WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRZEŻY
 

Szkoła Podstawowa w Zabrzeży
33-390 Łącko

tel.(018)4446068

sp.zabrzez@poczta.onet.pl

gg:3940245

Tu jesteśmy

Kliknij na mapkę

KSIĘGA GOŚCI

FORUM


FOTOGALERIA


E-KARTKA

złóż życzenia

nabliższym, znajomym...


 
webmaster
Profesjonalne bezpłatne statystyki www

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się podniosła akademia. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Krystyna Gałysa, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
W części artystycznej uczniowie z klasy IV oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego–pod kierunkiem pani Małgorzaty Bawełkiewicz - muzyką, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
   Na zakończenie, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki, wykonane przez uczniów.

Zdjęcia»

Sezon wycieczkowy trwa

29.09.2015r. uczniowie klas młodszych pod kierunkiem wychowawców wyruszyli na autokarową wycieczkę. Tym razem odwiedzili stolicę Tatr -Zakopane. W programie wycieczki był wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę, zwiedzanie sanktuarium matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, podziwianie Wielkiej Krokwi oraz wiele innych atrakcji. Kilka dni później, członkowie Koła Turystycznego "Wędrowniczek" pod opieką panów Jacka Gałysy i Stanisława Nowaka, pojechali do Limanowej. Po pokonaniu autokarem pięknej widokowo, bogatej w serpentyny i odcinki rajdowe trasy, relaksowali się na miejskiej pływalni korzystając ze wszystkich atrakcji jaki ten obiekt zapewnia tj. jacuzzi, zjeżdżalni oraz oczywiście basenów.
Niech żyją wycieczki.

Zakopane»                                                                      Limanowa»

Wybory do Samorządu Szkolnego

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO są  naszą szkolną tradycją. Co roku, przez cały wrzesień,  uczniowie starannie przygotowują się do tego trudnego zadania.  Klasy starsze wybrały swoich reprezentantów, którzy wymyślili odpowiednie hasła i wykonali plakaty wyborcze. Uczyli się w ten sposób odpowiedzialności i samorządności. Opiekun Samorządu Szkolnego - Pani Małgorzata Bawełkiewicz czuwała nad rzetelną realizacją zadań kampanii przedwyborczej. Ważnym elementem kampanii była prezentacja kandydatów na spotkaniu szkolnym. Wspaniale przygotowani kandydaci przekonywali do siebie i do swoich pomysłów kolegów i koleżanki ze wszystkich klas.
25 września 2015r.  uczniowie klas III-VI w tajnym głosowaniu wybierali przedstawicieli Samorządu Szkoły. Dzieci oddawały swoje głosy na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych, które wrzucali do urny. Po zakończonym głosowaniu, komisja skrutacyjna podliczyła głosy i wyłoniła zwycięzców. Oto oni:
PRZEWODNICZĄCY: EWA ARENDARCZYK
ZASTĘPCA: ADRIAN OPYD
SKARBNIK: WIKTOR MIKOŁAJCZYK
SEKRETARZ: KLAUDIA KONOPKA
CZŁONKOWIE: PATRYCJA POGWIZD
                    KRYSTIAN RUSNAK
Mamy nadzieję że  wybraliśmy odpowiednie osoby. Życzymy im aktywnej działalności.
 

"Wędrowniczek" wyruszył w swiat

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze, pod opieką pana Jacka Gałysy i pana Stanisława Nowaka znów zapoczątkowało serię wyciecz, których celem jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań turystycznych i krajoznawczych, poznawanie obiektów przyrodniczych, tradycji, kultury oraz pogłębianie wiedzy o własnym regionie. Niezwykle ważnym aspektem działań SKTK jest, popularyzacja aktywnych form wypoczynku takich jak turystyka piesza i rowerowa, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, promowanie zdrowego stylu życia. Nasza pierwsza wyprawa miała na celu zwiedzenie największej przechowywani owoców w najbliższym rejonie - Owocu Łąckiego, oraz dotarcie do Góry Zyndrama w Maszkowicach. Odbyliśmy ją (wyprawę) także na rowerach. Po zwiedzeniu obiektów "Owocu Łąckiego, wyjechaliśmy na Górę Zyndrama. Tutaj w czasie ostatnich wakacji studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonali historycznego odkrycia. Podczas  prac archeologicznych natknęli się na kamienne znalezisko o skali porównywalnej do starożytnych Myken. Odkrycie jest rewolucyjne, ponieważ do tej pory najstarszymi kamiennymi obiektami architektonicznymi znanymi w tej części Europy były kościoły datowane na X wiek. Wykopaliska z Maszkowic są od nich starsze o - bagatela! - 2500 lat. Zdaniem archeologów, mamy do czynienia z pozostałościami warowni obronnej. Prawdopodobnie była zamieszkana przez mniej więcej 200 lat, a populacja wahała się w okolicach ok. 150-200 osób.
Nie wiadomo jednak, do jakiej cywilizacji należeli ci ludzie. Przypuszczalnie dotarli w okolice "Góry Zyndarma" z terenów dzisiejszych Węgier. Poznać to można po tysiącach zachowanych elementów ceramiki i ozdób od 2011 roku gromadzonych przez studentów. Jesteśmy dumni, że na terenie naszej gminy dokonano tak niesamowitego odkrycia. Po krótkim posiłku, górami, po drugiej stronie Dunajca, mocno zmęczeni, pokropieni deszczem, powróciliśmy do Zabrzeży. Do zobaczenia na następnej wyprawie.                                                                                    

Zdjęcia»

Wycieczka do Czerwonego Klasztoru

Uczniowie klasy V, pod koniec  ubiegłego roku szkolnego, zdali egzamin i uzyskali upragnioną kartę rowerową. Dlatego też mogli swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać  w praktyce uczestnicząc w wycieczce rowerowej do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Wszyscy uczestnicy dzielnie pokonali prawie 40 kilometrów i pokazali, iż jazda na rowerze nie jest im obca. Piękna pogoda, przygody oraz wspaniałe widoki na Pieniny i Przełom Dunajca, na długo pozostaną wszystkim w pamięci.

Zdjęcia»

Witaj szkoło

 

Minął czas beztroskich wakacji, a zatem pora wracać do pracy i nauki.
1 września w czasie uroczystości Dyrektor szkoły Pani Krystyna Gałysa otworzyła nowy rok szkolny 2015/2016. Po krótkiej części artystycznej i omówieniu spraw organizacyjnych dotyczących pracy w nowym roku szkolnym, wszyscy uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich klasach. W czasie spotkań wymieniano wrażenia z wakacji, omawiano plany zajęć, dojazdy do i ze szkoły oraz poruszano tematykę bezpieczeństwa w szkole i w drodze do niej.
W nowym roku szkolnym uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów edukacyjnych, satysfakcji z pracy i nauki oraz wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do wyznaczanych celów. Niech szkoła będzie miejscem, do którego z chęcią będziemy przychodzić, a czas w niej spędzony okaże się ciekawą, intelektualną przygodą oraz mądrą zabawą, wypełnioną twórczą energią.

 
"Przypominamy, że w roku szkolnym 2015/2016 rodzice uczniów klas I, II i IV szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum nie będą kupować podręczników lub materiałów edukacyjnych niebędących podręcznikami oraz materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Zapewnienie tych podręczników i materiałów jest zadaniem szkoły..."
 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego, pożegnanie klasy VI

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. 26 czerwca 2015 roku wszyscy uczniowie zebrali się , aby podsumować miniony rok szkolny. Pani dyrektor – Krystyna Gałysa podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny; życzyła też zebranym udanych, bezpiecznych wakacji. Wyraziła nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły, aby w następnych roku szkolnym z jeszcze większą ochotą na nowo podjąć trud nauki. W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych oraz innych upominków. Uczniowie otrzymali także nagrody za osiągnięcia w konkursach i reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Klasa szósta, przygotowanym programem artystycznym, pożegnała się z kolegami, nauczycielami i szkołą, zaś uczniowie klasy V wręczyli odchodzącym uczniom prezenciki. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku. Wychowawcy wręczyli też w salach świadectwa pozostałym uczniom.

Zdjęcia»

Wycieczka  w Góry Świętokrzyskie

Aby podtrzymać tradycje naszej szkoły, również w tym roku na początku kalendarzowego lata zorganizowano wycieczkę dla klas starszych. Tym razem naszym celem były Góry Świętokrzyskie.      W pierwszym dniu, po kamienistej drodze weszliśmy na górę Św. Krzyża. Tu na własne oczy, zobaczyliśmy jak wyglądają gołoborza, zwiedziliśmy muzeum przyrodniczo leśne, kaplicę Św. Krzyża, kryptę, muzeum misyjne księży Oblatów.
-W drugim dniu miasto Sandomierz: rynek, ratusz, podziemną trasę turystyczną, zbrojownię, Bramę Opatowską, a na koniec wycieczki dotarliśmy na zamek w Baranowie Sandomierskim. Pełni wrażeń, nieco zmęczeni bogatym programem, wracaliśmy zadowoleni do domów, a nazajutrz, po prawie tygodniowej przerwie, jeszcze -niestety-do szkoły. Dobrze, że za dwa tygodnie wakacje.

Zdjęcia»

Spotkanie z policjantem

W związku ze zbliżającym sie terminem egzaminu na kartę rowerową czwartoklasistów, pan Jacek Gałysa zorganizował spotkanie z policjantem, dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Pan policjant przyjechał do nas z posterunku łąckiego "wypaśnym", policyjnym samochodem. Najpierw przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach (nie tylko rowerem), bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią, a potem, na podwórzu szkolnym zaprezentował nam swoją "brykę". Oczywiście najbardziej interesowało nas jej bogate wyposażenie, które pan policjant cierpliwie, nam demonstrował. Na koniec pokazu, największa atrakcja- długa i przeraźliwie głośna syrena, która z pewnością wystraszyła niejednego sąsiada naszej szkoły.

Zdjęcia»

Dzień sportu

Międzynarodowy Dzień  Dziecka,  uczniowie  naszej szkoły, jak co roku, spędzili  na sportowo. Międzyklasowe rozgrywki w piłkę ręczną, pożegnalny mecz piłki nożnej; klasa VI kontra pozostali uczniowie, zdominowały atrakcje tego wspaniałego naszego święta. Niemałą atrakcją były też konkursy sprawnościowe rozgrywane na zielonym boisku, które przyniosły nam wiele emocji, zdrowej rywalizacji i radosnych przeżyć. Kiełbaska z rożna serwowana przez Panią Gosię i wspierającego Ją Pana Staszka, smakowała wyśmienicie po kilku godzinach spędzonych aktywnie na szkolnym podwórku. W tym roku wyjątkowo dopisywała nam pogoda. Oby więcej takich dni.

Zdjęcia»

Wycieczki klas młodszych

Korzystając z pięknej pogody i rozluźnienia przedwakacyjnego uczniowie klas młodszych wyruszyli na autokarowe wycieczki. Klasa druga, tradycyjnie po Pierwszej Komunii Świętej, wraz ze swoimi mamusiami i panią wychowawczynią, pojechała do miasta naszego Wielkiego Świętego J.P.II- do Wadowic. Po drodze odwiedzili też Inwałd, gdzie oglądali miniaturowe budowle, największych perełek architektonicznych świata. Natomiast w Dniu Dziecka, klasa pierwsza i zerówka, spędziły ten świąteczny czas, na wycieczce do Niedzicy i sąsiedniej Szczawnicy. W Szczawnicy zwiedzili Muzeum Przyrodnicze, zaś w Niedzicy zwiedzali zamek, gdzie straszy Biała Dama i pływali statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Zdjęcia»

Wycieczka na Trzy Korony

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze "Wędrowniczek" nie zwalnia tempa.  Po zwiedzeniu gór Beskidu Sadeckiego, Wyspowego, Gorców, tym razem czas przyszedł na Pieniny. W dniu 16 maja 2015r liczna grupa uczniów klas IV- VI uczestniczyła w wycieczce pieszej  na Trzy Korony i Górę Zamkową. Piękna wiosenna pogoda, wspaniałe widoki, adrenalina na szczycie Trzech Koron,  długo pozostaną w pamięci uczestników.

Niech żyje turystyka!
Zdjęcia»

Sukcesy sportowców

Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły uczestniczący w wiosennych gminnych zawodach sportowych. Zarówno w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej jak i w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej zawodnicy z naszej szkoły zajęli bardzo dobre II miejsce, ustępując miejsca tylko Szkole Podstawowej z Łącka. Sukces ten tym bardziej cieszy, iż poziom zawodów był bardzo wysoki. Zwycięska drużyna ze Szk. Podst. w  Łącku, została w następnym etapie mistrzem powiatu w tych obu dyscyplinach.

Zdjęcie»

Kochamy folklor

Wspaniały sukces odniosły uczennice naszej szkoły biorące udział w XX Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków Instrumentalistów organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Kapela złożona z uczennic klasy IV, w składzie: Patrycja Pogwizd, Julia Pogwizd i Justyna Kucia zajęła zaszczytne I miejsce. Cieszymy się bardzo, że folklor naszych ziem nadal jest kultywowany przez młode pokolenia, a nasze uczennice, które równocześnie są członkami Związku Podhalan w Łącku tak aktywnie i nim uczestniczą. Brawo "góraleczki", tak trzymać.

Zdjęcie»

Trzeciaki górą na konkursach gminnych

Wśród dzieci klas młodszych, największe sukcesy wiedzowe, odnieśli w tym roku uczniowie klasy III, przygotowani przez Panią Danutę Kurzeja. W Gminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas trzecich, który odbył się w S.P. w Kiczni, w dn. 24 kwietnia,  Alicja Zając,  pokonała wszystkich trzecioklasistów w gminie, zajmując dumnie I miejsce. Za kilka dni (30 kwietnia), w Gminnym konkursie Ortograficznym uczniów klas trzecich, który natomiast miał miejsce w S.P. w Szczereżu, nasz trzecioklasista Marek Ślusarczyk zajął III miejsce. Sukces to tym większy, że zarówno Ala jak i Marek są o rok młodsi od większości trzecioklasistów    w gminie, gdyż poszli do klasy pierwszej jako sześciolatkowie. Ponadto, Marek swoją edukację (dwa lata) rozpoczynał w Kanadzie, skąd powrócił i jako sześciolatek dołączył do nas. Tym mocniej gratulujemy Markowi. Gorące gratulacje dla Ali, za wspaniały sukces i promowanie naszej szkoły już od najmłodszych lat. A szczególne słowa uznania dla wychowawczyni Pani Danusi Kurzeja, za tak piękne osiągnięcia w edukacji najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zdjęcie»

Sukces w Gminnym Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych

Tradycyjnie już, prace naszych uczniów zostały docenione w Gminnym konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych, organizowanym podobnie jak w latach poprzednich przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Łukasz Bulanda zajął I miejsce, Karol Bandyk III miejsce a Krystian Tworek wyróżnienie. Gratulacje dla wyróżnionych uczniów, a jeszcze większe dla ich "pomocników".

Zdjęcie»

Święta wielkanocne

W dniu 31 marca miał miejsce w naszej szkole uroczysty Poranek Wielkanocny. Członkowie Kółka Misyjnego, przygotowani przez opiekunkę, panią Bożenę Miętkiewicz, opowiedzieli o tradycji i zwyczajach wielkanocnych. Na zakończenie uroczystości  obdarowali nauczycieli symboliczną "babeczką," a potem wywołali salwy śmiechu, polewając uczestników spotkania śmigusową wodą.  Ponadto klasa I przed odejściem na przerwę świąteczną, zorganizowała klasowe spotkanie, dzieląc sie uroczyście tradycyjnym jajkiem.

Zdjęcia»

Pożegnanie zimy

Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY uczniowie z kl. 0-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na - tradycyjne już w naszej szkole- topienie Marzanny. W radosnym pochodzie zanieśli wykonane przez siebie kukły na most na Dunajcu. Tu, przy wyjątkowo pięknej, słonecznej pogodzie, wrzucili do rzeki, symbol niechcianej już zimy. Zwyczaj niesienia i topienia Marzanny wywodzi się z czasów słowiańskich, gdzie podobnie jak dzisiaj, symbolizowała ona zimę. Niegdyś wierzono, że wraz z płynącą w wodzie kukłą odejdzie zima, a w jej miejsce przybędzie upragniona wiosna. My też mamy taką nadzieję, tym bardziej, że podczas spaceru napotkaliśmy na pierwsze oznaki wiosenki.

Zdjęcia»

Sukces wokalny Ani Gromala

Do tradycji należy już, udział uczniów naszej szkoły w Gminnym Konkursie Młodych Wokalistów i Instrumentalistów w Łącku. Szkołę w Zabrzeży, w tym roku, reprezentowały:
Emilia Kucia - klasa 0
Julia Ferenc - klasa I
Anna Leszko - klasa I
Anna Gromala - klasa II
Patrycja Pogwizd - klasa IV
Julia Pogwizd - klasa IV
Justyna Kucia - klasa IV
Katarzyna Słabaszewska - klasa V
Poziom konkursu był niezwykle wysoki a uczestnicy prezentowali niezwykle wysoką formę. Tym bardziej cieszą zajęte przez nasze dziewczęta miejsca:
w młodszej grupie (od 0 do III klasy) pierwsze miejsce zdobyła Anna Gromala,
w starszej grupie (od IV do VI klasy) drugie miejscje zdobyła Justyna Kucia.
Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów!

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 12.03 odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w grupie uczniów klas młodszych.
I miejsce zajęła Anna Gromala kl.II
II miejsce Anna Leszko kl. I,
III miejsce Wiktoria Lipień kl.II,
IV miejsce Zuzanna Sopata kl. II,
V miejsce Julia Cedzidło kl. II
Zdjęcia»

Wyjazd na lodowisko

Nie mając już nadziei na prawdziwą zimę i przyszkolne lodowisko, członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego "Wędrowniczek," pod opieka pana Jacka Gałysy i Stanisława Nowaka, 7 marca 2015r. udali sie na lodowisko do Chełmca koło Nowego Sącza. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Cała grupa (29 uczniów) chętnie uczestniczyła w zabawach na lodzie doskonaląc jazdę na łyżwach. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona. Polecamy takie wyjazdy- dobry humor gwarantowany.

Zdjęcia»

Arek Hamiga zwycięzcą Gminnego Turnieju Tenisowego

W sobotę 14 lutego w godzinach popołudniowych w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Łącko. Uczeń naszej szkoły Arek Hamiga spisał się znakomicie i w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2006)  został zwycięzcą Turnieju. Gratulujemy mu sukcesu i życzymy aby dalej doskonalił swoje umiejętności i w przyszłości osiągał jeszcze większe  sukcesy.

Zdjęcie»

Pokaz sztuk walk

6 lutego 2015 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego i Opiekunki S.U. p. Jadwigi Florian, w naszej szkole odbył się pokaz sztuk walk. Prowadzącym  imprezę był mistrz - Pan Stanisław Majchrzak reprezentujący Stowarzyszenie Samoobrony Sztuk Walki (International Self Defense Association). Celem pokazu było przybliżenie uczniom różnych stylów obronnych wywodzących sie z kultury Dalekiego Wschodu oraz promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie podziwiali sprawność fizyczną wszystkich zawodników w tym uczennicy naszej szkoły; w-ce mistrzyni świata Klaudii Konopka. Nadrzędnym celem pokazu była jednak zbiórka pieniężna dla potrzebującej rehabilitacji Julii Pachut. Uczniowie wykazali sie dużą hojnością i przekazali na ten cel 320,00 zł. Wszystkim uczestnikom i ofiarodawcom dziękujemy, a Julii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zdjęcia»

Radek najlepszym anglistą w szkole

Nasz szóstoklasista, Radosław Myjak, zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. We współzawodnictwie na tym etapie, uczestniczyło 75 uczniów szkół powiatu nowosądeckiego. Konkurs odbył się 19 stycznia w Barcicach. Niestety, tym razem Radek miał mniej szczęścia, i nie udało mu się zakwalifikować na etap wojewódzki.  Mimo wszystko, serdecznie gratulujemy dotychczasowego sukcesu i życzymy dalszych sukcesów w Gimnazjum w Łącku.

