WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRZEŻY
 

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
33-390 Łącko

tel.(018)4446068

sp.zabrzez@poczta.onet.pl

gg:3940245

Tu jesteśmy

Kliknij na mapkę

KSIĘGA GOŚCI

FORUM


FOTOGALERIA


E-KARTKA

złóż życzenia

nabliższym, znajomym...


 
webmaster
Profesjonalne bezpłatne statystyki www

Święta Bożego  Narodzenia to czas życzeń

Tradycyjnie jak co roku, Wigilię Bożego Narodzenia w naszej szkole obchodziliśmy  w szczególny sposób. Uczniowie wzięli udział w bardzo uroczystej akademii, pod okiem nauczycieli przygotowali piękne stroiki i pomysłowe kartki świąteczne - najlepsze biorą udział w konkursie gminnym.  We wszystkich klasach odbyły się także przedświąteczne spotkania. Po odmówieniu wspólnej modlitwy podzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy, po czym zasiedliśmy do wigilijnego stołu, na którym znalazły się same tradycyjne potrawy.

Życzenia» Zdjęcia»

28 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. Tego dnia złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie. Historia tworzy nasza tożsamość. Poznajmy ją, by lepiej zrozumieć siebie.

Dowiedz się wiecej»

Św. Mikołaj w szkole

Brak białego puchu i szalejąca grypa, nie przeszkodziły Świętemu Mikołajowi przyjść do nas. Jak co roku, w poniedziałkowy poranek zawitał w naszej szkole. Jego tubalne: „Ho! Ho! Ho! Gdzie są te dzieci?” – zelektryzowało wszystkich uczniów a szczególnie z klas młodszych. Jednak po chwili było już głośno i wesoło. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchiwał wierszy i piosenek, podziwiał ich wiedzę a co najważniejsze, rozdawał prezenty. Wszystkie dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, iż zawartość paczek różniła się od tego, co zamawiały w licznych listach i rysunkach kierowanych do Mikołaja. Dwugodzinna zabawa z Mikołajem minęła jak jedna chwilka. Odchodzącego dobrego staruszka żegnały  uśmiechnięte buzie, które dziękowały i gorąco prosiły, aby Mikołaj na pewno wrócił za rok.

Zdjęcia»

Uwaga szóstoklasiści

Na stronie GazetaEdukacyjna.pl  dostępne są ZESTAWY ZADAŃ  przygotowujące Was do sprawdzianu po szkole podstawowej. Na stronie tej można znaleźć wiele użytecznych informacji dotyczących kwietniowego egzaminu oraz poradniki, ciekawostki i liczne materiały, które szóstoklasista powinien wiedzieć o sprawdzianie. Umieszczone są tam również testy wraz z odpowiedziami z poprzednich lat. Powtórz sobie, spróbuj swoich sił i sprawdź na ile jesteś już przygotowany do tej próby.

Zerknij»

Wróżby i przebierańcy w szkole

Koniec listopada to okres wróżb i przebierańców. 26 listopada odbyła się sie w naszej szkole tradycyjna juz zabawa andrzejkowa zorganizowana przez samorząd uczniowski dla klas starszych. Wszyscy bawili się w rytmie skocznej muzyki.  Organizatorzy przygotowali wróżby andrzejkowe jak: serduszka z imionami, losowanie zawodów, wysypywanie szpilek, natomiast  rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Wszyscy byli w wyśmienitych humorach. To była naprawdę udana zabawa! Uczniowie klasy II przygotowali zaś  inscenizację  pt" Co słychać w lesie". Wystrojeni w samodzielnie wykonane maski, wystąpili przed widzami z kl. 0-III. Wszyscy podziwiali ich występy oraz pomysłowe stroje.

Zdjęcia»

Świętujemy rocznicę niepodległości

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków, którzy pamiętają o tych co zmarli za Ojczyznę. My również złożyliśmy hołd wdzięczności bohaterom tych dni. W pierwszej części akademii  uczniowie klasy VI przygotowali  montaż  słowno – muzyczny, w drugiej zaś uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi  w konkursie piosenki patriotycznej.

Pieśni patriotyczne»
 

Brawo Monika

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym  etapie  Małopolskiego Konkursu Matematycznego, Przyrodniczego, Humanistycznego i Biblijnego. W tym roku bezapelacyjnie najlepszą okazała się uczennica klasy VI - Monika Arendarczyk, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego w  Konkursie Humanistycznym a także Matematycznym  i Biblijnym. Życzymy jej dalszych sukcesów na etapie rejonowym.

