystyna Gałysa. Pani dyrektor po wielu latach pełnienia tej funkcji, nie pożegnała się z zabrzeską szkołą. Pozostała tu jako nauczyciel matematyki w klasach IV-VII, żywiąc nadzieję, iż Jej wychowankowie nadal będą odnosić sukcesy matematyczne, jak w minionych latach. Pani Krystyna Gałysa w czasie 27 lat dyrektorowania, dokonała dzieła rozbudowy szkoły, remontu starej szkoły, budowy przyszkolnych obiektów sportowych, oraz zapoczątkowała dzieło budowy sali gimnastycznej, która niebawem zostanie oddana w użytkowanie młodzieży szkolnej. Przez wszystkie te lata, dbała o wysoko kwalifikowana kadrę pedagogiczna, wysoki poziom procesu wychowawczego i edukacyjnego, o czym świadczyły sukcesy wychowanków w szkole macierzystej i na kolejnych etapach edukacyjnych. W ręce nowego dyrektora, oddaje szkołę z "wysoko postawioną poprzeczką"; z bardzo dobrą, zadbaną bazą dydaktyczną, ze wspaniałą, aktywną i dobrze wychowaną młodzieżą, z efektami edukacyjnymi na wysokim poziomie. Za te wszystkie 27 letnie działania, Wójt Gminy Łącko, na koniec swego wystąpienia, podziękował pani dyrektor, wręczając bukiet kwiatów.

Zdjęcie»

ROK SZKOLNY 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0 – VI, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Galę zaszczycił swoją obecnością sekretarz Gminy Łącko pan Wojciech Jamro.
Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za całoroczny trud wychowawczy, rodzicom za konstruktywną współpracę i wsparcie w procesie edukacyjno-wychowawczym, uczniom za dobrą postawę oraz za pracę i naukę przez cały rok. Jednocześnie życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Halina Kulig oraz pan Wojciech Jamro również przyłączyli sie do podziękowań i życzeń.
Podczas uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Uczniowie klas starszych, którzy uzyskali najwyższe średnie wyniki w szkole oraz stuprocentową frekwencję otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkową statuetkę.
W tym roku szkolnym najwyższą średnią z przedmiotów znajdujących się na świadectwie uzyskali: Arkadiusz Hamiga z kl. IV-średnia 5,36 oraz Alicja Zając z klasy V- średnia również 5,36. Statuetką nagrodzony został też Najlepszy Matematyk Szkolny - Bartłomiej Ząbek, zaś nagrodą książkową Szkolny Mistrz Ortografii. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.
Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku ! Wracajcie do szkoły wypoczęci i z uśmiechem na twarzy!

Zdjęcia»
 

Pomagamy Marysi

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji pomocy organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko” a skierowanej do Marysi Chlipała z Ochotnicy. Przez cały rok szkolny zbierali zakrętki aby w ten sposób pomóc potrzebującej. W sumie uzbierano 5 pełnych worków w których mieściło sie 58 kg zakrętek. Wszystkim dzieciom dziękujemy za ofiarność a Marysi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Dzień Sportu

Międzynarodowy Dzień  Dziecka,  uczniowie  naszej szkoły, jak co roku, spędzili  na sportowo. Międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną, powitalny mecz piłki nożnej; klasa III kontra klasa IV, zdominowały atrakcje tego wspaniałego naszego święta. Niemałą atrakcją były też konkursy sprawnościowe rozgrywane przez uczniów klas młodszych, które przyniosły wiele emocji, zdrowej rywalizacji i radosnych przeżyć. Kiełbaska z rożna serwowana przez Pana konserwatora smakowała wyśmienicie, po kilku godzinach spędzonych aktywnie na wiejskim boisku. W tym roku wyjątkowo dopisywała nam pogoda. Oby więcej takich dni.

Zdjęcia»

Życzenia dla Mam

W najpiękniejszym miesiącu roku - w maju,  obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki.  Polacy, Dzień Matki po raz pierwszy świętowali w 1914 roku w Krakowie. Od tego czasu corocznie, 26 maja, składamy mamusiom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami, aby w tym wyjątkowym dniu, jeszcze bardziej okazać im miłość i szacunek.
Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o Mamach. Zaprosili je 26 maja na uroczystość z okazji ich święta. Przygotowywali się pod okiem swoich wychowawców, by ta wizyta była pełna radości i wzruszeń.  Uczniowie kl. 0-III przygotowali specjalny program artystyczny, w którym recytowali wiersze, odgrywali scenki, wykonywali ciekawe układy taneczne, składali piękne życzenia swoim kochanym Mamom. Mamusie, w dużym skupieniu, oglądały te występy - z uśmiechem na twarzy, ale i czasem z łezką wzruszenia w oku. Każda mama otrzymała prezent własnoręcznie przygotowany przez swoje dziecko.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Krystyna Gałysa, złożyła życzenia wszystkim zgromadzonym Gościom. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna, tym bardziej, że zakończyła się miłym, integracyjnym spotkaniem przy kawie.

Zdjęcia»

Szkolne wycieczki

Zgodnie z hasłem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie", w tym roku, w dniach 22-23 maja 2017 r. uczniowie klas starszych naszej szkoły, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do niezbyt odległych pięknych miast naszego regionu. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzano Kopalnię Soli w Wieliczce poznawano największe zabytki Krakowa jak: Rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, Wawel z Kaplicą Zygmuntowską oraz zaliczono wyprawę na Kopiec Krakusa. Drugi dzień wypełniony był pobytem na  Zamku w Pieskowej Skale, w Jaskini Łokietka oraz zwiedzaniem Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Uczniowie klas młodszych również nie byli gorsi i pod opieką swoich wychowawców odbyli piękną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Zdjęcia I »           Zdjęcia II »         Bochnia »

"Baśnie i Legendy o św. Kindze”

Dobry występ zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, którzy w dniach 15 – 16 maja 2017r. wzięli udział w XXII Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Baśnie i Legendy o św. Kindze”, zorganizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. W tegorocznym konkursie podczas dwóch dni wystąpiło12 grup teatralnych z powiatu nowosądeckiego. Grupa młodych "aktorów" z naszej szkoły pod kierunkiem pani Bożeny Miętkiewicz, zajęła wysokie III miejsce.
Nagrodami w tym roku były ręcznie wykonane drewniane statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz paczki słodyczy.
Tegoroczne prezentacje przebiegły pod hasłem „Legend i Baśni o św. Kindze” w 725 rocznicę śmierci św. Kingi - patronki Starego Sącza.