 

Zabawa karnawałowa

Pod koniec stycznia w naszej szkole odbyły się tradycyjne zabawy karnawałowe. W jednym dniu bawili się "starszacy", zaś na drugi dzień, juniorzy z klas I-III. W zabawie uczestniczyły również przedszkolaki z zerówki. Dzieci zaprezentowały się w niezwykłych karnawałowych strojach, uczestniczyły w "szalonych" tańcach przy muzyce mechanicznej, w ciekawych konkursach zorganizowanych przez wychowawców klas, a także w tradycyjnych klasowych "biesiadach" przy herbatce i ciastach przygotowanych przez kochane mamusie. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień - dzień pełen wrażeń i niespodzianek, oraz  radości i zabawy.

Zdjęcia»

Dzień Babci i Dziadka

To już tradycja. Co roku 21 stycznia, naszą szkołę odwiedzają Babcie i Dziadkowie, aby uczestniczyć w szkolnej imprezie przygotowanej przez ich wnuczęta z klas O-III, oraz panie wychowawczynie. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali piękne programy artystyczne, które z wielkim wzruszeniem obejrzeli "Dziadkowie". Były też laurki i drobne upominki, własnoręcznie przygotowane przez wnuki, dla swoich Babć i Dziadków. Mamusie przygotowały ciasteczka i herbatkę, by "osłodzić" Gościom część towarzyską. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć i słodkości dla kochanych wnuków, od naszych dostojnych gości. W miłej i serdecznej atmosferze wszyscy spędzili czas w szkole. Paniom klas młodszych dziękujemy za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.
Kocham mocno Babcię, Dziadka.
To nie żarty moi mili.
Dzisiaj im życzenia składam,
By 100 latek jeszcze żyli.

Zdjęcia»

Gazetka szkolna

Nowy rok kalendarzowy 2015 uczniowie klasy szóstej rozpoczęli od wydania gazetki szkolnej. Według zapewnień "redaktora naczelnego" Piotrka Konopki, kolejne numery będą jeszcze ciekawsze i wydawane częściej.  Mamy nadzieję, iż mimo  trudnego początku,  tematyka oraz styl gazetki wszystkim przypadnie do gustu.

Gazetka»

Wycieczka do kina

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze "Wędrowniczek" nie próżnuje. 17 stycznia 2014 r. pod opieką p. Stanisława Nowaka i p. Jacka Gałysy, 27 uczniów odwiedziło stolicę Sądecczyzny - Nowy Sącz. Głównym punktem wycieczki był film  w  nowoczesnym kinie Helios pt. "Noc w muzeum. Tajemnica grobowca". Uczniowie na chwilę przenieśli się  w sposób fantastyczno-przygodowy w czasy starożytnego Egiptu. Zobaczyli muzeum Brytyjskie, w którym ożywają niezwykłe eksponaty.  Po seansie filmowym uczestnicy mieli okazję zwiedzić największą galerię tego miasta - Trzy Korony.

 

Wigilia szkolna

 19 grudnia już od rana wszystkie klasy świętowały nadchodzące Boże Narodzenie. Świąteczna atmosfera zapanowała w całej szkole. Z sal lekcyjnych dochodziły dźwięki pięknych kolęd i pastorałek. W każdej klasie odbywało się spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie wraz z wychowawcą, panią dyrektor i grupką rodziców łamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia świąteczne. We wszystkich klasach mamusie przygotowały potrawy wigilijne, które podtrzymując tradycję, z apetytem spożywano. Kilka dni wcześniej, w ramach szkolnych konkursów, uczniowie przygotowali piękne stroiki,  pomysłowe kartki bożonarodzeniowe i niezwykle dekoracyjne pierniczki świąteczne. Wszystkie te wytwory uczniowskiej wyobraźni wzięły udział w szkolnych konkurencjach, podsumowanych i nagrodzonych podczas ogólnoszkolnej Wigilii kończącej ostatnie zajęcia w mijającym 2014 roku. Finał zajęć w tym magicznym dniu, uświetniły swymi uroczymi występami przedszkolaki wraz z uczniami klasy III. Na zakończenie spotkania, Pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i wyróżniła zwycięzców gminnych konkursów o tematyce bożonarodzeniowej; Julia Cedzidło- ucz kl. II zdobyła II miejsce w gminnym konkursie na najpiękniejszą szopkę, natomiast Alicja Zając- uczennica kl. III również II miejsce na najładniejszą kartkę świąteczną.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

Juz po raz czwarty, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia (16 grudnia 2014r.), odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Świąteczną dla uczniów klas I-III. Organizatorki konkursu: p. Magdalena Śliwińska i p. Danuta Kurzeja zadbały o to by prace wykonane przez uczestników były całkowicie samodzielne. Dlatego dla wszystkich młodych plastyków przygotowano materiały, a prace tworzone były na miejscu podczas trwającego półtora godziny konkursu. Efekt zmagań z kredkami był imponujący i wprawił w niemałe zakłopotanie jury konkursu. Jednak po dłuższej naradzie jury w składzie: p. Małgorzata Gromala -kierownik Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, p. Jadwiga Jastrzębska -prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej, p. Krystyna Gałysa -dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrzeży, p. Stanisław Nowak -plastyk tutejszej szkoły, przyznało:
I miejsce -Oliwia Jasiurkowska -S.P. Łącko,
II miejsce -Alicja Zając -S.P. Zabrzeż oraz Julia Szczepaniak -S.P. Jazowsko,
III miejsce ex aequo - Eryk Kałużny -S.P. Kicznia, Piotr Kwiatkowski -S.P. Kadcza i  Kamil Zasadni -S.P. Szczereż.
Zdobywcy medalowych miejsc zostali uhonorowani cennymi nagrodami ufundowanymi przez miejscowych sponsorów. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki przygotowane przez organizatorki. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów plastycznych na kolejnych etapach kształcenia.

Zdjęcia»

Mikołaj w szkole

Wiele jest ważnych wydarzeń w szkolnym kalendarzu, ale niewiele dni, na które wszyscy czekają. Dla nas takim niezwykłym dniem jest 6 grudnia -odwiedziny Świętego Mikołaja. Dzień kiedy wspólnie się bawimy, dzielimy prezentami i cieszymy się jego towarzystwem.  Wszystkie dzieci, od najmłodszych do najstarszych, wzięły udział w występach, konkursach i turniejach wiedzowych organizowanych przez poszczególne klasy. Gorącą atmosferę wspólnej zabawy i rywalizacji podgrzała dodatkowo wielka loteria, w której można było wylosować bardzo wartościowe rzeczy. W naszej szkole są tylko grzeczne dzieci, więc Mikołaj musiał się mocno natrudzić, żeby przynieść ze sobą duuuuuuużo prezentów. Niech Święty Mikołaj będzie łaskawy dla nas wszystkich, a Jego dobroć i życzliwość wspierają nas każdego dnia.

Zdjęcia»

Szkolny Konkurs Poezji Marii Kownackiej

26 listopada 2014r. w naszej szkole odbył się czwarty Szkolny Konkurs Poezji kl. I-III. W poprzednich latach dzieci recytowały poezję Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy. W tym roku organizatorzy: M. Śliwińska i S. Nowak, chcąc uczcić 120. rocznicę urodzin Marii Kownackiej, która kilkakrotnie odwiedziła nasza szkołę w latach 50-60. ubiegłego stulecia, zaproponowali zmierzenie się dzieciom z poezją tej autorki. W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Z dość trudną poezją dzieci, przy pomocy wychowawczyń, poradziły sobie znakomicie, o czym świadczą wyniki konkursu. Pięcioosobowe jury oceniało opanowanie pamięciowe, wymowę i interpretację. Oto zdobywcy pierwszych miejsc:
I m-ce : Ania Gromala, Wiktor Mikołajczyk, Szymon Klag
II m-ce : Zuzia Sopata, Marek Ślusarczyk
III m-ce: Hubert Duda, Hubert Jawor, Arek Hamiga, Maciej Mikołajczyk
Najlepsi recytatorzy otrzymali nagrody.
Zdjęcia»

Z Wędrowniczkiem do Limanowej

Koło Turystyczne "Wędrowniczek" nie traci zapału. Po zaliczeniu wzniesień w Beskidzie Sądeckim (Cebulówka) oraz w Gorcach (Osobie) i odbyciu rowerowej wyprawy do Czerwonego Klasztoru na Słowację, przyszła kolej Na Beskid Wyspowy.  Pod opieką panów Jacka Gałysy i Stanisława Nowaka, uczniowie zwiedzili stolicę tego pasma górskiego - Limanową. Po pokonaniu autokarem pięknej widokowo, bogatej w serpentyny i odcinki rajdowe trasy, uczniowie zwiedzili urokliwy limanowski rynek, Bazylikę NMP i pobliskie uliczki. Ponadto, po południu relaksowali się na miejskiej pływalni, dopełniając w ten sposób niezwykłe bogactwo wrażeń wyniesionych z kolejnej wyprawy.

Zdjęcia»

Święto Odzyskania Niepodległości

Klasa V wraz z wychowawcą panem Stanisławem  Nowakiem zaprosiła całą szkołę na uroczystą akademię z okazji Święta 11 listopada. Odbyła się ona 12 listopada o godz. 11.50. Uroczystość poprowadził Kamil Zając. Uczniowie pokazali nam obrazy przypominające dzieje Polski. Zobaczyliśmy jak Polskę niszczą kolejne zabory, jak rozrywają ją zaborcy. Zabrzmiała jednak „ Pieśń Legionów” i usłyszeliśmy w jakich okolicznościach udało się odzyskać niepodległość naszego kraju. Pieśni patriotyczne uroczyście zagrały flecistki z klasy V. Na koniec spotkania pani dyrektor pogratulowała uczennicy klasy V - Klaudii Konopka zdobycia srebrnego medalu na mistrzostwach świata  juniorów w sztukach walki wręcz, który to medal Klaudia zdobyła w dniu wczorajszym.

Zdjęcia»

Akcja ewakuacyjna szkoły

W poniedziałek,3 listopada2014r. około godz. 11.00 po szkole rozeszła się wieść, że gdzieś rozlano substancję  żrącą  i mamy szybko opuścić budynek. Nie minęła minuta, a już wszyscy znaleźli się na podwórku szkoły. Stało tam już jedno auto strażackie na sygnale, a chwilę później wjechały jeszcze dwa kolejne . Strażacy wbiegli do wnętrza budynku, ponieważ okazało się że brakuje dziennika z klasy III. Obserwowaliśmy z dala jak wynoszą Marka Ślusarczyka, kładą go na nosze i  rozpoczynają akcję pierwszej pomocy. Na szczęście wszystko to działo się „ na niby”. Były to ćwiczenia na wypadek, jak mamy zachować się w razie zagrożenia. Nie był to koniec spotkania ze strażakami. Zgromadziliśmy się wokół druhów strażackich, którzy zademonstrowali nam swój podstawowy sprzęt. Zobaczyliśmy również bardziej specjalistyczne narzędzia , nożyce pneumatyczne. Widzieliśmy z jaką łatwością przecinają one grube żelazne rurki. Tę próbną ewakuację zorganizował dla szkoły pan Zbigniew Janczura - w-ce prezes zarządu OSP w Zabrzeży oraz pani Magdalena Śliwińska. Dziękujemy za ciekawą lekcję.

Zdjęcia»

Wycieczka klas młodszych do Krakowa

7 października 2014 roku klasa II i III wraz z paniami Anną Nowak i Danutą Kurzeją uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Krakowa. Najpierw dzieci udały się do Teatru Groteska, gdzie obejrzały przepiękny spektakl pt" Doktor Dolittlei jego zwierzęta". Następnie zwiedziły najważniejsze zabytki Krakowa; Rynek, kosciół Mariacki, Sukiennice, Barbakan. O godzinie 12.00 wysłuchały hejnału granego z z wieży kościoła Mariackiego. Na koniec wycieczkowicze przeszli na Wzgórze Wawelskie, a tutaj podziwiali stary zamek królewski z jego dziedzińcem.
Zdjęcia»

Ślubowanie I klasy

Pierwszaki wraz z wychowawczynią, od dłuższego czasu przygotowywały się na tę chwilę. W uroczystości ślubowania pierwszoklasistów wzięła udział cała szkoła i niemal wszyscy rodzice "bohaterów" tego wydarzenia. Uczniowie klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Magdaleny Śliwińskiej, zaprezentowały program artystyczny zachwycając przybyłych gości śpiewem, recytacją wierszy i uśmiechem. Pięknie wykonane wiersze i piosenki oraz złożone obietnice świadczyły o tym, że wszyscy zasłużyli na miano ucznia i mogli przystąpić do najważniejszego punktu programu – pasowania. Pani dyrektor, Krystyna Gałysa, dopełniła ceremonii pasując każdego pierwszaka gigantycznym ołówkiem na ucznia naszej szkoły. Na koniec wychowawczyni wręczyła wszystkim legitymacje szkolne i dyplomy, natomiast drugoklasiści obdarzyli pierwszaków pamiątkowymi prezencikami. Zwieńczeniem uroczystości był smaczny poczęstunek przygotowany przez kochane mamusie, no i pierwsza w życiu zabawa taneczna.

Zdęcia»

Dzień Nauczyciela

15 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie dziękowali pani dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za cierpliwość, wyrozumiałość, troskę oraz trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie. Uczniowie kl. VI pod przewodnictwem pani Jadwigi Florian przygotowali montaż słowno - muzyczny, dedykowany specjalnie wszystkim pracownikom szkoły. Wśród gości zaproszonych na uroczystość znalazło się grono pedagogiczne, pracownicy obsługi, nauczyciele - emeryci, pracujący niegdyś w tutejszej szkole, oraz panie reprezentujące Radę Rodziców. Pani Dyrektor Krystyna Gałysa, wszystkim pracownikom oświaty życzyła pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy i podziękowała za codzienną dbałość o wizerunek naszej szkoły.

Zdjęcia»

Wycieczka rowerowa do Czerwonego Klasztoru

Po wyprawach pieszych na Osobie i Cebulówkę, członkowie Koła Turystycznego "Wędrowniczek" przesiedli sie na rowery i w dniu 10.10.2014r. wyruszyli do naszych południowych sąsiadów - na Słowację. Piękna pogoda, wspaniałe humory i cudowne widoki Przełomu Dunajca, spowodowały, iż dystans prawie 40 km (Krościenko- Czerwony Klasztor- Krościenko) został pokonany zaledwie w kilka godzin. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili klasztor, miejscowość Leśnica i oczywiście gorąco pozdrawiali turystów i flisaków płynących na tratwach po Dunajcu. Nie obyło się też bez naprawiania  rowerów (dokręcania śrub, pompowania kół oraz zawracania po pozostawione plecaki). Ale cóż warta byłaby wycieczka bez takich przygód.

Zdjęcia»

Wyprawa na Cebulówkę

Celem kolejnej wyprawy Szkolnego  Koła Krajoznawczo-Turystycznego  "Wędrowniczek", (w dniu 27.09.2014r.-w sobotę) była góra Cebulówka (747m n. p. m.) w Beskidzie Sądeckim. Pomimo trudnych warunków pogodowych oraz wyczerpującej marszruty, wszystkim udało sie zdobyć szczyt. Nagrodą dla wytrwałych  były wspaniałe widoki na Doliną Łącką oraz wyśmienita jajecznica usmażona przez opiekunów. W trakcie tej wyprawy przypomnieliśmy sobie jak się określa kierunki geograficzne za pomocy kompasu oraz przedmiotów terenowych.

Zdjęcia»

Wybory do samorządu

Dnia 23.09.2014 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Wybory poprzedzone były kampanią, w trakcie której kandydaci przedstawiali się i prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas II-VI naszej szkoły. Komisja skrutacyjna czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Oto skład Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca - Marta Faron kl. VI,
Zastępca – Michał Piszczek kl. VI
Skarbnik- Sławomir Konopka kl. VI
Sekretarz – Ewa Arendarczyk (kl. V),
Członek zarządu - Krystian Rusnak kl. V
Wszystkim, których społeczność uczniowska obdarzyła zaufaniem, serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w realizacji obietnic wyborczych!!! .            Opiekunem Samorządu Uczniowskiego pozostaje nadal (już 24 rok) Pani Jadwiga Florian

 

Pierwsza wyprawa Wędrowniczka

Z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły Pana Jacka Gałysy i pana Stanisława Nowaka, w nowym roku szkolnym swoją działalność rozpoczęło Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "Wędrowniczek". Głównym celem programu jest ukazanie uczniom ciekawych możliwości spędzenia czasu wolnego. Zaś hasło programu brzmi: "Stop komputerom w sobotę". Szczegółowym celem tej inicjatywy jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań turystycznych i krajoznawczych, poznawanie obiektów przyrodniczych Zabrzeży, jej tradycji, kultury oraz pogłębianie wiedzy o własnym regionie. Ponadto, popularyzacja takiej formy wypoczynku jak turystyka piesza i rowerowa, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, promowanie zdrowego stylu życia. Już w sobotę -           13 września odbyła się pierwsza wycieczka piesza do przysiółka Osobie w Paśmie Gorców. Podczas wyprawy uczniowie mieli do wykonanie wiele zadań sprawnościowych; poznali zasady zapomnianej gry w "podchody" nauczyli się rozbijać i składać namiot, piekli kiełbaski na ognisku a przede wszystkim poznali uroki Gorców oraz Beskidu Wyspowego.
Do zobaczenia na następnej wyprawie

Zdjęcia»

I znowu .....

 

1 września 2014r, po uroczystej Mszy Św., społeczność naszej szkoły zgromadziła się, by zainaugurować nowy rok szkolny.
Dyrektor szkoły, pani Krystyna Gałysa, powitała opalonych i wypoczętych uczniów, nauczycieli oraz zgromadzonych rodziców. Szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów – w tym do sześciolatków, którzy na mocy ustawy obowiązkowo stali się uczniami szkoły. Podczas spotkania pamiętano również o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć o poległych w tej wojnie uczczono minutą ciszy. Na koniec, pani dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dużo zapału i pasji oraz zdrowia i zadowolenia z wykonywanej pracy. Rodzicom, jako partnerom szkoły, dobrej i owocnej współpracy, zadowolenia i satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci, a uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.
Po akademii, wszyscy udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

Pożegnanie klasy VI

Po sześciu latach nauki w naszej szkole, klasie VI przyszło się pożegnać z kolegami, koleżankami oraz z nauczycielami. Program artystyczny przygotowany przez klasę piątą i szóstą, tj. multimedialna prezentacja, wspomnienia a zarazem podziękowania, pozostaną długo w pamięci wszystkim obecnym na pożegnalnej akademii.
Tegoroczni nasi absolwenci będą wspominani jako klasa pomysłowa, bardzo kreatywna i zawsze chętna do pomocy, o wielkim - może nie do końca wykorzystanym przez nauczycieli i przez nich samych - potencjale.
Zespół klasy szóstej tworzyło osiemnaścioro wyjątkowych i jakże od siebie różnych uczniów, którzy w trudnych i wymagających mobilizacji momentach, potrafili być bardzo zgranym zespołem.
Życzymy im dalszych sukcesów już w gimnazjum i aby nie zapominali o swojej pierwszej "budzie".