Zobacz wyniki»

Ślubowanie I klasy

W dniu 20.10. 2009r. odbyła się uroczystość ślubowania pierwszaków. Po pomyślnym zdaniu "egzaminu" i radosnych występach, uczniowie kl.I złożyli ślubowanie na flagę Polski a Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania. Na ramieniu każdego ucznia spoczął "miecz" w postaci potężnego ołówka. Od tej pory każdy pierwszak stał się prawdziwym uczniem naszej szkoły. Ten  uroczysty dzień  zakończyła zabawa i obfity poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia»

Spotkanie z  rodowitym Anglikiem

W październiku mieliśmy okazję gościć rodowitego Anglika. Stephen odwiedził naszą szkołę w ramach swego rocznego wolontariatu. Klasa szósta miała okazję spędzić czas z sympatycznym gościem i porozmawiać z nim po angielsku. Przystojny i rozrywkowy "wyspiarz" podobał się wszystkim, a szczególnie dziewczynom. Był to czas wspólnej zabawy.

Zdjęcia»
 

Jesienne wycieczki

Tradycją naszej szkoły są jesienne wycieczki. Wspaniała pogoda oraz chęć przeżycia spotkania z cudowną przyrodą, wraz z nowym rokiem szkolnym zachęciły nas do aktywnego ruchu; do całodziennych wycieczek krajoznawczo-turystycznych. Uczniowie klasy V zdobyli Trzy Korony oraz Górę Zamkową, podchodząc z Krościenka, klasa IV odbyła pieszą wycieczkę szlakiem Błogosławionej Celestyny Faron; z Łącka do Kamienicy i dalej do Zabrzeży, kl. VI pokonała trasę wiodącą Przełomem Dunajca po stronie słowackiej - z Krościenka do Czerwonego Klasztoru i z powrotem - na rowerach. Klasy młodsze zwiedziły natomiast PARK MINIATUR „ŚWIAT MARZEŃ” w Inwałdzie - to miejsce spotkania z modelami najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Dzieci podziwiały m. in.: Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom.

Zdjęcia»

Wybory do Samorządu Szkoły

   "Nie jestem uczniem niemrawym,
    więc łatwo załatwię różne ważne sprawy"
               "Zagłosujcie na mnie
                będzie bardzo fajnie"
"Jestem Gałysa Ewelina
super ze mnie dziewczyna
                         umiem pisać i rachować
                         i dyrekcję oczarować"
Takie i inne wiersze gościły przez dwa tygodnie na górnym i dolnym korytarzu naszej szkoły. Kandydaci reklamowali się plakatami, a niektórzy posunęli się dalej, rozsypując cukierki wśród dzieci. 25 września 2009r., po wcześniejszej prezentacji wszystkich kandydatów przystąpiono do wyborów. Głosowali uczniowie klas od II do VI. Nad poprawnością głosowania czuwała komisja wyborcza. Po przeliczeniu głosów ogłoszono wyniki.
Ania Wysopal  - została przewodniczącą samorządu
Wojtek Chlipała - zastępcą przewodniczącej
Daria Lizoń - sekretarzem
Ewelina Gałysa - skarbnikiem
Sylwia Pogwizd - członkiem zarządu

 

Witamy Cię szkoło

Wreszcie upragnione wakacje

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Szóstoklasiści po raz ostatni spotkali się z nauczycielami i swoimi kolegami  w murach naszej szkoły.  Wielu łezka zakręciła się w oku. Szybko "zleciało" tych siedem lat. Oby pozostały Wam po nich tylko dobre wspomnienia

Uczniom i kadrze pedagogicznej
życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Wypoczywaliśmy na zielonej szkole

Początkiem czerwca, po sumiennie przepracowanym roku szkolnym,  45 uczniów naszej szkoły przebywało na na "zielonej szkole" w Jastrzębiej Górze. Dzieci odpoczywały i poznawały region Kaszub. Już w drodze nad morze zawitaliśmy do Malborka, aby zwiedzić monumentalny zamek krzyżacki. Podczas pobytu nad morzem uczniowie zwiedzili Trójmiasto; w Gdyni podziwiali port z okrętem wojennym "Błyskawica" oraz Oceanarium, w Gdańsku piękną Starówkę, pomnik na Westerplatte. W czasie wycieczki na Hel odwiedzili Fokarium, spacerowali „Aleją Gwiazd” we Władysławowie, podziwiali uroki naszego morza podczas przechadzki po molo w Juracie.  W czasie wycieczki wokół Jeziora Żarnowieckiego uczniowie podziwiali elektrownię oraz piękny krajobraz z wieży widokowej. Niezwykle interesujący był też pobyt w pracowni bursztynów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych na terenie ośrodka wypoczynkowego "Wita".