Zdjęci1 1»   Zdjęcie 2»

Świętowaliśmy 3 Maja

W dniu 04 maja 2017 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawcy - pana Stanisława Nowaka, przypomnieli zebranym okoliczności uchwalenia historycznej Konstytucji. Nie zabrało wierszy oraz śpiewu pieśni patriotycznych. Mamy nadzieję, że treści przekazane podczas tego przedstawienia pozostaną w pamięci na długo.

Zdjęcia»

Sukcesy naszych młodych "artystów"

Jak co roku, tak i tym razem, w 2017 - uczniowie naszej szkoły mocnym akcentem zaznaczyli swój udział  w "Konkursie na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną" organizowanym przez GOK w Łącku.
Uczennica klasy IV - Zuzia Sopata zajęła III miejsce w kategorii palm wielkanocnych, a uczennice kl. II Emilka Baran i Sara Ćwikła II miejsce w kategorii pisanka. Do plastycznych sukcesów dodać należy wyróżnienie dla pracy Julki Cedzidło z kl. IV w Konkursie Plastycznym "Cztery pory roku- jesień", organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, oraz II miejsce tej samej uczennicy, w Konkursie  organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Potoku pod hasłem "700 lat Czarnego Potoku"
Wszystkim GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia»

Konkurs "Najstarsze opowieść: Biblia i mitologia"

7 kwietnia 2017r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy "Najstarsze opowieść: Biblia i mitologia". Wzięło w nim udział 6 zespołów trzyosobowych z klas IV-VI. Uczestnicy mieli do wykonania 10 różnych zadań sprawdzających wiadomości z konkursowych książek. Emocje były spore, rywalizacja ostra, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedna, raz na druga stronę. Ostatnie zadanie - wyklejanie "drzewa bogów" sprawiło, że zwyciężyły ex aequo drużyny z kl. IV- Zuzia Sopata, Maciek Mikołajczyk i Ania Gromala i z kl. V - Alicja Zając, Marek Ślusarczyk i Tomek Pierzga. Organizatorem konkursu była pani Jadwiga Florian

Zdjęcia»

Sukces szachowy Szymona

Miła niespodziankę sprawił uczeń naszej szkoły Szymon Wąchała który na TURNIEJU SZACHOWYM V GMIN, w II etapie w kategorii uczniów do lat 10 zajął bardzo dobre III miejsce. Turniej odbywał sie 25 marca 2017r w Podegrodziu. Jak widać myślenie logiczne nie jest obce naszym uczniom. Miejmy nadzieje że to dopiero początek dalszy sukcesów Szymona.

 
Zdjęcia»

Życzenia

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
składamy serdeczne życzenia
pogodnego i spokojnego przeżycia
Zmartwychwstania Pańskiego.
Niech świąteczny czas będzie dla każdego z nas
sposobnością do refleksji, zadumy i rozważań,
a także przyniesie radość oraz wiele optymizmu.
Niechaj wielkanocne chwile dodadzą nam spokoju i wytrwałości,
a spotkania rodzinne będą okazją do odpoczynku
i nabrania sił do sprostania codziennym naszym obowiązkom.
                                                                      
                                                                                  Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Wielkanoc w szkole

W środę 12 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy II pod opieką pani Danuty Kurzei zaprezentowali ciekawy program artystyczny.
Przedstawili szczegółowo obrzędy wielkanocne od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku. Przypomnieli tradycje i obyczaje wielkanocne, które już prawie zanikły. Były życzenia, wiersze, piosenki i inscenizacje związane z Wielkanocą.
Na koniec uczniowie - dyngusiarze, dopełnili tradycji polewając publiczność wodą. Po występie młodych artystów głos zabrała pani dyrektor szkoły Krystyna Gałysa. Pogratulowała dzieciom udanego występu i życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych.

Zdjęcia»

Klasa IV redaguje gazetkę- "Prymusek"

Uczniowie klasy IV pozazdrościli kolegom z poprzednich lat i sami postanowili spróbować sił redagując gazetkę szkolną. Doszli do przekonania, iż ich umiejętności w redagowaniu tekstu są już na tyle wystarczające, że mogą zabawić sie w "poważnych" redaktorów. Na jej łamach uczniowie poruszają tematy dotyczące różnych dziedzin życia. Nie brakuje też w niej humoru i dowcipów. Z gazetki można dowiedzieć się również , co ciekawego wydarzyło się ostatnio w naszej szkole. Cały zespół redakcyjny zadbał o to, by każdy artykuł był ciekawy i chętnie czytany przez wszystkich. Przeczytajcie i oceńcie sami.
Gazetka»

Żegnamy zimę, witamy wiosnę

21 marca 2017 r. - w pierwszy dzień wiosny - wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, wybrali się nad rzekę Dunajec pożegnać zimę. Kilka dni wcześniej, uczniowie każdej z  klas zaangażowali się w przygotowanie przepięknych kukieł w ramach szkolnego konkursu na Najładniejszą Marzannę. Wyboru "Najpiękniejszej" dokonali sami uczniowie, którzy gromkimi brawami nagradzali każdą prezentowaną słomianą pannę. Zwycięzcami konkursu zostały klasy, które wykonały najbardziej oryginalne i barwne kukły; były to, ex aequo, klasy VI i I. W piękny słoneczny poranek pierwszego dnia wiosny, barwny korowód wyruszył z budynku szkoły w kierunku rzeki Dunajec. Słomiane kukły, ubrane w piękne, kolorowe sukienki, ozdobione kwiatami wraz z dziećmi "przeszły" na most nad rzeką Dunajec. Okrzykiem "Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Nasze Marzanny zostały spalone i wrzucona do rzeki. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała dzieci i zostanie z nami na dobre, a zima wraz z Marzannami spłynie do morza.
Zdjęcia»

Sukces w Gminnym Konkursie Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych

  W dniu 15 marca 2017r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, dla młodzieży z terenu naszej gminy. Wzięło w nim udział 33 uczestników w czterech grupach wiekowych. Ich zadaniem było zaprezentowanie wiersza, bądź gadki czy też powiastki ludowej, której autorami byli lub są twórcy związani z łącką ziemią. Obok twórczości nieżyjących już Stanisława Klimka, czy też Stanisława Wąchały, pojawiła się poezja współczesnych autorów - Bronka z Obidzy Kozieńskiego, Franciszka Opyda oraz własne autorskie próby. W kategorii klas I-III, uczniowie naszej szkoły: Ania Leszko zajęła I miejsce, zaś Hubert Duda miejsce II.