Zdjęcia »                                                      Prezentacja klasy VI»

Wycieczka do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej

Początkiem czerwca uczniowie klas starszych wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Piękna pogoda, bogaty program i dobre humory spowodowały że były to jedne z najmilszych chwil w tym roku szkolnym. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Wrocław (Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny, Ogród Zoologiczny, Uniwersytet Wrocławski, Rynek Starego Miasta). W drugim dniu zauroczyła nas Twierdza Kłodzka z podziemnym labiryntem, Kopalnia Złota i Muzeum w Złotym Stoku oraz Kudowa Zdrój, a w niej pijalnia wody zdrojowej. Potem - późnym popołudniem- przejazd do Czermnej  zwiedzanie Kaplica Czaszek i powrót na nocleg do Zieleńca. W trzecim dniu przejazd w Góry Stołowe - wejście na Szczeliniec - taras widokowy, a następnie zejście niesamowitą trasą (przeciskanie się szczelinami między blokami skalnymi). W drodze powrotnej jeszcze zwiedzanie: Wambierzyc - bazylika i ruchoma szopka. Zmęczeni ale i szczęśliwi, w doskonałych humorach wróciliśmy do szarej codzienności szkolnej.
Do następnej wycieczki!

Zdjęcia»

25 lat wolności

4 czerwca przypada 25. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w historii PRL. Wybory w 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu. 60 proc. wyborców oddało swój głos na kandydatów wystawionych przez Komitet Obywatelski "Solidarność". W wyniku wyborów czerwcowych powstał rząd Tadeusza Mazowieckiego - pierwszego niekomunistycznego premiera po II wojnie.

razem89.pl»

Ostatnia tegoroczna Gazetka

Witamy was już w ostatniej tegorocznej gazetce prowadzonej przez klasę szóstą. W tym numerze znajdziecie jak zwykle ciekawostki z życia szkoły, z dziedziny sportu, mody, muzyki. Nie zabrakło tez oczywiście naszego działu kulinarnego ,,Tomek Gotuje!” i wiele innych. Mamy nadzieję, że ta gazetka przypadnie wam do gustu jak wszystkie inne i dobrze nas zapamiętacie, gdy będziemy już w gimnazjum!

Gazetka»

Kochanym Mamom wszystkiego dobrego

W dniu 26 maja 2014 roku, w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Matki. Jest to jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamusie mają swoje Święto. Z tej okazji wszystkie MAMY uczniów klas 0-III, zostały zaproszone do szkoły, gdzie ich pociechy, a nasi uczniowie zgotowali wyjątkowe przyjęcie. Oddział przedszkolny i każda z klas I-III, wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały i zaprezentowały wzruszający program artystyczny. Najbardziej wdzięczny był występ przedszkolaków. Każda grupa recytowała wiersze, śpiewała piosenki, prezentowała humorystyczne scenki, a na koniec składała Mamusiom życzenia. Mamy były zachwycone występami swoich pociech. Po zakończeniu części artystycznej, nasze KOCHANE MAMY mile spędziły czas przy kawie i ciastku.

Zdjęcie»

Sukces na Orliku

Kolejny już w tym roku, wspaniały sukces naszych chłopców. Niespodziewanym, więc tym bardziej, ogromnym zwycięstwem zakończył się start reprezentacji chłopców naszej szkoły w tegorocznych  Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców „7”. Chłopcy okazali się najlepsi spośród wszystkich szkół naszej gminy zajmując I miejsce.  Dzięki temu reprezentowali Gminę Łącko na zawodach powiatowych.
Jest to już kolejny  taki sukces naszych sportowców w tym roku szkolnych ; wcześniej zakwalifikowali się do zawodów powiatowych w biegach przełajowych i turnieju piłki ręcznej.

BRAWO!!!
Zdjęcie»

Sukcesy naszych plastyków

Z dużymi sukcesami zakończyli swój udział uczniowie  naszej szkoły w konkursach plastycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury  w Łącku.
W konkursie "Nasz Święty Jan Paweł II" - I miejsce zajął uczeń klasy I Arkadiusz Hamiga, w kategorii pisanka tradycyjna - II m-ce zajął Krystian Tworek kl. IV oraz Kamil Tworek kl. VI. W kategorii pisanka współczesna - II miejsce zajął Sebastian Rabiański- kl. I. We współzawodnictwie na najładniejszą palmę wielkanocną II m-ce zajął Łukasz Bulanda z kl. I, a Julia Cedzidło zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim artystom serdecznie GRATULUJEMY
Zdjęcie»

Wielkanocne spotkanie

Święta Wielkanocne to nie tylko największe święta w roku pełne wielkich przeżyć, lecz również są to dni obfitujące w różnorodne zwyczaje i tradycje. 16 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty, ogólnoszkolny Poranek Wielkanocny. Piękna inscenizacja, w wykonaniu uczniów klasy IV, przybliżyła nam tradycje i obrzędy związane ze Świętami Wielkiej Nocy. W przedstawieniu wykorzystano również świąteczne wytwory prac naszych uczniów; palmy, pisanki, koronkowe jajeczka itp.
Po występach uczniów, pani dyrektor złożyła serdeczne, świąteczne życzenia całej społeczności szkolnej, po czym w radosnych nastrojach rozeszliśmy się na tygodniową przerwę świąteczną. Wesołego Alleluja!

Zdjęcia» 

Odszedł Nero

Ostatniej nocy odszedł od nas nasz wierny, szkolny przyjaciel Nero. Przeżył 9 lat. Z obecnymi uczniami zabrzeskiej szkoły był od początku ich szkolnej edukacji; towarzyszył im na przerwach a nawet podczas zajęć wychowania fizycznego.
Żal pieska. Kto teraz będzie dojadał Wasze szkolne kanapki i leżał pośrodku boiska?

 

Brązowy medal w zawodach powiatowych

14. 04. 2914r. w Krynicy zakończył się turniej finałowy o mistrzostwo powiatu nowosądeckiego w piłce ręcznej chłopców.  W rozgrywkach rywalizowały najlepsze zespoły powiatu nowosądeckiego w tym uczniowie naszej szkoły. Nasi chłopcy, w zawodach gminnych i międzygminnych okazali się najlepsi, w związku z czym reprezentowali gminę łącką podczas turnieju w Krynicy. Mecze stały na dobrym poziomie sportowym. Wszyscy walczyli o każdy punkt dla swojej drużyny. W całym turnieju nie było zdecydowanego faworyta, dlatego też jego losy ważyły się do samego końca. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła drużyna z Powroźnika zaś uczniowie naszej szkoły wywalczyli medalowe III miejsce. Wszyscy uczniowie zasługują na pochwałę, za wielkie ambicje i zaciętą walkę do ostatniej sekundy, jednak najlepszym zawodnikiem naszej szkoły, bezapelacyjnie we wszystkich turniejach był Kamil Tworek. WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH

Wyniki»                                                                 Zdjęcia»

Rekrutacja

            REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ
                                             NA ROK SZKOLNY 2014/2015
        
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrzeży ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015. Zapisy do oddziału przedszkolnego odbędą się w dniu 31.03.2014 w godzinach 8.00- 10.30 w sali "zerówki", natomiast zapisy do klasy pierwszej odbędą sie w tym samym terminie, w kancelarii szkoły.
W celu zapisania dziecka do szkoły należy złożyć
- wypełnioną kartę zgłoszenia  - dzieci z obwodu szkoły
- wniosek i kartę zgłoszenia - dzieci spoza obwodu
Wnioski i karty zgłoszenia dostępne na miejscu przy zapisie.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone na tablicy ogłoszeń w szkole i w oddziale przedszkolnym, w dniu 4 kwietnia 2014r.

Sukces piłkarzy ręcznych

Wielkim sukcesem zakończył się start reprezentacji chłopców naszej szkoły, w tegorocznym Turnieju Mini Piłki Ręcznej, który został rozegrany 22 marca, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Łącku.  Po pasjonującej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, nasi  chłopcy okazali się najlepsi i zajęli I miejące. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach.

Zdjęcia»

Pożegnaliśmy zimę

Jedną z wielu naszych rodzimych tradycji, jest topienie Marzanny, obchodzone co roku, w pierwszym dniu wiosny. Dla naszej szkoły ma ono historyczny wydźwięk, gdyż około 40 lat temu, tu w Zabrzeży, Telewizja Polska nagrała, a następnie wyemitowała na cały kraj, program z udziałem naszych ówczesnych uczniów. Było to uroczyste topienie dwój w Dunajcu, nawiązujące do zwyczaju topienia Marzanny. Utopienie słomianej kukły symbolizuje pożegnanie zimy. Mimo, iż zima w tym roku nie dokuczyła nam zbytnio, to jednak młodsi uczniowie naszej szkoły nie odmówili sobie przyjemności, aby tym tradycyjnym zwyczajem uroczyście powitać wiosnę. Kiedy uczniowie wielu szkół obchodzą dzień wagarowicza, nasi uczniowie klas O-III, pod kierunkiem wychowawczyń wykonali na lekcjach okazałe kukły, które w radosnym pochodzie zanieśli na most na Dunajcu. Tu, przy wyjątkowo pięknej, słonecznej pogodzie, wrzucili do rzeki, symbol niechcianej już zimy. Płyń Marzanno do morza, żegnaj zimo, witaj wiosno.

Zdjęcia»

IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 17 marca br. w Szkole Podstawowej w Zabrzeży odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs, już po raz czwarty, zorganizowała nauczycielka języka angielskiego p. Małgorzata Bawełkiewicz. Celem konkursu, było wyłonienie najlepszych młodych anglistów wśród uczniów szkół podstawowych naszej gminy, jak również propagowanie języka i kultury Wielkiej Brytanii. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich szkół Gminy Łącko.
Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy V ZSP w Kadczy – Maria Szwarkowska, która zajęła zaszczytne I miejsce.
Dalsze miejsca zajęli:
II m-ce Kacper Kurzeja z ZSG w Zagorzynie
III m-ce Mateusz Mróz z ZSG w Jazowsku
IV m-ce Paulina Gomółka z ZSP w Kadczy
V m-ce Agnieszka Sawina ze SP w Szczereżu
Serdecznie gratulujemy wszystkim „ medalistom”, jak również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy byli laureatami w swoich szkołach.
Ogromnym wsparciem w organizacji konkursu były darowizny od sponsorów, dzięki którym wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali atrakcyjne nagrody. Szczególne podziękowania organizatorzy pragną złożyć na ręce Pana Janusza Klaga- Wójta Gminy Łącko, za ufundowanie bardzo cennych, trzech pierwszych nagród. Podziękowania należą się także wydawnictwu EGIS, za sponsorowanie upominków dla pozostałych uczestników.
Organizatorzy konkursu pragną również serdecznie podziękować nauczycielkom, które pracowały w komisji konkursowej i oceniały prace uczestników. W szczególności przewodniczącej komisji pani Karolinie Skut, pani Małgorzacie Karabin, pani Barbarze Kiercz a także pani Bernadecie Rychlec.
Szkoła Podstawowa w Zabrzeży zaprasza wszystkie szkoły do uczestnictwa w następnym roku szkolnym w V Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Mamy nadzieję, iż propagowanie języka angielskiego w tej formie, przyczyni się do podniesienia efektywności nauczania tego przedmiotu, jak również do popularyzacji języka i wymiany doświadczeń wśród nauczycieli naszej gminy.
A przed nami, już w przyszłym roku szkolnym, sprawdzian szóstoklasistów z „angielskiego”.

Zdjęcia»

Sukces Ani Gromala w Konkursie Młodych wokalistów

W dniu 12 marca w Gminnym Ośrodku Kultury  w Łącku odbył się Gminny Konkurs Młodych Wokalistów, w którym udział wzięło 66 młodych uzdolnionych uczniów w trzech kategoriach wiekowych.  Jury w składzie: Władysław Michalik, Marek Lipień i Mariusz Gorczowski miało niezwykle trudne zadanie z wyborem najlepszych. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznało miejsca i wyróżnienia. W kategorii kl. I-III uczennica naszej szkoły Anna Gromala zajęła I miejsce, zaś Justyna Kucia i Patrycja Pogwizd zostały wyróżnione. W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział Sekretarz Gminy Łącko Stanisław Piksa i Dyrektor ZEAPO Tadeusz Bugański, którzy w imieniu Wójta przekazali gratulacje dla wszystkich uczestników konkursów oraz ich opiekunów, z życzeniami dalszych artystycznych sukcesów

Więcej»

Występ uczniów szkoły muzycznej z Łącka

Koncerty Kolęd i Pastorałek należą do najbardziej magicznych koncertów pośród organizowanych przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Łącku. Stało się już tradycją, że uczniowie tej szkoły jadą do swych kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów, do pobliskich miejscowości, i tam swymi występami, swoją grą na różnych instrumentach, po raz kolejny wprowadzają ich w świąteczny nastrój. W tym roku - 27 stycznia odwiedzili naszą szkołę. Program przygotowany przez uczniów zawierał krótką historię polskich kolęd, którą przybliżyła nam Kasia Twardowska. Uczniowie zaś grając na swych instrumentach dali popis swych umiejętności muzycznych. Nawet najmłodsi uczniowie słuchali wykonań z zapartym tchem i nagradzali wykonawców gromkimi brawami. Była to dla nas wspaniała lekcja nie tylko muzyki, ale także trochę historii, religii i tradycji.

Zdjęcia»

Dzień Babci i Dziadka

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta-jeśli tylko nie wypada w czasie ferii zimowych- jest pieczołowicie przygotowywana przez najmłodszych uczniów naszej szkoły , uczniów klas O-III oraz przez ich wychowawczynie. Tak również było i w tym roku.
21 stycznia roku 2014r. - dzieci z zerówki i uczniowie z klas I-III, zaprosili swe ukochane Babcie i Dziadków na szkolną uroczystość. Najważniejszym akcentem spotkania były ciepłe inscenizacje; wiersze, piosenki i życzenia dla zaproszonych gości, w wykonaniu dzieci z każdej z klas.
Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały i śpiewały dowcipne piosenki a następnie obdarowywały swych ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Niezwykle miłym punktem programu było wspólne oglądanie sztuki teatralnej, w wykonaniu aktorów sądeckich - sztuki p.t. "Przygody Koziołka Matołka", przywołującej  Babciom i Dziadkom, wspomnienie dziecięcych lat.                                                       Goście nie żałowali pochwał pod adresem swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez wychowawczynie klas młodszych; kawą, herbatką i ciastem.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, by zawsze byli dumni ze swych wnuków, a także często otrzymywali od nich dowody wdzięczności.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Plastyczny

Już po raz trzeci nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, dla uczniów klas młodszych. W dniu 18 grudnia do naszej placówki, wraz ze swoimi opiekunami przybyli uczniowie niemal wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Tu przez dwie godziny zegarowe, pracowali w pocie czoła wydzierając z papieru kolorowego i naklejając na kartkę, obrazki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Po dwóch godzinach powstały piękne kolorowe prace, zachwycające pomysłowością, pracochłonnością i estetyką. Najwyższą ocenę uzyskały prace następujących uczniów:
I miejsce -Gabriela Krzyśko z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zagorzenie
II miejsce -Joanna Błaszczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Potoku
III miejsce -Natalia Sajdak ze Szkoły Podstawowej w Obidzy
IV miejsce -Jakub Wąchała ze Szkoły Podstawowej w Kiczni
V miejsce -Natalia Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu
Uczniowie ci otrzymali cenne nagrody rzeczowe i mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach plastycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Prace pozostałych uczestników zostały wyróżnione, a autorzy nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.
Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów – właścicieli miejscowych firm. Organizatorki składają tą drogą wszystkim Sponsorom serdeczne podziękowania.

Zdjęcia»

Sukces pingpongistów 

W Gminnym  Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego rozegranym w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zagorzynie, drużyna chłopców w składzie : Kamil Tworek i Radek Żyła  zajęła wysokie II miejsce i zakwalifikowała się do Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej które rozegrane zostaną w Grodku n. Dunajcem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia»

Gazetka  "Szkola .pl" - kolejne wydanie

Tuż po świętach  uczniowie klasy VI zredagowali kolejny numer gazetki szkolnej. Znajdziecie w niej najważniejsze wiadomości z życia szkoły;  relację z wizyty  Św. Mikołaja w szkole, z konkursów świątecznych, informację o klasowych wigiliach. Zapoznacie się z przepisem Tomka na pyszną pizzę, dowiecie się  o sukcesach sportowych,  a także poznacie wiele ciekawych  konkursów i sporo humoru.

Gazetka»

Radek finalistą wojewódzkim

Jak co roku od kilkunastu już lat, uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym  etapie  Małopolskiego Konkursu Matematycznego, Przyrodniczego, Humanistycznego i Biblijnego. Największy sukces odniósł uczeń klasy VI - Radek Żyła, który po szkolnym etapie Konkursu Matematycznego zakwalifikował się do etapu rejonowego. Po matematycznych zmaganiach w Nowym Sączu, w dniu 3 grudnia, został finalistą konkursu, kwalifikując się w ten sposób do etapu wojewódzkiego. Życzymy mu, aby powtórzył sukces starszych kolegów i został laureatem. Trzymamy kciuki w dniu 3 marca. Powodzenia.

 

Spotkania wigilijne

20 grudnia już od rana w naszej szkole słychać było kolędy. W każdej klasie odbyły się klasowe wigilie podczas, których uczniowie łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wychowawcy ze swoimi uczniami zasiedli do stołu, na którym czekały barszcz z uszkami, owoce i inne słodkości. Uczniowie opowiadali o obrzędach i tradycjach Bożego Narodzenia we własnych rodzinach. Nie zabrakło również wspólnego klasowego kolędowania oraz miłej, rodzinnej,  bożonarodzeniowej atmosfery. Na ostatniej lekcji cała społeczność naszej szkoły spotkała się w "sali widowiskowej", gdzie wspólnie uczestniczyliśmy zaś w ogólnoszkolnym kolędowaniu. A ponieważ Boże Narodzenie należy do świąt, które nierozerwalnie łączą się z polską tradycją jaką są jasełka, uczniowie klasy drugiej wraz z przedszkolakami przebrani  za pastuszków, aniołki, Matkę Boską i inne postacie, przedstawili ciekawy program artystyczny, nawiązujący do narodzin Chrystusa w Betlejem. Publiczność wspólnie z młodymi wykonawcami miała możliwość zaśpiewania najpiękniejszych polskich kolęd, a po występie nagrodziła uroczych niezwykle wdzięcznych artystów gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania, Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i zapowiedziała dłuuuuuuuuuuuuugą świąteczną przerwę - do Trzech Króli. Do zobaczenia w Nowym 2014 Roku.