Z żalem wyjeżdżaliśmy do domów, zabierając ze sobą pamiątki, zebrane na plaży muszelki i bursztyny. Szkoda, że tak szybko skończył się ten nasz wypad nad morze! Może znów za rok………

Zobacz»

Uczestniczyliśmy w Święcie Kwitnącej Jabłoni

Coroczne Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku, było w tym roku wyjątkowo uroczyste. Świętowano bowiem okrągłą 60-tą rocznicę obchodów tej imprezy. W latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku, młodzież naszej szkoły każdego roku uczestniczyła w kolorowym pochodzie w Łącku, niosąc barwne drzewka, prezentując kukły,  smoka, bądź plansze dzieła byłego kierownika naszej szkoły, Pana Jana Bucyka. Nawiązując do tradycji tamtych lat, uświetniliśmy tegoroczny jubileusz. Wystrojeni w stroje regionalne, prezentowaliśmy wspaniałą "kwitnącą" jabłonkę, która imponująco wyglądała, zarówno w czasie korowodu jak i później w amfiteatrze.   
Zdjęcia»

 
 

Nie ma jak wycieczki :)

Wiosna to czas wycieczek dlatego też 20 maja 2009 roku uczniowie klasy drugiej byli na wycieczce autokarowej w Krakowie. Jak przystało na tych, którzy przyjęli Pierwszą Komunię Świętą, odwiedzili Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Z wieży tej bazyliki podziwiali panoramę Krakowa. Później udali się do Lasku Wolskiego, gdzie w ZOO oglądali zwierzęta z całego świata. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, późnym popołudniem wrócili do domu. Krótszą ale także pełną wrażeń wyprawę odbyła klasa IV zdobywając Babią Górę i wcielając sie w rolę koczowników z okresu kultury łużyckiej. Wykonali także ciekawe makiety grodów sprzed 2 tys. lat. Podobna osada stała pewnie przed wiekami na naszej górze. Szkoda że nie można choć na chwilę przenieść się w tamte czasy - wzdychali uczniowie.
Zdjęcia»
 

Kultywujemy tradycje wielkanocne

Czas Wielkiej Nocy to okazja do poznania wielkanocnych zwyczajów naszego regionu. Niektóre obrzędy, celebrowane na zabrzeskiej  wsi powoli zanikły, niektóre pozostały. Do tych powoli zanikających należy przedświąteczny zwyczaj wypieku chleba, robienia masła. Tego właśnie uczą się nasze dzieciaki na zajęciach z regionalizmu. Pozostał natomiast zwyczaj robienia pisanek, wspólnych klasowych spotkań wielkanocnych czy uroczystego przeżywania okresu oczekiwania. Oblewamy więc gości wodą z plastikowych jajeczek i chóralnie życzymy wszystkim Wesołych Świąt
Zdjęcia»

Udany występ hokeistów

Dnia 28.03.2008r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zagorzynie odbyły się Gminne Zawody w Unihokeja. W turnieju uczestniczyli uczniowie 11 szkół z terenu Gminy Łącko. Bardzo dobrze spisali sie nasi hokeiści. W tak trudnej rywalizacji zajęli wysokie III miejsce, ustępując miejsca tylko największym szkołom z terenu gminy.

GRATULUJEMY!!

Wyniki»

Konkurs instrumentalistów i wokalistów

W czwartek 26 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Młodych Wokalistów i Instrumentalistów. Tegoroczne występy, nasi uczniowie mogą zaliczyć do bardzo udanych. W kategorii wokalnej Iwona Gałysa była bezkonkurencyjna zajmując zasłużenie I miejsce. Wyróżnienie otrzymała także  Ewelina Gałysa. W kategorii instrumentalistów wyróżnienie otrzymały dziewczynki z kl. V-VI           (M. Kulig, K. Stanisz, P. Pogwizd, B. Bulanda, K. Kucia, A. Wysopal).
                      Zdjęcie 1 »                    Zdjęcie2»