WIELKIE GRATULACJE!!!
Zdjęcia»

Szkolny konkurs na budkę dla szpaków

Aby zachęcić dzieci do aktywnego udziału w ochronie przyrody, w naszej szkole zorganizowano "Konkurs na budkę dla szpaków". Wykonano sześć pięknych domków- największe uznanie komisji wzbudziła praca ucznia klasy III Szymka Wąchały, który zdobył I miejsce. Niezwykle trudna technicznie - wydrążona w pniu drzewa bezwarunkowo zasłużyła na pierwsze miejsce. Dalsze pozycje zajęli: Arek Hamiga z kl. IV i Marek Ślusarczyk z kl. V. Wyróżniono budki Zuzi Sopaty z kl. IV, oraz Karola Bandyka i Łukasza Bulandy z kl. V. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i podziękowania dla rodziców współuczestniczących w konkursie. Organizatorem konkursu był nauczyciel przyrody- pan Stanisław Nowak.

Zdjęcia»

Dobry start szczypiornistów

Sukcesem zakończył się start reprezentacji chłopców naszej szkoły w tegorocznym Turnieju Halowej Piłki Ręcznej, organizowanym 11 marca 2017r. w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Po emocjonujących pojedynkach chłopcy ostatecznie zajęli medalową III lokatę ustępując miejsca ZSG z Łącka, oraz SP z Obidzy. Zawody przebiegły w miłej i pełnej sportowej rywalizacji atmosferze. Podczas uroczystego zakończenia zawodów każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom zaś trzy najlepsze drużyny dodatkowo zostały udekorowane medalami. Serdeczne gratulacje dla drużyny chłopców, która pokazała klasę, mimo braku warunków do ćwiczeń na przyszkolnym boisku (budowa sali gimnastycznej)

 

Wycieczka do Miasteczka Multimedialnego

 2 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Multimedialnego Miasteczka w Nowy Sączu. W trakcie wycieczki uczestnicy zapoznali się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, odbyli wycieczkę po Parku Technologicznym zwiedzając: studio telewizyjne, dźwiękowe, druku i skanu3D. Wzięli także udział w warsztatach wprowadzających  w tematykę 3D. Zadaniem uczestników było wymodelowanie szklanki w programie graficznym Blender. Każdy uczestnik na zakończenie pobytu otrzymał pamiątkowy dyplom. W programie wycieczki był również film w Kinie Helios, pt."Był sobie pies". Niestety zabrakło czasu na pobyt w Mc Donaldzie.

Zdjęcia»

Sukces Huberta Dudy

Dnia 23 lutego 2017 roku w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Zagorzynie odbył się Gminny Konkurs - „Piękne czytanie polskich legend” dla klas I - III szkół podstawowych z terenu Gminy Łącko.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zdolności czytelniczych,
- upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci,
- wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich,
- prezentacja umiejętności uczniów.
Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas I-III gminy Łącko. Uczeń naszej szkoły Hubert Duda z klasy III, zaprezentował się znakomicie i mimo dużej rywalizacji zajął wysokie III miejsce.
GRATULUJEMY!!!

 

Konkurs Młodych Wokalistów

20 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku, już po raz osiemnasty, odbył się Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów. Stanowił on jednocześnie eliminacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów organizowanego pod patronatem Starosty Nowosądeckiego - Marka Pławiaka W konkursie łąckim, wystartowało ponad 50 uczestników, w czterech kategoriach wiekowych. Tradycyjnie juz, bardzo dobrze spisały się wokalistki z naszej szkoły zajmując czołowe miejsca;
w kat. I - do lat 9 - II miejsce zajęła Anita Bawełkiewicz zaś wyróżnienie Julia Ferenc i Karolina Jawor, wszystkie z klasy drugiej,
w kat. II – od 10 do 13 lat -II m-ce wywalczyła Anna Gromala z kl. IV
Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wielkim finale, w Starym Sączu.

Zdjęcia»

Już ferie zimowe

W NASZEJ SZKOLE, podobnie jak w całym województwie małopolskim, WŁAŚNIE ROZPOCZĘŁY SIĘ FERIE ZIMOWE! Potrwają one do 12 lutego 2017 roku! Wszystkim uczniom             i nauczycielom życzymy BEZPIECZNEGO
i radosnego wypoczynku, śnieżnobiałych krajobrazów i wspaniałych wrażeń! Na czas ferii,
dla młodzieży i dzieci z terenu naszej gminy,  Gminny Ośrodek Kultury w Łącku przygotował wiele ciekawych atrakcji jak: wyjazdy do kina, warsztaty plastyczne, wyjazdy na basen, konkursy, zabawy.
 Wszystkich uczniów z zabrzeskiej szkoły, zachęcamy do skorzystania z powyższych form spędzenia czasu wolnego i załączamy program zajęć w GOK-u.

Program ferii»         Plakat

Dzień Babci i Dziadka w szkole

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla naszych kochanych Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 20 stycznia wszystkie klasy młodsze pod opieką wychowawczyń przygotowały wspaniałą imprezę z okazji tego niecodziennego święta. Zaproszeni goście- Babcie i Dziadkowie -licznie zjawili się w naszej szkole, by wziąć udział w radosnych obchodach tego święta. Na wstępie pani dyrektor Krystyna Gałysa przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.
W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy
w różnych formach artystycznych; w tańcu, w wierszach i piosenkach. Dzieci z udziałem mam, przygotowały dla nich poczęstunek; ciasto, kawę, herbatę a także obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez swoje występy i złożone wierszem życzenia, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud i serce włożone w ich rozpieszczanie.