Zdjęcia»

Konkursy świąteczne

Jak tradycja każe, przed Świętami Bożego Narodzenia wszyscy   wykonują kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, łańcuchy na choinkę, podłaźniczki i szopki betlejemskie. Te ostatnie- wykonane przez uczniów naszej szkoły- wzięły udział w Gminnym Konkursie na najładniejszą i najbardziej tradycyjną szopkę bożonarodzeniową. Szopka ucznia kl. VI Kamila Tworka, wyróżniona w szkole, "powędrowała" na konkurs do Łącka, gdzie zajęła zaszczytne III miejsce. Samorząd Szkolny zorganizował zaś, szkolny konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Od inwencji twórczej uczniów zależało, jak będzie on wyglądał, w jakich będzie kolorach i kształtach. Akcja spotkała sie z niebywałym odzewem. W związku z olbrzymimi długościami łańcuchów, mierzenie odbyło się na boisku szkolnym. Ostatecznie zwyciężył łańcuch kl. VI - 182m, drugie miejsce łańcuch kl. II -134m, a trzecie kl. IV - 115m. Łączna długość łańcuchów wyniosła 631m. Inną formą przedświątecznej rywalizacji uczniów był konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Poziom wykonanych z wielką pieczołowitością prac, był bardzo wysoki, więc komisja  miała trudny wybór. Ostatecznie uznała iż:
I m-ce zajęła praca Mateusza Dudy z kl. III
II m-ce Katarzyny Słabaszewskiej z kl. IV
III m-ce Agaty Kulig z kl. VI. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia»

Zbiórka pieniędzy dla Szymona

29 tysięcy euro - to cena, którą muszą zapłacić rodzice 10-letniego Szymka za spokój o jego życie.  Dlatego też tradycyjnie już, przed Świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole została przeprowadzona akcja pod hasłem "Serduszko które zabłądziło". Aby ratować życie Szymona, przedstawiciele Samorządu Szkolnego przeprowadzali na terenie naszej placówki ogólnoszkolną zbiórkę pieniędzy. Dzięki ofiarności uczniów naszej szkoły, udało się uzbierać 310,93 zł. Pieniążki zostały przekazane na konto Stowarzyszenia SURSUM CORDA, działającego w Nowym Sączu. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Więcej»

Zima na   wesoło

Kliknij pod rysunkiem, a zobaczysz jak w w rytmie Kapeli Ciupaga, bałwanki cieszą się z nadchodzącej zimy

Szkolne Mkołajki

Jak co roku dzień 6 grudnia jest szczególnym dniem w naszej szkole. Wszak tradycyjnie już od 23 lat, to święto szkoły- Szkolne Mikołajki. W tym roku również, zgodnie z tradycją, do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Nawet ci "mniej grzeczni", po obiecaniu poprawy, otrzymali prezenty, bo jak wiemy Św. Mikołaj ma wielkie serce. Zachwycony atmosferą, jaka panowała w szkole, obiecał przyjechać za rok. W tym dniu nie obeszło sie także bez wielkiej loterii fantowej, wzbudzającej jak co roku, wiele emocji oraz ciekawych konkursów przygotowanych przez uczniów klas IV-VI.
Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do umilenia nam tego dnia.

Zdjęcia»

Święto Niepodległości

We wtorek, 12 listopada uczniowie klasy VI zaprezentowali społeczności szkolnej uroczysty apel. Uczcili w ten sposób, 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Ogromną rolę w jej odzyskaniu odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski. Dlatego 11 listopada świętujemy  uroczyście, nie idąc w tym dniu do szkoły.
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane. Dziś w dobie wolności i demokracji cieszymy się z możliwości obchodów tego Święta. Nie do wszystkich jednak dociera waga i doniosłość tego wydarzenia . Dlatego chcąc zainteresować najmłodszych tą tematyką szóstoklasiści zaprezentowali swój program poetycko- muzyczny w niestandardowej formie. Najważniejsze daty i hasła, prezentowali w trakcie występów, na niebieskiej kurtynie szkolnej sceny. Na zakończenie akademii, pani dyrektor przeprowadziła mały sprawdzian wiedzy wyniesionej ze spotkania.

Zdjęcia»

Konkurs poezji Jana Brzechwy

29 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs pod hasłem: "Recytujemy Poezję Jana Brzechwy". W rywalizacji uczestniczyli uczniowie dwóch grup; klas młodszych I-III oraz klas starszych IV-VI. Łącznie - 39 uczestników.
Po ciekawej - szczególnie w klasach młodszych -prezentacji - najlepszymi wykonawcami okazali się - w kategorii klas I - III
Szymon Klag kl. II - I miejsce
Wiktor Mikołajczyk kl.II - II miejsce
Zuzanna Sopata kl. I- III miejsce
a w grupie klas starszych IV - VI
· Gabriela Jurkowska kl.VI - I miejsce
· Ewa Arendarczyk kl.IV - II miejsce
· Katarzyna Słabaszewska kl.IV- III miejsce
Wszystkim laureatom gratulujemy krasomówczych i interpretatorskich umiejętności.

Zdjęcia»

Zabawa andrzejkowa

28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Młodzież klas IV-VI emanowała niezwykłą energią podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Tego wieczoru nie zabrakło także wróżb: obracanie butelką, ustawianie butów, przebijanie serduszek itp.
Każdy z uczestników zabawy miał okazję ujrzeć rąbek swej świetlanej przyszłości, którą wyczarowywali z wróżb organizatorzy zabawy, na czele z p.J. Florian.

Zdjęcia»

Uczymy sie pływać

W okresie jesiennym uczniowie klas IV-VI   uczestniczyli w zajęciach pływania na krytym basenie w Szczawnicy. Pod opieką wuefistów; p. M.Śliwińskiej i p. J. Gałysy oraz opiekuna p. St. Nowaka uczniowie podnosili ogólną sprawność fizyczną, nabywali podstawowe umiejętności pływackie, uczyli się jak  bezpiecznie korzystać z basenu. Cotygodniowe dwugodzinne zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym uda się powtórzyć  tę niezwykle atrakcyjną formę zajęć pozalekcyjnych.

Zdjęcia»

Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 15.10. 2013r. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Po pomyślnym zdaniu "egzaminu" i radosnych występach, uczniowie kl. I złożyli ślubowanie na flagę Polski. Na ramieniu każdego ucznia spoczął "miecz" w postaci potężnego ołówka. Od tej pory każdy pierwszak stał się prawdziwym uczniem naszej szkoły. Tę niezwykle podniosłą imprezę zakończyła wspaniała  zabawa i obfity poczęstunek przygotowany przez kochanych, niezwykle zaangażowanych rodziców.

Zdjęcia»

Sukces piłkarzy halowych

Sukcesem zakończył się start reprezentacji chłopców naszej szkoły w tegorocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, organizowanym na hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Po emocjonujących pojedynkach chłopcy ostatecznie zajęli medalową III lokatę ustępując miejsca ZSG z Łącka oraz SP z Maszkowic.
GRATULUJEMY!!!
 

Gazetka szkolna

Witamy w pierwszym tegorocznym wydaniu gazetki Szkoła.pl. W tym roku redaguje ją klasa VI. W naszej gazecie będziecie mogli przeczytać o tym co działo się w szkole i zobaczyć najnowsze trendy mody. Po raz pierwszy w gazetce znajdziecie artykuł z przepisami „Tomek gotuje”. Dla osób, które interesują się muzyką mamy Top 10 piosenek, gdzie znajdziecie najciekawsze piosenki z minionego miesiąca. Jeśli lubicie czasem się pośmiać, mamy dla was stronę poświęconą żartom, a jeśli wolicie rozrywkę też znajdziecie ją w naszej gazecie. Mamy również artykuły z ciekawostkami. Nie zapomnieliśmy także o chłopcach. Specjalnie dla nich stworzona jest strona ,,Sport”. Bardzo zachęcam wszystkich do przeczytana tego i innych wydań naszej gazetki Szkoła.pl

Gazetka»

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11.10.2031r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej nauczyciele, panie - emerytowane nauczycielki, przedstawicielki Rady Rodziców oraz uczniowie wszystkich klas. Uczniowie klasy VI, przygotowali interesującą inscenizację słowno-muzyczną, którą uświetnili tę miłą uroczystość. Następnie, nauczyciele zostali obdarzeni upominkami wykonanymi przez Samorząd Uczniowski, zaś przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła pani Dyrektor piękny bukiet kwiatów, dołączając doń gorące życzenia oraz wyrazy wdzięczności za nauczycielski trud. Jednocześnie każdy pedagog został obdarowany symboliczną różą. Potem odbyło się ciepłe, towarzyskie spotkanie z emerytowanymi nauczycielami. Była to okazja do wymiany doświadczeń i mnóstwa wspomnień.

Zdjęcia»

Wycieczki jesienne

Tradycją naszej szkoły są jesienne wycieczki. Wspaniała pogoda oraz chęć przeżycia spotkania z cudowną przyrodą, zachęciły nas do aktywnego ruchu; do całodziennych wycieczek krajoznawczo-turystycznych. Uczniowie klasy VI przemierzyli  ponad 30 km na rowerach, pokonując trasę z Krościenka do rezerwatu Biała Woda w Jaworkach, klasa V przemierzyła pieszo trasę górską z Zabrzeży, przez Dzioły do przysiółka Wietrznice, kl. IV wzięła udział w zlocie turystycznym na Nawsiu, zaś uczniowie klas młodszych, odwiedzili wioskę indiańską w Szczyrzycu. Po takich wojażach, z jeszcze większym zapałem wracamy do nauki.

Zdjęcia»

Sukces przełajowców

Sukcesem zakończył się start uczniów naszej szkoły w Indywidualnych Gminnych Biegach Przełajowych rozgrywanych w dniu 24 września przy Szkole Podstawowej w Maszkowicach. Uczennica klasy IV Katarzyna Słabaszewska oraz uczeń kl. V Michał Piszczek zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych.

Gratulujemy im wspaniałej kondycji i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wybraliśmy Samorząd Szkoły

20 września 2013r. w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2013/2014. Do oddania głosu uprawnieni byli uczniowie klas  II-VI. Kandydaci, którzy prowadzili kampanię wyborczą mieli okazję zaprezentować swój program wyborczy przed całą społecznością uczniowską. Po przeliczeniu wszystkich głosów Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2013/2014 przedstawia się następująco:
Przewodnicząca - Ania Stec  kl. VI
Zastępca - Patryk Gałysa kl. VI
Sekretarz - Gabriela Jurkowska kl. VI
Skarbnik - Marta Faron kl. V
Członek zarządu - Radek Żyła kl. VI

Pani Jadwidze Florian, opiekunowi SU dziękujemy za organizację kampanii i przeprowadzenie wyborów.

Witaj szkoło !!!

 

Po wspaniałych wakacjach, czasie przeznaczonym na wypoczynek i regenerację sił, nadszedł wyczekiwany dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor szkoły poinformowała wszystkich zebranych o głównych zadaniach, które realizowane będą w bieżącym roku szkolnym. Po wysłuchaniu informacji dotyczących organizacji pracy i nauki w nowym roku szkolnym, wszyscy uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, na spotkania z wychowawcami klas. W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy samych wspaniałych dni, aby czas spędzany w szkole przyniósł wszystkim dużo mądrości i radości, aby każdy mógł rozwijać swoje zdolności i rozbudzać chęć poznawania świata. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo zapału i pasji oraz wiele zdrowia i zadowolenia z wykonywanej pracy. Rodzicom, jako partnerom szkoły dobrej i owocnej współpracy ze szkołą, zadowolenia z osiągnięć i sukcesów swoich dzieci. Niech rok szkolny 2013/2014 będzie źródłem radości i satysfakcji z efektywnej i spokojnej pracy.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W dniu 28 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013. W pierwszej części pożegnania Pani dyrektor wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Na koniec życzyła wszystkim udanych wakacji, dobrego wypoczynku, a pracownikom szkoły dziękowała za sumienną i efektywną pracę. Piątoklasiści na wesoło pożegnali szóstaków, wręczając im na pamiątkę śliczne maskotki, a ci w swym artystycznym wystąpieniu dziękowali pedagogom za cierpliwość i siedmioletni trud wychowania.  Po krótkim programie artystycznym wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, gdzie zostały wręczone świadectwa szkolne. Jednak zakończenie roku to nie tylko otrzymanie świadectw, to także pożegnanie z koleżankami, kolegami i nauczycielami, z którymi w roku szkolnym spędza się najwięcej czasu. To dzień, w którym wszystkie książki "idą w kąt" i "witaj swobodo.
                             
WSZYSTKIM ŻYCZYMY MIŁEGO WYPOCZYNKU!!!

Zdjęcia »

Ostatnie szkolne biwaki

Miłym wydarzeniem dla klasy VI, kończącym ich pobyt w szkole była wycieczka rowerowa na trasie Zabrzeż-Zarzecze- Jazowsko-Zabrzeż. Wszyscy w doskonałych humorach ubrani w kaski, wyruszyliśmy na swoich "maszynach", razem z wychowawcą i p. Anią Nowak, na trasę. Pogoda była niepewna, ale widząc nasze zdecydowanie,  z deszczowej stała się słoneczna i bardzo ciepła. Po drodze robiąc przerwy w podróży, zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy bardzo smaczne kiełbaski i zagryzając poziomkami-wyruszyliśmy dalej. Zmęczeni jazdą asfaltem i mijającymi nas samochodami zaglądnęliśmy do "Biedronki" - lody były wspaniałe! O 12.35 byliśmy już na podwórku szkolnym. Niech żyje przygoda i turystyka rowerowa! Uczniowie klasy III pozazdrościli szóstakom i w dniu następnym zorganizowali biwak z tradycyjnym gotowaniem zupy - była pyszna.

Zdjęcia »

 

Po morskich wrażeniach

Z żalem wyjeżdżaliśmy do domów, zabierając ze sobą pamiątki, zebrane na plaży muszelki i bursztyny. Szkoda, że tak szybko skończył się ten nasz wypad nad morze!
Słoneczna pogoda, ciekawy program oraz wspaniałe humory spowodowały iż czas pobytu na "zielonej szkole" minął bardzo szybko. Podczas tygodniowej rekreacji nad morzem zwiedziliśmy Trójmiasto; w Gdyni podziwialiśmy piękny żaglowiec - Dar Pomorza oraz okręt wojenny "Błyskawica" urokliwą Starówkę, płynęliśmy stateczkiem pod pomnik na Westerplatte. W czasie wycieczki na Hel odwiedziliśmy Fokarium oraz podziwialiśmy uroki naszego morza podczas spaceru po molo w Juracie.  W czasie wycieczki do Łeby mieliśmy możliwość ustanowienia rekordów w skoku w dal skacząc z potężnych wydm. W drodze powrotnej z Łeby podziwialiśmy Jezioro Żarnowieckie oraz obiekty sportowe przygotowane na Euro 2012 w miejscowości Gniewino. Niezwykle interesujący był też pokaz i pogadanka w pracowni bursztynów.  Wszyscy uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych na terenie ośrodka wypoczynkowego "Przy plaży". Natomiast ci, którzy po raz pierwszy byli nad morzem,  pomyślnie zaliczyli pasowanie na "wilka morskiego". W drodze powrotnej do Zabrzeży, "zahaczyliśmy" o Warszawę, gdzie przeżyliśmy chwile grozy, spowodowane gwałtowną nawałnicą (powódź!). Mimo to udało nam się zwiedzić monumentalny Stadion Narodowy, a następnie już w promieniach słońca, podziwiać panoramę Warszawy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Zdjęcia »

Przed nami zielona szkoła

Na zakończenie pracowitego roku szkolnego 2012/2013 jedziemy nad morze na "zieloną szkołę". Uczniowie naszej szkoły oraz koleżanki i koledzy z sąsiedniej placówki- SP w Zarzeczu, w dniach 03-09 czerwca, atrakcyjnie, zdrowotnie i poznawczo spędzą czas w Jastrzębiej Górze nad Bałtykiem. Pobyt na „zielonej szkole” to nie tylko przygody i przyjemności, ale przede wszystkim nauka poza ławką szkolną. Zajęcia pozaszkolne w kontakcie z przyrodą, znajomość praw przyrody, świadomość zagrożeń dla środowiska dają szanse na kształcenie właściwych postaw dzieci wobec przyrody, określonych wartości i postaw zdrowotnych. Pięciodniowe przebywanie uczniów w warunkach odmiennych od domowych sprawia, że program ten, pozwala dzieciom zdobyć różnego rodzaju wiadomości i umiejętności, począwszy od nauki właściwego zachowania się przy stole, poprzez wdrażanie do ładu i porządku wokół siebie, kończąc na umiejętnościach edukacyjnych. Dzieci uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zaradności, troskliwości, dostosowania własnych potrzeb do ogółu.

Program pobytu                 Ośrodek                                 Regulamin

RECYTUJEMY POEZJĘ JULIANA TUWIMA

Rok 2013 Sejm ustanowił Rokiem Juliana Tuwima. W tym roku, bowiem mija 60. rocznica śmierci tego poety. Z tej okazji panie z klas I-III i bibliotekarz pan St. Nowak zorganizowali szkolny konkurs " RECYTUJEMY POEZJĘ JULIANA TUWIMA" . W konkursie wzięło udział 31. uczniów, głównie z klas I-III. Dzieci zaprezentowały dobre przygotowanie i odpowiednią interpretację wierszy znanego poety. Po podliczeniu głosów jurorzy przyznali:
I miejsce - Kindze Arendarczyk z klasy II
II miejsce - Wiktorowi Mikołajczykowi z klasy I
                - Albertowi Wąchale z klasy IV
                - Gabrieli Jurkowskiej z klasy V
III miejsce - Markowi Ślusarczykowi z klasy I
Dzieci, które zajęły miejsca od I do VI otrzymały nagrody rzeczowe.

Zdjęcia»

Znamy zwycięzcę Szkolne Ligi Ortograficznej

Zakończyła sie trwająca od początku roku szkolnego Liga Ortograficzna. W każdym etapie brała udział różna liczba osób - od 17 do 25. Zwycięzcą wszystkich etapów została Alicja Banach z klasy VI. We wszystkich tekstach (każdy zawierał sporo ćwiczeń) zrobiła tylko 21 błędów. Dwa testy Ala napisała bezbłędnie. Tak więc zwycięzcami poszczególnych etapów byli:
I - Alicja Banach kl. VI
II - Jolanta Kurzeja kl. V
III - Gabriela Jurkowska kl. V
Iv-V Alicja Banach kl. VI
II miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Weronika Groń z kl. VI.
Ala i Weronika będą nas reprezentować w Kadczy na Gminnym Konkursie Ortograficznym.

 

Zdrowych i pogodnych Świąt

Wesołych Świąt, zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,
stołu bogatego, mokrego dyngusa, smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka !

Kolejny numer gazetki

W miesiącu marcu ukazał się kolejny numer gazetki szkolnej, redagowanej tym razem przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem Ali Banach. Dowiecie się z niej między innymi jak klasa VI przygotowuje się do sprawdzianu, jak cieszyć się wiosną. Poznacie TOP 10 piosenek oraz najnowsze trendy w młodzieżowej modzie- wiosna 2013.

Gazetka»

Michał Huza najlepszym matematykiem w szkole

25 marca, zakończyły się matematyczne zmagania, uczniów klas IV-VI naszej szkoły - "Szkolna Liga Matematyczna". W trwającym od listopada pięcioetapowym turnieju matematycznym,  ostatecznie zwyciężył uczeń klasy szóstej- Michał Huza. Zdecydowanym jego rywalem, przez kolejne etapy był uczeń klasy piątej- Radek Żyła. To on, po czwartym etapie triumfował. Niestety, w ostatnim etapie Radkowi brakło szczęścia, i uzyskał zbyt mało punktów, by wyprzedzić Michała. Zdobył drugie miejsce i ma ogromne szanse na sukces, w przyszłym roku. Obecnie zaś, jak na szóstoklasistę przystało, najlepszym matematykiem szkoły został Michał Huza. Serdecznie gratulujemy i życzymy matematycznych sukcesów w gimnazjum. Natomiast, najlepszym matematykiem klasy czwartej okazał się Albert Wąchała. Czyżby w przyszłości, kandydat na matematyka szkoły?