Pożegnaliśmy zimę

Marzanna była pradawną słowiańską boginią zimy. Wrzucając do wody słomianą kukłę, żegnano symbolicznie czas chłodu, przygotowując się do nadejścia wiosny. Nawiązując do tego  obyczaju, uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni wykonali na lekcjach okazałą kukłę, którą następnie wrzucili z mostu do Dunajca. Płyń marzanno do morza, żegnaj zimo, witaj wiosno.
Zdjęcia»

Dzień zakochanych w naszej szkole

14 lutego w naszej szkole zapanowały miłosne klimaty - wszak to święto zakochanych. Kartki walentynkowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski, rozeszły się jak świeże bułeczki. Na dolnym korytarzu rozgościła się POCZTA Walentynkowa, która adresatom ze wszystkich klas przekazywała życzenia i liściki od tajemniczych wielbicieli. A życzeń było mnóstwo - dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Pani Ewa - opiekunka Sam. Uczn. zorganizowała konkurs na najciekawszy strój walentynkowy. Zwyciężczynią została Daria Lizoń z klasy IV. Podziwialiśmy jednak oryginalne pomysły wszystkich przebierańców z czerwonymi sercami.
Zdjęcia»

W naszych planach już Zielona Szkoła

Jeszcze zima w pełni a uczniowie i nauczyciele naszej szkoły już planują wyjazd nad morze w ramach zielonej szkoły. Tygodniowy pobyt nad Bałtykiem zaplanowaliśmy na końcówkę roku szkolnego. Impreza ta będzie kosztowna a jednocześnie wymagająca dużego zaangażowania i wysiłku organizacyjnego, dlatego już teraz trzeba o niej pomyśleć. Dla wszystkich ciekawych i chętnych na wyjazd, zamieszczamy poniżej linki do Ośrodka Wczasowego Wita w Jastrzębiej Górze, w którym będziemy wypoczywać
Strona  ośrodka»
Zdjęcia pokoi»

Babciu, Dziadku - Kochamy Was

Pod Hasłem "Kochamy Was" obchodzono w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas młodszych, pod opieką wychowawców, przygotowali bogaty program artystyczny oraz drobne upominki dla wszystkich babć i dziadków. Młodzi artyści dali wspaniały popis swoich umiejętności tanecznych, wokalnych i aktorskich. Pani dyrektor złożyła życzenia zdrowia, pomyślności  w życiu oraz zadowolenia z wnucząt. Po akademii wszyscy spotkali sie na symbolicznej kawie i herbatce osłodzonej ciastkiem. Dla wszystkich były to niezwykle wzruszające chwile.
Zdjęcia»

Życzenia świąteczne :)

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
by kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
by sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość.

Wszystkim Nauczycielom i Uczniom, życzy autor strony
Zdjęcia»
 

Pomagamy Wiktorii

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole została przeprowadzona akcja pod hasłem "Dar serca dla Wiktorii". Aby ratować życie nienarodzonej jeszcze Wiktorii Czech, przedstawiciele Samorządu Szkolnego przeprowadzali na terenie naszej placówki ogólnoszkolną zbiórkę pieniędzy. Dzięki wielkiej ofiarności dzieci i pracowników naszej szkoły, udało się uzbierać ponad tysiąc złotych. Pieniążki zostały przekazane na konto Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Czekamy na dobre wieści z Monachium

Nasz dar serca»

Mikołaj nas odwiedził

Mimo braku śniegu dotarł do naszej szkoły 6 grudnia Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkie grzeczne dzieci. Uczniowie byli zadowoleni i uśmiechnięci, ponieważ każdy otrzymał prezent. Rózgi, które miał ze sobą zabrał z powrotem. To o czymś świadczy. Dziękujemy i czekamy w przyszłym roku. Zdjęcie ze Świętym Mikołajem to prawdziwa przyjemność.

Zobacz sam»

Sukcesy pingpongistów

W dniach 22 i 29.11.2008r. w Zespole Szkół w Zagorzynie odbyły się Gminne Zawody w Tenisa Stołowego, uczniowie naszej szkoły spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca i kwalifikując się do zawodów międzygminnych
Więcej»    

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. W piątek, 7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca 90-tą rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy V, pod opieką Pani M. Bawełkiewicz
Zdjęcia»                                                      Więcej o tych wydarzeniach»

 

-1-2-3-4-5

 

 
Copyright by Jacek Gałysa