Zdjęcia»

Zimowe sporty

Po kilku kolejnych "wiosennych" zimach, wreszcie mamy tę prawdziwą śnieżnobiałą i mroźną. No i oczywiście upragniony przez wszystkie dzieci śnieg. Dlatego też, wszyscy uczniowie w ramach wychowania fizycznego wielokrotnie korzystali z zajęć na świeżym powietrzu. W ruch poszły sanki. Były zjazdy w pojedynkę i w duetach. Nasza szkolna górka pozwala osiągnąć iście ponaddźwiękowe prędkości. Zmęczeni i zmarznięci ale jakże szczęśliwi wracaliśmy po wuefie do szkoły. W ramach SKKT "Wędrowniczek", pod opieką P. Jacka Gałysy i p. Stanisława Nowaka odbyliśmy wycieczkę na lodowisko do Chełmca. Cała grupa (28 uczniów) chętnie uczestniczyła w zabawach na lodzie doskonaląc jazdę na łyżwach.

Zdjęcia 1 »              Zdjęcia 2 »
 

Wesołych Świąt

21 grudnia świąteczna atmosfera wkroczyła do naszej szkoły w pełnej krasie. Stało się to dzięki uczniom klasy III, którzy pod opieką wychowawczyni- pani Anny Nowak, przygotowali i profesjonalnie przedstawili nowoczesne, Bożonarodzeniowe jasełka. Przepiękna scenografia, stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska, sprawiły że nasze serca szybko wypełniła radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasze przedświąteczne spotkanie nie zakończyło się jednak na przedstawieniu. Jak to zwykle przed świętami, był też czas na klasowe Wigilie, dzielenia się opłatkiem, życzenia i oczywiście śpiewanie kolęd.
Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Zdjęcia»

Gminny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

16 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się już po raz szósty Gminny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową, organizowany przez p. Magdalenę Śliwińską oraz p. Danutę Kurzeję. Konkurs dedykowany był do uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych naszej gminy.
Najpiękniejsze prace zostały uhonorowane miejscami:
I miejsce – Julita Iwańska, SP Czarny Potok
II miejsce – Roksana Maciuszek, SP Szczereż
III miejsce – Magdalena Bednarz, SP Zagorzyn
IV miejsce – Justyna Oleś, SP Zarzecze
V miejsce – Wiktoria Słowik, SP Jazowsko
Zdobywcy medalowych miejsc otrzymali cenne nagrody ufundowane przez miejscowych sponsorów. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami o upominkami.
Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom imprezy za jej finansowe wsparcie
Zdjęcia»

Spotkanie ze Św. Mikolajem

Wizyta Św. Mikołaja to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zgodnie z tradycją do naszej szkoły także zawitał Święty. Został przywitany wierszem i piosenką. Wszyscy z pewną niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że Mikołaj trafił z podarunkami.
6 grudnia to równocześnie święto naszej szkoły; nie było zajęć lekcyjnych - była Wielka Loteria Fantowa, wręczanie podarunków przez Św. Mikołaja, no i mnóstwo ciekawych konkursów przygotowanych przez nas uczniów, dla uczniów.

Zdjęcia»

Szopka bożonarodzeniowa z naszej szkoły najpiękniejsza

7 grudnia- w sali GOK w Łącku-odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Duży sukces odniosła nasza uczennica z klasy drugiej -Emilia Baran, której szopka wykonana z różnego rodzaju makaronu, okazała sie najpiękniejsza i zajęła I miejsce. Wielkie gratulacje

Zdjęcia»

Konkurs recytatorski - "Małpa w kąpieli"

Dnia 30.11 2016r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I - VI. Tegoroczny konkurs miał nieco inną, bardziej uroczystą niż do tej pory formę. Szkolni artyści prezentowali swoje talenty recytując ten sam wiersz "Małpa w kąpieli" A. Fredry, a jury oceniało przede wszystkim sposób wykonania utworu. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 28 uczniów, którzy wykazali sie wielkim talentem artystycznym.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kulturą słowa, zmotywowanie do poszerzenia znajomości literatury oraz rozbudzenie postaw kreatywnych uczniów. Jury, oceniając ich recytację, uwzględniało odpowiednie tempo mówienia, dykcję, oddziaływanie na odbiorców oraz ogólne wrażenie. Najlepszymi okazali sie Hubert Jawor wśród uczniów klas I-III i Julia Cedzidło w kategorii uczniów kl. IV-VI.

Zdjęcia»                   Zwycięzcy»

Zabawa andrzejkowa

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb, w Wigilię Św. Andrzeja w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Andrzejki rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez samorząd szkolny. Były one różnego rodzaju, a każda z nich miała inne znaczenie. Jedna z wróżb polegała na wylosowaniu kartki i przeczytaniu kim zostanie się w przyszłości. Wróżba inna polegała na wbiciu igły w papierowe serce i odgadnięcie kogo. Jeszcze inna wróżba polegała na odkryciu jednego z czterech kubków, pod którymi był różaniec, koniczyna, pieniążek, pierścionek. Przepowiadanie przyszłości trwało dość długo, bo każdy był ciekaw, co go czeka za kilka lat, ale starczyło również czasu na zabawę taneczną, która trwała do godz. 16.00.

Zdjęcia»

Sala gimnastyczna rośnie

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych; ciągłych opadów deszczu i śniegu, planowo przebiegają prace przy budowie sali gimnastycznej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z podziwem spoglądają na pracowników pracujących w tak ekstremalnych warunkach. Mamy nadzieję, iż termin zakończenia inwestycji zostanie dotrzymany, i w nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli już ćwiczyć w komfortowych warunkach.

Zdjęcia»

Sukces Justyny Kucia

8 listopada w sali GOK-u w Łącku odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". Wzięło w nim udział 50 uczestników ze szkół, z terenu gminy Łącko. Dużym sukcesem zakończył się występ naszej uczennicy Justyny Kucia, z klasy VI. W kategorii klas IV-VI, zajęła I miejsce  pokonując 20 uczestników.
Nagrody i dyplomy dla najlepszych wręczali: Jan Dziedzina -Wójt Gminy Łącko i Józef Strączek -dyrektor GOK w Łącku.  Laureaci z poszczególnych grup wiekowych, dostąpili niemałego  zaszczytu, prezentując swoje utwory podczas Gminnego Wieczoru Patriotycznego, który odbył się w remizie OSP w Łącku, w przeddzień 11 listopada.
 