Wyniki ligi matematycznej»

Najpiękniejsze pisanki z naszej szkoły

Uczeń klasy V- Kamil Tworek został zwycięzcą Gminnego Konkursu Pisanek Wielkanocnych. Komisja konkursowa,  po obejrzeniu 75 pisanek wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Łącko, postanowiła przyznać I miejsce i nagrodę, w kategorii pisanek wykonanych metodą tradycyjną, naszemu reprezentantowi- Kamilowi. Wyróżnienie otrzymała także  uczennica klasy VI- Ola Kurzeja.
GRATULUJEMY!!!

Informacje»

Przed Wielką Nocą

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni  przygotowali uroczysta akademię. W rodzinnej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia wielkanocne. Uczniowie w formie widowiska słowno – muzycznego, przedstawili zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Wszyscy mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji o zwyczajach, symbolach, wierzeniach, pisankach, palmach i obrzędach kościelnych związanych ze świętami. Radosnych, słonecznych i zdrowych Świąt Wielkanocnych życzy również autor niniejszej strony.

Zdjęcia»

Żegnamy zimę

21 marca, uczniowie klas młodszych naszej szkoły,  postanowili definitywnie pożegnać, wyjątkowo ociągającą się w tym roku zimę. Każda z klas przygotowała zabawną kukłę- Marzannę, po czym orszak uczniów klas I-III wyruszył nad rzekę Dunajec, aby uroczyście dokonać podpalenia i wrzucenia w nurt rzeki, symboli znudzonej już zimy. Widowisko było niezwykle atrakcyjne i  emocjonujące, co obrazują zamieszczone niżej zdjęcia. Dzięki temu zaś, mamy nadzieję, że słoneczna i zielona wiosna wkrótce do nas zawita.

Zdjęcia»

Weronika Groń - zwycięzcą Gminnego Konkursu Języka Angielskiego

21 marca , już po raz trzeci, nasza szkoła była gospodarzem  Gminnego Konkursu Języka Angielskiego uczniów  klas IV-VI z terenu Gminy Łącko. Podobnie jak w roku ubiegłym, inicjatorką i organizatorką konkursu była nasza anglistka pani mgr Małgorzata Bawełkiewicz. Komisja konkursowa w składzie: p. Karolina Skut – przewodnicząca komisji, p. Małgorzata Karabin i p.  Magdalena Ząbek, po dokonaniu analizy i poprawy testów, wyłoniła najlepszych anglistów naszej gminy, oraz przyznała nagrody, wyróżnienia i dyplomy. W czołówce znaleźli się następujący uczestnicy konkursu:
Weronika Groń - SP Zabrzeż -I miejsce
Daria Majerska -ZSP Kadcza -II miejsce
Anna Bieryt -SP Obidza -III miejsce
Sylwia Mirek- ZSG Zagorzyn –IV miejsce
Alicja Banach-SP Zabrzeż –V miejsce
Julia Zaremba -ZSP Kadcza- VI miejsce
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy za rok.

Zdjęcia»

Budowle ze śniegu

Korzystając ze sprzyjającej aury, uczniowie klas starszych postanowili spróbować swoich sił w tworzeniu budowli ze śniegu. I tak oto na boisku naszej szkoły powstało igloo, potężna średniowieczna baszta i nowoczesna zjeżdżalnia.

Zresztą zajrzyjcie do naszej galerii i popatrzcie sami!!!

Zdjęcia»

Nowy numer gazetki szkolnej

Tuż po feriach uczniowie klasy V zredagowali kolejny numer gazetki szkolnej. Znajdziecie w niej najważniejsze wiadomości z życia szkoły;  relację z wizyty  Św. Mikołaja w szkole, informację o klasowych wigiliach, o nadchodzących walentynkach, a także wiele ciekawych  konkursów i sporo humoru.

Gazetka»

Zabawa karnawałowa

W pierwszym tygodniu lutego uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. W udekorowanej balonami i kolorowymi serpentynami salach, przy rozbrzmiewającej głośno muzyce spotkali się piraci, królewny, kowboje, czarownice i inni śmieszni przebierańcy. Dzieci bawiły się, tańczyły i uczestniczyły w różnych konkursach organizowanych przez poszczególne klasy. W przerwach na uczniów czekały w salach pyszne łakocie, ciasta, napoje i kanapeczki, przygotowane przez uczniów i rodziców. Imprezowicze z uśmiechem na twarzach wracały do domów i już z utęsknieniem czekają na przyszły karnawał.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Młodych Wokalistów

W dniu 5 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Młodych Wokalistów. Wzięło w nim udział 27 uczestników w trzech grupach wiekowych. Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów. Patrycja Pogwizd w kategorii uczniów do lat 10 zajęła II miejsce, zaś Julia Pogwizd dostała wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!

Więcej»

Turniej Piłki Ręczne

Dobrym wynikiem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w tegorocznym Gminnym Turnieju Halowej Piłki Ręcznej, organizowanym przez Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku . Po emocjonujących pojedynkach chłopcy ostatecznie zajęli III miejsce, dziewczynki zaś miejsce IV.

Więcej»

Ferie zimowe

W związku z rozpoczynającymi się feriami życzymy naszym uczniom i ich rodzicom bezpiecznego i owocnego w miłe wrażenia wypoczynku. Proponujemy także zerknąć na poniższe linki i to zarówno tym,  którzy wybierają się na stok narciarski jak i tym, którzy w inny (ciekawy) sposób pragną spędzić ten wolny czas.

 
Ferie w GOK-u»                                                       Kurs narciarski»

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Nastrojowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

Rodzinnego ciepła i wielkiej miłości,

Świąt dających radość i odpoczynek,

oraz uśmiechu i życzliwości

na każdy dzień Nowego Roku

życzy autor strony

Kolęda»

Spotkanie wigilijne

Jasełka bożonarodzeniowe, klasowe spotkania wigilijne oraz wspólne śpiewanie kolęd - tak wyglądał piątkowy dzień w naszej szkole. Po klasowych spotkaniach obejrzeliśmy występ kolędników w wykonaniu uczniów klasy II. Przedstawienie zachwyciło widownię, aktorzy wykazali się profesjonalizmem a ich występ został nagrodzony gorącymi brawami. Na zakończenie spotkania pani dyrektor życzyła wszystkim zdrowych i radosnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Zdjęcie»

Sukces Kamila w Gminnym Konkursie„Szopka Betlejemska”.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku podsumowano IX Gminny Konkursu „Szopka Betlejemska”. W konkursie wzięło udział siedem szkół podstawowych z: Kiczni, Maszkowic, Obidzy, Zarzecza, Zabrzeży, Czarnego Potoku i Kadczy. Jury postanowiło pierwszym miejscem uhonorować niezwykle barwną szopkę Kacpra Łatki ze Szkoły Podstawowej w Obidzy. Drugie miejsce wywalczył uczeń klasy V naszej szkoły - Kamil Tworek. Gratulujemy mu zdolności artystycznych i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach plastycznych.

 

Gazetka szkolna

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem szkolnej gazetki - "Wesoła Szkoła ". Gazetka ta jest efektem pracy uczniów klasy V i VI . Na jej łamach uczniowie poruszają tematy dotyczące różnych dziedzin życia. Nigdy nie brakuje też w niej łamigłówek i dowcipów. Z gazetki można się również dowiedzieć, co ciekawego wydarzyło się w danym miesiącu w naszej szkole. Cały zespół redakcyjny dba o to, by każdy artykuł był ciekawy i chętnie czytany przez wszystkich.

Czytaj»

Gminny Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

18 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył sie II Gminny Konkurs Plastyczny klas I-III "Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa". W konkursie wzięli udział uczniowie z 10 szkół naszej gminy, którzy samodzielnie, na miejscu wykonali kartki świąteczne. Komisja  konkursowa dokonała oceny prac. Zadanie to było bardzo trudne, gdyż wszystkie prace wykonane były bardzo estetycznie i oddawały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W rezultacie najwyżej oceniona została praca Bartosza Madziara z ZSP w Czarnym Potoku, drugie miejsce zajęła Ania Sawina z SP w Szczereżu a trzecie Szymon Dolański z SP w Kiczni. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrekcję SP w Zabrzeży, oraz przez sponsorów m. in. Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej, Firmę ZIBUD z Kamienicy, Firmę STEFAR z Zabrzeży. Wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Łącko - Janusz Klag gratulując najlepszym i życząc wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia»

Witaj Święty Mikołaju

Tymi to słowami witany był niezwykły gość Św. Mikołaj, który przybył w piątkowy dzień 7 grudnia do naszej szkoły i odwiedzał uczniów w klasach, a wszystkim grzecznym rozdawał prezenty. Na koniec klasowych odwiedzin pamiątkowe zdjęcia i zaproszenie od wszystkich, o ponowne przybycie za rok. Równie emocjonujące jak spotkanie z Mikołajem,  okazały  się konkursy międzyklasowe oraz Wielka Loteria Fantowa, która szczęśliwcom przyniosła w tym roku bardzo wartościowe nagrody. Tak jak co roku niezwykle atrakcyjnie przebiegło nasze radosne Święto Szkoły - Szkolne Mikolajki.

Zdjęcia»

Ślubowanie I klasy

24 października 2012 to pamiętna data dla Pierwszoklasistów naszej szkoły. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tej uroczystości. Uczyli się wytrwale wierszy i piosenek, ćwiczyli podczas prób.
W tym dniu panowała podniosła i uroczysta atmosfera. Koleżanki i koledzy ze starszych klas życzyli pierwszakom sukcesów w nauce i zapewniali o pomocy i opiece w szkole i poza nią.
Po zaprezentowaniu części artystycznej , wierszy, piosenek, inscenizacji nastąpiło uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor Szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Zabrzeży”- obwieszczała pani dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Rodzice również pamiętali o święcie swoich dzieci. Przybyli w licznym gronie, sprawiając, że ten dzień stał się wyjątkowy i niepowtarzalny. Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i symboliczne upominki od  uczniów klasy drugiej.

Zdjęcia»

Dzień Edukacji Narodowej

"Niech się każdy rozwesela, bo dziś Dzień Nauczyciela". Pod takim hasłem 15 października cała nasza szkolna społeczność zgromadziła się na uroczystym apelu, aby uczcić rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, święta popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście - emerytowani nauczyciele naszej szkoły: p.Janina Sejud, p.Eleonora  Gałysa, p. Jadwiga Stec, p. Danuta Turek. Niestety zabrakło nieodżałowanej p.Marii Nowogórskiej, która wiosną tego roku odeszła do Pana. Po bogatej części artystycznej głos zabrała pani dyrektor szkoły, która wszystkim nauczycielom złożyła życzenia owocnej pracy; sukcesów i satysfakcji. W imieniu rodziców życzenia wszelkiej pomyślności złożyła przewodnicząca Rady Rodziców, pani Bożena Jachymiak, a w dowód wdzięczności wręczyła przepiękny bukiet kwiatów na ręce dyrektor szkoły.

Zdjęcia»

Jesienne olbrzymy

Jesień to pora zbierania całorocznych plonów. Ten rok choć był suchy  obfitował  w urodzaje. Uczniowie klasy II mieli okazję podziwiać szczególny okaz plonów tej jesieni, odwiedzając  gospodarstwo Państwa Dudów. Dynia olbrzym robiła wrażenie na wszystkich.

Zdjęcia»

Wybory do samorządu uczniowskiego

21 września 2012r. odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego. Poprzedziła ja skromniejsza niż w poprzednich latach kampania wyborcza. W dniu wyborów zaprezentował się 14 kandydatów wałczących o 5 miejsc w zarządzie. Nie brakło cukierków, i zobowiązań do solidnej pracy płynącej z ust kandydujących uczniów.  W wyniku wyborów, a następnie przeliczenia głosów przez komisję skrutacyjną, wyłoniono nową władzę uczniowską w składzie:
Ania Stec - przewodnicząca
Klaudia Konopka - z-za przewodniczącej
Ola Kurzeja - sekretarz
Magda Jachymiak - skarbnik
Albert Wąchała - członek zarządu
Wszystkim nowo wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 

Żegnajcie wakacje - witaj szkoło

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Zakończył się rok szkolny 2011/2012. Tradycyjnie całoroczną pracę podsumowujemy na uroczystości zakończenia roku szkolnego nagradzając najlepszych. Zgromadzeni  rodzice, nauczyciele i  uczniowie odśpiewali hymn państwowy, po czym rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy VI pożegnali szkołę, natomiast piątoklasiści, tradycyjnie już, żegnali absolwentów. Następnie Pani Dyrektor wyróżniła zasłużonych uczniów wręczając im świadectwa "z paskiem", oraz  nagrody książkowe.  Gratulując, życzyła dalszych sukcesów w nauce, a także wspaniałego, zasłużonego wypoczynku podczas wakacji. Wśród nagrodzonych znaleźli się wzorowi uczniowie, zwycięzcy szkolnej ligi matematycznej i ortograficznej, najlepsi czytelnicy, sportowcy. Wręczone zostały też nagrody za 100% frekwencję. Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wolnym i życzyli wszystkim udanych wakacji.

Zdjęcia»

Wycieczki rowerowe

Po zasłużonym wysiłku w czasie całego roku szkolnego 2011/2012, uczniowie naszej szkoły spakowali plecaki, dokonali przeglądu rowerów i wyruszyli na wycieczki krajoznawczo turystyczne.  Klasy I-III zorganizowały biwaki poznając uroki najbliższej okolicy zaś klasa IV i V zaliczyły urokliwe wycieczki pokonując na rowerach około 40 km, i docierając do Czerwonego Klasztoru w Słowacji. To są te najprzyjemniejsze chwile w szkole.

Zdjęcia»

Dzień Sportu

Dzień sportu to chwila na którą wszystkie dzieci od dawna czekały z niecierpliwością.
Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie brali udział w grach i zabawach sportowych. Wśród licznych form sportowej rywalizacji każdy mógł wybrać odpowiednią dla siebie formę rozrywki. Największą atrakcją dla uczniów okazał się jednak turniej piłki ręcznej. Po tak przyjemnie, i co ważne zdrowo, spędzonym przedpołudniu na wszystkich uczniów czekała smaczna przekąska w postaci pieczonej kiełbaski. Wszyscy bawili się w tym dniu znakomicie i jedyne czego nam żal to fakt, że na następny Dzień Dziecka trzeba będzie poczekać cały rok.

Zdjęcia»

Sukces Magdy

Dnia 17 maja 2012r.  w Szkole Podstawowej w Szczereżu odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny " I ty możesz zostać mistrzem ortografii". W konkursie wzięli udział trzecioklasiści ze szkół Gminy Łącko. Duży sukces odniosła uczennica naszej szkoły - Magdalena Jachymiak zajmując I miejsce.
WIELKIE GRATULACJE !!!
 

Zbudowaliśmy grody

Badania archeologiczne prowadzone w latach 60-tych na Babiej Górze potwierdziły iż osadnictwo na terenie dzisiejszej Zabrzeży miało miejsce już w czasach przedhistorycznych. Stwierdzono wtedy, że na górze tej znajdowało się grodzisko, otoczone wałem o konstrukcji kamienno-drewnianej. Znaleziono także fragmenty ceramiki, pochodzącej z końcowej fazy kultury łużyckiej. Dlatego  uczniowie naszej szkoły co roku na lekcjach historii odwiedzają to miejsce oraz wykonują różnymi technikami makiety grodów. Być może tak wyglądało zabrzeskie grodzisko ponad 2000 lat temu

Zdjęcia»

Kibicowaliśmy na Mistrzostwach Świata

W związku z rozgrywanymi  w Krynicy Mistrzostwami Świata w Hokeju na lodzie, uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w tym wielkim wydarzeniu sportowym. Pomimo, iż całym sercem zawsze kibicujemy naszym hokeistom, jednak w związku z tym, iż byliśmy na meczu zespołów Holandii
i Australii postanowiliśmy wykazać się "patriotyzmem europejskim"
i wspieraliśmy zespól Holandii. Nasz doping był skuteczny, gdyż spotkanie to zakończyło się zwycięstwem pomarańczowych.

Zdjęcia»

Sukcesy  w konkursach organizowanych przez GOK

W tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez GOK w Łącku, na najładniejszą pisankę i palmą wielkanocną, nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami plastycznymi i zajęli wysokie miejsca;
w kategorii pisanek I m-ce Paweł Wąchała z kl.I, III m-ce Eliza Bawełkiewicz z kl. VI i Justyna Kucia z kl. III.
W kategorii palm III m-ce Aneta Cebula z kl. VI. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Wyniki»

Pomagaliśmy  Teresce

Jak co roku uczniowie naszej szkoły organizują akcję charytatywną na rzecz osób dotkniętym jakimś nieszczęściem. Tegoroczna zbiórka środków finansowych prowadzona była pod hasłem "Na ratunek dla Tereski z Kadczy". Dziewczynka została potrącona przez nadjeżdżający samochód. W ciężkim stanie trafiła do szpitala w Nowym Sączu. Jej życie było zagrożone. Doznała wielu obrażeń zewnętrznych jak i wewnętrznych, a teraz wymaga rehabilitacji oraz dalszej opieki medycznej. Każda klasa zbierała pieniążki do swojej skarbonki, więc trochę rywalizowaliśmy między sobą; kto da więcej? W sumie zebraliśmy 381,39 zł. Pieniądze zostały wysłane na konto stowarzyszenia SUNSUM CORDA. Teraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 Pomóż»

Zakrętki dla Nikodema

"Na ratunek Teresce" to niejedna akcja charytatywna jaką zorganizowali uczniowie naszej szkoły. W nawiązaniu do ubiegłorocznej zbiórki plastikowych nakrętek zorganizowanej przez panią M. Bawełkiewicz, końcem marca przeprowadziliśmy podobną akcję na rzecz 6,5 letniego Nikodema z Czarnego Potoku, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jest on podopiecznym Fundacji Nauka i Kultura, która stara się pozyskać dla niego środki pieniężne na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. I tu zdopingowani międzyklasową rywalizacją nazbieraliśmy kilka tysięcy tych "życiodajnych śmieci". Trzymamy za Nikodema kciuki.

Zbieramy zakrętki»
 
 

Powitanie wiosny

Uczniowie klas młodszych pożegnali zimę topiąc w Dunajcu wykonane przez siebie Marzanny. Słoneczna pogoda sprawiła, że z radością powitały wiosnę ,która - mamy nadzieję - zawładnie przyrodą nieodwołalnie.

Zdjęcia»

Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego

Tuż po feriach, uczniowie klas I-III wraz ze swoimi paniami, byli na wycieczce  w Nowym Sączu. Zwiedzali Miasteczko Galicyjskie, a potem oglądali filmy w technice 5D i korzystali z urządzeń zabawowych w Galerii Gołąbkowice. Było niezwykle pouczająco; połączyliśmy lekcje historii z przeżyciami wywołanymi najnowocześniejszą technologią filmową.

