WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRZEŻY
 

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
33-390 Łącko

tel.(018)4446068

sp.zabrzez@poczta.onet.pl

gg:3940245

Tu jesteśmy

Kliknij na mapkę

KSIĘGA GOŚCI

FORUM


FOTOGALERIA


E-KARTKA

złóż życzenia

nabliższym, znajomym...


 
webmaster
Profesjonalne bezpłatne statystyki www

Pamiętajmy...

Za nami Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki, czas pamięci o tych, co już odeszli. To doskonały moment na refleksje nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia sie troskami, kłopotami i radością. Dzień Zmarłych jest zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych. Uczniowie naszej szkoły uroczyście zapalili znicz pod pomnikiem partyzantów AK oraz przygotowali poranek pełen refleksji i melancholii. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim...

 

Potrafimy grać w piłkę ręczną

W Zespole Szkolno - Gimnazjalnym w Łącku w dniach 18 i 25 października 2008r. odbyły się Gminne Zawody w  Piłkę Ręczną. Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie zajmując odpowiednio: chłopcy II a dziewczynki III miejsce. Najskuteczniejszym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Patryk Citak. GRATULUJEMY
Wyniki»

Ślubowanie klasy I

22 października 2008r. uczniowie klasy I, w obecności swoich rodziców, nauczycieli oraz społeczności uczniowskiej, złożyli uroczyste ślubowanie. Do tego dnia przygotowywali się od początku roku szkolnego. Zaprezentowali wiersze, piosenki oraz tańce. Swoim występem udowodnili, że w pełni osiągnęli dojrzałość szkolną i mogą być przyjęci do braci szkolnej. Każdy pierwszak na pamiątkę tej uroczystej chwili otrzymał dyplom oraz upominki. Na zakończenie rodzice przygotowali poczęstunek a wychowawczyni p. M. Śliwińska zabawę w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Zdjęcia»
 

Dzień Papieski

 30 rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II (16 października 2008r.), uczciliśmy w naszej szkole bardzo uroczystym porankiem, przygotowanym przez grupę uczniów z klas IV-VI, pod kierunkiem Pani katechetki Bożeny Miętkiewicz. Wymowna i wzruszająca inscenizacja słowno muzyczna wywarła na nas ogromne wrażenie. Zapewne na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci, tak jak Postać Wielkiego Polaka, któremu spotkanie było poświęcone.
Zdjęcia»

Obchody Dnia Edukaji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, świętowany w rocznicę utworzenia w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, jest świętem wszystkich pracowników oświaty, choć potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela. W przeddzień tego święta – 13 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się na  uroczystej akademii.  Program artystyczny miał charakter humorystyczny i  został przygotowany przez uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni p. E. Ptaszek. Obchody Dnia Edukacji Narodowej były doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za twórczy wysiłek nauczycieli i złożenie im serdecznych życzeń.

Uczymy się pływać

W miesiącach wrzesień-październik grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Marszałkowskim projekcie "Już pływam". Na krytym basenie w Szczawnicy pod opieką p. M.Śliwińskiej i p. J. Gałysy, uczniowie podnosili ogólną sprawność fizyczną, nabyli podstawowe umiejętności pływackie, uczyli się jak  bezpiecznie korzystać z basenu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Zdjęcia»

Chłopcy wicemistrzami Gminy w Halowym Turnieju Piłki Nożnej

11 października 2008r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku, odbyły się mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej chłopców. W zawodach uczestniczyło 10 zespołów. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli II miejsce, ulegając w finale tylko  SP z Łącka. BRAWO!!!
Wyniki»
 