Zdjęcia»

Rocznica odzyskania niepodległości

10 listopada radosną pieśnią uczciliśmy 92 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystej akademii, klasa VI, w wierszach i nutach patriotycznych pieśni, opowiedziała historię o Ojczyźnie. Celem uroczystości było między innymi ukazanie doniosłego momentu odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kształcenie postawy; patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych oraz uwrażliwienia na piękno ojczystej poezji i pieśni. W trakcie akademii wystąpiły uczennice, które reprezentowały naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez GOK w Łącku.

Zdjęcia»

"Wędrowniczek" na basenie

Zjeżdżalnia, jacuzzi i baseny - to atrakcje z których mieli okazję skorzystać uczestnicy piątkowego wyjazdu na krytą pływalnię do Chełmca koło Nowego Sącza.

Celem wyjazdu, w którym udział wzięła 28 uczniów naszej szkoły, było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Wyjazd został zorganizowany w ramach SKKT "Wędrowniczek" którego opiekunami są p. Stanisław Nowak i p. Jacek Gałysa.
Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Zanim dzieci i młodzież dotarły do domu, już w drodze powrotnej, w autobusie planowały następny wyjazd.

 

Ślubowanie I klasy

20 października 2016r.odbyło się w naszej szkole ślubowanie pierwszoklasistów. Pomimo, iż obecna klasa pierwsza liczy tylko 5 uczniów, uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym szczególnym dniu, pierwszaków wspierali rodzice, zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy ze szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni - pani Marty Wingralek przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali zaproszonym gościom. Wykazali się wieloma umiejętnościami oraz wiedzą o własnej ojczyźnie i szkole. Złożyli również uroczyste ślubowanie, zobowiązując się do tego, iż będą dobrymi uczniami.
Chwilę później nastąpił najbardziej oczekiwany moment - Pani Dyrektor, Krystyna Gałysa, "pasowała" każdego pierwszaka na ucznia, dotykając jego ramienia potężnym ołówkiem. Z radością przyjęła nowych uczniów do społeczności Szkoły Podstawowej w Zabrzeży, wręczając im legitymacje szkolne.  Pani wychowawczyni obdarzyła swych podopiecznych pamiątkowymi dyplomami, zaś zaprzyjaźnieni drugoklasiści wręczyli pierwszakom okolicznościowe prezenciki. A potem był wspólny poczęstunek przygotowany przez kochane mamusie i zabawa do końca szkolnych zajęć.

Zdjęcia»

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2016r.odbyła się w naszej szkole uroczystość zadedykowana wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Oprócz życzeń i drobnych upominków Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z klasy IV-VI, przygotowali program artystyczny: piosenki, wiersze, skecze związane z życiem uczniowskim. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Halina Kulig złożyła na ręce Pani dyrektor mgr Krystyny Gałysa życzenia w imieniu wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły.

Zdjęcia»

Budujemy salę gimnastyczną

Pod koniec września ruszyły prace przy budowie sali gimnastycznej. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień przyszłego roku. Uczniowie, nauczyciele i rodzice bardzo cieszą się z rozpoczętej inwestycji gdyż będą mogli ćwiczyć na niej m.in. grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. . Sala służyć będzie nie tylko uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego. Stanowić będzie dobre miejsce do organizacji imprez sportowych i szkolnych.

 

Wybraliśmy samorząd szkolny

W ostatnim dniu września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą, trwającą dwa tygodnie. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich. W czwartek 25 września odbyła się tzw. "godzina wyborcza", podczas której prezentowali swoje programy, a uczniowie mogli zadawać im pytania.
Następnie Każdy uczeń otrzymał przygotowana kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Po zagłosowaniu Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy i ogłosiła wyniki
PRZEWODNICZĄCA: PATRYCJA POGWIZD
ZASTĘPCA: JUSTYNA KUCIA
SKARBNIK: ZUZANNA SOPATA
SEKRETARZ: JULIA POGWIZD
CZŁONKOWIE: ANNA GROMALA
                    NATALIA KOŁACIAK
Mamy nadzieję że  wybraliśmy odpowiednie osoby. Życzymy im aktywnej działalności.

Uczestniczyliśmy w pikniku sredniowiecznym

28.09.2016 r. na boisku szkolnym w Maszkowicach odbył się się II Gminny Piknik Średniowieczny ,w którym wzięło udział 10 szkół z Gminy Łącko. Uczniowie na żywo mogli zapoznać się z historią i bronią średniowiecza oraz degustować potrawy z tego okresu między innymi zupę chlebową. Dziewczyny nauczyły się średniowiecznych tańców. Można było strzelać z łuku i rzucać oszczepem. Zabawa była doskonała.  Rycerze z naszej szkoły zaprezentowali sie wspaniale i w łącznej punktacji zajęli II miejsce.

 

Jesienne wycieczki

Jesienne dni nie muszą być szare i smutne. Mogą być okazją do wspaniałej przygody i czynnego, radosnego spędzania czasu. Uczniowie naszej szkoły korzystając z ostatnich dni pięknej jesiennej pogody zorganizowali wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Klasa piata pokonała na rowerach trasę rowerowa z Lubomierza  aż pod Turbacz, pozostałe klasy wędrowały po szlakach Beskidu Sadeckiego i Gorców. Na każdej wycieczce obowiązkowo musiała być pieczona kiełbasa lub gotowana zupa. Wszystkim "turystom" dopisały apetyty i humory.