Zdjęcia»

Szkolny Konkurs  Recytacji Poezji Regionalnej

W celu  pielęgnowania mowy naszych przodków po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs Recytacji Poezji Regionalnej. Uczniowie klas III-VI recytowali a właściwie gaworzyli często już zapomniane utwory poetów ludowych z pochodzących z naszych stron. Najlepsi uczniowie reprezentowali nasza szkołę na szczeblu gminy.

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

9 lutego, już po raz drugi, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole uczestników Gminnego Konkursu Języka Angielskiego - uczniów  klas IV-VI z terenu Gminy Łącko. Podobnie jak w roku ubiegłym inicjatorką i organizatorką konkursu była Pani Małgorzata Bawełkiewicz - nasza anglistka. Komisja konkursowa, w składzie: Małgorzata Karabin – przewodnicząca komisji, Iwona Sadowska i  Barbara Kiercz, po dokonaniu analizy i poprawy testów, przyznała czołowe miejsca, nagrody oraz wyróżnienia i dyplomy następującym uczestnikom:
Kacper Trzajna- ZSP Kadcza -I miejsce
Karolina Kudrawczuk-SP Obidza -II miejsce
Sandra Wielosik-ZSP Kadcza -III miejsce
Weronika Groń- SP Zabrzeż –IV miejsce
Kinga Sopata-SP Obidza –V miejsce
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY. Zapraszamy do udziału w konkursie, w przyszłym roku.

Zdjęcia»

Zabawa karnawałowa

Pod koniec stycznia w naszej szkole odbyły się tradycyjne zabawy karnawałowe. W jednym dniu bawili się "starszacy", zaś na drugi dzień, juniorzy z klas I-III. W zabawie uczestniczyły również przedszkolaki z zerówki. Dzieci zaprezentowały się w niezwykłych karnawałowych strojach, uczestniczyły w "szalonych" tańcach przy muzyce mechanicznej, w ciekawych konkursach zorganizowanych przez wychowawców klas, a także w tradycyjnych klasowych "biesiadach" przy herbatce i ciastach przygotowanych przez kochane mamusie. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień - dzień pełen wrażeń i niespodzianek, oraz  radości i zabawy.

Zdjęcia»

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku 21 stycznia uczniowie klas młodszych zorganizowali spotkanie się z Babciami i Dziadkami z okazji Ich święta.
Śpiewając piosenki i recytując wierszyki chcieli podziękować swoim  Babciom i Dziadkom za troskę, opiekę, cierpliwość a przede wszystkim za miłość, jaką ich obdarzają. Po występie uczniów,  zaproszeni goście wraz z wnukami, obejrzeli "Bajkę o szczęściu" w wykonaniu teatrzyku lalkowego z Nowego Sącza, po czym udali się na spotkanie towarzyskie przy kawie i ciastku.

Zdjęcia»

Święta Bożego Narodzenia

Wesołych Świąt! Szczęśliwego Nowego Roku!
Niech tegoroczne Święta przyniosą wszystkim wiele radości, uśmiechu, miłości najbliższych. Niech spełnią się wszystkie marzenia a Nowy Rok niech będzie dla Was najszczęśliwszym rokiem pod słońcem!
Wszystkiego najlepszego Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom składa
administrator strony

Zdjęcia z Wigilii szkolnej»
 

Gminny Konkurs Plastyczny

15 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbył sie Gminny Konkurs Plastyczny klas I-III "Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa". W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy samodzielnie wykonali kartki świąteczne. Komisja  konkursowa w składzie: Małgorzata Gromala - plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w N. Sączu, Jadwiga Jastrzębska -  plastyk, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej, Krystyna Gałysa- dyrektor SP w Zabrzeży, dokonała oceny prac. Zadanie to było bardzo trudne, gdyż wszystkie prace wykonane były bardzo estetycznie i oddawały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W rezultacie najwyżej oceniona została praca Doroty Zborowskiej z Zesp. Szk. Gim. w Łącku, drugie miejsce zajęły prace Beaty Tomaszek z Zesp. Szk. Gimn. w Zagorzynie oraz Pawła Wąchały (najmłodszego uczestnika) z SP w Zabrzeży, natomiast trzecie- Pauliny Mamak z SP w Szczereżu. Pozostałe prace zostały wyróżnione. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrekcję SP w Zabrzeży i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łąckiej. Wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Łącko - Janusz Klag.

Zdjęcia»

Mikołajki w szkole

Jak co roku - 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj! Dzieci z klas młodszych przygotowały spotkanie z zacnym gościem. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas, podziwiając artystyczne popisy najmłodszych. Witając Świętego Mikołaja, dzieci śpiewały radosne piosenki, recytowały wiersze, przedstawiały tematyczne scenki, czemu uważnie, z oddali przyglądał się życzliwy Gość. Jego wkroczenie na szkolną scenę wywołało burzę oklasków, radości i niepokojącego oczekiwania. Jednak i w tym roku, mimo trudów bezśnieżnej podróży, Kochany Święty wręczył wszystkim grzecznym dzieciom wspaniałe prezenty. W tym dniu na prezenty oczekiwali również uczniowie starszych klas – i nie zawiedli się! Równie emocjonującae jak spotkanie z Mikołajem,  okazały  się konkursy międzyklasowe oraz Wielka Loteria Fantowa, która szczęśliwcom przyniosła w tym roku bardzo wartościowe nagrody. Serdeczne dzięki naszym hojnym sponsorom.

Zdjęcia»

Pomagaliśmy Św. Mikołajowi

Po raz kolejny, z okazji Św. Mikołaja, nasza szkoła, przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, pod hasłem: "Zostań Świętym Mikołajem". Z inicjatywy p. M. Bawełkiewicz, pod jej czujnym okiem, została przeprowadzona zbiórka zabawek, pluszaków i słodyczy, dla najbardziej potrzebujących dzieci z regionu powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Uczniowie z naszej szkoły masowo wzięli udział w tej pięknej akcji, przynosząc ogromne ilości prezentów, które następnie zostały przekazane do Stróż. Szczególnym zaangażowaniem w zbiórce, wykazała się klasa czwarta, która zgromadziła 200 sztuk. Natomiast cała szkoła zgromadziła 459 prezentów.

Zdjęcia z zakończenia zbiórki w Sróżach»

Gazetka szkolna

Od początku grudnia 2011 roku grupa zapaleńców z kl.VI pragnąca rozwijać swoje zainteresowania dziennikarskie, rozpoczęła  redagowanie gazetki szkolnej "Szkoła.pl". Miejmy nadzieję, iż autorom nie zabraknie zapału i determinacji  w redagowaniu kolejnych numerów, a  gazetka  stanie sie mini kroniką najważniejszych wydarzeń naszej społeczności i chętnie  będą ją czytać nie tylko uczniowie, ale także rodzice i nauczyciele. "Szkoła.pl" może stać się  wizytówką szkoły, promującą jej działania.

Przeczytaj - "Szkoła.pl"»

Na basenie

W miesiącach październik- listopad bieżącego roku, grupa uczniów z klas V-VI, w ramach wychowania fizycznego, jeździła na zajęcia, na basenie. Co tydzień, w każdy wtorek, , młodzież udawała się do Szczawnicy, by rozwijać swoje umiejętności pływania i nabywać nawyki zdrowych zachowań. Pod fachową opieką "wuefisty" p. J. Gałysy i p. St. Nowaka, uczniowie z radością i entuzjazmem zażywali kąpieli i uczyli się pływać.  Wysoka frekwencja na zajęciach oraz zdobyte przez uczestników umiejętności, świadczą o słuszności i celowości tego rodzaju zajęć. Może powtórzymy je wiosną?????????? Co na to nasi sponsorzy (rodzice)?

Zdjęcia»

Rocznica 11 listopada - Konkurs Pieśni Patriotycznej

Kolejne Rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę świętowane są w całym kraju bardzo uroczyście. Nie mogło też zabraknąć takiej właśnie akademii w naszej szkole.
Tym razem występy na tę okazję przygotowali uczniowie kl. IV pod opieką historyka a zarazem wychowawcy- p. J. Gałysy. W swoim występie czwartoklasiści przybliżyli pokrótce najczarniejszą kartę historii Polski-zabory oraz tę radosną- odzyskanie wolności po 123 latach. W pięknych wierszach wymienili chwalebne postacie tych, którzy podjęli walkę z zaborami.
Akademii towarzyszyła podniosła atmosfera. Dla uświetnienia tej rocznicy odbył się także szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęła uczennica kl. V - Ola Kurzeja, drugie Albert Wąchała, trzecie Michał Piszczek - obaj uczniowie kl III. Miejmy nadzieję, że wiedza i emocje, jakie przekazała uczniom akademia oraz konkurs , pozostaną na dłużej w uczniowskiej pamięci.

Zdjęcia»

Ślubowanie I klasy

Dnia 19 października odbyła się wielka uroczystość, podczas której uczniowie klasy  pierwszej zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Zanim to nastąpiło uczniowie zdali  pomyślnie egzamin dotyczący znajomości  praw i obowiązków ucznia. Wykazali się również dużymi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Pani Dyrektor Krystyna Gałysa wraz z wychowawczynią Magdaleną Śliwińską  dokonały pasowania na uczniów. Zaproszeni rodzice byli bardzo dumni ze swych pociech. Na zakończenie, uczniowie klasy II oraz przedstawiciele samorządu szkoły, wręczyli wszystkim pierwszakom słodkie upominki.

 Zdjęcia»

Jesienne wycieczki

Słoneczna wrześniowa pogoda zachęca do wycieczek i obserwacji zmieniającej się przyrody. Korzystając ze sprzyjającej aury uczniowie klasy IV_VI wyruszyli na piesze wycieczki zdobywając najwyższe wzniesienia w okolicy; Koziarz, Byniową, Babią Górę. Długie i wyczerpujące wyprawy kończyły się ogniskiem oraz pyszną zupą gotowaną w kociołku. Uczniowie klas młodszych tegoroczne wycieczki rozpoczęli od zwiedzania stolicy Małopolski -  Krakowa

Zdjęcia»

Wybór samorządu

Jak co roku, we wrześniu uczniowie naszej szkoły wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu Szkolnego.
Kampania wyborcza była bardzo „słodka” (dużo cukierków)           i „obiecująca". Pomysłowe plakaty  i ciekawe hasła  mocno zapadły wszystkim w pamięci. 23 września uczniowie klas II-VI głosowali na swoich reprezentantów.
Wyniki głosowania były następujące:
1 miejsce-Mariola Stec - 42 głosy
2 miejsce-Maciek Faron - 36 głosów
3 miejsce-Magda Żyła i Ania Faron- po 27 głosów
4 miejsce-Marzena Kulig - 23 głosy
Mariola Stec została przewodniczą, Maciek Faron zastępcą, Anka Faron sekretarzem, Magda Żyła skarbnikiem, a Marzena Kulig członkiem samorządu.
Mamy nadzieję że wybraliśmy odpowiednie osoby. Życzymy im aktywnej działalności.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za efekty ich rządów.

Zdjęcia»

Pierwsze sukcesy sportowe

Bardzo udanie rozpoczęli nasi uczniowie swoje zmagania sportowe z zawodach gminnych. W Indywidualnych Gminnych Biegach Przełajowych organizowanych w Jazowsku uczeń klasy VI - Piotrek Król zajął III miejsce i równocześnie zakwalifikował się do zawodów rejonowych. Drużyna chłopców naszej szkoły, w tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej po zaciętej walce zajęła wysokie II miejsce. Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz pokażą nam na co ich stać i uplasują się na czołowych miejscach.

Wyniki i zdjęcia»
 
 

Witaj szkoło

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

Wyniki sprawdzianu

Z ogromną niecierpliwością czekaliśmy wszyscy na wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. I wreszcie- w dniu 28 maja- są.   Dla większości uczniów -pomyślne, dla niektórych były jednak lekkim rozczarowaniem. Sprawdzian, którego zadaniem było przede wszystkim zbadanie, w jakim stopniu uczniowie kończący szkołę podstawową, opanowali umiejętności opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych, dla ogółu naszej szóstej klasy wypadł niezwykle pomyślnie.
Dla porównania osiągnięć uczniów i szkół, w corocznym sprawdzianie stosuje się dziewięciostopniową skalę staninową. Nasza klasa szósta usytuowała się na siódmej pozycji staninowej, co przekłada się na poziom "wysoki". Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym wynikiem, gdyż średnia punktów, którą osiągnęliśmy wynosi 28, co daje najwyższy wynik w naszej gminie. Pierwsze miejsce w gminie jednak zobowiązuje. Szóstacy - pamiętajcie o tym będąc w gimnazjum. Jesteśmy z Was dumni. Serdecznie Wam gratulujemy!

Tu znajdziesz wszystkie wyniki»

Szkolny Dzień Sportu

W radosnym Dniu Dziecka, korzystając z niezwykle pięknej pogody, klasy młodsze wraz z wychowawczyniami wyruszyły na  biwaki zorganizowane na łonie natury. Natomiast nauczyciele klas starszych, zorganizowali dla swoich wychowanków Szkolny Dzień Sportu. Wszyscy uczniowie mieli okazję zmierzyć się w zawodach sportowych na przyszkolnym boisku. Dziewczynki i chłopcy klasy szóstej rozegrali mecz pożegnalny z resztą szkoły. Jak przystało na najstarszych nie pozostawili wątpliwości kto najlepiej gra w piłkę ręczną i nożną. Była to wspaniała okazja do zabawy, współzawodnictwa i oderwania się od trudów nauki. Wszystkim zwycięzcom i organizatorom gratulujemy.

Zdjęcia»

Dzień Matki

Dzień Matki to dzień szczególny w życiu każdego dziecka i mamy, a zarazem okazja by uczcić to święto w szkole. Uczniowie klas    0-III, jak co roku, zaprosili swoje mamy na słodki poczęstunek i przygotowany program artystyczny. Były życzenia, wiersze, tańce i piosenki śpiewane solo i zespołowo. Każda mama otrzymała od swojego dziecka własnoręcznie wykonany upominek.
Czas popisów minął szybko, ale każdy z nas był dumny z wykonania własnej roli, przed wyjątkowo liczną w tym roku, widownią naszych kochanych Mam. Po przedstawieniu nasze wychowawczynie zaprosiły mamusie na tradycyjną kawę i ciasto. A my cieszyliśmy się, iż mogliśmy w tym dniu sprawić im tyle radości.

 

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 19 i 20 maja 2011 roku odbyła się dwudniowa szkolna wycieczka do Zakopanego.  Wzięło w niej udział 47 uczniów naszej szkoły, z klas IV - VI. Wycieczka była bardzo udana. Zrealizowaliśmy niezwykle bogaty i atrakcyjny program.              W pierwszym dniu dotarliśmy pieszo do Morskiego Oka . Na tarasie przed schroniskiem, przy pięknej pogodzie, przewodnik omówił jedną z najpiękniejszych panoram Tatr. Wiele radości dostarczył wszystkim pobyt w Aqua Parku , gdzie mogliśmy korzystać z zewnętrznych i wewnętrznych basenów z wodą geotermalną; zjeżdżać rynnami, płynąć rwącą rzeką, itp.
Wyjątkową atrakcją Zakopanego były również skocznie narciarskie. Na Krupówkach - najsłynniejszym deptaku w Polsce i w centrum kulturalno- towarzyskim Zakopanego-  zwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie oraz zakupiliśmy wspaniałe pamiątki.
W Sanktuarium M. B. Fatimskiej stanowiącym wotum dziękczynne za ocalenie życia Jana Pawła II, podziwialiśmy drewniane rzeźby, będące dziełem artystów rzeźbiarzy, kontynuatorów tradycji góralskiej sztuki ludowej. Bardzo dobrze wspominać będziemy również pobyt w pensjonacie: „Willa Swoboda”. Wygodne pokoje, bardzo smaczne jedzenie umożliwiły wszystkim wspaniały odpoczynek.

Zdjęcia»

Wielkanoc

Szybkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Niedzielę Zmartwychwstania i poprzedzający ją Wielki Tydzień obchodzimy na pamiątkę śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Wielkanoc to najważniejsze i jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. W nastrój oczekiwania na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, wprowadziła nas klasa VI, prezentując swój występ podczas przedświątecznego poranku . Przybliżyli nam oni symbolikę i zwyczaje związane z okresem Wielkanocy. Po występach Samorząd Uczniowski złożył p. Dyrektor i wszystkim nauczycielom życzenia świąteczne

 

Sprawdzian po klasie VI

5 kwietnia 2011r. o 9:00 uczniowie klas szóstych wszystkich szkół podstawowych w całym kraju, pisali Sprawdzian szóstoklasisty. Jak prezentowali się i czuli nasi "szóstacy" podczas sprawdzianu, przybliżają nam zamieszczone powyżej zdjęcia. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.
Uczniowie twierdzili, że na początku czuli strach, jednak gdy mieli już przed sobą zestawy pytań, emocje opadły i mogli spokojnie zabrać się do pracy. Mimo, iż w tym roku przeważały zadania matematyczne, sprawdzian dla wielu z nich, okazał się łatwy. Jak naprawdę uporali się z problemami, ile uzyskali punktów, dowiemy się jednak dopiero w czerwcu. Pozostaje nam znów liczyć na dobre i bardzo dobre wyniki.

Pożegnanie zimy

Zwyczaj topienia Marzanny znany był już w XV wieku.
21 marzec jest pierwszym dniem astronomicznej wiosny. Jednym z pięknych, radosnych i zapisanych głęboko w tradycji zabrzeskiej szkoły zwyczajów związanych z tym dniem, jest topienie symbolizującej zimę Marzanny. Jak co roku od wielu już lat, w pierwszym dniu wiosny, uczniowie klas młodszych naszej szkoły, żegnają zimę, wrzucając do Dunajca specjalnie przygotowane na ten cel, ekologiczne kukły. Tegoroczny pochód z Marzannami prezentował się niezwykle barwnie, a każda z klas I, II, III, na swój sposób, zabłysnęła pomysłowością w strojeniu słomianych symboli zimy, co widać na załączonych zdjęciach.
Żegnaj zimo, Witaj Wiosno .

Zdjęcia»

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 24 lutego br. w Szkole Podstawowej w Zabrzeży odbył się  I Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorem konkursu była mgr Małgorzata Bawełkiewicz. Ideą konkursu, oprócz wyłonienia najlepszych anglistów spośród uczniów szkół podstawowych naszej gminy, było propagowanie kultury Wielkiej Brytanii.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich szkół Gminy Łącko.
I miejsce zajął uczeń SP w Zabrzeży -Daniel Frączek
II miejsce - uczeń ZSG w Jazowsku- Michał Mróz
III miejsce  - uczennica SP w Zarzeczu- Dominika Tokarz
Organizatorzy konkursu pragną serdecznie pogratulować laureatom.
Zdjęcia»

Walentynki i akcja dla Dawida

Walentynki (ang. Valentine's Day) to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu, jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. W tym roku, już w styczniu, Samorząd Uczniowski przygotował aukcję własnoręcznie wykonanych kartek walentynkowych, z której dochód przeznaczony będzie na szczytny cel - dar serca dla Dawida Dudy. W pierwszym dniu po feriach, podczas ogólnoszkolnego walentynkowego spotkania, ogłoszone będą wyniki tejże akcji.