Wybory do Samorządu Szkolnego

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO są  naszą szkolną tradycją. Zawsze przez cały wrzesień  uczniowie starannie przygotowują się do tego trudnego zadania.  Uczniowie w klasach wybrali swoich reprezentantów, wspólnie napisali programy wyborcze, wymyślili odpowiednie hasła i wykonali plakaty. Uczyli się w ten sposób odpowiedzialności i samorządności. Opiekun Samorządu Szkolnego - Pani Ewa Ptaszek czuwała nad rzetelną realizacją zadań kampanii przedwyborczej. Ważnym elementem kampanii była prezentacja kandydatów na apelu szkolnym. Wspaniale przygotowani kandydaci przekonywali do siebie i do swoich pomysłów kolegów i koleżanki ze wszystkich klas, zaprezentowali ciekawe programy.
19 września 2008  uczniowie klas III-VI w tajnym głosowaniu wybierali przedstawicieli Samorządu Szkoły. Dzieci oddawały swoje głosy na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych, które wrzucali do urn. Po zakończonym głosowaniu, komisja składająca się z uczniów i nauczyciela  podliczyła głosy i wyłoniła zwycięzców. Oto oni:
Patryk Citak - przewodniczący
Paulina Pogwizd - za-ca przew.
Wojciech Chlipała - skarbnik
Natalia Kucia - sekretarz
Klara Wiatr - członek sam.

Mamy nadzieję że  wybraliśmy odpowiednie osoby. Życzymy im aktywnej działalności.

 

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009

"(...) I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy.(...)"

 
Jan Brzechwa
 

ROK SZKOLNY 2007/2008

Koniec roku szkolnego 2007/2008

20 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Dla szóstoklasistów był to ostatni rok w naszej szkole. Na uroczystą pożegnalną akademię zaproszeni byli rodzice, uczniowie i całe grono pedagogiczne szkoły. Wręczone zostały nagrody, wyróżnienia i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Teraz wszystkim życzymy zdrowych, słonecznych i dłuugich wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Zdjęcia»

Patryk Frączek zdobywcą pucharu

Z okazji Dnia Dziecka, zdobywcy pierwszych miejsc w szkolnej Lidze Matematycznej tj. Monika Arendarczyk z kl.IV, Patryk Citak z kl.V oraz Patryk Frączek z kl.VI, w dniu 29.05.2008r. wzięli udział w konkursie matematycznym organizowanym przez PWSZ w Nowym Sączu. W zmaganiach o Puchar Rektora PWSZ wzięło udział ponad 120 uczniów szkół sądeckich i podsądeckich. I w tym konkursie, nasz laureat Patryk Frączek okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając główne trofeum.

Zdali egzamin na "dziewiątkę"

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasistów. Szóstoklasiści z naszej szkoły uzyskali imponujący wynik; najwyższy 9-ty poziom w skali staninowej. Średni wynik szkoły wyniósł 31,3 pkt. Aby przeglądnąć indywidualne wyniki poszczególnych uczniów należy wejść na stronę OKE TUTAJ, podać swój numer PESEL oraz indywidualne hasło ucznia, otrzymane od Dyrektora szkoły. Całościowe wyniki naszej i innych szkół można sprawdzić  na portalu SCHOLARIS
Serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych wyników w gimnazjum.

Wycieczka do Słowacji

W dniach 26- 28.05.2008r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Słowacji. Dzięki wspaniałej pogodzie i doskonałej organizacji, bogaty program został w pełni zrealizowany. Uczniowie zachwycali się widokami Niedzickiego i Orawskiego Zamku, podziwiali piękno tatrzańskiego krajobrazu w Prosieckiej Dolinie i przy wodogrzmotach na Górze Hriebieniok, a szczególnie zauroczeni byli niesamowitą scenerią w Diemianowskiej Jaskini Swobody. Relaksowali się zaś w kameralnych chatkach w Liptowskim Hradoku i na basenach termalnych w Popradzie. Wszyscy potwierdzają - BYŁO SUPER!!!
Zdjęcia»
 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM ORTOGRAFII

20 maja 2008r. w SP w Szczereżu, odbył sie Konkurs Ortograficzny "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM ORTOGRAFII". Uczestniczyli w nim uczniowie kl. II-III ze wszystkich szkół Gminy Łącko. Naszą szkołę reprezentowali Bartek Nowogórski z kl. II i Anna Cebula z kl. III. Bardzo dobrze spisała się Ania, zajmując wysokie II miejsce. Życzymy jej podobnych sukcesów w klasach starszych.

BRAWO CZWARTOKLASISTKI

Pod hasłem " Zapraszamy Cię do świata polskich legend. Czekają tu na Ciebie: Bazyliszek, złota kaczka, syrena, smok wawelski ...", 29 kwietnia 2008r. w  Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Czarny Potoku,  odbył się gminny konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych. W zmaganiach uczestniczyło 16 uczennic prezentujących fragmenty polskich legend i podań. Uczennice naszej szkoły: Monika Arendarczyk i Konstancja Sejud przygotowane przez p. mgr Jadwigę Florian wywalczyły III i IV m-ce. Prócz dyplomów dziewczynki otrzymały piękne książki.
 