  Klasa V»    Klasa VI»

Witaj szkoło!!!      Rok szkolny 2016/2017

 

 

Szybko minęły wspaniałe, słoneczne wakacje. Po uroczystej Mszy Świętej, znów pierwszy dzwonek powitał nas radośnie w murach naszej szkoły. Nowy rok szkolny zapowiada się ciekawie. W gronie nauczycieli powitaliśmy nowe panie: wychowawczynię klasy pierwszej p. Martę Wingralek, oraz panią do zadań specjalnych Ewę Ptaszek (oligofrenopedagog). Najciekawsze - Pani Minister zapowiada wielką zmianę w szkolnictwie. W jej efekcie klasa szósta opuści mury tutejszej szkoły za trzy lata, jako absolwenci po klasie ósmej. Hurra- znikną gimnazja. Podobnie jak nasi rodzice będziemy chodzić do szkoły podstawowej osiem lat. Sześciolatki zostały w zerówce i pójdą do szkoły w wieku siedmiu lat. A najlepsza wiadomość to ta, iż w nowym roku szkolnym ruszy budowa sali gimnastycznej.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Żegnaj szkoło

Dnia 24 czerwca 2016r. w odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uczestniczyli w nim licznie przybyli na tę uroczystość rodzice, wszyscy pedagodzy i cała społeczność uczniowska. Ze względu na panujący niesamowity, jak na tę porę roku, upał i duszność w naszej "auli", zrezygnowano z części artystycznej (ta odbyła się dzień wcześniej- pożegnanie klasy szóstej). Natomiast prowadząca uroczystość - Pani dyrektor, ograniczyła się tylko do krótkiego podsumowania naszych sukcesów i osiągnięć w minionym roku szklonym. Uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem zostali uroczyście nagrodzeni nagrodami książkowymi. Uczeń z najwyższą średnią ocen w szkole- Krystian Tworek (średnia 5,45) otrzymał specjalną nagrodę dyrektora, zaś zwycięzcy Ligi Matematycznej i Ortograficznej także zostali wyróżnieni i nagrodzeni w obecności całej społeczności szkolnej. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów.           Jak wspomniano wyżej, 23 czerwca, klasa piąta niezwykle uroczyście- wierszami i pięknymi, wzruszającymi piosenkami- żegnała klasę szóstą. Szóstoklasiści zaś, w swym artystycznym wystąpieniu, dziękowali nauczycielom za siedmioletni trud pedagogiczny. Uroczystość tę zaszczycił swoją obecnością Pan Wójt Gminy Łącko- Jan Dziedzina.

zdjęcia 1, zdjęcia 2, zdjęcia3

Uczymy się pływać

W miesiącach kwiecień - czerwiec bieżącego roku, grupa uczniów z klas IV i V, w ramach programu " Juz pływam" w każdą środę, jeździła na zajęcia, na basenie do Limanowej. Uczniowie rozwijali tam swoje umiejętności pływania i nabywali nawyki zdrowych zachowań. Pod troskliwą opieką p.J. Gałysy oraz instruktorów, uczniowie z radością i entuzjazmem zażywali kąpieli i uczyli się pływać.  Wysoka frekwencja na zajęciach oraz zdobyte przez uczestników umiejętności, świadczą o słuszności i celowości tego rodzaju zajęć. Może zostaną powtórzone za rok ?

pływamy»

Na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, po sumiennie przepracowanych dziesięciu miesiącach, 42 uczniów naszej szkoły, w dniach 6-13 czerwca 2016 roku przebywało na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze. Nad morzem uczniowie odpoczywali i poznawali region Kaszub. Podczas pobytu, w ciągu tygodnia, uczniowie zwiedzili Trójmiasto; w Gdyni podziwiali port z żaglowcem "Dar Pomorza" oraz Oceanarium, w Gdańsku piękną Starówkę, pomnik na Westerplatte oraz Europejskie Centrum Solidarności. W czasie wycieczki na Hel mieli okazję odbyć rejs stateczkiem wokół mierzei, podziwiać uroki naszego morza podczas przechadzki po molo w Juracie. Bardzo ciekawy był pobyt w pracowni bursztynów, a jeszcze ciekawszy, wyjazd do Łeby na wydmy nadmorskie, gdzie zobaczyli namiastkę pustyni - jej bezmiar i niszczycielskie działanie "wędrujących piasków". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych na terenie ośrodka wypoczynkowego i na nadmorskich plażach. Najbardziej atrakcyjne było pasowanie na "wilka morskiego", dla uczniów, którzy pierwszy raz przebywali nad morzem.
Z żalem wyjeżdżaliśmy do domów, zabierając ze sobą pamiątki, zebrane na plaży muszelki i bursztyny. Szkoda, że tak szybko skończył się ten nasz wypad nad morze! Może znów za jakiś czas?

zdjęcia 1, zdjęcia 2   zdjęcia 3 zdjęcia 4 zdjęcia 5 zdjęcia 6»

Dzień sportu

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się rozgrywki sportowe, w których wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI.     W poszczególnych grupach wiekowych trwała rywalizacja w konkurencjach sprawnościowych oraz w turnieju w piłce nożnej. Kulminacją dnia był pożegnalny mecz piłki nożnej klasa VI - kontra pozostali.   Dla wszystkich uczniów przygotowane i zafundowane były lody oraz pieczona na ognisku kiełbaska.

Dzień Sportu»

II klasa na wycieczce

Kilka tygodni temu dzieci z naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Z tej okazji razem z wychowawczynią p. Śliwińską oraz rodzicami pojechali na wycieczkę do Wadowic oraz Inwałdu.  Poniżej kilka zdjęć upamiętniających ten wyjazd.

Zdjęcia»

Dzień Matki

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.
W przygotowaniach do obchodów święta naszych mam uczestniczyli uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I-III ze swoimi wychowawcami .  Dzieci w pięknych strojach, zrobiły na mamach wielkie wrażenie. Wszystko udało się znakomicie.
Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie.

Zdjęcia»

konkurs czytelniczy

18 maja 2016 roku, z inicjatywy polonistki naszej szkoły p. Jadwigi Florian, odbył się konkurs pod hasłem "Czytam, bo lubię". Uczestniczyli w nim uczniowie klas III-VI pracując w zespołach, które wcześniej zostały zgłoszone do organizatorki. Zespoły wypracowały piękne plakaty, wykazując się przy tym talentami plastycznymi, znajomością lektur i książek młodzieżowych oraz umiejętnościami literackimi. Wszystkie plakaty zawisły w korytarzu naszej szkoły stanowiąc jej nietypową dekorację, zaś każdy uczeń biorący udział w konkursie został nagrodzony nagrodą książkową.