 

Ferie zimowe

W związku z rozpoczynającymi się feriami życzymy naszym uczniom i ich rodzicom bezpiecznego i owocnego w miłe wrażenia wypoczynku. Niech te dwa tygodnie zimowej przerwy pozwolą zregenerować siły, odpocząć od trudu nauki i szkolnych obowiązków. Życzymy śnieżnych stoków, szybkich i bezpiecznych sanek,  a także zdrowia, abyście mogli korzystać z uroków naszej polskiej zimy. Proponujemy także zerknąć na poniższe linki i to zarówno tym,  którzy wybierają się na stok narciarski jak i tym, którzy w inny (ciekawy) sposób pragną spędzić ten wolny czas.
 

Ferie w GOK-u »                                                  Kurs narciarski »

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 stycznia obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas O-III, wraz ze swymi Gośćmi - babciami i dziadkami obejrzeli wzruszający spektakl pt. "Niezwykły Gość" w wykonaniu  Teatrzyku Lalkowego ze Starego Sącza. To wymowne przedstawienie, niejednej babci wycisnęło łezkę z oka, przywołując wspomnienia czasów świetności Teatrzyku "Bajdurka", który w latach sześćdziesiątych był dumą naszej szkoły. Wnuki natomiast przygotowały krótki program artystyczny; wiersze, piosenki a przede wszystkim barwne tańce w wykonaniu dziewcząt z zespołu p. Śliwińskiej. Całość dopełniły własnoręcznie wykonane prezenty wręczane przybyłym gościom.  To niecodzienne spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem i wspólnymi pogawędkami przy kawie.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy z tego miejsca jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

Spotkanie z górnikiem

  Początkiem grudnia, z okazji niedawno świętowanej "Barbórki", odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z górnikiem - ojcem uczennicy klasy trzeciej. Pan Pawłowski przybliżył nam ciężką i niebezpieczną pracę górnika, zaprezentował elegancki, galowy strój , a przede wszystkim obdarował nas licznymi gadżetami i słodyczami. Gość nie tylko opowiadał o pracy górnika, ale i odpowiadał na wszystkie pytania uczniów. Z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w tym spotkaniu. Szkoda tylko, że tak szybko dzwonek oznajmił koniec zajęć. Chwila spotkania została upamiętniona na załączonym zdjęciu.

 

Kolędowanie w szkole

Przed Świętami Bożego Narodzenia, od wielu już lat, nasi  uczniowie przygotowują tradycyjne "jasełka". W ostatni dzień przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się wszyscy -nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi i rodzice- aby podziwiać występy kolędników z najmłodszych klas. Maryja i Józef przy żłóbku, pastuszkowie, Trzej Królowie - z wielkim przejęciem odgrywane role, pomysłowe stroje, wspólnie śpiewane kolędy, wszystko to wprowadziło nas w radosny, świąteczny nastrój.                                                             Dzieciąteczko narodzone nieś szczęście, nieś radość, nieś pogodę; zaś ludziom daj
prawdziwą miłość i zgodę; na ten Nowy 2011 Rok.

Zdjęcia»

Wesołych Świąt

 
Życzenia »                                                            Udekoruj choinkę»

Mikołaj w szkole

W poniedziałek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj wraz ze swoimi aniołkami. Ten bardzo mile widziany gość, odwiedzał wszystkich uczniów szkoły oraz nauczycieli. Tym, którzy na to zasłużyli, rozdawał paczki. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w pośpiechu pojechał odwiedzać następne szkoły. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy Św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Zdjęcia»

Wróżby andrzejkowe

26 listopada, tradycyjnie jak co roku, uczniowie klas IV - IV naszej szkoły, bawili się wspólnie na zabawie andrzejkowej. Było bardzo głośno i wesoło. Samorząd Szkolny, wraz z opiekunką p. J. Florian, przygotował dla uczniów andrzejkowe wróżby, zaś rodzice  słodki poczęstunek. Obok tradycyjnej wędrówki butów, tajemniczego serca, zaczarowana butelka wyjaśniała wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kogo czeka bogactwo, sława, słodkie życie, podróże czy może klasztor. Czas pokaże, czy choć trochę spełnią się andrzejkowe wróżby.

Zdjęcia»

Pasowanie na pierwszoklasistę

Tradycyjnie w październiku w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.  W obecności rodziców, nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała pasowania niedawnych przedszkolaków na uczniów. Każdy pierwszak otrzymał upominki ufundowane przez Samorząd Szkolny i Spółdzielnię Uczniowską. O oprawę artystyczną uroczystości czyli wspaniałą dekorację i scenariusz zadbali państwo Nowakowie. Uroczysty dzień  zakończyła zabawa i obfity poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia»

Jesienne wycieczki

Pomimo kapryśnej i chłodnej jesieni, uczniowie naszej szkoły spakowali plecaki, dokonali przeglądu rowerów i wyruszyli na wycieczki krajoznawczo turystyczne. Celem jesiennych wycieczek było poznanie uroku najbliższej okolicy oraz piękna Pienin. Klasy I-III zorganizowały biwaki na których zajadały się pyszną zupą z kociołka.  Klasa IV zaliczyła urokliwą wycieczkę pasmem Gorców do Wietrznic, klasa V przeprawiwszy się łódka przez Dunajec zdobyła Cebulówkę, zaś kl. VI pokonała na rowerach 40 km, i dotarła do Czerwonego Klasztoru w Słowacji. Tak naładowani pozytywna energią mogą teraz przystąpić do wytężonej nauki.

Zdjęcia»
 

Wybory do  samorządu szkolnego

30 września 2010 roku w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Poprzedziła ją trwająca przez dwa tygodnie intensywna kampania wyborcza. Najlepsze plakaty wyborcze; Darii Lizoń i Gabrysi Wojtas pani dyrektor nagrodziła książkami.
Oto skład nowego samorządu:
Daria Lizoń - przewodnicząca
Wojciech Chlipała -z-ca przewodniczącego
Aneta Kucia - skarbnik
Edyta Kulig - sekretarz
Mariola Stec - członek zarządu
Mamy nadzieję że  wybraliśmy odpowiednie osoby. Życzymy im aktywnej działalności.

Witaj szkoło

 

ROK SZKOLNY 2009/2010

Już za parę dni, za dni parę, wezmę plecak swój...

25 czerwca po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, już wakacje, lekcje skończone! W murach naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. . Szóstoklasiści przedstawili zebranym program artystyczny, którym pożegnali się ze szkołą, nauczycielami, kolegami i koleżankami, dziękując wszystkim za wspólnie spędzone sześć lat.  A teraz wszystkich czeka nagroda: wakacje, wczasy, słońce, pogoda.
Życzymy więc Wam dużo słońca, uśmiechu na twarzy oraz szczęśliwego powrotu do szkoły z pełnym bagażem wspaniałych wrażeń.
Do zobaczenia 1 września!

Zdjęcia»

Jeszcze jeden sukces -Daniel Frączek zdobywcą Pucharu Rektora PWSZ

Z okazji Dnia Dziecka - 01.06.2010r., w murach PWSZ w Nowym Sączu odbył się konkurs matematyczny o Puchar Rektora tejże uczelni. Najlepsi matematycy naszej szkoły, zwycięzcy Szkolnej Ligi Matematycznej tj. Daniel Frączek, Monika Arendarczyk i Wojtek Huza wzięli udział w tych matematycznych zmaganiach. Konkurencja była mocna, gdyż w konkursie wzięło udział ponad 150 uczniów szkół sądeckich i podsądeckich. Mimo to, podobnie jak dwa lata temu,  uczeń naszej szkoły, tym razem Daniel Frączek z kl. V, okazał się bezkonkurencyjny. Zdobył główne trofeum - Puchar Rektora PWSZ. Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w kl. VI.

 

Znów "wysoki" poziom klasy szóstej

Nasi szóstoklasiści rokrocznie osiągają wysokie wyniki w sprawdzianach zewnętrznych, organizowanych przez CKE. Podobnie było i w tym roku. Według oficjalnych danych opublikowanych końcem maja przez OKE w Krakowie, klasa VI naszej szkoły uzyskała wynik 27,32 co sytuuje ją w "wysokim" tj. siódmym poziomie staninowym. Wynik ten jest znacznie wyższy niż średni wynik województwa, powiatu czy też gminy (24,9). Potwierdza on wysoki poziom umiejętności naszych uczniów. Brawo szóstoklasiści.

Wyniki»

Dzień Matki

Dzień 30 maja był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole. W murach szkoły gościliśmy Mamusie okazji ich święta. Dzieci z klas 0-III od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Wszyscy uczniowie wystąpili w strojach galowych, co tym bardziej podkreśliło charakter tego święta. W trakcie akademii, dzieci recytowały wymowne wiersze, tańczyły oraz śpiewały wzruszające piosenki, które sprawiły, iż u niejednej Mamy zakręciła się łezka w oku. Pani Dyrektor w swym wystąpieniu, obok życzeń, przedstawiła Mamusiom sukcesy naszych uczniów (a ich dzieci). Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły Mamusiom upominki oraz zaprosiły je na poczęstunek. Przy kawie i ciastku mile upłynął  dalszy czas szkolnego spotkania.

Zdjęcia»

Ratujemy i uczymy ratować

Nikomu nie trzeba przypominać jak cenna i potrzebna jest w życiu umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jednak większość z nas  nie potrafi, często boi  się pomóc osobie poszkodowanej. Nasza szkoła postanowiła skutecznie temu przeciwdziałać, i w roku szkolnym 2009/2010  przystąpiła do realizacji programu  Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  - „Ratujemy i Uczymy Ratować" .W kwietniu przeszkoleni nauczyciele: p. Magdalena Śliwińska i p. Danuta Kurzeja rozpoczęły prowadzenie zajęć, podczas których dzieci nauczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy; od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Pomoce: filmy, książki dla uczniów, fantomy sfinansowane przez Fundację WOŚP, pozwoliły nauczycielkom ciekawie i skutecznie przekazać wiedzę na ten temat. Dzieciom natomiast nowocześnie uatrakcyjniły lekcje i nauczyły podstawowych umiejętności jakże niezwykle potrzebnych w życiu.

Zdjęcia»

Sukcesy naszych uczniów

W ostatnich latach, nasza szkoła dała się poznać jako kuźnia talentów. Nie inaczej było w tym roku. W miesiącach marzec, kwiecień, maj,  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu konkursach przedmiotowych i artystycznych na szczeblu gminy i rejonu odnosząc wspaniałe sukcesy. Mamy nadzieję, iż ich zdolności  nadal będą  się rozwijać i w niedalekiej przyszłości zaowocują jeszcze większymi osiągnięciami.

Szczegóły»

Akcja zbierania zakrętek rusza na terenie naszej gminy

W ostatnich czasach wiele mówi się o kształtowaniu świadomości ekologicznej naszych uczniów, uwrażliwianiu ich na potrzeby innych oraz przeciwdziałaniu znieczulicy społecznej. W związku z tym nauczycielka naszej szkoły, Pani Małgorzata Bawełkiewicz  organizuje na terenie gminy Łącko akcję, która w doskonały sposób łączy te elementy, i o której na pewno wielu z was słyszało w mediach. Celem akcji jest zachęcanie uczniów i ich rodzin do zbierania zakrętek plastikowych. Zakrętki, po segregacji, przekazywane będą firmie recyklingowej, która zapłaci za każdy kilogram zebranych nakrętek. Z zebranych w ten sposób środków, główni organizatorzy akcji zakupią wózki inwalidzkie dla dzieci.
Wszelkie informacje na ten temat akcji znajdują się na stronie internetowej http://www.zakretki.info/

plakat»

Katastrofa w Smoleńsku  - 10 kwietnia 2010r.

Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Nikt z pasażerów oraz załogi nie przeżył katastrofy. Jest to nasza tragedia narodowa - zginęły polskie elity polityczne. W obliczu wielkiej tragedii, która dotknęła Polskę, z inicjatywy księdza proboszcza i pani dyrektor, w poniedziałek (12 kwietnia) o godz. 8.30 w kościele parafialnym w Zabrzeży, odprawiona została Msza Święta w intencji ofiar tragedii. Uczniowie naszej szkoły uczcili ich pamięć uczestnicząc w tej mszy świętej. W szkole powstał kącik żałobny, gdzie palono znicze, a społeczność uczniowska minutą ciszy uczciła tych, którzy odeszli.

Kącik żałobny»

Kultywujemy tradycje wielkanocne

Tradycje wielkanocne mocno kultywowane są w naszej szkole. W przeddzień ferii wiosennych, wszystkie klasy wraz z wychowawcami i panią dyrektor, spotkały się na uroczystym poranku poświęconym tematyce Świąt Wielkiej Nocy. W rodzinnej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia wielkanocne. Uczniowie klasy trzeciej, w formie widowiska słowno – muzycznego, przedstawili zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Wszyscy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o zwyczajach, symbolach, wierzeniach, pisankach, palmach. Najwięcej emocji i radości przyniósł jednak finał szkolnego spotkania - "Śmigus-Dyngus" zainicjowany przez Pana konserwatora. Niektóre klasy zorganizowały sobie uroczyste śniadania wielkanocne. Na klasowych stołach, zgodnie z tradycją, nie zabrakło wówczas symbolicznych potraw oraz dekoracji.

Życzenia»                                                                            Zdjęcia»

Zimie mówimy ŻEGNAJ

Żegnajcie puchowe kurtki, czapki i rękawiczki- wreszcie mamy wiosnę. A że tegoroczna zima dała nam się wyjątkowo we znaki, nie zabrakło chyba chętnych by wrzucić do rzeki lub spalić jej symbol, "marzannę". Marzanna to nazwa kukły, przedstawiającej boginię, którą w rytualny sposób palono bądź topiono, aby przywołać wiosnę. Ludzie wierzyli, że obrzęd ten może przyśpieszyć nadejście wiosny, ma też symbolizować dostatek w nadchodzącym roku.  Obecnie to głównie zabawa dla dzieci i młodzieży. Nie mogąc doczekać się wiosny, uczniowie klas 0 - III wraz ze swoimi wychowawczyniami, zgodnie z tym zwyczajem, odbyły długi marsz z kukłą po naszej miejscowości i zakończyły go utopieniem "marzanny" w falach Dunajca.

Zdjęcia»

Uczniowie klasy VI pisali próbny sprawdzian

Dokładnie 4 marca o godzinie 9.00 uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu opracowanego przez wydawnictwo OPERON. Przebiegał on zgodnie z zasadami faktycznego egzaminu, do którego uczniowie przystąpią 8 kwietnia 2010 roku (czwartek). Test składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Motyw przewodni, który pojawiał się prawie we wszystkich zadaniach był bardzo „smakowity” - była to bowiem czekolada. Na stronie wydawnictwa OPERON można przejrzeć arkusz zadań, oraz klucz odpowiedzi.

Zobacz»

Monika laureatem Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Znów mamy laureata konkursu kuratoryjnego. Podobnie jak dwa lata temu Patryk Frączek, w bieżącym roku szkolnym, Monika Arendarczyk, uczennica  klasy VI została laureatem Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Monika przeszła przez kolejne etapy konkursu ; szkolny, rejonowy i wojewódzki, zdobywając tytuł laureata. Jest jedną z 50 najlepszych w Małopolsce, "perełek" polonistycznych. Ten znakomity sukces zwalnia Ją ze sprawdzianu szóstoklasisty, dzięki czemu, 8 kwietnia, ze spokojem  może kibicować koleżankom i kolegom z klasy.  Należy wspomnieć, iż Monika była również finalistką Małopolskiego Konkursu Biblijnego oraz uczestniczką etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Wszyscy cieszymy się z Jej osiągnięć  i życzymy  jeszcze większych sukcesów w gimnazjum. By Jej ambicje i  sukcesy były na miarę Patryka, który w tym roku, już jako gimnazjalista, zdobył tytuł laureata w Małopolskim Konkursie "Wiem więcej".  BRAWO MONIKA!!! JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI.

Zdjęcie»                                                                        Lista laureatów»

Zabawa karnawałowo-walentynkowa

Na koniec karnawału odbyły się w naszej szkole zabawy karnawałowo - walentynkowe. Udział w zabawie wzięły wszystkie klasy. Podczas zabawy młodszych klas można było spotkać księżniczki, czarownice, kowbojów, batmana oraz wielu innych przebierańców. Wychowawczynie przygotowały różne gry i zabawy, w których licznie brali udział mali przebierańcy.
Starsze klasy uroczyście świętowały Dzień Zakochanych. Z tej to okazji została rozdana poczta walentynkowa. Prawie wszyscy uczniowie otrzymali kartki z życzeniami. W dobrych humorach, przy obfitych stołach i  skocznej muzyce  bawiliśmy się doskonale.

Zdjęcia»

Zostań mistrzem klawiatury

W ostatnim tygodniu lutego, na lekcjach informatyki, został przeprowadzony konkurs szybkiego pisania na klawiaturze w programie "Mistrz Klawiatury". Najlepsi uczniowie którzy wykazali się dużą szybkością i poprawnością wpisywania tekstu, znajomością skrótów klawiszowych i zasad poprawnego pisania, mogą teraz liczyć na dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Regulamin»                                                                   Wyniki»

9 lutego DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Ponad 60 państw z całego świata obchodzi 9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie ustanowione sześć lat temu przez Komisję Europejską po raz kolejny przypomina o niebezpieczeństwach, które wiążą się z bezkrytycznym przeglądaniem Sieci. Dla najmłodszych Internet jest niezwykle ważną przestrzenią ekspresji własnych poglądów, rozwijania zainteresowań lub też nawiązywania nowych kontaktów. Przenoszą do sieci prywatne informacje, zdjęcia, publikują filmy, chcą być popularni i lubiani. Niestety, nie zawsze pamiętają, że brak rozwagi i dbałości o prywatność swoją i innych, może doprowadzić do nieszczęścia. Dlatego głównym celem tegorocznej kampanii jest nauczenie młodych internautów rozsądnego i odpowiedzialnego publikowania informacji online.

Filmik»
 

Zima trzyma - może by tak, na narty....

Ferie w pełni, zima dopisuje, najwyższy czas aby poszusować na stoku. Jednak zanim założymy narty,  wybierzemy się na wymarzony stok i zaczniemy  narciarskie szaleństwo, warto zapoznać się podstawowymi elementami techniki narciarskiej. Takie teoretyczne przygotowanie, dyskretne podpatrywanie innych na stoku i odrobina chęci  sprawi, iż  bez specjalnego kosztownego szkolenia sami jesteście w stanie opanować tę sztukę. Dlatego też proponuję wam zapoznać się z kursem narciarskim umieszczonym na portalu www.onet.pl. Poczytajcie, zobaczcie filmiki, spakujcie sprzęt (nie zapomnijcie o kasku!) i na stok. Życzę udanych szusów.

Kurs narciarski»

W czasie ferii zapraszamy na lodowisko

Ruch na świeżym, mroźnym powietrzu, miła atmosfera, możliwość wypożyczenia łyżew sprawia, iż tradycyjne już lodowisko w naszej szkole, cieszy sie olbrzymią popularnością. Frajda z jazdy jest niesamowita ,mimo że nieraz kończy się upadkiem na d.......Jednak to nie boli. Łyżwy to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Pod czujnym okiem nauczycieli znakomicie można się się bawić i uczyć podstaw łyżwiarstwa. Dlatego w związku  z rozpoczynającymi się  feriami wszystkich chętnych ZAPRASZAMY na lodowisko.