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 26 04.2008r odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego klas I-III "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM ORTOGRAFII". Najlepszymi okazali się:
I m-ce Anna Cebula - uczennica klasy III
II m-ce Bartek Nowogórski - uczeń klasy  II
III m-ce Natalia Tworek - uczennica klasy III
Ania i Bartek reprezentować będą naszą szkołę w gminnym konkursie ortograficznym.
Gratulujemy i życzymy im sukcesów.
Zdjęcia»

SZÓSTOKLASIŚCI SPRAWDZIAN MAJĄ ZA SOBĄ

Uczniowie szóstej klasy w ciągu godziny musieli odpowiedzieć na 25 pytań. Piszący sprawdzian musieli się wykazać umiejętnościami odczytywania danych z tabeli, porównywania liczb, obliczania wielokrotności liczb i działań na ułamkach. W zestawie były również zadania otwarte. W nich uczeń musiał sam napisać odpowiedź na zadane pytanie, np. obliczyć długość rzucanego cienia. Szóstoklasiści musieli też napisać dwa własne teksty. Na podstawie mapy pogody napisać notatkę o przewidywalnej pogodzie oraz wypracowanie o miejscu, które uważają za wyjątkowe. Jak wypadł sprawdzian, szóstoklasiści dowiedzą się 28 maja.
Sprawdź, czy dobrze napisałeś.

PATRYK FRĄCZEK LAUREATEM

3 kwietnia 2008 roku w podziemiach wielickiej kopalni odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VI edycji Małopolskiego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wyróżnionym uczniom nagrody wręczył zastępca burmistrza Henryk Gawor. Trzyetapowe zmagania konkursu rozpoczęło 12 514 uczniów z 919 szkół całej Małopolski. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 622 uczestników, a do etapu wojewódzkiego 197. Najlepsi z nich uzyskali tytuł laureata, który uprawnia do zwolnienia z egzaminu sprawdzającego po szkole podstawowej.
Na uroczystość przybyło 55 laureatów z 49 szkół województwa małopolskiego wraz z opiekunami naukowymi oraz rodzicami. Wśród laureatów znalazł się Patryk Frączek, uczeń klasy szóstej naszej szkoły. Jako jedyny reprezentował powiat nowosądecki, zajmując zaszczytne szóste miejsce w grupie 55 matematycznych "perełek", spośród uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. Na uroczystość w kopalni stawił się on ze swą opiekunką, p. dyr. Krystyną Gałysa oraz z rodzicami. Radość, duma, satysfakcja nieodłącznie towarzyszyły wszystkim podczas całej imprezy. Patrykowi, jego rodzicom oraz opiekunom: p. mgr Krystynie Gałysa i p. mgr Stanisławowi Nowakowi serdecznie gratulujemy, jak również życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

Zdjęcia »

DOBRY WYSTĘP ROWERZYSTÓW

 

Uczniowie naszej szkoły;Eliza Czepiel, Jacek Kurzeja oraz Paweł Rusnarczyk, zajęli wysokie III miejsce w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, które odbywały się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Jazowsku, w dniu 28 marca 2008r.
Zwycięzcom, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu powiatowego - uczniom SP w Jazowsku życzymy dalszych sukcesów, a naszym zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY.

Zdjęcia »

SPOTKANIE WIELKANOCNE

W dniu 19 marca miał miejsce w naszej szkole uroczysty Poranek Wielkanocny, podczas którego uczniowie klasy II opowiedzieli o tradycji i zwyczajach wielkanocnych, zaś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali nauczycieli symboliczną pisanką. Ponadto klasa III przed odejściem na przerwę świąteczną, zorganizowała klasowe spotkanie, dzieląc sie uroczyście tradycyjnym jajkiem.

 

Niech Wielkanocne życzenia
pełne nadziei i miłości
przyniosą sercu radość w te święta
i w przyszłości!

Zdjęcia »

 

 

 

-1-2-3-4-5

 

 
Copyright by Jacek Gałysa