Zdjęcia»

Przez Krzyż do chwały

"Przez Krzyż do chwały", to tytuł wymownego spektaklu przygotowanego przez Panią Jadwigę Florian, z okazji Świąt Wielkanocnych. Przedstawienie, w wykonaniu uczniów klas starszych, uświetniło uroczysty poranek szkolny, poprzedzający przerwę świąteczną. Było też piękną lekcją religii w wykonaniu uczniów. Niestety nie mamy zdjęć upamiętniających to wydarzenie, ale przesłanie Krzyża pozostanie w naszych sercach.

 

Pożegnaliśmy zimę

W dniu 21.03.2016r. uczniowie klas 0-III naszej szkoły w kolorowym pochodzie udali się nad rzekę  by jak co roku pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Marzanna była pradawną słowiańską boginią zimy. Wrzucając do wody słomianą kukłę, żegnano symbolicznie czas chłodu, przygotowując się do nadejścia wiosny. Nawiązując do tego  obyczaju, uczniowie klasy  pod kierunkiem wychowawczyń wykonali na lekcjach okazałe kukły, które następnie wrzucili z mostu do Dunajca. Płyń marzanno do morza, żegnaj zimo, witaj wiosno.

 

Zabawy karnawałowe

Na zakończenie karnawału, w przeddzień środy popielcowej, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach zapustnych.
Sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe sale balowe. Udekorowane kolorowymi wstążkami, balonami i pięknie zastawionymi stołami, zachęcały do zabawy i poczęstunku. Najpierw młodsze dzieci z klas 0 – III , a w godzinach popołudniowych starszych uczniów z klas IV – VI.W klasach królowały barwne, karnawałowe stroje. Niektórzy uczniowie (zwłaszcza ci młodsi) byli nie do poznania, inni budzili podziw i uznanie za pomysłowość.Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie, bo humory dopisywały. Były korowody, kółeczka, tańce w parach, i konkursy.

Zdjęcia»

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek, są po rodzicach, najbliższymi osobami dla dzieci. W tym roku ich święto przypadło w czasie ferii. Dlatego dopiero     4 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z tej okazji. Uczniowie klas I, II i III pod opieką wychowawców przygotowali występ artystyczny.
Uroczystość otworzyła pani Dyrektor Szkoły- Krystyna Gałysa, która powitała przybyłych na uroczystość gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. Dzieci zaś z wielkim zaangażowaniem prezentowały wiersze i piosenki oraz wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki. Dodatkową atrakcją był występ teatralny w wykonaniu duetu aktorskiego z Nowego Sącza pt. "Koziołek Matołek". Przedstawienie, dzieciaki oglądały wraz ze swoimi babciami bądź dziadkami, usadowiwszy się obok nich. Po występach, nadszedł czas na słodki poczęstunek i towarzyskie rozmowy. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Dziadkowie byli zachwyceni zaangażowaniem i wkładem pracy swoich wnucząt oraz ich opiekunów. Po tej wspaniałej uroczystości Babcie i Dziadkowie wraz ze swoimi wnukami rozeszli się do domu.

Zdjęcia»

Na lodowisku

Mimo zdecydowanego braku tegorocznej zimy, uczestnicy Szkolnego Koła Turystycznego "Wędrowniczek", rozpoczęli ferie szkolne prawdziwie zimowym akcentem. Na dodatek zdrowo i sportowo! Już w sobotę, 16 stycznia, pod opieką pana Jacka Gałysy i Stanisława Nowaka, udali się na lodowisko do Chełmca koło Nowego Sącza. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Cała grupa chętnie uczestniczyła w zabawach na lodzie doskonaląc jazdę na łyżwach. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona tym bardziej, iż drugim atrakcyjnym punktem wyjazdu był piękny film w kinie Helios.

Zdjęcia»

Wesołych Świat

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowych i radosnych Świąt, pogodnej atmosfery w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2016.

Dyrekcja i  Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Zabrzeży
 

Święta tuz, tuż

Jasełka bożonarodzeniowe, klasowe spotkania wigilijne oraz wspólne śpiewanie kolęd - tak wyglądał wtorkowy dzień w naszej szkole. Po klasowych spotkaniach obejrzeliśmy występ kolędników w wykonaniu uczniów klasy III oraz maluchów z "zerówki". Przedstawienie zachwyciło widownię; aktorzy wykazali się profesjonalizmem, a ich występ został nagrodzony gorącymi brawami. Serdeczne gratulacje dla pań wychowawczyń; p. Barbary Jaroszewskiej i   p. Anny Nowak, które przygotowały i wyreżyserowały to wspaniałe widowisko.        Na zakończenie spotkania, pani dyrektor życzyła wszystkim zdrowych i radosnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

18 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył sie Gminny Konkurs Plastyczny klas I-III pod hasłem "Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa". W konkursie udział wzięli uczniowie szkół         z terenu Gminy Łącko. Uczestnicy konkursu, w czasie półtoragodzinnych zmagań z kredkami i własną wyobraźnią, samodzielnie wykonali kartki świąteczne. Komisja  konkursowa w składzie: Małgorzata Gromala - plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w N. Sączu, Jadwiga Jastrzębska - prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej, Stanisław Nowak- nauczyciel, plastyk S.P. w Zabrzeży, dokonała oceny prac. Zadanie to było niezmiernie trudne, gdyż wszystkie prace wykonane były bardzo starannie, estetycznie oraz oddawały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W rezultacie najwyżej oceniona została praca  Natalii Leszko - SP w Kiczni- I miejsce, II miejsce zajęła praca Sebastiana Florczyka - SP Zabrzeż, III miejsce Karoliny Gromala - SP Łącko. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów z Zabrzeży i Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej.

Zdjęcie»

Sukces Kuby w Gminnym Konkursie„Szopka Betlejemska”.