Zdjęcia»                                                                 Ferie w GOKu»

Półrocze podsumowane

Pierwsze półrocze w tym roku szkolnym było wyjątkowo krótkie. Zakończyliśmy je, jak zwykle przed feriami zimowymi, jednak już w połowie stycznia. Ostatni dzień nauki był radosnym dniem podsumowań; gratulacji i dumy z odniesionych sukcesów.  A było ich w minionym okresie - sporo. Najwięcej ciepłych słów spłynęło pod adresem Moniki Arendarczyk z kl VI, która została finalistką aż dwóch konkursów kuratoryjnych; Małopolskiego Konkursu Biblijnego i Humanistycznego. Monika zajęła również I miejsce w gminnym konkursie plastycznym: "Być sobą to powiedzieć nie". Gratulacje odebrała też Ola Kurzeja z kl III zdobywczyni II miejsca w rejonowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Szczawie. Natomiast gromkie brawa zebrała klasa druga, która piękną, niezwykle barwną scenką pt "Dwunastu braci" zakończyła ostatnie w tym  półroczu ogólnoszkolne spotkanie.

Zdjęcia»                                                                Wyniki»

Szopka w szkole

Kolędnicy są jedną z najpiękniejszych naszych rodzimych tradycji - radosnym i barwnym zwyczajem. W Święto Trzech Króli, zawitali w naszej szkole kolędnicy z szopką. Grupa Kolędnicza “BETLA” Józefa Rusnaka ze Szczawy- zwycięscy XVII Przeglądu Zespołów Kolędniczych Gminy Kamienica. Piękna szopka, misterne figurki przedstawiające Jezuska, Heroda, Śmierć, Żyda, itd, oryginalna narracja, a ponadto góralskie pastorałki w wykonaniu kolędników, wprowadziły nas raz jeszcze w radosny świąteczny nastrój.

Zdjęcia»

 Akcja świąteczna dla Józka Olchawy i dzieci z Afryki

" Pamiętamy o Waszych dobrych sercach" - te słowa, zdjęcia oraz życzenia świąteczne przysłała naszej szkole mała Wiktoria wraz ze swymi rodzicami.  W ubiegłym roku przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, na operację Jej serduszka.

Tegoroczna świąteczna akcja pomocy prowadzona była pod hasłem  dla Józka Olchawy z Zawadki koło Tęgoborzy. Każda klasa zbierała pieniążki do swojej skarbonki, więc trochę rywalizowaliśmy między sobą, kto da więcej? W okresie Świąt Bożego Narodzenia kolędowano na rzecz Józka. Zbiórka skończyła się 6 stycznia 2010 roku i okazało się, że najwięcej nazbierała klasa IV, bo aż 334,60 zł. W sumie zebraliśmy 594,10 zł. Pieniądze zostały wysłane na konto stowarzyszenia SUNSUM CORDA. Teraz czekamy na pomyślne wieści. Członkowie Szkolnego Koła Misyjnego kolędowali też na potrzeby dzieci Afryki. Dumni jesteśmy z tak otwartej postawy naszej młodzieży.

Rozliczenie i zdjęcia ze  zbiórki»
 

Święta Bożego  Narodzenia to czas życzeń

Tradycyjnie jak co roku, Wigilię Bożego Narodzenia w naszej szkole obchodziliśmy  w szczególny sposób. Uczniowie wzięli udział w bardzo uroczystej akademii, pod okiem nauczycieli przygotowali piękne stroiki i pomysłowe kartki świąteczne - najlepsze biorą udział w konkursie gminnym.  We wszystkich klasach odbyły się także przedświąteczne spotkania. Po odmówieniu wspólnej modlitwy podzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy, po czym zasiedliśmy do wigilijnego stołu, na którym znalazły się same tradycyjne potrawy.

Życzenia» Zdjęcia»

28 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. Tego dnia złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie. Historia tworzy nasza tożsamość. Poznajmy ją, by lepiej zrozumieć siebie.

Dowiedz się wiecej»

Św. Mikołaj w szkole

Brak białego puchu i szalejąca grypa, nie przeszkodziły Świętemu Mikołajowi przyjść do nas. Jak co roku, w poniedziałkowy poranek zawitał w naszej szkole. Jego tubalne: „Ho! Ho! Ho! Gdzie są te dzieci?” – zelektryzowało wszystkich uczniów a szczególnie z klas młodszych. Jednak po chwili było już głośno i wesoło. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchiwał wierszy i piosenek, podziwiał ich wiedzę a co najważniejsze, rozdawał prezenty. Wszystkie dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, iż zawartość paczek różniła się od tego, co zamawiały w licznych listach i rysunkach kierowanych do Mikołaja. Dwugodzinna zabawa z Mikołajem minęła jak jedna chwilka. Odchodzącego dobrego staruszka żegnały  uśmiechnięte buzie, które dziękowały i gorąco prosiły, aby Mikołaj na pewno wrócił za rok.

Zdjęcia»

Uwaga szóstoklasiści

Na stronie GazetaEdukacyjna.pl  dostępne są ZESTAWY ZADAŃ  przygotowujące Was do sprawdzianu po szkole podstawowej. Na stronie tej można znaleźć wiele użytecznych informacji dotyczących kwietniowego egzaminu oraz poradniki, ciekawostki i liczne materiały, które szóstoklasista powinien wiedzieć o sprawdzianie. Umieszczone są tam również testy wraz z odpowiedziami z poprzednich lat. Powtórz sobie, spróbuj swoich sił i sprawdź na ile jesteś już przygotowany do tej próby.

Zerknij»

Wróżby i przebierańcy w szkole

Koniec listopada to okres wróżb i przebierańców. 26 listopada odbyła się sie w naszej szkole tradycyjna juz zabawa andrzejkowa zorganizowana przez samorząd uczniowski dla klas starszych. Wszyscy bawili się w rytmie skocznej muzyki.  Organizatorzy przygotowali wróżby andrzejkowe jak: serduszka z imionami, losowanie zawodów, wysypywanie szpilek, natomiast  rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Wszyscy byli w wyśmienitych humorach. To była naprawdę udana zabawa! Uczniowie klasy II przygotowali zaś  inscenizację  pt" Co słychać w lesie". Wystrojeni w samodzielnie wykonane maski, wystąpili przed widzami z kl. 0-III. Wszyscy podziwiali ich występy oraz pomysłowe stroje.

Zdjęcia»

Świętujemy rocznicę niepodległości

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków, którzy pamiętają o tych co zmarli za Ojczyznę. My również złożyliśmy hołd wdzięczności bohaterom tych dni. W pierwszej części akademii  uczniowie klasy VI przygotowali  montaż  słowno – muzyczny, w drugiej zaś uczniowie popisywali się swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi  w konkursie piosenki patriotycznej.

Pieśni patriotyczne»
 

Brawo Monika

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym  etapie  Małopolskiego Konkursu Matematycznego, Przyrodniczego, Humanistycznego i Biblijnego. W tym roku bezapelacyjnie najlepszą okazała się uczennica klasy VI - Monika Arendarczyk, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego w  Konkursie Humanistycznym a także Matematycznym  i Biblijnym. Życzymy jej dalszych sukcesów na etapie rejonowym.

Zobacz wyniki»

Ślubowanie I klasy

W dniu 20.10. 2009r. odbyła się uroczystość ślubowania pierwszaków. Po pomyślnym zdaniu "egzaminu" i radosnych występach, uczniowie kl.I złożyli ślubowanie na flagę Polski a Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania. Na ramieniu każdego ucznia spoczął "miecz" w postaci potężnego ołówka. Od tej pory każdy pierwszak stał się prawdziwym uczniem naszej szkoły. Ten  uroczysty dzień  zakończyła zabawa i obfity poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia»

Spotkanie z  rodowitym Anglikiem

W październiku mieliśmy okazję gościć rodowitego Anglika. Stephen odwiedził naszą szkołę w ramach swego rocznego wolontariatu. Klasa szósta miała okazję spędzić czas z sympatycznym gościem i porozmawiać z nim po angielsku. Przystojny i rozrywkowy "wyspiarz" podobał się wszystkim, a szczególnie dziewczynom. Był to czas wspólnej zabawy.

Zdjęcia»
 

Jesienne wycieczki

Tradycją naszej szkoły są jesienne wycieczki. Wspaniała pogoda oraz chęć przeżycia spotkania z cudowną przyrodą, wraz z nowym rokiem szkolnym zachęciły nas do aktywnego ruchu; do całodziennych wycieczek krajoznawczo-turystycznych. Uczniowie klasy V zdobyli Trzy Korony oraz Górę Zamkową, podchodząc z Krościenka, klasa IV odbyła pieszą wycieczkę szlakiem Błogosławionej Celestyny Faron; z Łącka do Kamienicy i dalej do Zabrzeży, kl. VI pokonała trasę wiodącą Przełomem Dunajca po stronie słowackiej - z Krościenka do Czerwonego Klasztoru i z powrotem - na rowerach. Klasy młodsze zwiedziły natomiast PARK MINIATUR „ŚWIAT MARZEŃ” w Inwałdzie - to miejsce spotkania z modelami najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Dzieci podziwiały m. in.: Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom.

Zdjęcia»

Wybory do Samorządu Szkoły

   "Nie jestem uczniem niemrawym,
    więc łatwo załatwię różne ważne sprawy"
               "Zagłosujcie na mnie
                będzie bardzo fajnie"
"Jestem Gałysa Ewelina
super ze mnie dziewczyna
                         umiem pisać i rachować
                         i dyrekcję oczarować"
Takie i inne wiersze gościły przez dwa tygodnie na górnym i dolnym korytarzu naszej szkoły. Kandydaci reklamowali się plakatami, a niektórzy posunęli się dalej, rozsypując cukierki wśród dzieci. 25 września 2009r., po wcześniejszej prezentacji wszystkich kandydatów przystąpiono do wyborów. Głosowali uczniowie klas od II do VI. Nad poprawnością głosowania czuwała komisja wyborcza. Po przeliczeniu głosów ogłoszono wyniki.
Ania Wysopal  - została przewodniczącą samorządu
Wojtek Chlipała - zastępcą przewodniczącej
Daria Lizoń - sekretarzem
Ewelina Gałysa - skarbnikiem
Sylwia Pogwizd - członkiem zarządu

 

Witamy Cię szkoło

 

ROK SZKOLNY 2008/2009

Wreszcie upragnione wakacje

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Szóstoklasiści po raz ostatni spotkali się z nauczycielami i swoimi kolegami  w murach naszej szkoły.  Wielu łezka zakręciła się w oku. Szybko "zleciało" tych siedem lat. Oby pozostały Wam po nich tylko dobre wspomnienia

Uczniom i kadrze pedagogicznej
życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Wypoczywaliśmy na zielonej szkole

Początkiem czerwca, po sumiennie przepracowanym roku szkolnym,  45 uczniów naszej szkoły przebywało na na "zielonej szkole" w Jastrzębiej Górze. Dzieci odpoczywały i poznawały region Kaszub. Już w drodze nad morze zawitaliśmy do Malborka, aby zwiedzić monumentalny zamek krzyżacki. Podczas pobytu nad morzem uczniowie zwiedzili Trójmiasto; w Gdyni podziwiali port z okrętem wojennym "Błyskawica" oraz Oceanarium, w Gdańsku piękną Starówkę, pomnik na Westerplatte. W czasie wycieczki na Hel odwiedzili Fokarium, spacerowali „Aleją Gwiazd” we Władysławowie, podziwiali uroki naszego morza podczas przechadzki po molo w Juracie.  W czasie wycieczki wokół Jeziora Żarnowieckiego uczniowie podziwiali elektrownię oraz piękny krajobraz z wieży widokowej. Niezwykle interesujący był też pobyt w pracowni bursztynów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych na terenie ośrodka wypoczynkowego "Wita".

Z żalem wyjeżdżaliśmy do domów, zabierając ze sobą pamiątki, zebrane na plaży muszelki i bursztyny. Szkoda, że tak szybko skończył się ten nasz wypad nad morze! Może znów za rok………

Zobacz»

Uczestniczyliśmy w Święcie Kwitnącej Jabłoni

Coroczne Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku, było w tym roku wyjątkowo uroczyste. Świętowano bowiem okrągłą 60-tą rocznicę obchodów tej imprezy. W latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku, młodzież naszej szkoły każdego roku uczestniczyła w kolorowym pochodzie w Łącku, niosąc barwne drzewka, prezentując kukły,  smoka, bądź plansze dzieła byłego kierownika naszej szkoły, Pana Jana Bucyka. Nawiązując do tradycji tamtych lat, uświetniliśmy tegoroczny jubileusz. Wystrojeni w stroje regionalne, prezentowaliśmy wspaniałą "kwitnącą" jabłonkę, która imponująco wyglądała, zarówno w czasie korowodu jak i później w amfiteatrze.   
Zdjęcia»

 

Nie ma jak wycieczki :)

Wiosna to czas wycieczek dlatego też 20 maja 2009 roku uczniowie klasy drugiej byli na wycieczce autokarowej w Krakowie. Jak przystało na tych, którzy przyjęli Pierwszą Komunię Świętą, odwiedzili Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Z wieży tej bazyliki podziwiali panoramę Krakowa. Później udali się do Lasku Wolskiego, gdzie w ZOO oglądali zwierzęta z całego świata. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, późnym popołudniem wrócili do domu. Krótszą ale także pełną wrażeń wyprawę odbyła klasa IV zdobywając Babią Górę i wcielając sie w rolę koczowników z okresu kultury łużyckiej. Wykonali także ciekawe makiety grodów sprzed 2 tys. lat. Podobna osada stała pewnie przed wiekami na naszej górze. Szkoda że nie można choć na chwilę przenieść się w tamte czasy - wzdychali uczniowie.
Zdjęcia»
 

Kultywujemy tradycje wielkanocne

Czas Wielkiej Nocy to okazja do poznania wielkanocnych zwyczajów naszego regionu. Niektóre obrzędy, celebrowane na zabrzeskiej  wsi powoli zanikły, niektóre pozostały. Do tych powoli zanikających należy przedświąteczny zwyczaj wypieku chleba, robienia masła. Tego właśnie uczą się nasze dzieciaki na zajęciach z regionalizmu. Pozostał natomiast zwyczaj robienia pisanek, wspólnych klasowych spotkań wielkanocnych czy uroczystego przeżywania okresu oczekiwania. Oblewamy więc gości wodą z plastikowych jajeczek i chóralnie życzymy wszystkim Wesołych Świąt
Zdjęcia»

Udany występ hokeistów

Dnia 28.03.2008r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zagorzynie odbyły się Gminne Zawody w Unihokeja. W turnieju uczestniczyli uczniowie 11 szkół z terenu Gminy Łącko. Bardzo dobrze spisali sie nasi hokeiści. W tak trudnej rywalizacji zajęli wysokie III miejsce, ustępując miejsca tylko największym szkołom z terenu gminy.

GRATULUJEMY!!

Wyniki»

Konkurs instrumentalistów i wokalistów

W czwartek 26 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Młodych Wokalistów i Instrumentalistów. Tegoroczne występy, nasi uczniowie mogą zaliczyć do bardzo udanych. W kategorii wokalnej Iwona Gałysa była bezkonkurencyjna zajmując zasłużenie I miejsce. Wyróżnienie otrzymała także  Ewelina Gałysa. W kategorii instrumentalistów wyróżnienie otrzymały dziewczynki z kl. V-VI           (M. Kulig, K. Stanisz, P. Pogwizd, B. Bulanda, K. Kucia, A. Wysopal).
                      Zdjęcie 1 »                    Zdjęcie2»

Pożegnaliśmy zimę

Marzanna była pradawną słowiańską boginią zimy. Wrzucając do wody słomianą kukłę, żegnano symbolicznie czas chłodu, przygotowując się do nadejścia wiosny. Nawiązując do tego  obyczaju, uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni wykonali na lekcjach okazałą kukłę, którą następnie wrzucili z mostu do Dunajca. Płyń marzanno do morza, żegnaj zimo, witaj wiosno.
Zdjęcia»

Dzień zakochanych w naszej szkole

14 lutego w naszej szkole zapanowały miłosne klimaty - wszak to święto zakochanych. Kartki walentynkowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski, rozeszły się jak świeże bułeczki. Na dolnym korytarzu rozgościła się POCZTA Walentynkowa, która adresatom ze wszystkich klas przekazywała życzenia i liściki od tajemniczych wielbicieli. A życzeń było mnóstwo - dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Pani Ewa - opiekunka Sam. Uczn. zorganizowała konkurs na najciekawszy strój walentynkowy. Zwyciężczynią została Daria Lizoń z klasy IV. Podziwialiśmy jednak oryginalne pomysły wszystkich przebierańców z czerwonymi sercami.
Zdjęcia»

W naszych planach już Zielona Szkoła

Jeszcze zima w pełni a uczniowie i nauczyciele naszej szkoły już planują wyjazd nad morze w ramach zielonej szkoły. Tygodniowy pobyt nad Bałtykiem zaplanowaliśmy na końcówkę roku szkolnego. Impreza ta będzie kosztowna a jednocześnie wymagająca dużego zaangażowania i wysiłku organizacyjnego, dlatego już teraz trzeba o niej pomyśleć. Dla wszystkich ciekawych i chętnych na wyjazd, zamieszczamy poniżej linki do Ośrodka Wczasowego Wita w Jastrzębiej Górze, w którym będziemy wypoczywać
Strona  ośrodka»
Zdjęcia pokoi»

Babciu, Dziadku - Kochamy Was

Pod Hasłem "Kochamy Was" obchodzono w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas młodszych, pod opieką wychowawców, przygotowali bogaty program artystyczny oraz drobne upominki dla wszystkich babć i dziadków. Młodzi artyści dali wspaniały popis swoich umiejętności tanecznych, wokalnych i aktorskich. Pani dyrektor złożyła życzenia zdrowia, pomyślności  w życiu oraz zadowolenia z wnucząt. Po akademii wszyscy spotkali sie na symbolicznej kawie i herbatce osłodzonej ciastkiem. Dla wszystkich były to niezwykle wzruszające chwile.
Zdjęcia»

Życzenia świąteczne :)

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
by kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
by sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość.

Wszystkim Nauczycielom i Uczniom, życzy autor strony
Zdjęcia»
 

Pomagamy Wiktorii

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole została przeprowadzona akcja pod hasłem "Dar serca dla Wiktorii". Aby ratować życie nienarodzonej jeszcze Wiktorii Czech, przedstawiciele Samorządu Szkolnego przeprowadzali na terenie naszej placówki ogólnoszkolną zbiórkę pieniędzy. Dzięki wielkiej ofiarności dzieci i pracowników naszej szkoły, udało się uzbierać ponad tysiąc złotych. Pieniążki zostały przekazane na konto Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Czekamy na dobre wieści z Monachium

Nasz dar serca»

Mikołaj nas odwiedził

Mimo braku śniegu dotarł do naszej szkoły 6 grudnia Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkie grzeczne dzieci. Uczniowie byli zadowoleni i uśmiechnięci, ponieważ każdy otrzymał prezent. Rózgi, które miał ze sobą zabrał z powrotem. To o czymś świadczy. Dziękujemy i czekamy w przyszłym roku. Zdjęcie ze Świętym Mikołajem to prawdziwa przyjemność.

Zobacz sam»

Sukcesy pingpongistów

W dniach 22 i 29.11.2008r. w Zespole Szkół w Zagorzynie odbyły się Gminne Zawody w Tenisa Stołowego, uczniowie naszej szkoły spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca i kwalifikując się do zawodów międzygminnych
Więcej»    

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. W piątek, 7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca 90-tą rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy V, pod opieką Pani M. Bawełkiewicz
Zdjęcia»                                                      Więcej o tych wydarzeniach»

 

-1-2-3-4-5

 

 
Copyright by Jacek Gałysa