Sukcesem zakończył się udział ucznia klasy IV - Jakuba Konopki w  Międzyszkolnym Konkursie „Szopka Betlejemska” zorganizowanym wspólnie przez ZSP w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Szopka wykonana przez naszego ucznia zajęła I miejsce.
GRATULUJEMY
 

Odwiedziny Św. Mikołaja

Brak białego puchu, nie przeszkodził Świętemu Mikołajowi przyjść do nas. Jak co roku, w poniedziałkowy poranek zawitał w naszej szkole. Jego tubalne: „Ho! Ho! Ho! Gdzie są grzeczne dzieci?” – zelektryzowało wszystkich uczniów, a szczególnie z klas młodszych. Jednak po chwili było już głośno i wesoło. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchiwał wierszy i piosenek, podziwiał ich wiedzę a co najważniejsze, rozdawał prezenty. Wszystkie dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, iż zawartość paczek różniła się od tego, co zamawiały w licznych listach i rysunkach kierowanych do Mikołaja. Dwugodzinna zabawa z Mikołajem minęła jak jedna chwilka. Odchodzącego dobrego staruszka żegnały  uśmiechnięte buzie, które dziękowały i gorąco prosiły, aby Mikołaj na pewno wrócił za rok. W tym radosnym dniu (wszak to święto szkoły) klasy starsze, tradycyjnie już, przygotowały i przeprowadziły liczne konkursy, które cieszyły sie ogromnym zainteresowaniem. A szczęścia w tym dniu, dopełniła, ciesząca się niezwykłym powodzeniem, wielka loteria fantowa.

Zdjęcia»

Pomagaliśmy Św. Mikołajowi

Po raz kolejny, z okazji Św. Mikołaja, nasza szkoła, przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, pod hasłem: "Zostań Świętym Mikołajem". Z inicjatywy p. M. Bawełkiewicz, pod jej czujnym okiem, została przeprowadzona zbiórka zabawek, pluszaków i słodyczy, dla najbardziej potrzebujących dzieci z regionu powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Uczniowie z naszej szkoły masowo wzięli udział w tej pięknej akcji, przynosząc ogromne ilości prezentów, które następnie zostały przekazane do Stróż. Szczególnym zaangażowaniem w zbiórce, wykazała się klasa  druga, która zgromadziła 133 zabawki,
II miejsce - kl. VI- 115 zabawek
III miejsce - kl. IV -80 zabawek.
Łącznie w szkole zebrano 387 zabawek, które wypełniły Pani Małgosi niemal cały samochód transportujący je do Nowego Sącza.  Odbiorcy nie mogli wyjść z podziwu dla zaangażowania naszych uczniów.
 

Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 25 listopada, miał miejsce w naszej szkole, Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Recytujemy ulubione wiersze". Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie jednego utworu poetyckiego, swojego ulubionego autora. Powołane
jury konkursu oceniało: opanowanie tekstu, interpretację, dykcję, dobór repertuaru, oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii klas I-III, w konkursie wzięło udział 19 osób. Najlepszymi okazały się Anna Leszko z klasy drugiej, która deklamowała długi i trudny wiersz pt. "O panu Tralalińskim" i Anna Gromala z klasy trzeciej, która pięknie poradziła sobie z "łamaniem języka" w wierszu pt. "W Szczebrzeszynie". W kategorii klas IV-VI wzięło udział 12 osób. Pierwszą nagrodę zdobyła Justyna Kucia z klasy V. Poza konkursem wystąpiła Karolinka Jawor z klasy 0, która wzbudziła ogromny aplauz piękną recytacją wiersza   " Przedszkolaki-Rozrabiaki". Za czołowe miejsca uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, a pozostali nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.
Zdjęcia»

Sukces Justyny Kucia

Uczennica klasy V, Justyna Kucia została laureatką i zdobywczynią I miejsca w kategorii kl. IV-VI, w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, zorganizowanym przez GOK w Łącku. Tak wysoką pozycję, Justyna wyśpiewała (bardzo trudną wokalnie) pieśnią pt. "Polskie skrzydła". Jako laureatka, swoje umiejętności zaprezentowała także na Wieczorze Patriotycznym w dniu 10 listopada, w Remizie OSP w Łącku. W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, w remizie zgromadziły się  tłumy mieszkańców gminy Łącko, by uczcić to wielkie patriotyczne święto. Nasza Justynka miała okazję zaprezentować wtedy swe wspaniałe umiejętności wokalne, za co dostała gromkie brawa.

 

Teatrzyk w szkole

W pewny listopadowy, mglisty i smutny dzień, zagościł w naszej szkole "Duet Kabaretowy", rodem z Nowego Sącza. Tych panów znamy od lat. Ich niesamowite popisy aktorskie wprawiają nas zawsze we wspaniały, radosny nastrój. Tak było i tym razem. Pełna humoru inscenizacja sztuki "Herkules", raz po raz wywoływała salwy gromkiego śmiechu, dawała okazję do świetnej zabawy i rozweseliła nas na resztę dnia. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w tym roku szkolnym, koniecznie- z "Koziołkiem Matołkiem"

Zdjęcia»

Święto odzyskania niepodległości

12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty poranek z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowany przez klasę VI. Ogólnoszkolna lekcja historii i patriotyzmu, wprowadziła uczniów w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
W swej inscenizacji, szóstoklasiści przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Program artystyczny uświetnili też pięknymi patriotycznymi pieśniami, które wprowadziły uczestników w podniosły, świąteczny nastrój.

Zdjęcia»

Ślubowanie I klasy

22 października 2015r.w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Wydarzenie to miało bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym szczególnym dniu, pierwszoklasistów swoją obecnością wspierali rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej, pod kierunkiem wychowawczyni pani Danuty Kurzei , przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali zaproszonym gościom. Wykazali się wieloma umiejętnościami oraz wiedzą o własnej ojczyźnie i szkole. Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie, w którym pierwszaki zobowiązały się dbać o dobre imię swojej szkoły, być dobrymi uczniami i Polakami.
Chwilę później nastąpił najbardziej oczekiwany moment. Pani Dyrektor, Krystyna Gałysa, kładąc na ramieniu każdego pierwszoklasisty "miecz" w formie potężnego ołówka, pasowała przejętych pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Dzieciaki z dumą, klęcząc na jednym kolanie, przyjmowały zaszczytny tytuł - ucznia S.P. w Zabrzeży.  Następnie Pani dyrektor uroczyście wręczyła im legitymacje uczniowskie, a wychowawczyni - pamiątkowe dyplomy. Tradycyjnie zaś, drugoklasiści obdarzyli swoich nowych kolegów, własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po tym nastąpiła radosna zabawa i wspólne malowanie olbrzymich plakatów ufundowanych przez jedną z pomysłowych mam. To był naprawdę fajny dzień.

Zdjęcia»
 

 

 -1-2-3-4-5

 

 
Copyright by Jacek Gałysa